Skocz do zawartości

NBA Finals - LA Lakers vs Boston Celtics


Kubbas

Kto?  

81 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Kto?



Rekomendowane odpowiedzi

Ja troche o przegranych.

 

Po ubieglorocznych playoffach, po poczatku sezonu zasadniczego i w sumie po całym nim, wiekszosc spisywała boston na straty. Potem przyszly tegoroczne Po i Heat z Wade'm, szanse rozkladaly sie mniej wiecej 50-50 - wygrali 4-1. Dalej, mieli przegrac z Cleveland z kingiem jamesem i shaqiem, wygrali dosyc gladko 4-2. Juz cos bylo nie tak, a tu jeszcze w finale konferencji napotkali orlando, ktore mialo byc ktoryms tam juz ostatnim przystankiem celtics w sezonie. Znowu zrobili na przekor wiekszosci i wygrali 4-2. Final mial byc podobny, ale ze wzxgledu na "rivalry" juz glosy byly bardziej stlumione. I tu przegrywaja 2-1, wychodza na prowadzenie 3-2, ale ostatecznie przegrywaja.

 

Give them a fucking big credit.

 

Rondo to w tej chwili top5 rozgrywajacych w lidze, allen bije rekordy skutecznosci (tak, wiem te niechlubne tez), a przede wszystkim niesamowicie zapieprza w obronie, Garnett, Perkins, Wallace i Davis zatrzymuja Howarda, doszczetnie wkurwiaja wysokich Lakersow. Wallace, T. Allen, Robinson, Davis - kazdy z nich ma swoje game'y, kazdy potrafi dobrze zastapic kogos z pierwszej piatki. To jest druzyna pelna geba. I choc liderzy juz grubo po 30, to oni dalej jada mlodych Wade'ow, Lebronow, Howardow, dopiero przegrywaja po 7 meczach z ekipa, ktora ma za duzo nagromadzonego talentu, a przede wszystkim kasy ;)

 

Nie darze ich sympatią, ale za te ich 15 zwycięstw w PO, należą się im sowite brawa.

 

No a dla Lakers gratulacje, oczywiscie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robi ofensywny foul na Piercie i rzuca osobiste

hmm.. tam to chyba jednak pierce nie zajął odpowiedniej pozycji a może się mylę?

jakie to ma k**** znaczenie skoro i tak juz minelo 9 sekund ? :lol:

i ja mysle ze mimo wszystko Pierce zajal ta pozycje. Gasol sie spieszyl zeby wydostac pilke z polowy (chociaz i tak nie zdazyl, not even close) i biegl bez kontroli nad swoim cialem.

 

jednak 21-6 to decydujacy faktor. Celtics wygrywali caly mecz, zanim jeszcze refs zrobili festiwal osobistych dla Lakersow. k**** dziwie sie ze nie gwizdali gdy stali na podium, cieszac sei zwyciestwem - oni sie przeciez dotykali wiec nalezaly im sie osobiste!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robi ofensywny foul na Piercie i rzuca osobiste

hmm.. tam to chyba jednak pierce nie zajął odpowiedniej pozycji a może się mylę?

jakie to ma k**** znaczenie skoro i tak juz minelo 9 sekund ? :lol:

i ja mysle ze mimo wszystko Pierce zajal ta pozycje. Gasol sie spieszyl zeby wydostac pilke z polowy (chociaz i tak nie zdazyl, not even close) i biegl bez kontroli nad swoim cialem.

 

 

Takie to ma znaczenie że jesteś czesto nieobiektywny i w to 9 sekund też nie chce mi się wierzyć nie zwróciłem uwagi ale jak będę miał chwilę czasu to sobie sprawdzę. I co ma do rzeczy czy gasol nie kontrolował swojego ciała jeżeli pierce nie zajął pozycji a z tego co widziałem to właśnie tak było. Ale nie omieszkam tego też sobie oblukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.

 

k**** juz nie moge sie doczekac jak zmielimy te Zolta Sraczke po raz kolejny, hahahahahah HAHAHAHAHAHAHAAHAHAHAA :twisted: (Nie bierzcie mi tego za zle, caly sezon sie powstrzymywalem. Teraz nadszedl moj czas) :lol:

 

 

i ch**** k****. Jak lebron w te lato nie zmajstruje teamu który da rade rozjebac LAL to nie ogladam juz nba.Pierd*****je NBA, stern ty szmato jak mogles dopuscic do tego???

Fuckin sweet :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2:28 68-73 Pau Gasol defensive rebound

2:19 Paul Pierce personal foul (Pau Gasol draws the foul) 68-73

 

Gasol lapie zbiorke, mija 9 sekund, jeszcze nie przeszedl polowy, robi ofensywny foul na Piercie i rzuca osobiste.

 

 

Ja nie wiem gdzie Ty tam widziales offensa.

jakie to ma k**** znaczenie skoro i tak juz minelo 9 sekund ?

Game log niestety nie jest wyrocznia co do tego czy bylo 9 czy 8 sekund. Trzeba by obejrzec na powtorce ja przyznam sie ze nie zwrocilem uwagi bo bylem bardziej zszokowany tym co sie dzieje:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co ty chcesz tam sprawdzac jak nawet na play-by-play to jest widoczne ? Pierce stal dokladnie na polowie wiec w momencie foulu dopiero Gasol przeszedl na druga strone. bylo to DZIEWIEC sekund po tym jak zlapal pilke, czyli keidy zaczelo sie possession. najbardziej oczywisty call do zrobienia.

 

i jeszcze pieknie kroki zrobil w nastepnej akcji... a pozniej over the back na Rondo. w ostatnie 2:18 Gasol mial 3 akcje gdzie byl oczywisty blad. Celtics raz powinni dostac possession na 8 sec, pozniej nastepne poss na krokach, a pozniej FT na Rondo.

 

to bylo gorsze niz G6 z 2002:

Kings 17-25

Lakers 34-40

 

dzisiaj:

Celtics 15-17

Lakers 25-37

 

jak rzucasz ponad 2 razy wiecej FT to nie da sie nie wygrac (a mimo to Lakers sie prawie udalo, glownie dzieki zaslugom finals MVP rzucajacego 25% FG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Game log niestety nie jest wyrocznia co do tego czy bylo 9 czy 8 sekund. Trzeba by obejrzec na powtorce ja przyznam sie ze nie zwrocilem uwagi bo bylem bardziej zszokowany tym co sie dzieje:)

tak k****, jak zespol rzuca 30 sekund po tym jak ma possession to pewnie tez game log nie jest wyrocznia. Gasol mniej wiecej w takim samym stopniu przekroczylby czas gdyby faulu nie odgwizdano. zeby przeszedl CALY z pilka (bo dopiero wtedy sie liczy przejscie na druga polowe), to musialby miec na to 10 sekund, skoro w 9 mu sie nie udalo.

 

10/8 to tyle co 30/24, wiec mozemy rownie dobrze dodac sobie 6 sekund do shot clock i zobaczymy jak sie bedzie Lakersom bronilo :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bastillon, na c*** o tym mówisz, przyznaje Ci rację były 3 błędy z rzędu Gasola, Kobe zjebał G7 najgorzej jak tylko można, ale co z tego?

Nie zmienisz rzeczywistości, możesz jedynie płakać w swoim smutnym zaścianku.

To jest coś takiego jak słynny Game-Winner MJ z Jazz, gdzie sporo osób mówi tam o faulu ręką.

 

Lakersi są mistrzami i teraz czeka nas kolejny rok, miejmy nadzieję nowych emocji, pojawienia się nowego kandydata na mistrza z zbudowanej drużyny z Planu 2k10.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moge jeszcze dodac jedno wielkie gówno...k**** jak kładłem sie spac to takie dziwnie mialem przeczucie ze to sie moze źle skończyc. Ale cieszcie sie lal fani z zajebistego Kobe "6-22 2as g7" Bryanta. Zajebista z niego taka chinska podróba jordana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak na szybko:

wielkie finaly.

 

najpierw uklon w strone celtics, bo byli w stanie doprowadzic do sytuacji, w ktorych mocno watpilem w mozliwosc repeatu. byli juz _13 w 2q g7 i slabo to wygladalo, wrocily demony przeslosci...

 

na szczescie w porownaniu z rokiem 08, mamy rona artesta i pau gasola. pierwszy byl mvp tego spotkania, drugi (18-3 w zbiorkach vs. kg) zagral tak, jak powinien byl grac w 08. twardo, atakujac tablice nawet po niecelnych rzutach. te 2 czynniki spowodowaly, ze to lakers ciesza sie z tytulu.

 

tyle na goraco. kobe dzis slaabo w 1 polowie i gdyby tego nie wygrali bylby na ustach wszystkich haterow. ale w 2 polowie juz zagral ciut madrzej, choc wciaz nie mogl sie wstrzelic. od czego jednak ma sie w zespole takich gosci jak fisher(co za trojka!!) czy lamar odom.

 

silence haters!!!!!!

u can't beat LA!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.

 

k**** juz nie moge sie doczekac jak zmielimy te Zolta Sraczke po raz kolejny, hahahahahah HAHAHAHAHAHAHAAHAHAHAA :twisted: (Nie bierzcie mi tego za zle, caly sezon sie powstrzymywalem. Teraz nadszedl moj czas) :lol:

 

 

i ch**** k****. Jak lebron w te lato nie zmajstruje teamu który da rade rozjebac LAL to nie ogladam juz nba.Pierd*****je NBA, stern ty szmato jak mogles dopuscic do tego???

Fuckin sweet :wink:

word!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje fanom LAL. Szkoda mi Bostonu bo pokazali że mimo tylu lat na karku potrafią zagrać na bardzo wysokim poziomie i o dziwo zabiegać przeciwnika dużo młodszego. Całym sercem byłem za Bostonem bo naprawdę zyskali w moich oczach. Nawet Sheeda jakoś umiałem strawić. Ale wygrał lepszy. Fakt sędziowanie nie było na najwyższym poziomie i wydaje mi się że trochę pokarali Boston ale po to ma się przewage parkietu żeby czasami i sędziowie pomogli. Jeszcze raz gratulacje dla LAL za tytuł i Bostonowi za wzniesienie się na wyżyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bastillon, na c*** o tym mówisz, przyznaje Ci rację były 3 błędy z rzędu Gasola, Kobe zjebał G7 najgorzej jak tylko można, ale co z tego?

Nie zmienisz rzeczywistości, możesz jedynie płakać w swoim smutnym zaścianku.

To jest coś takiego jak słynny Game-Winner MJ z Jazz, gdzie sporo osób mówi tam o faulu ręką.

 

Lakersi są mistrzami i teraz czeka nas kolejny rok, miejmy nadzieję nowych emocji, pojawienia się nowego kandydata na mistrza z zbudowanej drużyny z Planu 2k10.

jak to co z tego ? pytasz sie mnie dlaczego dyskutuje o kretynskich decyzjach sedziowskich na forum dyskusyjnym o tematyce NBA ? wy sobie wierzcie w co chcecie, ale gdyby nie sedziowie to nie ma szans zeby ten mecz sie tak zakonczyl. dla mnie Celtics sa i beda najlepsza druzyna tego sezonu. nie ma tu mowy o zadnych kontuzjach, ani o zadnych pierdolach. doszli do samego konca, gdzie byli lepsza druzyna w G7 zanim sedziowie zdecyduja ze powinni obrazic Billa Russella, nie tylko dajac gorszej druzynie trofeum ale jeszcze niezasluzone finals MVP dla kolesia rzucajacego 25% z pola.

 

a ze ktos tam z fanow Jazz mowi ze to MJa bylo faulem to takie same kpiny jak ich wywyzszanie Stocktona do poziomu kogos kto potrafilby prowadzic swoja druzyne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytanie dzisiaj bastka na tym forum = bezcenne:)

 

c's zagrali malo agresywnie (patrz zbiorki) to i dostali malo gwizdkow.

 

faul pierce'a na gasolu nastapil w 8 sekundzie akcji, wiec nie wiem po co sie spinasz:)

generalnie placzacy na sedziow fan celtics to bezcenna sprawa. jakos po g2 finalow 08 nie przeszkadzaly ci dysproporcje w wolnych.

 

trafila kosa na kamien. eat that, live with it.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 zbiórki w ataku to najwięcej od ponad 2 lat w całej lidze. Razem z regularem.

 

Brak Perkinsa brakiem Perkinsa, ale w G7 NBA Finals nie masz prawa tak się wyruchać na tablicach. Celtics zbierali 58% piłek w obronie. Garnett na tablicach nie jest lepszy od Amare, Sheed robił co mógł, Uno Uno też, ale KG zebrał w tym meczu 3% piłek. Nie wiem jak to jest możliwe, żeby 7 footer nie złapał przynajmniej przypadkowo kilku piłek, od tak po prostu, z powodu bycia 7 footerem. Szkoda, bo to był ostatni mecz Celtów na takim poziomie.

 

Filmowy scenariusz underdoga skończył się koszmarem w Hollywood, który sami sobie Celtics zorganizowali. Końcówka meczu w ich wykonaniu wyglądała jak końcówka ich meczy z RS. Izolacje, długie akcje i shot clock violation, ewentualnie jak dobrze pójdzie cegła przez ręce. Celtics prowadzili 13 pkt w trzeciej kwarcie G7 i to wzorowo przejebali. Zapiszcie to sobie. Sędziowanie sędziowaniem, na pewno trochę pomogło Lakers, ale to nie jest wytłumaczenie frajerstwa.

 

Ogólnie to był jeden z najgorszych meczów jaki widziałem. Namówiłem kilku znajomych, którzy na codzień rzadko oglądają kosza, żeby wstali i zobaczyli epic rivalry - to nie mogło się podobać niedzielnemu widzowi.

 

Ciekaw też jestem jak po tej serii hejterzy LeBrona będą patrzeć na jego dokonania i support w Cavs. Kobe przeciw defensywie Bostonu nie wypadł wcale lepiej i tytuł zawdzięcza lepszym kolegom.

 

Gasol 4 MVP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.