Skocz do zawartości

DRUGA SILA ZACHODU


ignazz

Rekomendowane odpowiedzi

Tak w kazdym topiku o jakiejkolwiek ekipie z zachodu przewija sie tekst o tym, ze jest to ta druga sila zachodu

 

ustalmy wiec kto tak na prawde zasluguje na to miano i jak widzicie wasz ranking zachodu juz przy prawie zakonczonym offseason.

 

1. Los Angeles Lakers Mistrz 2010 - co do pozycji nie moze byc inaczej tym bardziej, ze Blake to ciekawe wzmocnienie i tak silnej ekipy, Fisher pozostal lojalny, a w nastepnym sezonie Andrew bedzie o rok dalej od tragicznej kontuzji z wieksza szansa na zdrowa mocna gre

 

draft? nieistotny

 

2. no wlasnie kto? serce podpowiada wiecie kogo ale obecnie po OS chyba jednak ekipa szalonego Cubana.

 

Dallas Mavs

podpisanie Haywooda i pozyskanie za spadajacy kontrakt Tysona Chandlera sprawia ze z Nowikiem i mogacym grac na PF Matrixem - maja bardzo mocny frontcourt lepszy od ekip ponizej w zestawieniu, problemem jest za to fakt ze Kidd jest rok starszy i jego impact jest coraz mniejszy i tu przydala by sie chyba iskra od geniuszu Cubana. Az strach pomyslec gdyby zlowil CP3

 

draft? nieistotny

 

3. San Antonio Spurs

przy zalozeniu, ze RJ podpisze ze spurs cos w okolicy 35/5 nie robiac strasznej dziury na SF to dodajac nowy nabytek z TAU Tiago Splittera mogacy zamiennie z TD i Dice'em biegac w S5, widzac kolejne wyczyny w SL Blaira, prognozy i nadzieje dotyczace George Hilla az serce rosnie!. Zmartwienie? - nie ma oczywiscie na razie na horyzoncie goscia bioracy paleczke po TD, a Parker za rok moze bezczelnie odejsc za nic co jest najwiekszym zmarwieniem 'za rok'

dodatkowo dyskretnie podebrano z draftu fajnego Andersona i czekam na ostatnie 2mln na wzmocnienie graczem - stoperem

lato dla Manu TD i Parkera na reszcie spokojne wiec zdrowie powinno choc troche wrocic

 

...........

dalej juz duzo trudniej o prognozy choc wiem ze mozecie sie NAWET z typami 2 i 3 nie zgadzac, to IMO Oklahoma City Thunder to material nadal na pozycje conajwyzej 4 na mocnym zachodzie, choc sklad co rok jak bedzie o rok starszy z nowym bagazem doswiadczenia w PO i coraz potezniejszym Liderem sprawia ze oczekiwania beda rosly w zastraszajacym tempie. IMO moga chlopaki mlode i gniewne temu nie sprostac i chodzi mi nie o lidera ale o 3-4-5 opcje, ktora moze nie dorosnac do 2 najlepszych. dodatkowo brak mi wsparcia jakiegos istotnego weterana typu Haslem. Co dalej? - dyskretnie z problemu z Boozem wyszli Utah Jazz gdzie sam jestem ciekawy eksperymentu pod nazwa BIG AL :?: jezeli para wysokich zadziala ekipy wyzej poza Lakers sorry ale spadaja. na razie tego nie widze ale za to mamy Jokera z rekawa czyli AK47 ktorego kontraktem mozna jeszcze niezle zagrac wzmacniajac sie od desperata lutowego, ja poczekam.....,Denver Nugetts ma nadal problem z trenerem nierozwiazany ale za to majacy niezmieniony trzon skladu z dodatkiem Al no IQ. i tu mnie troszke zastanawia to MLE. krytykowany wszedzie Al ma szanse, ze swoim rzutem za 3 ( szalonym) ktory byl bolaczka Denver, sie odnalezc lapiac sie roznych pozycji w dziwnych systemach.

no i PTB, ktore zdrowe choc troche pozamieniane ma nadal szanse zaszalec. pytanie czy kontuzje to pech czy jakies bledne przygotowania fizyczne sztabu lekarzy? pytanie do Pana Panie Oden. Moze Pan grac kiedykolwiek na poziomie pelen sezon czy nie? Para zdrowy Roy&Oden robi roznice ktora umozliwia atak na seed 2

 

pozamieniani skladowo Phoenix Suns bez Amare a za to z Hedo nie traktuje jako ekipy atakujacej seed 2 tak jak i opoznione w eksplozji o rok ekipe Los Angeles CLippers z Griffem i Aminu

 

zagadka jest dla mnie postawa Houston Rockets choc nie spodziewam sie rownej mocnej gry przez caly RS gwarantujacej seed2 a tylko paru niezlych zrywow. choc w PO sytuacje moze odwrocic powrot do formy zdrowego Yao co moze NIE MUSI nastapic.

 

REASUMUJAC moje typy:

 

1. Lakers

2. Mavs

3. Spurs ( z RJ)

4. OKla

5. Jazz (wyzej jezeli wzmocna sie z handlu kontarktem AK)

6. Denver ( wyzej jezeli stanie sie cud i wroci do zdrowia K-Mart ale i trener )

7. PTB

8. Rakiety powalcza z Clippers

 

Suns poza PO

 

a ekipami walczacymi o tytul tytulowej 2-giej Sily Zachodu

 

Mavs Spurs lub warunkowo Jazz i Denver

Czarny Kon lub Rozczarowanie: Houston rockets

 

jak Wy to widzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RS to inna bajka niż PO więc w przypadku RS stawiam:

 

1. LAL

2. DAL

3. DEN

4. OKC

5. SAS

6. UTA

7. HOU

8. POR

 

jednak miejsca 4-8 jak w tym roku zdecydują się w samej końcówce sezonu i porządek może być odwrotny.

 

Jednak wyznacznikiem siły zachodu są dla mnie PO i tutaj ta drugą siłę upatruję w Denver Nuggets. Lakers jako obrońcy tytułu z wzmocnieniami niekoniecznie kadrowymi, ale także mentalnymi, zdrowotnymi są na razie numerem jeden co udowadniali już nie raz w ciągu poprzednich lat. Dallas niestety mimo wielkiej sympatii dla Cubana to zespół na sezon regularny i nie widzę ich w gronie walczących o finał czy nawet WCF. Drudzy to Denver, których jako fan Lakers bardzo się obawiam. Wzmocnili się, wrócił Karl, mają kolejne doświadczenia, będą głodni sukcesu. Dalej stawiam Spurs bo nigdy nie lekceważę serca mistrza i ... Rakiety z trenerem Adelmanem i zdrowym Yao. To są moi faworyci do finału konferencji i między nimi powinna rozstrzygnąć się walka. OKC nie lekceważe, jednak uważam, że dla nich jest jeszcze za wcześnie i wątpię by w starciu z którąś z w/w ekip w serii best of 7 byli w stanie wygrać. Na pewno napsują sporo krwi wszystkim z którymi się spotkają. Utah podobnie jak Dallas bez wzrostu pod koszem i bez AK z formy QD i Derona jako najlepszą 1 nie powalczą. Portland chyba za dużo przeszli, mogą wyrwać jakąś serię np. z SAS czy HOU ale z LAL i DEN bez przewagi parkietu nic nie zrobią. Poza tym nie wierzę w ich zdrowie.

 

Na razie tyle, potem może coś więcej jeszcze bo czas goni. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W RS o o drugi i 3 seed powalczą tylko Denver i Dallas, chyba że nastąpi w końcu ekslopzja talentu PTB. Chodź osobiście bym chciał zobaczyć Spurs na miejscach 2-3. Wiadomo, że miejsca 4 i 5 to wielcy przegrani, bo czeka ich druga runda z Lakers. Typuję, że te 4 ekipy będą walczyć o 2# z Nuggets jako faworytem. Z kolei druga grupa będzie walczyć o PO w składzie Suns, OKC, Memphis, Houston, Jazz, Clippers i Hornets. Tak, jestem sceptykiem Duranta i nie widze ich jako gwarantowany PO uczestnik. Jeśli Yao, Nash i Paul będą zdrowi, to ja naprawdę widzę, żemogą być poza PO. Do tego Memphis z Gasolem, Mayo , Gayem i Randolphem dyspunją bardzo mocną paką, ktróra też zdobywa doświadczenie.

Moje typy na rs:

1. Lakers

2. Nuggets

3. Spurs

4. Mavs

5. Blazers

6. Rockets

7. Clippers

8. Hornets

 

gRIZZLIES, tHUNDERS I sUNS POZA po.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż do przyszłych play-offs to Suns są drugą siłą na zachodzie, czy to się komuś podoba czy nie.

 

Oczywiście znowu zaczyna się festiwal niedoceniania, Suns poza P-O i inne brednie. Potem nagle wszyscy robią miny :o i lecą teksty jak to się "nikt nie spodziewał", "underdog", "nie wiedziałem, że Nash ma jeszcze tyle pary w nogach" i takie tam.

 

Póki gra tam Nash, należy Suns traktować jak najbardziej poważnie. Poczekajmy do maja przyszłego roku i się okaże, kto będzie drugą drużyną na zachodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż do przyszłych play-offs to Suns są drugą siłą na zachodzie, czy to się komuś podoba czy nie.

Ja tam nie lubię tej filozofii. Na przykład mistrzostwo to nie kadencja, finały kończą sezon, Lakers są mistrzami zeszłego sezonu i równie dobrze mogą być piątą siłą zachodu na przykład dnia 14.03.2011.

 

Na razie wszyscy typujący widzą Suns poza PO, to już czwarty po 04/05, 05/06 i 09/10 sezon, kiedy Suns mają lądować poniżej 8 miejsca, ciekawe skąd to się bierze. Co równie ciekawe, kiedy nie weszli do po w 08/09 mało kto się tego spodziewał. Jak ktoś się chce założyć, to mogę wejść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nash ma już 36 lat, a w trakcie sezonu styknie mu 37. Do tego ma support słaby jak chyba nigdy. Nie wykluczam Suns w PO, ale Nashowi będzie trudno wprowadzić samodzielnie ekipe do PO, bo teraz nawet Stata nie ma do pomocy(mówcie co chcecie o nim, ale w ofensywie to była bestia).

W sumie ciekawi mnie Clippers, bo ma skład nawet na 2#. Gryffin, Caman, Davis, naprawdę może zaskoczyć, jeśli Gryffin pokaże się na miarę oczekiwań. I nie krzyczcie, że przegiąłem, bo w sumie stać kogoś na 2# na zachodzie oznacza, że walczy o PO :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lakers bo to mistrz więc nie będę ich zrzucał przedwcześnie z piedestału :) ale na 2 absolutnie realnie typuje Jazz i tylko urazy moga tutaj pomieszać szyki. Już odejście Booza to wzmocnienie a za niego dostaliśmy Big Ala czyli chyba największy talent podkoszowy w lidze, żeby było jasne chwaliłem go tak samo jak do T'Wolwes przyłaził więc nic tutaj na silę nie produkuję( plus dla tych co wątpia w niego jako centra to radze sobie zobaczyć staty jakie notował grając na tej pozycji zanim zacznie się gadać bzdety), Sap już wszystkim jak i kiedy tylko mógł pokazał co potrafi stykanie luknąć na ostatnie play offy żeby wiedzieć że to nie przechwałki podobnie sprawa tyczy się Cja a chłopak ma dopiero 23 lata, Will zostaje bez komenta bo co tu komentować, AK miał rewelka zeszły sezon jedynie ten uraz popsuł ogólne wrażenie ( właściwie to uraz i za szybki powrót). Ogólnie już się nie mogę doczekać sezonu, tylko o zdrowie się modlę dla moich pupili :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

widzac kolejne wyczyny w SL Blaira

Blair nie zagrał w SL nawet minuty. Trenuje rzuty z Engelandem i leczy łydkę czy jakiś inny element nogi.

offkors, zlaly mi sie zdania 2 w 1 i chodzilo mi o fajne wystepy Garego Neala i Alonzo Gee ( liczylem bardziej na Gista) ktorych nawet nie znalem musze przyznac i moze choc 1 z nich ( mam nadzieje ) przebije sie do skladu i podczas nieobecnosci Masona Bogansa i Finleya i innych staruchow pokaze w paru minutach niezle i ambitne wstawki ......oraz sprawnosc ruchowa Blaira ktorego jak ogladam na treningach to nijak pasuje mi do niego zdanie inwalida kolanowy

 

to daje jakies pozytywy bo mimo ze to tylko Sl to nie pamietam aby chlopaki tak sie spinali i robili 5-0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie druga siła zachodu to ... Jazz lub zdrowi Rockets.

 

Tak tak. CI drudzy zawsze mają pecha i kontuzje kluczowych gracyz. Jeśli w tym sezonie nikt się nie połamie i będzie dobra forma to mają szansę nawet (przy dobrej drabince i odrobinie szczęscia) na finał konferencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drugą siłą zachodu w RS na 90% będą Mavericks i znów narobią ogromnych nadziei ich fanom bo po prostu mają skład, który na to stać. W PO w nich nie wierzę, nie wierzę w ich trenera, wierzę tylko w Dirka ale wiadomo co może jeden zawodnik.

 

Wg mnie dwa pierwsze spoty są zaklepane dla LAL i Dallas a o pozostałe sześć będą się bić:

Jazz

Denver

Suns

PTB

SAS

OKC

Rockets

Clippers

 

 

Mimo, że wschód się troszkę wzmocnił to zachód wciąż jest niemożliwie mocny i raczej się nie zdziwię gdy w po nie zobaczymy np. SAS czy Suns.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. lakers - wg mnie sa niezagrozeni na tej pozycji. wzmocnienie blakem (mniej fisha w rs), chec pokazania sie ebanksa i caractera. do tego cy sashy

2. dallas - wzmocnili sie pod koszem i w rs powinnie dobrze grac. w po spodziewam sie jednak kolejnego rozczarowania. chyba ze cos wymysla bo maja czym handlowac. arenas?

3. spurs - powinien byc dobry rs. sprowadzenie splittera i anderson z draftu. do tego dalszy rozwoj hilla (lubie goscia (od pierwszego meczu w ktorym go zobaczylem) jak chyba nikogo do tej pory z sas), parkera powinni puscic gdzies zeby nie zostac bez niczego po sezonie do tego jest hill. szukalbym za niego jakiegos mocnego sf z dlugim kontraktem (iggy, granger) lub sprobowac wyciagnac dwoch dobrych gosci (gortat + pietrus idealne dla sas moim zdaniem)

4. blazers - moim zdaniem to ich miejsce w tym momencie z odenem czy bez niego od polowy sezonu

5. jazz - podwyzszyli sklad alem, ktory napewno nie jest slabszy od buzza. i zeby kontuzje ich nie meczyly

6. nuggets - bez wiekszych zmian poza sciagnieciem harringtona (bez obrony nie wiadomo jak bedzie z nim w ataku)

7. thunder - tez bez zmian i na dzien dzisiejszy tyle im daje w rs

8. clippers - patrzac na papierze to maja sklad nawet na wyzsze miejsce. ale to clippers. chce ich na 8 glownie dlatego zeby lakers nie musieli nigdzie latac w pierwszej rundzie :)

 

ale spodziewam sie bardzo malych roznic miedzy druzynami na koniec rs, podobnie jak w tym roku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Los Angeles Lakers - wiadomo, jest KB24, jest pierwsze miejsce Zachodu i jeszcze prawdopodobne mistrzostwo, albo chociaż finał

2. Utah Jazz - A czemu nie? Bardzo ciekawy skład, do tego AJ u nich i 2 miejsce na zachodzie ;)

3. Dallas Mavericks - Podpisali kontrakt z Chandlerem, to tego jeszce Novitdzki, ale oddali drugie miejsce "Jazzmanom"

4. San Antonio Spurs - Jest Duncan, Anderson z draftu, no i jeszcze Hill. Ciekawy skład, ale chyba dla sportowców najgorsze - czwarte.

5. Oklahoma City Thunder - Jestem fanem tej drużyny, bo miała w tym sezonie niezłego kopa. W tym sezonie bez większych transferów i piąte miejsce dla Duranta i spółki.

6. Denver Nuggets - Melo już nie taki dobry, ale myślę, że w tym sezonie chociaż szóste miejsce.

7. Houston Rockets - Dużo zmian i niech tylko Yao będzie zdrowy to 7 miejsce

8. Memphis Grizzlies / Los Angeles Clippers - Tutaj myślę oni nieźle powalczą o ostatnie miejsce, dające Play-offy.

 

I proszę, wg. mnie Blazers i Hornets poza PO. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje typy:

1. Dallas Mavericks

2. LA Lakers

3. OKC Thunder

4. Denver Nuggets

5. SA Spurs

6. Utah Jazz

7. PTB

8. Rockets, Clippers or Grizzlies, maybe Kings

wysililes sie tym postem nie ma co...

 

 

nie wiem kto bedzie druga, trzecia czy 10. sila zachodu. ciezko w tej chwili to ocenic. faktycznie na papierze swietnie wygladaja mavericks. ale kidd ma swoje lata, chandler nie zagra 50 spotkan w sezonie i niewiele pozostaje przewag mavericks. nie ma tez drew goodena. nie wiem czy jeszcze dysponuja mle ale generalnie w tym momencie kadrowo wygladaja gorzej niz przed rokiem. co im po tysonie jak brakuje solidnego backupu dla dirka.

 

jazz tez przeszli spore zmiany. o ile strate boozera szybko nadrobili sprowadzeniem ala, jednek bedzie im bardzo brakowala matthwesa czy korvera. tak maja raje bella ale bell juz w phx pokazal, ze stareter z niego marny., owszem na jako role player zmiennik sg jak najbardziej ale sg? nie w tym wieku. choc z 2 strony maja haywarda, ktory z miejsca powinien byc ulubiebcem publiki w SLC i zastapic kyle'a.

 

suns to moze byc ciekawa opcja. nie skreslalbym ich. owszem do nba finals nie wejda ale ta nizsza, szybsza koszykowka zabiegaja 20 teamow ligi i mysle, ze playoffs spokojnie zrobia.

 

nuggets bez zmian +al harrington czyli powinni mierzyc wysoko

rockets to dla mnie niewiadoma

ciekawie wygladaja clippers jesli beda zdrowi i blazers to samo

 

najbardziej ciekawi mnie jednak okc thunder. czesto jest tak, ze zespol robi skok od punktu A do punktu B a pozniej jest problem z zaliczeniem kolejnych stopni.thunder maja teraz wszystko by przeskoczyc kolejny stopien i patrzac realnie powinni zrobic minimum 2 runde na zachodzie. wszystko jednak zalezy od kontuzji i tego jak zagra ta mloda ekipa. moim zdaniem to oni beda druga sila zachodu w nadchodzacym sezonie.

 

zobaczymy tez co ze spurs. mam wrazenie, ze przespano ostatnie 2-3 lata i jezeli zespol nie zrobi zmian badz nie trafi na jakis diament w drafcie, to slabo to wszystko widze. a w sumie szkoda, bo spurts to jednak spurs...

 

a lakers? sporo bedzie zalezalo od zdrowia. dla nich to bedzie ciakawy sezon z wielu wzgledow. kto wie, czy nie jest to swego rodzaju last dance tej druzyny.to moze dziwnie brzmiec ale kto wie jak po sezonie 10/11 bedzie gral kobe, ilu graczy zostanie wystawionych na liste transferowa i kto bedzie head coachem. czy wygraja czy nie, beda zmiany... chyba, ze bynum rozegra sezon bez kontuzji, i z pau gasolem przejma ciezar gry na swoje barki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem kto bedzie druga, trzecia czy 10. sila zachodu. ciezko w tej chwili to ocenic. faktycznie na papierze swietnie wygladaja mavericks. ale kidd ma swoje lata, chandler nie zagra 50 spotkan w sezonie i niewiele pozostaje przewag mavericks. nie ma tez drew goodena. nie wiem czy jeszcze dysponuja mle ale generalnie w tym momencie kadrowo wygladaja gorzej niz przed rokiem. co im po tysonie jak brakuje solidnego backupu dla dirka.

 

zobaczymy tez co ze spurs. mam wrazenie, ze przespano ostatnie 2-3 lata i jezeli zespol nie zrobi zmian badz nie trafi na jakis diament w drafcie, to slabo to wszystko widze. a w sumie szkoda, bo spurts to jednak spurs...

..

oj nie zgodze sie.....

 

:arrow: zgoda co do wieku Kidda i faktu ze jego impact maleje ale w RS gral 36MPG wiec i tak intensywnosc w grze jakos utrzymal jak na te minuty :!:

:arrow: ciezar gry i rotacja jest na tyle rozlozona ze backup Dirka nie jest problemem:

schodzacy ( 37,5MPG) Dirk to dla Mavs i tak sporo opcji i male niebezpieczenstwo ze beda mega zagubieni w te brakujace im do szczescia 10,5 minuty a sila razenia na tyle spora ze srednia robi przeciez takze garbage time

 

 

jakie opcje?

small ball z Matrixem (32MPG) na PF i obudowany Kiddem ( PG gdy Beaubois na SG 12,5MPG i jego rola rosnie, lub SG gdy Barea a maja jeszcze opcje z Jetem!) oraz Butler (34MPG na SG z opcja SF) , ( Jet Barea i Beabois to dodatkowo dobre opcje dystansowe - 36,36 i 41% za 3) a dochodzi do tego nowa opcja

bigball polaczenie Haywooda z Tysonem w parze (nawet z Dirkiem na SF) jakos bardziej widze niz z powolnym Dampem a jest to minimalna zmiana jakosciowa na lepsze IMO bo chyba tak tragicznie jak rok temu TCH nie zagra ( na razie to zyczenie) bo Damp lepiej na pewno niebardzo

 

spurs i 2-3 lata przespane? chyba nie bo zaryzykowali z RJ ale i pozyskali rozchwytywanego Dice'a, zabezpieczyli najpierw Duncana, potem Manu, skonsumowali w koncu Tiago a i wyhaczyli z draftu perelki z dalekim numerem - Blaira i Hilla

mozna cos wiecej? zobaczymy co z Parkerem

jedyna wtopa ostatnio to niedogadanie Scoli ale gosc ewidentnie nie chcial grac w Spurs, a poza tym unikano wydatkow typu Vujacic, przedluzenie Udriha a wczesniej graczy typu Hedo czy Jax gdy chcieli za duzo...

 

ale czy przespano 2-3 lata? NIE...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.