Skocz do zawartości

Coach of the Year - kto?


Szak

Kto twoim zdaniem jest najlepszym trenerem sezonu?  

30 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Kto twoim zdaniem jest najlepszym trenerem sezonu?

    • Mike D'Antoni
    • Nate McMillan
    • Scott Skiles
    • Eddie Jordan
      0
    • Stan Van Gundy
    • George Karl
    • ktoÂś inny...


Rekomendowane odpowiedzi

Skoro Nash jest takim dobrym "trenerem" to dlaczego rok temu nie przeszedl nawet pierwszej rundy z Mavs naszpikowanymi gwiazdami?

 

Mogę odpowiedzieć pytaniem: Skoro D'Antoni jest najlepszym trenerem tego roku to dlaczego tak cieńko grali w zeszłym sezonie i zakończyli rozgrywki na przedostatniej pozycji w konferencji zachodniej ? Nash ma w tym sezonie zupełnie innych partnerów, świetnie grającego pod koszem Amare, świetnych obwodowych graczy i dlatego lepiej czuje się na boisku i wykorzystuje to. Nie wiem ile zasługi za wyniki drużyny ma D'Antoni a ile Nash, ale moim zdaniem nagroda jest przyznana niesłusznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybór nie jest dla mnie zaskoczniem, po słąbsyzm końcu regularnej częsci rozgrywek wykońcoznych kontuzjami Sonics raczej było pewne że nagorda trafi do D'Antonego. W sumie nie ma co sie czepaic do wyboru bo na Phoenix nikt nie stawiał, byli relewelacją sezonu, najlepszy bilans w lidze, to wszystko mówi samo za siebie.... Jak napisał Lord żęby pokułądać zespoł gwiazd to w głowie tez trzeba swoje mieć :wink: D'Antony zroibl co do niego należało, a że miał solidny zespól to inna sprawa

 

Moim zdaniem jednak nagorda powinna trafić do kogoś z dwójki McMillian, Skiles, ja przynajmniej glosowałbym na któegoś z nich. Pierwszy w sumie w mocno nie zmienionym skłądzie zaprowadzil Sonics do PO, a tak w pierwszej rundzie bez większych problemów pokonali faworyzownaych Kings.... Drugi z zespołu który mógł być najgorzym zepsoęłm w lidze, po fatalnym poczatku zdołał wykrzesac szczyty możliwosci i Byki zaczęły grac jak za starych dobrych lat. Świetnie poukłądny zespól i fantastyczny nos trenerski z posadzeniem na ławkę Gordona, który był jokerem o jakim każdy zespól marzył. W PO coprawda odpadli, ale to sie do nagrody nie liczy :P Obaj tchnęli mowego ducha w swoje zepsoły, moje COTY poszłoby do nich, ale D'Antoni to tez nie jest do końca nietrafiopny wybór.

Skoro D'Antoni jest najlepszym trenerem tego roku to dlaczego tak cieńko grali w zeszłym sezonie i zakończyli rozgrywki na przedostatniej pozycji w konferencji zachodniej ?

Mogę się nie pomylić bo piszę z pamięci, jak cos to mnie poprawcie. Wydaje mi się że D'Antoni przeją posadę coacha w Suns miedzy końcem a środkiem sezonui od tego czasu Suns zaczęli grac sporo lepiej, ale nie było juz szans na PO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

]Mogę się nie pomylić bo piszę z pamięci, jak cos to mnie poprawcie. Wydaje mi się że D'Antoni przeją posadę coacha w Suns miedzy końcem a środkiem sezonui

Nie mylisz sie. D'Antoni przyszedl do Suns w momencie, kiedy juz wiadomo bylo, ze sezon jest dla nich stracony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze pomyslicie, ze to stronnicze, ale dla mnie COTY powinien otrzymac McMillan. Dlaczego tak sadze? Poniewaz:

 

-w Seattle jedynym nowym nabytkiem w tym RS stali sie Swift i Fortson, co w konsekwencji daje nam kosmetycznie zmieniony sklad, zas porownanie sezonu zeszlego z tym pozostawiam bez komentarza

 

-team skladajacy sie z przeciatniakow (po za Lewisem i Allenem) przez duza czesc seszonu plasuje sie w TOP 3 ligi grajac na Wild Wild West

 

-bilans Sonics ulega pogorszeniu dopiero w koncowej fazie RS, gdy kolejni gracze zaczynaja sie lamac

 

-D'Antoni dostaje wzmocnienia w tym RS w postaci Q-Richa i Nasha

 

-Amare osiaga progres, ktorego wszyscy sie spodziewali

 

-jak dla mnie jakies 75 % bilansu RS to zasluga tegorocznego MVP, reszta to D'Antoni

 

-rok temu Suns byli bez Nasha i Q-Richa i jaki bilans osiagneli wszyscy wiedza, jeszcze raz powtarza sie zasluga wzmocnien (z akcentem na Nasha) oraz progresu Amare. Rok temu uwzgledniajac sklad spodziewano sie po nich ciutke lepszego progresu, tylko nie mial nimi, kto dyrygowac iwplywac na nich, ale o tym juz pisalem ciutke w topicu o MVP.

 

Nie mowie, ze D'Antoni nic nie robil, jednak uwzgledniajac powyzsze okolicznosci sukces niejako sam wpadl mu w rece, pod czas, gdy taki np McMillan musial na niego ciezko zapieprzac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

McMillan napewno bardziej zasłużył na tytuł niż D'Antoni, ale i tak największym wygranym jest Rick. Szczerze to w pierwszych rozważaniach nie brałem go za bardzo pod uwagę (nie mam pojęcia czemu), ale to co on zrobił z zespołem zasługuje bardziej na wyróżnienie niz progres Suns. McMillan jak pisałem w pierwszym poście zrobił w opinii kibica więcej dla zespołu od Mike'a. Ja jako zwolennik defensywnych coachów skłaniałbym się bardziej w kierunku Carlise lub Skilesa, ale nie można nie zauważyć, że i McMillan i D'Antoni zrobili dla swoich teamów sporo, choć z tej dwójki więcej zrobił jednak coach SSS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.