Skocz do zawartości

San Antonio Spurs 2011 offense


RappaR

Rekomendowane odpowiedzi

I dlaczemu to do mnie takie ów zażalenie pisujesz ? ;)

 

 

zażalenie? dzielę się z tobą radością, że Manu wskoczył w końcu na poziom LeBrona pod względem wyrafinowania zagrań (i znajomości rule booka!) ;)

 

tak w ogóle to Manu powinien być jednym z głównych kandydatów do MVP. patrząc na bilans drużyny plus poziom gry, to na dzień dzisiejszy kolejność powinna być taka:

1. Dirk

2. KG

3. Manu

 

reszta się nie liczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lo ciekawe tezy prawisz

ja mam problem z jednoznacznym napisaniem, ze kg jest mvp c's (rondo? pierce?) a manu spurs (tipi, tidi pozdrawiaja)

jasne, ze bilans sie liczy ale zarowno c's jak i spurs zawdzieczaja swoje bilanse nie kg czy manu, tylko raczej szerokiej rotacji, talentowi jaki zgromadzili i braku wiekszych kontuzji, choc c's sa o 1 zawodnika od posypania sie rotacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lo ciekawe tezy prawisz

ja mam problem z jednoznacznym napisaniem, ze kg jest mvp c's (rondo? pierce?) a manu spurs (tipi, tidi pozdrawiaja)

kilka spojrzeń na advc stats i ten problem znika ;)

 

jasne, ze bilans sie liczy ale zarowno c's jak i spurs zawdzieczaja swoje bilanse nie kg czy manu, tylko raczej szerokiej rotacji, talentowi jaki zgromadzili i braku wiekszych kontuzji, choc c's sa o 1 zawodnika od posypania sie rotacji

to trochę taki zarzut na siłę. przecież pewnie niemal zawsze o najlepszych drużynach można tak powiedzieć - że mają szeroki skład, że omijają je kontuzje i tak dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

I dlaczemu to do mnie takie ów zażalenie pisujesz ? ;)

 

 

zażalenie? dzielę się z tobą radością, że Manu wskoczył w końcu na poziom LeBrona pod względem wyrafinowania zagrań (i znajomości rule booka!) ;)

 

tak w ogóle to Manu powinien być jednym z głównych kandydatów do MVP. patrząc na bilans drużyny plus poziom gry, to na dzień dzisiejszy kolejność powinna być taka:

1. Dirk

2. KG

3. Manu

 

reszta się nie liczy.

Nie loraku, patrząc na INDYWIDUALNY POZIOM GRY i bilans drużyny, bo to głosowanie na MVP a nie MVT :wink:

kolejność powinna być taka:

 

1. Dirk

2. Deron

3. Manu

 

A reszta, fakt, nie liczy się :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jazz mają za słaby bilans. bo wygranie 60 meczów (to jest mniej więcej taka granica do tego, by być branym pod uwagę przy MVP, no chyba że indywidualnie rozgrywa się jakiś historycznie wielki sezon, ale nikt w tym roku nie gra na takim poziomie), to około 73% wygranych, więc Deron się nie łapie. ale patrzę, że lakers już tak, więc muszę się poprawić i KB lub Gasola dodać do tej listy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KB czy gasola?

co mowia advc stats?:D

ze spurs w tym roku jest troche taki problem jak swego czasu z pistons gdzie kazdy mial swoja role a ciezko bylo wskazac jednoznacznie kto tam jest najwazniejszy.

 

tym bardziej, ze w tym roku jest g.hill, bonner, blair, neal, mcdyess, o trojkach rj'a nie zapominajac

parker tez gra duzo lepiej niz przed rokiem

 

zobaczymy czy jeszcze spurs utrzymaja taki bilans. wczesnie jczy pojdziej przyjdzie jakas zadyszka, zabraknei troche szczescia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jazz mają za słaby bilans. bo wygranie 60 meczów (to jest mniej więcej taka granica do tego, by być branym pod uwagę przy MVP, no chyba że indywidualnie rozgrywa się jakiś historycznie wielki sezon, ale nikt w tym roku nie gra na takim poziomie), to około 73% wygranych, więc Deron się nie łapie. ale patrzę, że lakers już tak, więc muszę się poprawić i KB lub Gasola dodać do tej listy.

Moment: o czym Ty mówisz :shock: :?:

 

Mówisz najpierw o OBECNYM bilansie, a teraz wychodzisz z czymś takim :?:

Oj loraku, takiej "falandyzacji" języka to się po Tobie nie spodziewałem 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jazz mają za słaby bilans. bo wygranie 60 meczów (to jest mniej więcej taka granica do tego, by być branym pod uwagę przy MVP, no chyba że indywidualnie rozgrywa się jakiś historycznie wielki sezon, ale nikt w tym roku nie gra na takim poziomie), to około 73% wygranych, więc Deron się nie łapie. ale patrzę, że lakers już tak, więc muszę się poprawić i KB lub Gasola dodać do tej listy.

Moment: o czym Ty mówisz :shock: :?:

 

skoro nie wiesz o czym mówię, to jak możesz oceniać? :>

 

żeby zobaczyć jaką wartość w kontekście MVP ma obecny bilans każdej drużyny należy dokonać bardzo prostej operacji matematycznej. i to też zostało zrobione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do bilansu Lakers - z topowych 10 drużyn pokonali jedynie Chicago Bulls u siebie. Zasługują na MVP jak Darko na MIP.

Dla mnie zbyt przeceniasz role zwycięstw przy taki silnych teamach jakimi dysponują KG i MG. Tym bardziej, że w adv stats Pierce też wygląda zajebiście.

Deron, CP3, Rose i Howard zasługują na pierwszą 5. Rose chyba nawet na 2# lokatę, bo bilans Bulls przy tym terminarzu i kontuzjach to masakra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, jak na razie i tak Dirk jest ze dwie długości przed innymi bo nie tylko ma zajebisty bilans ale też sam ciągnie ten wózek w ataku(wiadomo o co chodzi).

 

EDIT:

 

Btw Lorak jak oceniłbyś szansę Wade'a na MVP RS gdyby heat skoczyli z około 65W(przypuśćmy że byliby pierwsi w RS) a role rozkładałyby się tak jak w obecnym win streaku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jazz mają za słaby bilans. bo wygranie 60 meczów (to jest mniej więcej taka granica do tego, by być branym pod uwagę przy MVP, no chyba że indywidualnie rozgrywa się jakiś historycznie wielki sezon, ale nikt w tym roku nie gra na takim poziomie), to około 73% wygranych, więc Deron się nie łapie. ale patrzę, że lakers już tak, więc muszę się poprawić i KB lub Gasola dodać do tej listy.

Moment: o czym Ty mówisz :shock: :?:

 

skoro nie wiesz o czym mówię, to jak możesz oceniać? :>

 

żeby zobaczyć jaką wartość w kontekście MVP ma obecny bilans każdej drużyny należy dokonać bardzo prostej operacji matematycznej. i to też zostało zrobione.

Opartej o wartości projektowane i niepewne, stąd moje zdziwienie. Twój ranking, oparty o takie kryterium jest niczym innym jak "wishful thinthing" i tyle. Dokładnie mogę napisać, że dziwię się, iż nie bierzesz pod uwagę 22 meczowych runów, które się zdarzyć mogą każdej ekipie, prawda 8) :?: A zresztą, zobaczymy co będzie, ja jednak, w przeciwieństwie do Ciebie, nie byłbym tak autorytatywny... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ja nie lubię dyskusji czy sporów na temat MVP.

manu nie ma szans na MVP - nie jest z metropoli NBA oraz nie jest z ekipy ulubieńców ESPN ...

 

A poza tym w nosie z takimi statuetkami.

 

Spurs tak czy inaczej widzą ile błędów popełniają i bedą starać sie je korygować. Wiadomo, najlepszy basket gramy od marca. A już niedługo test LA, Dal i OKC

 

Szczególnie konfrontacja z AL mnie intersuje. jak bedzie zachowywał sie Jax wobec Bonnera i jakie braki wykaże nasz frontcourt.

Splitter chyba nie bedzie w tym sezonie wykorzystany za bardzo. Być może wejdzie w rotacje w drugiej połowie sezonu aby dać troche oddechu McDyessowi.

mam cały czas nadzieję sie mylić i że Tiago wejdzie w rotacje.

 

james Anderson pewnie będzie po ASB wkoptowany do ścisłej rotacji i będzie próbowal sie przebijać swopją grą. A będzie cieżko bo troche stracił i zgrania moze brakować. Tym lepiej że okres przygotowawczy był gdzie miał być.

 

Powoli sie wszytsko rozwija

 

 

zażalenie? dzielę się z tobą radością, że Manu wskoczył w końcu na poziom LeBrona pod względem wyrafinowania zagrań (i znajomości rule booka!) ;).

Oj nie mów że poraz pierwszy oglądasz Manu.

manu ma najbardziej ekwilibrystyczne akcje w historii ligi a Ty mi tu wyskakujesz LeBronem 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

zażalenie? dzielę się z tobą radością, że Manu wskoczył w końcu na poziom LeBrona pod względem wyrafinowania zagrań (i znajomości rule booka!) ;).

Oj nie mów że poraz pierwszy oglądasz Manu.

manu ma najbardziej ekwilibrystyczne akcje w historii ligi a Ty mi tu wyskakujesz LeBronem 8)

No powoli dobija dopiero do poziomu ekwilibrystyki Hornacka :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie Manu kroki zrobił tak czy inaczej, bo po koźle najpierw poszła prawa noga, później lewa i dopiero stepback na dwie. Lorak oglądałem filmik, ale dla mnie prawa noga była postawiona po koźle, nie był to "live dribble". Nie miał prawa zrobić tego srodkowego odskoku na lewej nodze. Powinno byc prawa i stepback,a nie jeszcze między tym jeden odskok.

Absolutnie kroków nie było. Prawa noga była stawiana jak jeszcze był "live dribble", przy ujęciu z tyłu widać to doskonale, z boku tego nie wychwycisz. Co najważniejsze w ocenie czy były kroki czy nie sędzia ma trochę utrudnione zadanie. Wynika to z faktu, że na powtórce doskonale wiemy w którym momencie zawodnik zaczyna robić np dwutakt, natomiast sędzia oglądając całą akcję na żywo - nie do końca. Wpierw on musi ocenić czy zawodnik kontynuuje kozłowanie czy też nie, jeśli nie to mamy pochwycenie piłki (gather) i odliczamy wtedy kroki. Czyli jedyna rzecz jaka sędziego obchodzi w całym tym procesie odgwizdywania kroków to czy mamy "live dribble" czy też nie, jeśli już nie to dopiero wtedy patrzymy się na nogi i odliczamy do dwóch. Czasem w całej tej transformacji zdarzają się tzw half stepy, na upartego oglądając powtórkę w slow motion możemy stwierdzić iż zawodnik wykonał trzy kroki, a nie dwa, z tym że jeden z nich był połowiczny, czyli umownie na powtórce możemy stwierdzić, że w danym momencie zawodnik pochwycił piłkę i jego stopa znajduje się kilka cm nad parkietem - czy postawienie jej na ziemi równoznaczne jest z pierwszym krokiem? Po pierwsze uchwycenie tego na żywo jest cholernie ciężkie, po drugie gwizdanie tego jest mocno kontrowersyjne, co za tym idzie muszą być ewidentne trzy kroki i jakby tego było mało, sędziowie czasem gwiżdżą kroki wtedy kiedy ich nie było - niech to świadczy o tym jak ciężko jest ocenić czy były kroki przy takiej szybkości jaką mamy w nba nawet takim doświadczonym w tym fachu osobom.

 

Zresztą moim zdaniem prawdziwą zmorą w nba są tego rodzaju kroki http://www.nba.com/videorulebook/category.html?cid=71

 

Generalnie zasada jest taka, że piłka musi opuścić twoją rękę zanim podniesiesz pivot foot. Bardzo często w nba jest to robione na granicy, z konieczności jeśli chcesz być szybkim, ale wiele razy niektórzy gracze chcą być zbyt szybcy i mało kiedy jest to gwizdane bo na żywo jest to bardzo ciężkie do wychwycenia - chyba, że tak ewidentne jak na tych przykładach video w podanym przeze mnie linku.

 

Jeśli już jestem w temacie o Spurs to może podam jeden z przykładów:

 

Akcja słynna jak grunwald 1410, ale chciałem zwrócić uwagę na to, że Duncan w swojej akcji dwa razy zrobił kroki, najpierw tuż po złapaniu piłki zrobił dwa w celu postawienia lepszej zasłony, a później podniósł swój pivot foot zanim piłka opuściła jego dłoń. Co jest warte zasygnalizowania w tym przykładzie to dlaczego przez tyle lat, mimo możliwości technicznych, sędziowie wciąż nie mają prawa w takich sytuacjach ocenić kiedy dokładnie powinien zatrzymać się zegar. Lakers powinni wyprowadzać piłkę mając 0,7 s na zegarze a nie 0,4s, ale też o tą różnicę zdaje się zegar zbyt późno wystartował co dało Fisherowi szansę wykonać ten rzut w czasie. Zdaję się, że podobna sytuacja była w niedawnym meczu Knicks vs Celtics, także na zegarze powinno być trochę więcej niż 0,4 s i moim zdaniem to jest ewidentnie do poprawy bo w koszykówce pół sekundy stanowi istotną różnicę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie Manu kroki zrobił tak czy inaczej, bo po koźle najpierw poszła prawa noga, później lewa i dopiero stepback na dwie. Lorak oglądałem filmik, ale dla mnie prawa noga była postawiona po koźle, nie był to "live dribble". Nie miał prawa zrobić tego srodkowego odskoku na lewej nodze. Powinno byc prawa i stepback,a nie jeszcze między tym jeden odskok.

Absolutnie kroków nie było. Prawa noga była stawiana jak jeszcze był "live dribble", przy ujęciu z tyłu widać to doskonale, z boku tego nie wychwycisz.

Niby dlaczego był "live dribble"??Przecież prawą noge dostawił po koźle( minimalnie, ale zawsze) i dla mnie to juz powinno byc odliczane jako pierwszy krok. Jak to jest??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żeby zobaczyć jaką wartość w kontekście MVP ma obecny bilans każdej drużyny należy dokonać bardzo prostej operacji matematycznej. i to też zostało zrobione.

wow metodologia twojego myślenia jest naprawdę iście fenomenalna, mogli by już sobie w sumie darować dalsze granie w tym rs :?

kolejność powinna być taka:

 

1. Dirk

2. Deron

3. Manu

 

A reszta, fakt, nie liczy się :P

Ja bym tam jeszcze Amare wstawił bo ptk fajnie ciska a drużyna puki co wygrywa :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.