Skocz do zawartości

[west] 1 Runda [1] Spurs vs [7] Grizzlies


iminol

Rekomendowane odpowiedzi

[

Tim Duncan pierwsze swoje 10 sezonów miał ponad 2 bloki na mecz w regularze i ponad 2 bloki w PO. Karl Malone miał powyżej jednego bloku raz w karierze

btw uwazam ze porownanie nie do konca trafione 'kto jest najlepszym PFem ever', duncan jest C w mojej opinii ;)

i bez ;) cholera Duncan ma 213 i cholernie długi zasięg rąk, Mailman 206 no i przez te mięśnie nie mógł wysoko podnosić łap :D w sumie od tego mozna by zacząć i na tym trochę zakończyć :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież tu nie o czym mówić nawet. Impact Duncana w obronie był tak ogromny, że Mailman nie ma w ogóle startu w tym wyścigu.

a ty tam wiesz :roll: idż "młodzieńcze" pooglądaj sobie jakieś highlighty Lebrona :) Mailman miał np bardzo szybkie rece i sporo osób wysoko ceniło jego obronę na piłce, ja tam wiem że nie był takim dobrym obrońcą jak Duncan ale jak startujemy z liczba bloków to sobie zobaczcie ile przechwytów miał Malone a ile Duncan. Pozatym jak już było powiedziane Duncan to typowy center który niby jest rozpatrywany jako pf to myli obraz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malone był bardzo dobrym obroncą man-to-man - szczerze mówiąc to akurat w tym względzie nie odstawał od Duncana, co innego w organizacji zespołowej defensywy, tutaj faktycznie not even close.

 

co do Malone'a jeszcze to taki Barkley miał od niego kupę talentu więcej i gdyby tylko pracował podobnie do Karla to miałby teraz z co najmniej 2 finały więcej, może nawet z Sixers ale to też temat na inną rozmowę. Malone to wzór etyki pracy, ideał koszykarskiego atlety i zdrowia - tym opisem bardzo pasuje mi pod dzisiejszego Dwighta, ale ten w przeciwieństwie do Listonosza woli spędzać godziny na pajacowaniu i wygłupach niż koszykówce, szkoda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

btw bo jeszcze taki temat tu troche byl wyciagniety przez dh12 - imho lata 90 sa ogolnie troche przereklamowane ale to temat na inna rozmowe

ogolnie to się zgadzam, ale zależy jakie przyjąć kryterium dyskusji,

bo jeśli mowa o takim ogólnym przeświadczeniu że '90s są zajebiste bo tak', bo tak je pamiętamy i stworzyliśmy sobie mit o idealnej koszykówce - NBA on NBC, MJ, Penny Hardaway, Dream Team i Shawn Kemp to masz racje ze to troche przereklamowane.

ale w porównaniu do 00s a szczególnie obecnej ligi to 90s bronią się bardzo dzielnie a śmiem twierdzić, że nawet nokautują rywala w 10 rundzie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież tu nie o czym mówić nawet. Impact Duncana w obronie był tak ogromny, że Mailman nie ma w ogóle startu w tym wyścigu.

a ty tam wiesz :roll: idż "młodzieńcze" pooglądaj sobie jakieś highlighty Lebrona :) Mailman miał np bardzo szybkie rece i sporo osób wysoko ceniło jego obronę na piłce, ja tam wiem że nie był takim dobrym obrońcą jak Duncan ale jak startujemy z liczba bloków to sobie zobaczcie ile przechwytów miał Malone a ile Duncan. Pozatym jak już było powiedziane Duncan to typowy center który niby jest rozpatrywany jako pf to myli obraz.
No ale przecież Ty tutaj nie zaprzeczyłeś temu co ja napisałem, nawet częściowo to potwierdziłeś.

Ciebie emocje tak zaślepiają w każdej dziedzinie życia, że kłócisz się nawet z tym z czym się zgadzasz, El, zatrzymaj się zanim będzie za późno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

El, zatrzymaj się zanim będzie za późno.

Findek nie wykreślaj mnie ze swojej listy kontaktów błagam :D Potwierdziłem że Duncan jest lepszy ale to ma zwiazek z tym że był centrem określanym jako pf, a w twoim zdaniu to zabrzmiało jaki taki bezwarunkowy osąd w którym Malone to w defie dupa a Duncan- klękajcie narody, ja to tak przynajmniej odebrałem.

Ciebie emocje tak zaślepiają w każdej dziedzinie życia

no właściwie to tak, ale tutaj i talk staram się chamowaci :D

chcecie to możemy podyskutować, ale bez advanced stats (bez Bastillona)

a co @Bast że ze Śląska krypto niemiec ;) to gorszy od was, co za pier... rasiści :wink: :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Artan: zajebiscie merytoryczna dyskusja. Zarzucasz boxscorowymi statami typu punkty

To nie można zwrócic uwagi, że Duncan to swoisty "fenomen" (w negatywnym sensie) wśród superstarów jeżeli chodzi o ppg?

 

Tim Duncan pierwsze swoje 10 sezonów miał ponad 2 bloki na mecz w regularze i ponad 2 bloki w PO.

A Shawn Bradkley miał 4 przez całą karierę. No błagam, ppg to przynajmniej jakaś w miarę poważna statystyka, bpg to w sumie tylko taka ciekawostka.

W PO Mailman nie osiągnął 5 asyst na mecz nigdy. W ogóle tu jest przepasc biorąc pod uwagę asysty w PO w karierze obu panów.

Nooooo, apg to już lepiej niż bpg. ;] Tylko po co mamy uwzględniac asysty w porównaniu dwóch PF?

 

ORtg również Duncan na przestrzeni kariery ma lepsze wliczając w to np. tegoroczny i zeszły sezon.

W regular ma lepsze Malone, w PO Duncan ale jak skończy karierę to będzie miał słabsze (bo chyba nie chcesz ignorowac tego, że Mailman skończył karierę będąc 6 lat starszy niż Tim obecnie?).

 

popatrz na advanced stats

Tam też widac trochę, że Duncan ostatnie 5 lat "odpoczywał" (co zdaniem jego zwolenników nie jest niczym negatywnym :wink:).

 

a nie napierdalaj argumenty Malone rzucał więcej punktów.

Skoro niskie ppg Duncana to temat tabu to można skupic się na ORtg ale tam też jego przewagi nie widac.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to marzenia sie spelniaja :) tyle lat kibicowania nie poszlo na marne :lol: kibicom Spurs nie pozostaje nic innego jak zalamac sie... druzyna robi prawie najlepszy bilans w rs, leci do PO w roli faworyta i 1 runda out. Prawie jak Mavs co roku ;) W PO trzeba miec charakter - tego tu Spurs brakuje.

No i brawa dla grubaska ;D Pokazuje, ze kontrakt mu sie nalezy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.