Skocz do zawartości

[west] 1 Runda [1] Spurs vs [7] Grizzlies


iminol

Rekomendowane odpowiedzi

Spurs wydają mi się jeszcze słabsi niż rok temu. Z Memphis powinni sobie jeszcze poradzić bo San Antonio jednak nie daje jeszcze się ogrywać playoffowym kopciuszkom, ale od Oklahomy powinien być soczysty wpierdziel.

 

Tak czy srak, wg mnie 7 meczy i najciekawsza pierwsza seria. Dwa pierwsze spotkania miodzio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grizzlies mieli szansę i w drugim meczu, ale moim zdaniem sami sobie trochę utrudnili sprawę kilkoma źle rozegranymi akcjami. Kiedy grali cierpliwie, piłka krążyła, to zazwyczaj kończyło się to punktami. Ale w czwartej kwarcie było kilka takich sytuacji, kiedy Conley lub Mayo odpalali jumpshoty po zasłonie praktycznie zaraz po przeprowadzeniu piłki przez połowę, co nie przynosiło drużynie korzyści.

 

Przed pierwszym meczem myślałem, że to będzie jedna z tych serii, w której underdog wydaje się mieć wszystko co trzeba, by sprawić niespodziankę, ale koniec końców wyżej rozstawiony zespół wygrywa w pięciu. Kontuzja Manu trochę jednak zmieniła sytuację i myślę, że Memphis może wygrac jeszcze przynajmniej jeden mecz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zach jest zbyt szybki dla Duncana, to smutne

Tylko, że Duncan kryje Gasola a nie Zacha.. W pierwszym meczu w drugiej połowie była nawet podana statystyka skuteczności Zacha w zależności od tego kto go kryje i z TD było 0/1 (a więc mało go krył).

 

Mógłby mi ktoś powiedzieć gdzie był faul w obronie w akcji w 1:05?

 

 

Czy chodzi o to, że łokieć obrońcy wykroczył "poza cylinder" opisany w http://www.pzkosz.pl/d/documents/przepisy_gry_2008.pdf ? Raczej jest to legalne, bo Manu celowo w niego wbiegł..

 

Jeśli tak, to czy komuś też to się wydaje bez sensu? Manu w biega w obrońcę i zamiast faulu ofensywnego jest defensywny.. W wątku o serii NYK - Boston ktoś zarzucił, że Toney Douglas jest bierny przy kontrach Rondo. Jak widać jest to chyb najlepsza metoda. Ogólnie uciekać od atakującego bo ten jak w nas wbiegnie to jest faul.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yep those Grizz are for realllllll :)

 

Conely jednak chyba warty swojej kaski, ciekawi mnie jakby sobie Memphis radzilo gdyby Gay był, czy byli by jeszcze lepsi czy nie do końca bo w sumie jak przed play offs wrócił na pare spotkań to wtedy o ile pamiętam zaczęli topić spotkania.

 

ps.

zawodnika na 26/12 :D

nie nie nie 26/12 to co najwyżej wyrokowania duppara albo innego rw ja mówiłem o 25/11, muszę się pochwalić nabite czy nie tyle Big Al kosił po przerwie na asg, czyli tak jak mówiłem przed rs jak trzeba to kolesia stać na takie staty, ale co niektórego młotka dalej to bawi no bo i fakt to zabawne wyrokowania są, szczególnie jak się sprawdzają :roll:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po 3 meczach i obejrzeniu ~70 % materiału zaryzykuje, że :

lionel hollins outcoached Pop. outcoached BADLY.

 

wykorzystał wszystkie asy jakie miał w talii. ustawił, wg mnie, dobrą defensywę vs sa-guards. konsekwentnie

wycelował armaty i grizzlies strzelają z nich celniej niż można by się w playoffs spodziewać. wyniuchał

słabości spursów poniżej głowy i powyżej przetwórni nabiału i po prostu napierdala sierpowymi na korpus. raz z dużej białej piąchy, raz z tłustej czarnej, a poprawia z jakiejś mniejszej wędrującej główki. ustawienia piątek dobre, wg mnie.

gostek ma, z tego też co widze, fajny wpływ na swoich chłopaków. nie ma tak wyskoków, nie ma jakichś

wożących się czarnych lanserów, chociaż, tak na oko, to ze dwóch-trzech jest takich, co by mogli nasrać

w wentylator strasznie wielkiego i rzadkiego świątecznego mazurka. a tu nic, działają. dwóch chłopaków się

pobiło w samolocie, w sezonie, a tutaj nawet śladu nie ma na drużynie. wypadł czołowy strzelec, wydawałoby

się kluczowy dla przestrzeniokreacji drużynowej, może nawet potencjalny lider - i nic. hollins trzyma to w

całości i szwy nie puszczają. przełożył wajchę, zmienił akcenty, zaufał innych graczom - działa na poziomie

kursu na sensację. tyle, ze - imo - po tym meczu to awans grizzlies sensacją już nie będzie. nawet to 2-1

imo nie jest.

 

bawiło mnie, jak pozbawionych mocnego środka Sa typowano na pogromców La. i to w best-of-7, hehe ;]; no, ale La to La, a tutaj są grizz, lionel k****sz barabasz hollins, jakieś wieloryby bez głowy przeciw mistrzom, mvp's, legendom wszechczasów.

co tak naprawdę przeciwstawia hollinosiw Pop w matchupie ? bo ja nie widzę ani pomysłu na opanowanie sytuacji, ani na gambity i inne szity hollinsa, ani na końcówkę, ani na tak naprawdę jakiś solidny odpych w 4q, żeby szczylom się odechciało wierzyć, ze mogą coś tutaj osiągnąć, słowem - nie widzę taktycznej i mentalnej przewagi. przewagii atletyzmu grizzów, to się można było spodziewac. i nawet jakiejś tam względnej równowagi skillsetów. ale nie to miało serię rozwalać.

 

spurs i Pop nie mają nic, czym mogliby stłamsić bezczelność grizzlies i to dopiero pachnie c***owo z pkt widzenia Sa. al capone mawiał, ze dobrym słowem i pistoletem więcej zdziałasz niż samym dobrym słowem i spurs k**** pistoletu nie kupili. a ten, co go mają, to im wyłysiał trochę i się zapchał. mają tylko dobre słowo, czyli normalną, całkiem spokojną, parafiadową grę przeciw głodnym, pozbawionym respektu dla starego przewodnika stada młodym gryzoniom. nie ma pierdolnięcia w tej zabawie. grizzz się nie boją, a Pop ma tylko żar z papierosa zamiast pochodni, i to w zimową zakurwiście zimną noc na odludziu. w takich warunkach obiadu nie dostajesz. sam się obiadem stajesz.

 

a najlepsze, że do do g5 wszystko, co klecę może być stekiem pierdół, o ile juz nie jest, bo Sa mogą być 3-2 z przodu. imo, g4 &5 będą testem poziomu wpływu jaki ma jeszcze Pop na grę i na swój zespół. jak przejebie z hollinsem, który nic nie musi zmieniać i może ćpać i dymac bez zawracania sobie głowy g4, a nawet i g5, to nie tyle wyleci z posady, ile będzie musiał zastanowić się, czy lepiej samemu na rok-dwa nie odpuścić, w stylu Jaxa, co by odpocząc, zresetować, pooglądać z boku koszykówkę i wrócić ostrym jak k**** premier oleksy zanim się łiskaczem u potentata gazowego nie samoskończył przed autorozpoczęciem.

 

fokus i kuraż w trudnych momentach grizz, to jest fajna rzecz, aż zabawne, że raczej nie dopisywał starym wygom z mistrzowskimi pierścieniami na palcach, co powinno być w playoffs normą :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spurs grają najgorszy basket w tym roku, bo mecze w niepełnym składzie lub b2b pomijam. To były pojedyncze mecze, a teraz cała seria na gównianym poziomie.

 

Cały sezon ciągnięty trójkami i penetracjami Parkera, a tutaj ani jednego ani drugiego.

 

Optymizmem napawa obrona Duncana, czy to na Gasol czy Randolphie w końcówce. Swoją drogą to Randolph dostaje za duży gwizdków z tyłka.

 

Seria, mam nadzieje, jeszcze trwa, bo wylot w 1 rundzie ze słabiutkim Memphis, które dostanie sweepa w next round nie jest fajne.

 

Dice odniósł jakąś kontuzje, to może wreszcie swoją szanse dostanie Tiago, bo Bonner i jego 20 minut przy -10, to pomyłka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli postawiliby na Hilla to bylaby podobna sytuacja jak w Pistons niedawno. Tam tez postawili na Stuckeya i oddali Billupsa.

 

Tylko kogo mogli Spurs za niego dostac? Zadnego lepszego pg napewno by nie dostali a wtedy jak byl sporo warty to nie mieli nikogo kto go zastapi. Dostaliby kogos na 3 czy 5 a zrobilaby sie dziura na pg. Bylaby jednak latwiejsza do zalatania niz inne ale widocznie bali sie zaryzykowac rozbijac mocny trzon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.