Skocz do zawartości

"Nawet ja rzuciłbym więcej..."


Findek

Rekomendowane odpowiedzi

Tak, NBA to jednak liga dla wybranych. Najlepsza liga na świecie, więc teoretyczne powinni grać w niej tylko najlepsi.

 

Często czyta się opinię o zawodnikach grających w NBA, że grac w niej nie powinni. Kibice w złości nie mają nawet grama litości (słaby rym, ale nieumyślny). Ten się nie nadaje, tamten się nie nadaje i na tle sporej części zawodników tej ligi faktycznie tak to wygląda ale ostatecznie to bardzo dobrzy zawodnicy, którzy grają w cieniu gwiazd.

 

Ale, seriously. Joel Anthony, Jarron Collins, Jodie Meeks. Trzy pierwsze przykłądy, które przyszły mi do głowy. Przecież to jest nieporozumienie. Nie jestem w skłonny i chyba nigdy nie uwierzę, że nie ma na świecie zawodników, którzy mogliby zająć ich miejsce. Nawet w tej nieszczęsnej NBDL. Ja rozumiem, że dobrze mieć kogoś kto ma 210 i waży 140 kg, ale co oni robią w tej lidze ??? JODIE MEEKS ? Gdyby ktokolwiek na jego miejscu po prostu stał w narożniku i rzucał jak ktos mu zrobi czystą pozycję to narobiłby mniej kłopotów będąc na boisku niż Meeks.

 

W czym tkwi problem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czym tkwi problem ?

Dwóch wysokich co podałeś nie są tyczkami w obronie a Meeks jest młody i grzecznie się od niego odpierdol ponieważ w niego wierzę i mam w FB. zaskoczy Cię jeszcze .:)

Tak, Lu też na niego liczył i mu zrobił -0,5fp dwa mecze z rzędu. Meeks gra 2 rok w lidze ? Może i mało spotkań, ale po tym czasie już można śmiało ocenić kim będzie i co będzie w stanie dać od siebie ten czy ten zawodnik i oglądając Phily mam wrażenie że nawet ten kiep Kitzinger byłby przydatniejszy.

 

Co do wysokich - nie są tyczkami w obronie. That's the point, ich wartość jest taka że przez 5 minut tłuką kogoś dupskiem. Kiedyś, jak miałeś tak słabą sytuację na C to dzwoniłeś do Manute czy Bradleya, teraz Twoim kołem ratunkowym jest Jarron Collins. Damn...

 

Umieścić tutaj Meeksa to naprawde trzeba mieć najebane w bani. Jest conamniej kilkunastu innych, kórzy lepiej pasują do tego tematu...

Macieeks, ja wiem że Ty jesteś wielkim fanem NCAA i się mogłes masturbować nawet pod ten rekord Meeksa w barwach kentucky, ale prawda jest taka że w lidze się nie sprawdza i Sergio Llull mógłby go zastąpić anytime, z wielkim pożytkiem po obu stronach boiska.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macieeks, ja wiem że Ty jesteś wielkim fanem NCAA i się mogłes masturbować nawet pod ten rekord Meeksa w barwach kentucky, ale prawda jest taka że w lidze się nie sprawdza i Sergio Llull mógłby go zastąpić anytime, z wielkim pożytkiem po obu stronach boiska.

Na jakiej podstawie twierdzisz, że sie nie sprawdza??!!W 76ers ma taką a nie inną rolę, jest spot up shooterem i ma ponad 40% za 3pt. W obronie strasznej tragedii nie ma. Stwierdzić czy się nie sprawdza to może sobie coach Collins.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macieeks, ja wiem że Ty jesteś wielkim fanem NCAA i się mogłes masturbować nawet pod ten rekord Meeksa w barwach kentucky, ale prawda jest taka że w lidze się nie sprawdza i Sergio Llull mógłby go zastąpić anytime, z wielkim pożytkiem po obu stronach boiska.

Na jakiej podstawie twierdzisz, że sie nie sprawdza??!!W 76ers ma taką a nie inną rolę, jest spot up shooterem i ma ponad 40% za 3pt. Stwierdzić czy się nie sprawdza to może sobie coach Collins.
1. Kołcz Collins jest do wyjebania. Nie, to nie jest tylko moje zdanie.

2. Meeks oprócz rzucania nie potrafi nic, absolutnie nic !!! Tak jak potrafił to zrobić na poziomie uniwersyteckim, tutaj ma problem z wypracowaniem sobie samodzielnie pozycji do rzutu. Takich strzelców są setki, wstaw na jego miejsce byle Sundiate Gainesa i nie odczujesz różnicy, chyba że na plus. W obronie słaby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już wcześniej mówiłem, że ten Meeks to pomyłka. Oczywiście zaraz potem miał kilka meczy >10pts, bym stracił argument. Ale teraz widzę, że ktoś więcej to zauważył.

 

Mój typ - Ime Udoka. Kompletny patałach. Ni to broni, ni to rzuca. A teraz śledzie z Gdyni go chcą brać. Jezuśku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anthony potrafi kilka rzeczy bardzo dobrze ,bronić 1on1 ,blokować rzuty (per36 ma ich 2.7 na mecz ) a Amare mógłby się od niego uczyć co to znaczy box-out już za to zasłużył by nie by stać w jednym rzędzie z Collisonem.

 

Jeśli patrzeć na niego jako wyjściowego centra czołowej drużyny ligi to oczywiście ta rola go przerasta.Jednak jako rezerwowa piątka jest solidnym i przydatnym role playerem ,siła rażenia zdrowych Heat jest wystarczająca by maskować jego ofensywne niedoskonałości.Unit z nim w piątce należy do najefektywniejszych http://www.82games.com/1011/1011MIA2.HTM w zespole .Robi duże małych ,przydatnych często nieuwzględnianych w box score rzeczy o których się jednak zapomina bo raz w meczu efektownie nie złapie piłki.

 

 

Poza tym nie ma dziar i nie śmiga w opasce lub podkolanówkach już za to go lubię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macieeks, ja wiem że Ty jesteś wielkim fanem NCAA i się mogłes masturbować nawet pod ten rekord Meeksa w barwach kentucky, ale prawda jest taka że w lidze się nie sprawdza i Sergio Llull mógłby go zastąpić anytime, z wielkim pożytkiem po obu stronach boiska.

Na jakiej podstawie twierdzisz, że sie nie sprawdza??!!W 76ers ma taką a nie inną rolę, jest spot up shooterem i ma ponad 40% za 3pt. Stwierdzić czy się nie sprawdza to może sobie coach Collins.
1. Kołcz Collins jest do wyjebania. Nie, to nie jest tylko moje zdanie.

2. Meeks oprócz rzucania nie potrafi nic, absolutnie nic !!! Tak jak potrafił to zrobić na poziomie uniwersyteckim, tutaj ma problem z wypracowaniem sobie samodzielnie pozycji do rzutu. Takich strzelców są setki, wstaw na jego miejsce byle Sundiate Gainesa i nie odczujesz różnicy, chyba że na plus. W obronie słaby.

Bullshit.

 

1. Collins to najlepszy trener jakiego Sixers mieli od czasów Larryego Browna. Robi swietną robote ze Speightsem, Youngiem i Holidayem. Ruszył HCO Philly, mocno poprawił obronę i zbalansował skład tak, ze mamy jedną z najefektywniejszych ławek w lidze.

 

Jedyne co mozna mu zarzucic to to, ze okazuje za dużo miłosci Lou i ma problemy z przypisaniem odpowiedniej roli Turnerowi.

 

2. Meeks dobrze wywiązuje sie ze swojej roli - nie jest na niego ustawiane duzo zagrywek, wiec nie punktuje jakos nadzwyczajnie, ale niesamowicie poprawia spacing swoim ruchem, uciekaniem po zaslonach i celnymi trójkami. Jakbys Sixers regularnie ogladal to zauwazylbys ze nie raz w koncowce zajebał trójke przez ręce utrzymując Philly w meczu. Gosc jest uzyteczny, młody i tani.

 

Philly nie potrzebuje na boisku kolejnego ballhandlera, podajacego, ani nic z tych rzeczy - Meeks sprawdza się bo kiedy jest na boisku nie potrzebuje pilki, a jak sie do niego odrzuci to jest efektywny. Jesli nie - gra ktos inny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.