Skocz do zawartości

FBX - zmiany?


Roger

Rekomendowane odpowiedzi

Na razie trochę powierzchownie:

 

1) jestem zwolennikiem rozwiązania, że ban liczy się od momentu przekroczenia salary, a nie od momentu zauważenia przekroczenia przez komisza,

 

2) każdy gracz, który zostaje wyrzucony na fa powinien być waiverem, bez względu na to jak widzi to yahoo, a już na pewno to rozwiązanie dotyczy graczy, którzy są wyrzucani na fa przez komisza ze względu na przekroczenie salary cap jednej z drużyn,

 

3) gracze spoza ncaa, którzy wchodzą do ligi, powinni być umieszczani na liście draftu rookie u nas, nawet jeżeli nie są formalnie w drafcie real nba, reszta (jak przykładowy Marc Gasol) trafiają na waiver list,

 

4) to czy ktoś wyrzuci na fa gracza, by zyskać wyższy pick, nie budząc podejrzeń o manipulację (jak chciał zrobić pangloss w fbx2 sezon temu wyrzucając Howarda na fa mając 1 waiver), jest jego sprawą - o tym, czy doszło do manipulacji decyduje komisz,

 

5) nie mam do końca wyrobionego zdania nt. zamykania rynku fa. W zasadzie rzekłbym nawet, że jestem temu przeciwny, bo zabiera to trochu radochy, plus uniemozliwia skuteczniejszą walkę o majstra, w przypadku kontuzji itp. Przemyślałbym likwidację tego,

 

6) przemyślałbym poważnie (na zasadzie - albo wprowadzamy już, albo nigdy) sprawę żonglowania salary cap podczas off season tj. że limit nie obowiązuje podczas wymian w trakcie przerwy między sezonami - uatrakcyjniłoby to rynek wymian i nie sprawiłoby to i tak dodatkowych kłopotów, bo salary w przerwach między sezonami nie ma absolutnie żadnego znaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie trochę powierzchownie:

 

1) jestem zwolennikiem rozwiązania, że ban liczy się od momentu przekroczenia salary, a nie od momentu zauważenia przekroczenia przez komisza,.

Ale w takim przypadku kara moze zostac nie wymierzona w pelni. Jak sie komisarz polapie po 2 tygodniach, ze ktos wczesniej przekroczyl SC, to dostanie bana na kolejne 2 tygodnie tylko?

 

2) każdy gracz, który zostaje wyrzucony na fa powinien być waiverem, bez względu na to jak widzi to yahoo, a już na pewno to rozwiązanie dotyczy graczy, którzy są wyrzucani na fa przez komisza ze względu na przekroczenie salary cap jednej z drużyn,.

Przyklad: ktos wezmie gracza X, wywali go jednak na FA, wezmie gracza Y, wywali go ponownie, wezmie gracza Z, to w twoim rozumieniu gracza X i Y maja trafiac na waiver? Dlaczego inni uczestnicy maja na tym cierpiec? Poza tym to dodatkowa robota dla komisarza, ktory musi to monitorowac i ustawiac, bo yahoo z gory ustawiamy graczy X i Y na FA, nie waiver.

 

3) gracze spoza ncaa, którzy wchodzą do ligi, powinni być umieszczani na liście draftu rookie u nas, nawet jeżeli nie są formalnie w drafcie real nba, reszta (jak przykładowy Marc Gasol) trafiają na waiver list,.

A ja bym zblizyl nasze zasady do tych z NBA. SKoro ktos jest w real NBA w drafcie, to powinien u nas. Kto jest wolnym FA z Europy u nas przed sezonem jak kazdy inny gracza bedzie do wziecia na waiverze.

 

4) to czy ktoś wyrzuci na fa gracza, by zyskać wyższy pick, nie budząc podejrzeń o manipulację (jak chciał zrobić pangloss w fbx2 sezon temu wyrzucając Howarda na fa mając 1 waiver), jest jego sprawą - o tym, czy doszło do manipulacji decyduje komisz,.

Jak dla mnie za duze pole insynuacji, podejrzen, jesli komisarz ma decydowac. Mamy przepis o tym 1 kwietnia (nie mowie, ze zajebisty, ale jakims rozwiazaniem jest) i bym go zostawil. Nie mamy nagminnych przypadkow, by ludzie faktycznie wywalali graczy pod katem draftu. Bardziej wywala dziadkow, na rzecz mlodych, ktorzy cos moze ugraja w przyszlym sezonie.

 

5) nie mam do końca wyrobionego zdania nt. zamykania rynku fa. W zasadzie rzekłbym nawet, że jestem temu przeciwny, bo zabiera to trochu radochy, plus uniemozliwia skuteczniejszą walkę o majstra, w przypadku kontuzji itp. Przemyślałbym likwidację tego,.

Wtedy na pewno bedzie wiecej przypadkow wywalania graczy na FA celem wyzszej pozycji w drafcie, a zatem wiecej manipulacji. Jak ktos bedzie wiedzial, ze zajmie np. 5 miejsce i nie spadnie nizej, nie bedzie mial nic do stracenia. W marcu majac przed soba jeszcze 2 tygodnie sezonu roznie moze byc i wywalnia zawodnikow jest na pewno mniej.

 

6) przemyślałbym poważnie (na zasadzie - albo wprowadzamy już, albo nigdy) sprawę żonglowania salary cap podczas off season tj. że limit nie obowiązuje podczas wymian w trakcie przerwy między sezonami - uatrakcyjniłoby to rynek wymian i nie sprawiłoby to i tak dodatkowych kłopotów, bo salary w przerwach między sezonami nie ma absolutnie żadnego znaczenia.

Zapis powstal, bo tlumaczono to tym, ze nie mozna zwiekszac i tak juz duzego SC zespolu. W rezulatacie mialo to sklaniac w pierwszej kolejnosci do wymian z druzynami z niskim SC, ktore w takiej wymianie moglby zyskac. Z tymze, nawet jak sie wymienia ze soba druzyny z przekroczonymi SC, to i tak w koncowym rezultacie musza zejsc do poziomu 460fp, wiec i tak beda trejdowac z tymi zespolami, gdzie SC jest niskie. To co sie dzieje w miedzy czasie (wymiany pomiedzy druzynami z przekroczonymi SC) nie powinno byc brane pod uwage.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) tylko to są przypadki skrajne, zdarza się taki jeden na cały sezon, bo salary staram się aktualizować na bieżąco, z dnia na dzień. Dlatego skłaniam się jednak ku opcji, by ban liczył się od momentu jego przekroczenia, a nie zauważenia przez komisza,

 

2) Jest to jakiś problem i w sumie zgoda, że sprawi, to że inni gracze ucierpią na głupocie kogoś innego. Można zrobić tak, że każdy gracz, który jest wywalany przez komisza w związku z przekroczeniem salary musi mieć status waivera, bo pamiętam, że były sytuacje w których gość po wyrzucenia na fa przez komisza był fa. Więc tu zgoda z Tobą.

 

3) dalej będe się upierał, że lepiej będzie dodawać tych graczy do draftu, moim zdaniem to uatrakcyjnia go na swój sposób,

 

4) ja tam nie widzę problemu - trochę w to się bawię i widzę z automatu gdzie jest szwindel,

 

5) patrz punkt 4,

 

6) czyli generalnie zgadzasz się, że przepis jest do bani i lepiej byłoby gdyby wszystkie drużyny mogły się wymieniać w przerwie pomiędzy sezonami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jak widac nikt sie nie odniosl, to bede pierwszy.

 

Pensjami zajmuje sie bulek ["bo zglosil sie na ochotnika przygotowujac te ostatnie" ;-)].

Tu glownie pytanie do niego czy sie na to zgadza ;-)

Bulek, zgadzasz sie? :D

 

Konkretniejsze zasady nt przyjmowania nowych GMow brzmia:

- nie mozna dokladac lig w FBX powyzej jednej,

- minimum 2 letnie doswiadczenie w FB,

- minimum jedna 10+ osobowa liga, w ktorej byl na podium.

- minimum 2 GMow aktualnie w lidze, ktorzy moga zareczyc za kandydata.

W przypadku braku kandydatow spelniajacych takie warunki mozna przymknac oko na dwa z w/w.

[Cos pominalem?]

Juz mamy inne podejscie do tego watku jak widac.. Co do powyzszego, niech to bedzie osoba sprawdzona w ramach naszych FB/FBX lub polecona przez osobe wiarygodna. Dla mnie bez roznicy czy ma zespol w FBX2,3, byle by nie mial juz trzeciego zespolu. Jakbysmy mieli sie tego kurczowo trzymac o czym piszesz, to ty wiLQ bys nie zagral w FBX, a byloby to ze strara dla samej ligi 8)

 

I w druga strone... Od strony sportowej GM kwalifikuje sie do wywalenia gdy spelnia minimum 3 warunki sposrod:

- nie odpowiada na oferte trejdowa przez PMa/emaila/system Yahoo przez wiecej niz 2 tygodnie [musi byc potwierdzone przez innego GMa i z ostrzezeniem/prosba na forum],

- miesiac lub wiecej bez zagladania do ligi [mierzone przez "Last League Activity" na Yahoo],

- mniej niz 10 ruchow w ostatnim sezonie,

- mniej niz 2 trejdy w ostatnim sezonie,

- mniej niz 10 wypowiedzi na forum ligi.

[Cos pominalem?]

Tez bez przesady? Posty bedziemy liczyc? Wymiany? Ruchy na FA? To polowa ligi jest do wywalenia.

Powinno byc to traktowane indywidualnie i pasuje obadac czemu X czy Y grali tak, a nie inaczej.

 

Miesiac bana jest od zauwazenia bledu przez komisza.

Tak.

 

Niewydraftowane rookasy przed sezonem staja sie FAsami.

Nie. Trafiaja na waiver, jak kazdy inny gracz przed sezonem.

 

W przypadku lokautu nasz draft jest przesuniety na wybrana date w ostatnim tygodniu offseason.

Dla mnie bez roznicy, choc nie widze powodow by draft nie moglbym odbyc sie w dotychczasowym terminie?

 

Do naszego draftu rookich trafia 60 graczy wydraftowanych w ostatnim naborze NBA.

Tak.

 

Pozycje graczy sa przyjmowane z pelnym dobrodziejstwem od Yahoo.

Znaczy sie? Bo nie bardzo rozumiem.

 

Nie mozna trejdowac pickow, ktorych realizacja moglaby nastapic nie wczesniej niz za 18 miesiecy.

Ja akrutat jest za mozliwoscia trejdowania pickow i to szeroko rozumiana ;] Stad jesli juz jakies restrykcje, to niech dotycza braku mozliwosci trejdowania pickow, ktore beda za 3 lata. Czyli mozna tejdowac picki z dwoch kolejnych draftow po sobie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) tylko to są przypadki skrajne, zdarza się taki jeden na cały sezon, bo salary staram się aktualizować na bieżąco, z dnia na dzień. Dlatego skłaniam się jednak ku opcji, by ban liczył się od momentu jego przekroczenia, a nie zauważenia przez komisza,

No dobra, ale jak nawet zauwazysz po 2 dniach czy cos takiego to kara jaka ma dostac gracz i tak nie bedzie w pelni wymierzona. Poza tym, gdybysmy dawali kare bez wzgledu na czasookres jej wylapania i bylaby ona wymierzana na 1 miesiac, to jestem pewien, ze kazdy dwa razy by sprawdzal swoj ruch, by upewnic sie czy wszystko gra. Swoja droga, czemu kara twoim zdaniem faktycznie nie moze byc wymierzona od dnia jej wylapania?

 

3) dalej będe się upierał, że lepiej będzie dodawać tych graczy do draftu, moim zdaniem to uatrakcyjnia go na swój sposób,

Srednio to widze. Nazwisk wart uwagi poza graczami, ktorzy w drafcie i tak sa, jest niezmiernie malo. A ja wciaz bym sie upieral, by to co tworzymy tutaj bylo w jakims stopniu odniesione do rzeczywistosci.

 

4) ja tam nie widzę problemu - trochę w to się bawię i widzę z automatu gdzie jest szwindel,

Teoretycznie kazdy widzi, ale tak czy siak zostawia to pole na dowolna interpretacje.

 

6) czyli generalnie zgadzasz się, że przepis jest do bani i lepiej byłoby gdyby wszystkie drużyny mogły się wymieniać w przerwie pomiędzy sezonami?

Pomysle jeszcze nad tym, czy sa tego jakies minusy, ale sklaniam sie ku zlikwidowaniu tego zapisu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) jestem zwolennikiem rozwiązania, że ban liczy się od momentu przekroczenia salary, a nie od momentu zauważenia przekroczenia przez komisza,

Bardziej byłbym zwolennikiem tego drugiego, bo przez czas od przekroczenia salary do momentu zauważenia, nawet jesli jest to krotki okres, gracz dysponuje takim zawodnikiem.

2) każdy gracz, który zostaje wyrzucony na fa powinien być waiverem, bez względu na to jak widzi to yahoo, a już na pewno to rozwiązanie dotyczy graczy, którzy są wyrzucani na fa przez komisza ze względu na przekroczenie salary cap jednej z drużyn,

Z powodow, o których podał Mar, ograniczyłbym sie jedynie do takich typkow, ktorzy są przymusowo wyrzucani na FA przez komisha.

 

3) gracze spoza ncaa, którzy wchodzą do ligi, powinni być umieszczani na liście draftu rookie u nas, nawet jeżeli nie są formalnie w drafcie real nba, reszta (jak przykładowy Marc Gasol) trafiają na waiver list,

Dla mnie OK, przy czym warto byłoby sprostowac - wszyscy gracze nigdy niedraftowani, ktorzy nigdy też nie byli w składach drużyn NBA, przynajmniej nie w ostatnim czasie (mozna to sprawdzic w salary z poszczególnych sezonow). W czym tkwi różnica? W takim np. Samardo Samuelsie czy Garym Nealu. Nie są graczem wydraftowanymi, ale też nie są graczami spoza NCAA jak Mozgov...

 

4) to czy ktoś wyrzuci na fa gracza, by zyskać wyższy pick, nie budząc podejrzeń o manipulację (jak chciał zrobić pangloss w fbx2 sezon temu wyrzucając Howarda na fa mając 1 waiver), jest jego sprawą - o tym, czy doszło do manipulacji decyduje komisz,

Tak, ale jestem przeciwny temu by to było związane ze zniesieniem deadline na FA.

 

5) nie mam do końca wyrobionego zdania nt. zamykania rynku fa. W zasadzie rzekłbym nawet, że jestem temu przeciwny, bo zabiera to trochu radochy, plus uniemozliwia skuteczniejszą walkę o majstra, w przypadku kontuzji itp. Przemyślałbym likwidację tego,

Jak już napisalem, bylbym za zostawieniem tego. W ostatnich dniach sezonu byłoby spore pole do manipulacji, a analizowanie przez jedną osobę, czy dane posunięcie jest już manipulacją, czy jeszcze nie, mogloby być kontrowersyjne. Walki o mistrzostwo to nie psuje, bo nie ma trade deadline.

 

6) przemyślałbym poważnie (na zasadzie - albo wprowadzamy już, albo nigdy) sprawę żonglowania salary cap podczas off season tj. że limit nie obowiązuje podczas wymian w trakcie przerwy między sezonami - uatrakcyjniłoby to rynek wymian i nie sprawiłoby to i tak dodatkowych kłopotów, bo salary w przerwach między sezonami nie ma absolutnie żadnego znaczenia.

Bez dwóch zdań. Ten punkt od początku był chory jak dla mnie.

 

Pensjami zajmuje sie bulek ["bo zglosil sie na ochotnika przygotowujac te ostatnie" ;-)].

Tu glownie pytanie do niego czy sie na to zgadza ;-)

Bulek, zgadzasz sie? :D
Przez ten czas, w którym będę uczestnikiem tej ligi, może tak być.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) bo komisz, skoro się tym zajmuje, też jest współwinny i nie można wszystkiego zruzcać na gma, przynajmniej ja mam takie podejście, mimo że sam jestem komiszem i robię robotę w fbx z dobrej woli - dlatego wydaje mi się, że rozwiązanie w którym gracz dostaje bana z czasem wstecz jest sprawiedliwym rozwiązaniem,

 

2) to po prostu mam różne spojrzenie na ten temat, choć w moim odczuciu jest on dosyć nieistotny, więc nie będe robił żadnych problemów jak jakaś tam wiekszość będzie za rozwiązaniem innym niż to co mamy do tej pory,

 

3) tutaj mam podobne zdanie jak w punkcie drugim, z zastrzeżeniem, że temat wymaga jednak szerszej dyskusji, bo przepis zamykający rynek 1 kwietnia ma z nim sporo wspólnego, a pamiętam, że było sporo głosów za usunięciem zamknięcia rynku fa, więc czekam na jakieś komentarze innych gmów,

 

4) myślę, że byłoby to rozwiązanie bardzo pożyteczne dla uatrakcyjnienia offseason. Tak jak napisałeś wcześniej, tak czy siak zespoły, które mają przekroczony limit sc musiałyby zejśćz niego, więc wymiany z zespołami poniżej limitu będą miały miejsce. Pamiętam, że mówiło się też o tym, że to utrudnienie dla komisza - nie zgadzam się z tym, bo kontrolowanie salary wchodzi w grę dopiero na tydzień przed deadline zejścia z salary.

 

bulek

 

Co do punktu 3, to oczywiście trzeba to doprecyzować, mówimy o wszystkich graczach, którzy, albo byli wybrani w drafcie w danym roku, albo podpisali kontrakt w tym roku z zespołem nba poza draftem (z zastrzeżeniem, że już wcześniej nie grali w nba).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest też jedna wątpliwosc odnosnie likwidacji rynku FA - co w sytuacji, w ktorej ktoś np. na 2-3 dni przed koncem sezonu przekroczy salary? Upiecze mu się? W czym ma być on w lepszej sytuacji od kogos, kto salary przekracza w trakcie sezonu?

Słuszna uwaga, choć mieliśmy podobną sytuację w tym sezonie jak jeszcze rynek był zamykany 1 kwietnia - shavlik w osatnim dniu tj. 31 marca przekroczył salary i w sumie prócz cofnięcia ostatniej zmiany nic nie mogłem zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest też jedna wątpliwosc odnosnie likwidacji rynku FA - co w sytuacji, w ktorej ktoś np. na 2-3 dni przed koncem sezonu przekroczy salary? Upiecze mu się? W czym ma być on w lepszej sytuacji od kogos, kto salary przekracza w trakcie sezonu?

Zmiany obowiazują GMa w przyszłym sezonie. Jesli zrezygnuje, obowiązywanie zakazu będzie anulowane.

 

Panowie jedna sugestia. Jeśli rozmawiacie nad regulaminem dla 3 lig równoczesnie, to zróbcie osobny temat. Przebijanie się przez posty stricte o FBX#1 wcale nie jest aż takie przyjemne. Jesli jednak dyskutujecie tylko o regulanienie dla siebie to nie wtrącam się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, taki problem istnieje niezależnie od deadline - nie zmienia to faktu, iż warto to przedyskutować.

 

Tak czy owak, jestem za tym, żeby kara "przechodziła" na następny sezon. Niesprawiedliwe? Bezkarność jest w dwójnasób niesprawiedliwa...

 

DeTe - dokładnie. Karę by sie anulowało w momencie zmiany GM-a. A sprawa dotyczy wszystkich wątków o FBX, więc warto ten temat rozgraniczyc od FBX#1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jedna sugestia. Jeśli rozmawiacie nad regulaminem dla 3 lig równoczesnie, to zróbcie osobny temat. Przebijanie się przez posty stricte o FBX#1 wcale nie jest aż takie przyjemne. Jesli jednak dyskutujecie tylko o regulanienie dla siebie to nie wtrącam się.

Osobiscie caly czas zakladam, ze dyskutujemy tylko i wylacznie o regulaminie dla FBX1...

 

sprawa dotyczy wszystkich wątków o FBX, więc warto ten temat rozgraniczyc od FBX#1.

... i nie bardzo dostrzegam zwiazek miedzy ligami. W jaki sposob nasz regulamin dotyczy wszystkich FBXow?

Przeciez bez systemu spadkow/awansow czy jakiejs wymiany GMow to sa zwyczajnie oddzielne ligi, ktore dla wygody wybraly podobny zestaw zasad.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jedna sugestia. Jeśli rozmawiacie nad regulaminem dla 3 lig równoczesnie, to zróbcie osobny temat. Przebijanie się przez posty stricte o FBX#1 wcale nie jest aż takie przyjemne. Jesli jednak dyskutujecie tylko o regulanienie dla siebie to nie wtrącam się.

Osobiscie caly czas zakladam, ze dyskutujemy tylko i wylacznie o regulaminie dla FBX1...

Jeśli tak, to nie wtrącam się.

 

sprawa dotyczy wszystkich wątków o FBX, więc warto ten temat rozgraniczyc od FBX#1.

... i nie bardzo dostrzegam zwiazek miedzy ligami. W jaki sposob nasz regulamin dotyczy wszystkich FBXow?

Przeciez bez systemu spadkow/awansow czy jakiejs wymiany GMow to sa zwyczajnie oddzielne ligi, ktore dla wygody wybraly podobny zestaw zasad.

Tak na koniec jeszcze. Jesli dla Ciebie takiego same zasady, to samo forum nie powodują zwiazku pomiędzy ligami, to nie wiem w takim razie co ten zwiazek powoduje. A od samego początku (czyli od wtedy kiedy zaczeliśmy grać w FBX) miał być jeden i ten sam regulamin dla wszystkich 3 lig. Pewne odrębności (minimalne) powstały w praktyce, ale to wciaz byly te same ligi, tylko w trzech wydaniach.

 

Tak na marginesie przykładowo, ktoś grajac i w FBX1 i w FBX2, po zmianie regulaminu tylkow FBX1 bedzie grał w 2 rózne gry. Widocznie tylko mi to przeszkadza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mam do końca wyrobionego zdania nt. zamykania rynku fa. W zasadzie rzekłbym nawet, że jestem temu przeciwny, bo zabiera to trochu radochy, plus uniemozliwia skuteczniejszą walkę o majstra, w przypadku kontuzji itp. Przemyślałbym likwidację tego,

Jak już napisalem, bylbym za zostawieniem tego. W ostatnich dniach sezonu byłoby spore pole do manipulacji, a analizowanie przez jedną osobę, czy dane posunięcie jest już manipulacją, czy jeszcze nie, mogloby być kontrowersyjne.

Hmmm, mam dla Was propozycje kompromisu, ktora IMHO laczy zalety obu stron: mozna pobierac FAsow przez caly sezon, ale z dwoma konsekwencjami tzn a) gracze pobrani w kwietniu musza byc wywaleni w offseason i B) nie licza sie oni do wyliczen draftowych pickow. W ten sposob o przyszlorocznej druzynie i picku bedzie decydowal sklad z 31 marca [tak jak teraz], ale jak ktos bedzie walczyl o punkty pod koniec sezonu to bedzie mogl sie wzmocnic ziutkami z FAsow, ktorzy akurat dobrze graja. Co Wy na to?

 

6) przemyślałbym poważnie (na zasadzie - albo wprowadzamy już, albo nigdy) sprawę żonglowania salary cap podczas off season tj. że limit nie obowiązuje podczas wymian w trakcie przerwy między sezonami - uatrakcyjniłoby to rynek wymian i nie sprawiłoby to i tak dodatkowych kłopotów, bo salary w przerwach między sezonami nie ma absolutnie żadnego znaczenia.

IMHO to znow pytanie o cele ligi: wiecej zabawy czy realizm? Wg mnie trudno dyskutowac, ze bez salary cap liczba mozliwosci wymian mocno wzrosnie, ale z drugiej strony w NBA przepisy o trejdach dzialaja takze w offseason.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na marginesie przykładowo, ktoś grajac i w FBX1 i w FBX2, po zmianie regulaminu tylkow FBX1 bedzie grał w 2 rózne gry. Widocznie tylko mi to przeszkadza.

nie tylko Tobie.

 

ja sobie nie wyobrazam grac w fbx2 oraz fbx1 na dwoch roznych zasadach! tak jak pisze DeTe ... poczatkowo powstaly dwie ligi fbx o jednakowym regulaminie i zasadach gry. pozniej doszla jeszcze trzecia i do wszystkiech regulamin byl jednakowy. kazda liga moze/mogla roznic sie jakimis niuansami tj. ilosc komiszow, doboru GMow po sezonie, itp.. ale fundament byl zawsze ten sam. wiec niech nikt nie stara sie tego zmieniac na sile!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co Wy na to?

Propozycja warta przemyślenia, choć w moim odczuciu trochę za dużo babrania się w tym wszystkim będzie.

 

W sumie tak trochę przemyślałem sprawe w ciągu dnia i najprawdopodbniej zostawiłbym to tak jak jest, czyli zamykamy rynek 1 kwietnia.

 

IMHO to znow pytanie o cele ligi: wiecej zabawy czy realizm? Wg mnie trudno dyskutowac, ze bez salary cap liczba mozliwosci wymian mocno wzrosnie, ale z drugiej strony w NBA przepisy o trejdach dzialaja takze w offseason.

Zdecydowanie optuje za opcją więcej zabawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.