Skocz do zawartości

San Antonio Spurs 2011 offense


RappaR

Rekomendowane odpowiedzi

Plusow u spurs jest wiele ale podziele sie spostrzezeniami:

 

 

- najdziwniejsze ale i cieszace oko jest fakt Tima Duncana , ktory ma tylko krotkie wstawki gry na maksa ale mecz z Dallas wlasnie to pokazal - gosc wiedzial ze z wysoko notowanym rywalem W liczy sie podwojnie wiec sie nie oszczedzal grajac maksa jakiego w RS od 2007 roku nie widzialem, wiedziel facet dokladnie co kiedy ma zrobic aby takze postawa wzmocnic zespol, nieprzypadkowo to wlasnie w takim meczu byl jego dawno nieogladany power-dunk;

 

- zadziwia mnie Gary Neal jak nikt inny w lidze, strzal z dupy a wyszedl grajek idealnie boostujacy atak z lawy, rozciagajacy pod Parkera wjazdy obrone i nawet poprawnie broniacy - 9/2,7/1 na 40% trojce majacy jako rookie w 19 minut tylko 0,8 straty;

 

- lekkosc TP zaczyna takze mnie powalac (17,5/3,3/6,9/1,4 52% FG)

 

ale nie to jest najwazniejsze

 

nie wiem czy zauwazyliscie gdy akcja jest na 30-40-50 sekund do konca kwart spurs jako na prawde nieliczna ekipa liczy wielokrotnosci zegara 24 sec.

 

kurna wielu graczy normalnie ma to w dupsku a nie spurs...

 

grajac ostatnio Manu odpalil 3 podobne akcje gdzie oddal rzut szybciej niz zegar 24 sec. ale celowo gdy bylo 30 sec do konca kwarty aby miec 6 sec na odpowiedzenie Dallas/Bux.

 

poziom IQ i nielatanie jak Gortat bez sensu, wpychajac sie gdy z rzedu 4 rzuty nie wchodza na FT, do bolu wracanie kompletem do D, ukrywanie takich tuzow jak Bonner w D z beszczelnym wykorzystywaniem go w O jest slodkie

 

no i ten Jefferson z rogow!

 

fajnie sie to oglada tym bardziej ze taki prosty basket nie meczy za bardzo spurs

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy zauwazyliscie gdy akcja jest na 30-40-50 sekund do konca kwart spurs jako na prawde nieliczna ekipa liczy wielokrotnosci zegara 24 sec.

Tak to akurat każdy zespół stara się kalkulować, żeby mieć w końcówce kwarty 2 na 1 (w sensie 2 possessions przeciwko 1), tyle, że nie zawsze się to da zrobić (musi być dobry look w pierwszej akcji bo na siłę przez ręce nie ma co rzucać).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Knicks to mają jakąś manie wielkości. Ledwo wystają ponad .500, nie są lepsi niż żadna szanowana drużyna na wschodzie , a się panoszą.

mnie to tam nie dziwi. Fani w MSG czekali lata na to żeby Knicks w końcu przypominali dawnych Knicks i może te >.500 to nic nadzwyczajnego ,ale w porównaniu do poprzednich lat - proooogres. A i ich basket się przyjemnie ogląda, tylko D by się przydało :]]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to dupa. G. Hill out for a while with sprained thumb. Nie wiem co dokładnie mu dolega, ale zależy od stopnia rozjebania są 2-4 tygodnie, 3-6 tyg, albo nawet miesiące. Nie wiem czy można z tym grać. Szkoda, bo Hill to ważny grać.

 

Teraz Jefferson musi więcej pomóc. No i dobrze, że do rotacji wraca Anderson, który w skutek tego wydarzenia nie wyleci do Austin.

 

 

12 z 13 najbliższych meczy grane na wyjeździe. Rodeo Road Trip time. Na początek kilka ciężkich meczy na Zachodzie. 3 razy grane b2b, ale nie wygląda to tragicznie, bo 2 mecze są @Sacto @Det i @Wash.

 

Szkoda, że wypadł Hill w obliczu takie ciężkiego grania. Najważniejsze to utrzymać przewagę nad Lakers.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mnie cieszy, ze Greg dał pograc dzisiaj Spliterowi. W 27minut 16pk i 9 zbiorek a z gry 7/8. Oby jak najwczesniej zapewnili sobie 1miejsce i wtedy Spllitter pogra sobie jeszcze wiecej. Byłoby super gdyby ze Splittera wyszedł taki gracz na PO, ktory pograł by te 10min i zrobił przez ten czas swoje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Średnie Blaira za luty:

15,2/10,3 :mrgreen:

Chłopak mi się niesamowicie podoba, a dokładniej jego pasja i zaangażowanie. Widać, że wszystko bierze do siebie i naprawdę zapierdala na tym boisku jakby miał w dupie rosyjski silniczek. Owszem, jest niski, ale ma niesamowicie szybkie ręce, podoba mi się jak potrafi blokować przy wjazdach wysokich, póki mają piłkę na dole. Do tego jest niesamowicie szybki jak na swoje warunki i budowę ciała, dzięki temu właśnie też potrafi zbierać jak pojebany. W team defensie jest średni, ale powoli uczy się ustać 1 na 1. Owszem, Gasol potrafi jebać swoje nad nim, jeszcze paru się znajdzie, ale overall jest całkiem dobry. Z ofensywy jest przeciętnie, jak na nasz atak, ma słabe % i jest ogólnie chimeryczny, najbardziej mi się podoba, że powoli próbuje jakieś jumperki rzucać i zajebiście mi się podobają jego pick&rolle z Manu.

Poza tym Duncan 16/7/6/5 z Raptors. Chociaż w sumie obrona przez pierwsze 3 kwarty wyglądała jak szarża kawalerzystów z Cleveland - niby to samo słowo, a jednak coś całkiem innego. Nie chodzi o to, że Raptors siedziało. Oni po prostu mieli samo open looki i po prostu rzucali. Bargnani jeszcze miał dobry mecz i ładnie wjeżdzał pod kosz. On się na C w raptors marnuje, powinien grać jako PF obok jakiejś besti w D typu Chandlera czy Boguta, od razu by to lepiej wyglądało. Może drugim Dirkiem nie jest, ale bardzo dobrze wyszkolonym technicznie zawodnikiem na pewno jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spurs przez 3 kwarty grali tak, by ten czas jak najszybciej przeleciał. Toronto robiło co chciało, te ich słabe zagrywki dawały radę, pojebani i stronniczy komentatorzy podniecali się makaronem i Calderonem. W 4q Spurs włączyli chyba ze 3 bieg (szczególnie w D), skończyło się pogromem i ośmieszeniem tej przefatalanej drużynki.

 

A Splitter znowu wyrżnął się na plecy..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przem i Mal, jak my w tym temacie nie będziemy pisać to ten temat spadnie na drugą stronę. Nie ma co liczyć że inni do nas wbiją, to nie temat Lakers czy Heat.

Napisałem już o Blairu, który zaczął grać na +, teraz o drugim pozytywnym zaskoczeniu, Gary Neal naprawdę jest dobry w ofensywnie, przypomina mi Erica Gordona przy zachowaniu proporcji. Brakuje mi jeszcze by potrafił grac pick&rolle, w sumie jako jedyny z G Spurs tego nie robi. No i bardzo słabo wymusza faule, praktycznie go z lini nie kojarze. No i chyba rzadko wjeżdza pod sam kosz, zwykle kończy floaterami albo jumperka z 10 ft. W sumie z tego może się wziąć mało ft.

Blair w 22 min ma najwięcej stl ze wszystkich C w lidze :twisted: :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Sixers po prostu cięzko się gra... ;]

 

Ostatnio pyknelismy Atlante ponad 30 pkt, Boston, Orlando regularnie maja z nami problemy.

 

Gramy szybko, atletycznie, z duzym zaangazowaniem przez cale spotkanie, mamy wyrównaną ławke, takze ogólnie mimo, ze brakuje nam umiejetnosci, to gryzieniem parkietu sporo jestesmy w stanie nadrobic - w szczególnosci u siebie.

 

Spurs jako zespół zaawansowany wiekowo, majac troche słabszy dzien zostaje od razu stłamszony przez naszą młodzież.

 

to nie przypadek ze akurat w philly taki mecz sie przytrafil.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozna było sie spodziewać tej porazki.

Zawsze z Phily nam jakoś ciezko szło, a wyjazd powoli daje sie fizycznie we znaki. Tragiczny mecz w wykonaniu zdecydowanej wiekszosci graczy spurs.

 

Ale jak tak patrze na te porażki to w zasadzie prawie każda jest mało znacząca. Sixersów nie ujrzymy w PO tak samo Clipps. Orlando nas złapało na wykroku itd.

 

Co sie zaś tyczy Neala. To wiadomo ma swoje ograniczniki dlatego tak wazną postacią dla Spurs jest Anderson, który jest bardziej wszechstronny i zdecydowanie lepszy w defensywie.

 

Splitter kontuzja, a szlag bo by sie właśnie teraz najbardziej przydał. McD również z urazem. Bonner wraca po kontuzji.

 

Trzeba supermobilizacji na Wizz którzy w chacie mają 14-12 a bedzie to dla spurs drugi mecz b2b i czwarty w 5 dniach i każdy w innym mieście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.