Skocz do zawartości

[E-NBA] DYSKUSJA


lorak

Rekomendowane odpowiedzi

wiem wiem

 

Tak kończąc tą/tę dyskusję. Potrzebowałem zajebistego obrońcy, który polata na kontrze na pozycję SF. Zastanawiałem się nad Marionem i Dengiem. Zdecydowałem się na gracz, którego bardziej lubie. Prozaiczny powód.

 

Wiem, że Bastillion ma go za zero bo Nash całe życie miał pod górkę z supportem niczym James w Cavs. WIem, że mi zaraz zarzucą, że się słucham kogoś i mam intelekt poziomu psiej kupy. Nie siedzę w nba od lat 70, jestem piękny i młody więc ogarniam dwie dekady wstecz. Nie znalazłem nikogo kto by mi lepiej zapewnił to co chciałem. Mam fast break mam defense w jego osobie. Tyle ode mnie, lece oglądac JSW z Trentino :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dh12,

 

Nie będę brał jakiś dinozaurów, których nie zna połowa forum a i ja mam o nich nikłe pojęcie. W końcu to ludzie z forum będą głosować.

 

Luol jest dla mnie zajebisty bo:

- jest niesamowity w help D i to głownie dzięki niemu obrona CB wygląda w tym sezonie jak wygląda

- w indywidualnej tez jest ponad przeciętny

- praktycznie nie potrzebuje touches i jest zajebiście efektywny

 

Ogólnie super fit do każdej mojej s5.

 

Btw bardzo mądre myślenie - nie jego prime to pi****le biorę lepsze cyferki gdzie był mega nierówny i nie przyczyniał się tak do zwycięstw. No ale miał k**** LEPSZE CYFERKI. PRIME k****. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

błagam. Gdzie Nene a gdzie Coleman. Jasne, że myślenie nie było jego najsilniejszą stroną ale chciałem atletycznego czarnucha na te 5-10 minut na PF/C. Gość ma wejść poszarpać w ataku i do bazy.

ta coleman na C przeciwko all time centrom, LOL

 

nawet wiem jakby mogl olajuwona powstrzymac - hakeem jakby zobaczyl, ze coleman ma go kryc to od razu padlby ze smiechu

no i w ten sposoby bylby powstrzymany ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taaa a "all time" podkoszowi w tej zabawie napierdalają 48 mpg. Prosta sprawa ktoś wpuszcza back up centra żeby dać odpocząć swojemu pdst. ja robię to samo i daje odpocząć ZO. Jeżeli rezerwowy center jest jakąś bestią w ataku to kryje go Cowens a DC gra na PF. Nigdzie nie napisałem, że będzie miał powstrzymywać hakeema.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amare zagra 10-20 minut na PF/C. Obok Kareema nie będzie widać jego braków w D.

 

A z Webberem jako duo co oddadzą w obronie odrobią w ataku.

 

Amare ma średnio 9 FTA, przy 8 osobach w rotacji, przeważnie 3 wysokich nie uniknie się foul trouble. Mają gracza co jest w stanie na szybkości minąć każdego all - D, będziecie musieli uważać na faule, bo samo to, że allD - X obroni Amare i go zatrzyma ,a w ataku wyrucha nie wystarczy. Fakty, ale grożąc jumperem na wysokim % wyciąga tego allD z pomalowanego, i wtedy już ma kto tam wjeżdżać. Z help D są fajne bloczki, ale też sporo fauli.

 

Spacing to nie tylko trójka , ale mid range. Mając slasherów grożących trójką z miejsca, mając świetny mid range, zostawiam sporo miejsca dla Jabbara na grę 1 on 1. Nikt go nie zatrzyma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No takie rzeczy musisz opisać w gameplanie, potem w tych adjustments. Chodzi o to, by dobrze to sprzedać.

 

To bardziej taki populistyczny plebiscyt.

Rozumiem, ale czy głosujący wezmą to pod uwagę? Bo znając życie to zrobią wszystko po swojemu.

 

ja bym był również za tym, żeby ustalić zasadę co do długości naszych taktyk, bo jak ktoś zrobi mega szczegółowy opis z rozrysowanymi zagrywkami, to (patrząc po samym gameplanie) powinien zostać majstrem.

 

Daaamn ja mam teraz problem z ostatnim wyborem, czy postawić na defensive 1/2, czy defensive 4, aby Larry mógł trochę na sf pograć. Muszę się rozeznać jak Iggy wypada w przeprowadzaniu piłki na stronę ataku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem najbardziej zdziwiony wyborami bb2. Absolutnie nie jestem w stanie pojąć tego. Ben i Larry pod koszem? Ben rozumiem ale przy jakimś wariacie na 4, który trzepie punktów i coś broni ale z Larrym Johnsonem? 6-6 pf 20ppg na 47%, słabo zbierający na dodatek- 12% trb.

 

Jermaine is making the difference? Jakoś nie widzę tego przyznam szczerze ale myślę, że mnie zaskoczysz bo jesteś starym forumowiczem i nie chcę mi się wierzyć, że powiesz KB i Durex 100ppg. Na twoim miejscu wolałbym Branda- w swoim prime jednak undersized ale bestia. Larrego po prostu nie widzę.

 

Druga taka interesująca mnie sprawa to skład mhmmozesz.

 

LBJ to jak pokazał czas taki typ, który jest najbardziej efektywny jak ma piłkę w łapach. Asystuje, dużo widzi, punkty rzuca itd. Jemu to chyba raczej support typu shooterzy zajebiści plus zajebisty podkoszowiec i ciężko byłoby go zatrzymać. Dlatego zastanawia mnie Kidd+Sprewell do niego. Kidd jako główny kreator ofensywy (swoją drogą zajebisty) będzie jak mniemam miał piłkę większość czasu. Za 3 nie ciepie jakoś strasznie. Sprewell jeszcze gorzej. Obaj dobrze podają ale jakoś ciężko mi sobie to wyobrazić. Takie moje zdanie bo nie wiem jaką masz koncepcję. Kidd to zajebisty obrońa i to rozumiem. Wolnego 5m też mu nie można zostawić okej ale jednak...

 

Jakby niektórzy powiedzieli- nie masz spejsingu człowieku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lebron będzie miał większość czasu piłkę w HCO ;) Kidd jako spot up shooter (za 3 z czystej pozycji trafi w końcu gość jest 3 w historii nba w 3pfg). Broni, zbiera, napędza kontry. Sprewell w tych sezonach co go wybrałem rzucał prawie 2 trójki na mecz przy 36%. Szału nie ma ale daj spokój, że rujnują oni spejsing. Chciałem bardzo Richmonda na sg no ale poszedł wcześniej.

 

+Cowens ma całkiem przyzwoity zasięg rzutu więc będzie rozciągał obronę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta coleman na C przeciwko all time centrom, LOL

 

nawet wiem jakby mogl olajuwona powstrzymac - hakeem jakby zobaczyl, ze coleman ma go kryc to od razu padlby ze smiechu

no i w ten sposoby bylby powstrzymany ;)

http://www.basketball-reference.com/box ... 00HOU.html

tutaj lepiej hakeem.

http://www.basketball-reference.com/box ... 40NJN.html

hakeem vs coleman?

derrick 10/20 z gry 1/1 za 3,14 zbiórek 23 punkty

hakeem 8/19 ,11 zbiórek ,22 punkty

 

skucha panie rw.

 

sezon później także jeden mecz lepiej zdecydowanie dla Hakeema ale to nie jest żadna dominacja. dwa sezony później to samo. po tych meczach widać ,że Hakeem w ataku robił swoje a w obronie potrafił go ograniczyć raz na dwa razy. zresztą Coleman zawsze był chimeryczny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę już wklejał cytatu.

 

Ale co do tych zniszczeń poczynionych przez przeciwników na Tayu

 

2003/04

WCF Kobe 24.5 (22.6) -1.9

 

2004/05

Tay 13.8

ECF Wade 24.1 (25.8) +1.7

WCF Ginobili 20.8 (18.7) -2.1

 

2005/06

Tay 16.4

ECF Wade 27.2 (26.6) -0.6

ESF L. James 30.8 (26.5) -4.3

 

Mapa jest prosta pierwsza liczba to średnia w Playoffs, druga to średnia w meczach przeciwko Detroit. No i ogólnie aż tak źle to nie wypada biorąc pod uwagę, że ofensywny skill takiego Wada czy też Jamesa możemy spokojnie porównywać do MJ-a w swoich prime latach. A szczególnie to, że podobno Manu niszczył w WCF 2005/06 jest dalekie od prawdy, zarówno liczby na to nie wskazują jak również sam obraz gry, który akurat dość dobrze pamiętam. Bo jeżeli Manu uważany przez połowę forum za gracza o nadprzyrodzonych umiejętnościach wali 18.7 PPG, a na wysokość tej średniej zaważają dwa pierwsze mecze gdzie rzuca 25,26 punktów, no to chyba kolega lekko przekłamuje obraz Princa.

 

Ja wiem, że na tym forum nie szanuje się często i gęsto nagród i honorów rozdawanych w NBA ale było nie było to Tay 4 razy pod rząd został wytypowany do drugiego składu ALL Defensive (3 razy ustępując na swojej pozycji Bowenowi, to akurat nie wstyd:)) .

 

A co do MATRIXA to była dla mnie druga opcja na rezerwowego SF-a z solidnym potencjałem defensywnym. Cyferki są na jego korzyść jednak nadal uważam, że to Tay jest lepszym obrońcom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurde mam taki zapieprz, że od dnia przed moim ostatnim wyborem (4dni?) w ogóle nie czytam co się dzieje. mam nadzieję, że nie przegapię ostatniego. tak jak ktoś tam wspominał zdaje się - również jestem za drabinką i jedynie gameplanem na każdy mecz. żadnych rebutali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • wiLQ zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.