Skocz do zawartości

MVP Race


RappaR

Kto wygra nagrodę MVP?  

139 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Kto wygra nagrodę MVP?



Rekomendowane odpowiedzi

a czy mvp wybierają dziennikarze czy jakieś spece od statów?

Durant za to że jest niesamowicie równy, zawsze 30 na mecz i killer w crunch time.

Dirk wypadł z rytmu i nie wiem czy mu się jeszcze uda powalczyć.

Kobe nie dostanie, a na pewno nie przed durantem, takie mam wrażenie.

Dla howarda mvp i dpoty to za dużo.

A jeśli james ma dostać to będzie to problem dla sterna, bo wade też by musiał, żeby nie było wyraźnego wskazania że lbj, przynajmniej w rs jest po prostu lepszy.

a no i cp3, jeśli nie dostał wtedy kiedy gnoił wszystko i wszystkich, to dlaczego ma dostać teraz? Bilans? .. durant będzie mieć podobny. Westbrook to jak dla mnie to jest narazie "ale zapi****le dunka" type player, żaden lider.

CJ watson miał 35 pkt jak rose'a nie było i od taki lider, chociaż prawie wtedy wygrali z denver :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 pkt 7 asyst 1-6 FG 6 strat

Rondo vs Nash, just sayin

I masz racje ale gdybyś rozwinął swoją wypowiedź do podsumowania występu rażona, to byś również doszedł do wniosku że pg obrona jest jednak ważna, Rondo tam sporo namijał się Nasha ale z jego rzutem nic z tego nie wychodziło, taki Rose już by ptk mógł trochę uciułać :)

 

Słowem to jest jakoś niesamowite jak Nash może być tak marny w obronie, jeśli się spojrzy na jego pracę nóg to czasem ma się wrażenie że jak kogoś kryje to się zaraz wywali, na prawdę nie wiem jak to wytłumaczyć konfrontując to oczywiście z jego mobilnością w ataku :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słowem to jest jakoś niesamowite jak Nash może być tak marny w obronie, jeśli się spojrzy na jego pracę nóg to czasem ma się wrażenie że jak kogoś kryje to się zaraz wywali, na prawdę nie wiem jak to wytłumaczyć konfrontując to oczywiście z jego mobilnością w ataku :?:

To pytanie do łapu capu się nadaje.

 

Przecież poprawne poruszanie się w obronie 1 na 1 nie ma wspólnego z bieganiem i mijaniem w ataku. Nisko na nogach, mobilność na boki to inna para kaloszy.

 

A Rondo jest żenujący, jego prawdopodobną grę w ASG tłumaczy jedynie bilans Celtics i bieda wśród Wschodnich Gwiazd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja sobie urzadzilem dyskusje z DFem o obronie Nasha, pobawilem sie B-R i oto co znalazlem. dane z tego sezonu.

 

1. zaden PG nie zrobil rozpierdolu Nashowi 2 razy

2. czterech PG rzucilo >20 pktow:

 

Rose 14-33 35 pktow 7 as 4 TOV

Holiday 12-18 25 7 as 2 tov

Billups 8-14 25p 8a 1 tov

Felton 8-20 23p 10a 5 tov

 

Rose i Felton byli nieskuteczni, Holiday i Billups natomiast mieli jednorazowe wyskoki bo obaj zagrali fatalnie w re-matchach. Holiday 8p 8a 4tov, Billups 7p 7a 1 tov.

 

3. czolowka PG vs Nash

 

Westbrook 5-17 19 pktow

Deron 3-12 13 pktow

Wall 4-12 12 pktow; 4-13 11 pktow

Rondo 1-6 6p

Curry 4-10 11p

Baron 7-12 15p

Billups 8-14 25 pktow; 1-5 7 pktow

Parker 7-14 19p; 4-11 11p

Mo 2-11 5p

Nelson 6-8 15p

Miller 7-15 19p; 1-4 10p; 4-8 10p

Harris 5-12 15p

Felton 8-20 23p; 3-13 7p

Arenas 6-13 14p

 

ogolnie jak sie to polaczy to niedosc ze rzucali bardzo malo, to jeszcze do tego na fatalnej skutecznosci. ktos to moze zsumowac ale podejrzewam ze wiecej niz 40% moze nie wyjsc.

 

i teraz tak:

a) Nash praktycznie zawsze kryje PG

B) Suns sa na dole ligi w defensywie wiec ciezko to zwalic na partnerow

 

http://www.82games.com/1011/10PHO1.HTM#bypos

opp PER 11.7 (srednia ligowa 15) , podejrzewam ze najlepszy wynik w lidze wsrod PGs. to znaczy ze produkcja ogolna PGs przeciwko Nashowi jest dosc slaba w tym sezonie.

 

he's no Amare

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nash vs

http://bkref.com/tiny/Lqdnd Deron

http://bkref.com/tiny/oTETu CP

http://bkref.com/tiny/gqIkx Parker

http://bkref.com/tiny/lRH4e Rose

http://bkref.com/tiny/FF83v Rondo

http://bkref.com/tiny/NpJRr Baron

http://bkref.com/tiny/rjeUW Kidd

http://bkref.com/tiny/8cPXD Billups

http://bkref.com/tiny/9DFA9 Westbrook

http://bkref.com/tiny/6Vh8h Arenas

 

nie liczac Nasha mamy 10 najlepszych ofensywnych PG dekady, wiekszosc z nich gra gorzej niz zwykle przeciwko Nashowi a tylko Rose robi regularnie rozpierdol. tak wiec obrona Nasha jest ogolnie underrated, zaden z niego kozak, ale tez nie jest najgorszym obronca ligi, duzo mu nie brakuje do przecietnosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi o obronę to Nash jest beznadziejny. chodzi o to ,że przyczyna złej obrony playmakera na początku jest mało widoczna. oglądając mecze Suns po prostu za szybko przechodzi do przekazań ,zawodnicy wysocy muszą bardzo często niestety dłużej zostawać przy playmakarze dopóki Nash zechce do niego wrócić ,robi się dziura w obronie i ona indywidualnie nie idzie na konto Nasha ,z jego słabej obrony korzystają wysocy przeciwnika. nawet ostatnio czytałem jakiś wywiad z Gortatem gdzie sam się żalił ,że nie wiadomo jak oni mają reagować w obronie i to samo widziałem już wcześniej w grze Suns. gdzie idzie pierwsza rotacja w obronie jest jeszcze fajnie. o ile obrońcy Suns są słabi być może 1 vs 1 bo są słabi fizycznie to w rotacji , w pomocy są nieźli . częściej dupy dawali zawodnicy trzeci jak Carter ,Childress ,Hill ,którzy przy drugiej rotacji dawali dupy i często mają miejsca jakieś backdoory czy open shoty u przeciwników. specjalnie od kiedy prowadzisz swoją krucjatę z Nashe się mu przyglądam w obronie ,zwracam uwagę. jest tyczką ale nie można obrony PG czy Nasha niwelować do sytuacji gdzie postawienie krzesła zamiast PG dałoby ten sam efekt. właśnie obronę bardzo często ciężko określić za pomocą statsów bo nie wiadomo do końca jakie były założenia taktyczne przed mecze. na 100% można przepuszczać ,że Nash jest "specjalnym" graczem ,który ma dawać dużo w ofensywie a w obronie jego braki w szybkości w sile trzeba "zatuszować".

oczywiście problemem jest obrona Nasha ponieważ każdy z nas porównuje wszystkich z najlepszymi i chcemy perfekcji ,ale na pewno tyle ile daje Nash w ataku przyćmiewa jego braki obronne. ale na pewno każdy wolałby aby Nash dawał to co daje w ataku a w obronie był przyzwoity. jego reszta drużyny nie będzie harować za niego ,będzie bardziej wydajna.

sytuacji 1 vs 1 w NBA rozgrywających jest bardzo mało. przeważnie PG grają picki. dlatego bo granie 1 vs 1 z rozgrywającym daleko od kosza jest beze sensu po kończy się jakimś rzutem przez ręce czy inną głupotą.

ale Nash jest kołkiem ponieważ nie stwarza zagrożenia przy rzucie ani przy grze 1 vs 1 ,bliżej kosza ,jeśli kiedyś tam się znajdzie to praktycznie zawodnicy od 1 do 4 mogą go swobodnie minąć lub zdobyć łatwiej punkty.

każdy zespół od początku chce gry przez Nasha i zadaniem w obronie Suns jest się temu przeciwstawić.

jak oglądałem teraz dogłębnie mecz z Bostonem to Nash jest idealnym zawodnikiem na nich. Rondo praktycznie nie stwarza żadnego zagrożenia na pick n rollu co daje dużo dla Suns i Nasha ,oraz brakuje im hustlerów ,którzy by rozjebali ich rotacje i mogliby rushować im pole trzech sekund. nawet jebany Wafer fajnie wyglądał na tle reszty dziadków.

Suns statystycznie mają najgorszą obronę w NBA bo są w czołówce ekip co dają im zbierać oraz dają rzucać przeciwnikom na dobrym procencie.

http://hoopdata.com/oteamshotlocs.aspx

Suns są na 3 miejscu jeśli chodzi o pozwalanie na rzuty at rim

16-23 są na 1

 

za punkty at rim odpowiadają oczywiście tytani i c***owa rotacja składem Gentry'ego.

ale ciekawe jest 16-23 ,kto tam odpowiada za rzuty?

często właśnie w tym miejscu dochodzi do jakiegoś braku zrozumienia między wysokimi i niskimi.

 

Suns pozwalają rzucać przeciwnikom na lepszym % 16-23 niż 10-15 feet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sredniowieczu bylo cos takiego jak scholastyka. ogolnie chodzilo o to ze zadnej tezy nie podwazano doswiadczalnie. byly ustalone jakies zasady i ten kto sie z nimi nie zgadzal byl heretykiem blabla. zero dowodow empirycznych etc. wszystko przez Kosciol...

 

ale do rzeczy: dla mnie jestescie troche takim sredniowiecznym Kosciolem - macie jakies przekonania z ktorych zadnego nie sprawdzacie doswiadczalnie, za pomoca danych. wasze uprzedzenie do Nasha wynika z takiego scholastycznego podejscia ze tak jest i juz; "bo widzialem"; tak samo mnie by spalili na stosie na 100% bo jestem nonkonformista (czyt. heretykiem) i podwazalbym bzdurne zasady (czyt. "Slowo Boze").

 

co do niektorych to ja nie mam watpliwosci ze sa beznadziejnymi przypadkami fanatykow religijni-maniacy-sredniowiecza-ballpark ktorzy po prostu nie zmienia zdania bez wzgledu na dane bo "widzieli", do tej grupy zaliczylbym np takiego Vasqueza. ciebie Koelner nie wiem jak ocenic, z jednej strony zupelnie sie zmieniles od czasow e-b, na lepsze IMO, i w sumie odchodzisz od takiego ja-widzialem-podejscia; z drugiej jednak masz jakeis dziwne akcje jak wtedy z meczu Kings kiedy guards Kings rzucali sobie radosnie jakies 10% z gry a ty zrzuciles wine za porazke Suns na obrone Nasha...

 

w sumie z obrona to watpie ze ktokolwiek jest w stanie chocby dobrze ocenic obrone guardow na podstawie ogladania meczy, chyba ze sie naprawde skupie na tej jednej osobie. Nash jest bialy, stary, przez wiekszosc kariery gral u Nelsona i D'Antoniego, w rng teamach - nic dziwnego ze ma bardzo zla reputacje. ale to ze jego slaba obrona nie ma szans dorownac reputacji najgorszego obroncy ligi jest oczywiste dla kazdego kto go czesciej pooglada. nie jest przypadkiem ze kibice Suns niemal jednomyslnie zrzucaja wine na zbiorki i obrone wysokich. myslicie ze gdyby Nash byl takim fatalnym obronca to nikt by tego nie oglaszal wsrod fanow Suns ? nawet kibice Lakers czesto mowia ze Kobe jest overrated w obronie; nawet kibice Lebrona mowili nieraz ze ten sie leni i gra tylko kiedy chce; nawet kibice Orlando uwazaja ze Howard jest drewniany i nie warto za bardzo na nim polegac... myslicie ze gdyby Nash byl naprawde tak fatalnym obronca to zaden by o tym nie pisal ?

 

glownymi obroncami tezy 'Nash-najgorszy-D-ever' sa kibice PRZECIWNIKOW, najczesciej tacy ogladajacy go od czasu do czasu, od razu przystepujacy do ogladania takiego meczu ze scholastycznym nastawieniem, Slowo-Boze-mode; my point jest taki ze w takich warunkach naprawde latwo widziec jego fatalny D, Koelner widzial to nawet w meczu z Kings i z 10% FG vs Nash.

 

chce w koncu zobaczyc jakies DOWODY tej jego reputacji. przy tak slabym obroncy jak Nash, znalezienie ich nie powinno stanowic zadnego problemu. jak na razie patrzac na ten sezon PGs przeciwnikow graja fatalnie przeciw niemu, obrona z nim na boisku sie nie pogarsza, a nawet patrzac na poprzednie sezony pewne tendencje sie powtarzaja jednak zadne z nich nie wskazuja na to zeby Nash byl jednym z najgorszych obroncow ligi. ja wiem ze sobie fajnie popierdolic ja-widzialem, "ogladaj mecze bast", "jebac twoje staty bast", "a jak tam Suns contender bast", ale tak czy inaczej nie zmieni to faktu ze tak naprawde ta jego cala tragiczna obrona jest niesamowicie rozdmuchiwana od dawien dawna, jest slaby ale niedaleko mu do przecietnosci i na pewno nie jest dziura ktora kazdy wykorzystuje kiedy chce. 4 na 45. liczba meczow PGs przeciwnikow z powyzej 20 pkt vs Nash w tym sezonie. fakty mowia za siebie.

 

tak wiec moralem tej mojej opowiesci bylo przede wszystkim nie to ze Nasha niedocenia sie w obronie, ale to ze powinnismy nastawienie i wszystko konfrontowac z danymi. argument z ogladaniem meczu byl moze dobry kiedys, ale pomocny byl poki istnialy "wspolne" mity, niepodwazalne przez nikogo. wobec ogromu nowych danych pewne rzeczy ciezko zignorowac i stopniowo te mity upadaja; tak czy inaczej jednak trzeba wyjsc z tej jaskinii porzucic maczugi i przejsc na next level; zamiast sredniowiecznej religijnosci motywu ja-widzialem powinnismy stac sie oswieceni, zobaczyc jak bylo naprawde w rzeczywistosci. malo kto z nas ma kompetencje zeby wiele rzeczy oceniac na boisku, a ani jedna osoba na tym forum nie jest w pelni obiektywna - ja hejtuje Amare, Lo po cichu hejtuje Bryanta, Jendras jest jeszcze bardziej cichym fanem Kwamego, a Van bardzo glosnym i ostentacyjnym anty-Lebronem anty-Wadem i anty-wszystko co moze sie porownywac z Kobem. tak jest i tego nie zmienimy, mozemy za to oddac sie bezstronnym cyferkom ktore przy dobrej interpretacji ZAWSZE beda lepsze niz obejrzenie meczu z ktorego pamietamy czesc akcji, ktore w dodatku chcemy zapamietac.

 

i dlatego wlasnie czas skonczyc z ja-widzialem. kazdy tu k**** oglada mecze, a mimo to przy kontrowersyjnym temacie nikt nie widzi tego samego. chcesz pokazac, uzasadnic ? dowody k****, bring it on bitch

 

i z Nashem jest to samo, dowody sa takie ze nikt go w tym sezonie nie ruchal wiec albo znajdziecie jakies zajebiste wytlumaczenie albo padliscie ofiara scholastyki i jej ja-widzialem-attitude.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak już tak o zapatrzeniu,zaślepieniu i ciemnocie w wydaniu średniowiecznym

to odpowiem ci po łacinie, krótko zwięźle i na temat, aforystycznie rzekłbym (to już bardziej barok)

 

vice versa

ale ja nie mam zamiaru negowac ze jestem niepoprawnym loverem Nasha. roznica polega na tym ze ja moje tezy popieram bezstronnymi cyframi i stronna ;] interpretacja, a wy pierdolicie o czyms co widzieliscie. tak jakby Darwin oglosil teorie ewolucji a tu nagle wyskoczylo mu 20 kanonikow z oskarzeniami o herezje i atakowanie Slowa Bozego. chcesz mi odp i cos tam ponarzekac na obrone Nasha to zrob to rzeczowo, bo ile warte jest wasze patrzenie to sie moglem przekonac sprawdzajac te mecze. sam bedac mysli o jego zalosnej obronie sie nielekko zdziwilem. 4 gosci wrzucilo mu 20+, a wy widzieliscie tyczke ? ktos mial moze zeza ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź się BAstuś jeszcze porównaj do CHrystusa od statsów a Kolener to faryzeusz. Vasquez to Piłat a qrwa ja ci przybiję gwożdziem łapki do krzyża i będziesz miał dalej do klawiatury. Skończ waśc pierdolic o maczugach sredniowieczu i oswiecaniu next levelach. jak pierdoliłeś trzy po trzy jak się tu zalogowałes tak pierdolisz dalej. liżecie się tu po jajkach z drugim kolegą oświeconym cmokacie obalacie mity, "widzimisia". Jak w końcu w oparciu o swoje magiczne strony ze statsami bawisz się w wróżenie to się potem dziwisz że ludzie na forum mają ubaw i cię cytują.

 

Powidz lepiej dlaczego Rose nie może kryc SG rywali misiu :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja sobie urzadzilem dyskusje z DFem o obronie Nasha, pobawilem sie B-R i oto co znalazlem. dane z tego sezonu.

 

1. zaden PG nie zrobil rozpierdolu Nashowi 2 razy

2. czterech PG rzucilo >20 pktow:

 

Niestety nie jest to analiza pozbawiona wad, Nash nie broni tych najszybszych i najgroźniejszych PG. Nie pamietam już poszczególnych meczów, ale na przykład przy triple-double Feltona, Nash bronił go do kupy może z 10-12 minut - to akurat argument na jego korzysć, ale na pewno więcej jest przypadków gdzie jakiś PG wypadł słabo, a Nash tak naprawdę bronił w tym meczu kogoś innego.

 

Choć ogólnie zgadzam się, że Nash jest underrated w obronie (jak ktoś by się chciał przypi*****ić, to przypominam , że termin "underrated" jest względny).

 

Suns są na 3 miejscu jeśli chodzi o pozwalanie na rzuty at rim

16-23 są na 1

 

za punkty at rim odpowiadają oczywiście tytani i c***owa rotacja składem Gentry'ego.

ale ciekawe jest 16-23 ,kto tam odpowiada za rzuty?

At rim to rzecz jasna przejaw c***owej obrony, ale tych z 15-23 Suns "prowokują" dużo (to dobrze), a nieco lepszy % trafionych przez przeciwnika rzutów, to zapewne efekt tego, że trzeba go jakoś sprowokować, najpewniej zostawiając mu więcej miejsca. 1 rzut z 15-23 więcej to 1 potencjalny rzut spod kosza mniej, pozwalanie na 43% z tamtego rejonu to nie jest czynnik, który zabije cię w obronie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytając ten post Bastka, musiałem sprawdzić kto go napisał - czy to nie Vasquez aby na pewno :?:

Podmienić oświecenie na cojones i mamy wszystko jasne.

 

Jednak odnioszę się do tego, że liczby są zajebiście ważne jednak, bo pozwalają wykluczyć pi****lenie.

Wciąż pamiętam sytuację, kiedy bodaj Jendras chwali Kobe za clutch grę w 4q w jakimś, że trafiał rzuty na przełamanie, kiedy kilka akcji nie potrafili z rzędu Lakers, czy na przełamanie momentum przeciwnika. Potem wbija Lorak i pisze, że Kobe miał 1/6. Więc nie wiem jak to traktować :?:

Macie Ai3, nie wiem czy wy też widzieliście, że 6th man jest Lebron, a Smith to zajebisty kreator.

Nie da się oglądać wszystkich meczy, do tego grę w obronie ciężko ocenić, dlatego staty pomagają, pomagają "obalać" mity - choćby taki Ellis, który jest jakoby top3 ofensywy w lidze. Jak się patrzy, wygląda zajebiście, ale jak można za top ofensywy uznać gracza, którzy przeciwko dobrym obrońcym ma w tym sezonie:

vs G. Hill 18,7 w 40 min na 35%

vs Stevenson w 43 min 18 41%

vs Affalo 20 w 41 min 32%

I to tak wygląda ogółem, że przeciwko dobrym drużynom mu wychodzi jeden mecz na 5, a ostatnio się dowiedziałem, że jest PO performerem.

Ja np. gdybym ograniczył opinię swoją do widziałem, do asg bym wybierał Gallinariego, z meczy, które ja widziałem, miał średnią z 25, dobrze bronił, wjeżdzał pod kosz. Ogólnie borderline superstar. Żeby stwierdzić inaczej, musiałbym obejrzeć pozostałe 40 meczy Knicks albo użyć statów. Zrobiłem to drugie i im bardziej wierzę, niż moim oczom mimo wszystko.

 

Suns są na 3 miejscu jeśli chodzi o pozwalanie na rzuty at rim

16-23 są na 1

 

za punkty at rim odpowiadają oczywiście tytani i c***owa rotacja składem Gentry'ego.

ale ciekawe jest 16-23 ,kto tam odpowiada za rzuty?

Była dyskusja o tym w mvp race, polecam wrócić tam. Ogólnie przyjeliśmy, że pozwalanie na rzuty 16-23 to własnie przejaw dobrej obrony.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do niektorych to ja nie mam watpliwosci ze sa beznadziejnymi przypadkami fanatykow religijni-maniacy-sredniowiecza-ballpark ktorzy po prostu nie zmienia zdania bez wzgledu na dane bo "widzieli", do tej grupy zaliczylbym np takiego Vasqueza. ciebie Koelner nie wiem jak ocenic, z jednej strony zupelnie sie zmieniles od czasow e-b, na lepsze IMO, i w sumie odchodzisz od takiego ja-widzialem-podejscia; z drugiej jednak masz jakeis dziwne akcje jak wtedy z meczu Kings kiedy guards Kings rzucali sobie radosnie jakies 10% z gry a ty zrzuciles wine za porazke Suns na obrone Nasha..

 

każdą akcję próbowałem opisać.

 

niestety statystykami nie da się niektórych akcji ocenić. prosty przykład. rose gra picka z boozerem ,nash broni z gortatem. rose wykorzystuje idealnie zasłonę ponieważ nash mu nie przeszkadza ,wychodzi w górę ,nie zdąża nawet trochę przeszkodzić ,rose trafia. kogo wina?

idąc Twoim myśleniem to wina Nasha. idąc moim myśleniem to nie wiem kogo wina ponieważ nie mam pojęcia jakie było założenie taktyczne, czy gortat na picku ma dawać rzucać rosowi z mid range i asekurować jego drivy ,czy właśnie dochodzić i blisko i być narażonym na drive.

w przypadku Nasha to trzeba grać switch i modlić się o jak najszybszą rotację. mając w obronie takiego westbrooka wystarczy mała pomoc od gortata ,spokojnie może wrócić do boozera a westbrook przykładowy zdąży jeszcze przeszkodzić w jumperze i z pomocą gortata umożliwić drive.

teraz jak chcesz tutaj w statystkach znaleźć czyjąś winę? jeśli bawimy się w statystyki to powinniśmy iść Twoją drogą i przypisywać wszystko obrońcy przypisanemu danemu graczowi.

 

NBA jest w tym pojebane ponieważ poprzez zmianę przepisów wróciło do średniowiecza(:)) ,w obronie dzięki takim durnym gwizdkom na obwodzie w obronie ,istnieje coś takiego jak nie dopuszczenia rozgrywającego do wykorzystania picka (tak jak to mieliśmy w linku z Rose'm). niestety to trzeba być niezłym zapierdalaczem w NBA aby za pomocą samych nóg ,przy szerszym boisku niż w europie to osiągnąć.

 

 

edit:

proszę Cię ,nie posługuj się historią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.