Skocz do zawartości

NBA Finals - LA Lakers vs Boston Celtics


Kubbas

Kto?  

81 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Kto?



Rekomendowane odpowiedzi

NBA - where 6-24 finals MVP happens :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

 

MVP finalow to nie nagroda za jeden mecz tylko za caloksztalt chcialbym przypomniec :!:

tak, ale wcale nie jest takie pewne, że ogółem przez te siedem meczów Kobe był najlepszym zawodnikiem lakers. w sumie najbardziej sprawiedliwe byłoby wspólne MVP dla Gasola i Bryanta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie są teraz wszyscy haterzy?!

 

Pierwsza połowo mało o zawał mnie nie przyprawiła, za to druga połowa cała na stojąco! Miałem się zdrzemnąć jeszcze przed wyjściem ale to chyba nie ma sensu - za dużo adrenaliny w organizmie. Ten na którego często wszyscy narzekaliśmy w finale zagrał dzisiaj dobry mecz i w sumie uratował nam dupę - oczywiście mowa o arteście. Nawet sasha w ważnym momencie wszedł i na szczęście nie pękł - fajnie było pokazane jak KB przeżywał.

 

Nie pamiętam kto w zeszłym roku grupowo zamawiał mistrzowskie komplety, ale w tym roku ewidentnie się pisze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2:28 68-73 Pau Gasol defensive rebound

2:19 Paul Pierce personal foul (Pau Gasol draws the foul) 68-73

 

Gasol lapie zbiorke, mija 9 sekund, jeszcze nie przeszedl polowy, robi ofensywny foul na Piercie i rzuca osobiste.

 

1:30 70-76 Pau Gasol makes layup

 

Gasol skacze, laduje, rzuca. zero krokow. LeCrap by sie nie powstydzil.

 

0:28 76-79 Kobe Bryant misses 26-foot three point jumper

0:27 76-79 Pau Gasol offensive rebound

 

Kobe jak zwykle odjebal ceglowke, Gasol rozpierdolil Rondo na zbiorce, najbardziej oczywiste over-the-back ever, nic nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak fajnie teraz haterzy będą wylewali swoje żale, zaczną się narzekania na sędziów, na to jak niesprawiedliwe jest danie MVP Bryantowi :) najważniejsze, że jest kolejny tytuł dla Lakers.

 

W pewnym momencie jak przegrywali to powiedziałem sobie k**** przecież nie wstałem o 3 w nocy, nie będę wyglądał jak zombie w robocie cały dzień by oglądać jak Celtics świetują swoj tytuł w Staples i na szczęście tak się nie stało :D mecz jednak paskudny jak cholera, zdecydowanie nie coś co chciałbym oglądać ponownie, obrona swoją drogą, ale widać było nerwy z jednej i drugiej strony.

 

Cała drużyna dzisiaj wygrała ten mecz jak i finały, w zasadzie przez te 7 meczów nie było takiego który gralby cały czas źle, albo cały czas dobrze, wszyscy mieli swoje momenty, jedni więcej drudzy mniej, ale z tej 9, która pojawiała się na parkiecie w większym wymiarze czasowym niż dzisiaj maskotka Celtics, każdy coś dołożył.

 

Jak dla mnie kluczowa sprawa dzisiaj to były zbiórki, Kobe i Pau tu dominowali, walka na tablicach do zaangażowanie i tego w decydujących chwilach nie brakło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak.

 

LAKERS MISTRZEM NBA !!!

 

Hejterzy mogą się zamknąć. Lakers zasłużenie wygrali. Byli lepsi w całej serii, a w meczu nr 7, niczym przez całą serię gonili, gonili, żeby ostatecznie dogonić i przegonić.

 

Niemniej TRZEBA (do fanów Lakers to mówię) przyznać, że Boston potwortnie wysoko postawił poprzeczkę i pokazali serce. Jak dla mnie mają ogromny szacunek i byli godnym rywalem Lakers !

 

Niemniej wygrała drużyna lepsza, drużyna która pokazała przeogromne serce (pomimo, że ogólnie dziś nie szło), drużyna która jest najlepsza w NBA i drużyna, która ... jest jeszcze na tyle młoda, żeby utworzyć dynastię i wygrać jeszcze parę tytułów z rżędu nawet.

 

W tej chwili sytuacja wygląda tak, że mamy Lakers, potem Celtics, a potem długo, długo nic.

 

Tyle, że Celtics po tym sezonie najprawdopodobniej się rozsypią, ale to już sprawa na inny temat.

 

Bryant dziś słabiej, ale ogólnie w całej serii był prawdziwym liderem. Jednak to jest Kobe. Może grać piach 3 kwarty, żeby w 4 się totalnie zrehabilitować. Ja tytuł MVP dałbym Gasolowi, albo przynajmniej podzielił go na ich dwóch, ale to kwestia drugorzędna. Kobe zresztą sam przyznał jaki to z Gasola fantastyczny gracz.

 

Ogólnie w tym meczu wyszło ile daje doświadczenie i dlaczego warto mieć takich graczy jak Fisher, czy Artest.

 

Ten pierwszy dał trójkę na 64-64, kiedy Lakers tego najbardziej potrzebowali, a Artest odpowiedział trójką na niesamowitą trójkę Sheeda, choć wcześniej był uznawany za ofensywną porażkę. Jednak swoje zrobił, a dodając jego pracę w defensywie wyszedł wg mnie czynnik, który zdecydował o mistrzostwie.

 

Albowiem JESTEM PEWIEN, iż bez Artesta tego tytułu by nie było. Z Arizą Piece śmigałby aż miło, przestawiając go jakby chciał. A tak sobie nie pohasał praktycznie.

 

No i wokół Phila rozciąga się jednak ta magiczna otoczka tego 47-0, teraz już 48-0. Coś niesamowitego.

 

Gasol odwalił dziś też fantastyczną robotę. Wygrałrywalizację z Garnettem i pokazał, że Gasol 2010, a Gasol 2008 to inna półka. Obecnie najlepszy wysoki w lidze.

 

A Kobe. W tym roku odegrał się na wszystkich : Na Suns, na Celtics i ... na Shaqu. Wszystkie demony przeszłości przegnane. Teraz chłopak ma czystą kartę i może grać z całkowicie spokojną głową (bo jednak nie wierzę, że mu to w głowie nie siedziało).

 

I co teraz ?

 

Tylko tyle, że to były najlepsze finały od 1998 roku. Bez dwóch zdań. Jednak jest jedna różnica. W przeciwieństwie do Bulls z tamtego okresu, saga Lakers się dopiero zaczyna. Oni jeszcze mogą wygrywać kilka lat w takim składzie.

 

A prawdopodobnie po tym sezonie odpadnie im najgroźniejszy rywal - Celtics.

 

Nie wierzę w żadną cudowną ekipę jaka powstanie poprzez trade'y w to lato. Lakers to piekielnie mocna drużyna. DRUŻYNA !!!

 

Nie zlepek indywidualności, co dziś pokazali. W dodatku mają PRZEOGROMNY bagaż doświadczeń, który może tylko procentować.

 

Cała liga powinna się ich bać. Zwłaszcza teraz jak spadną im niepotrzebne kontrakty, prawdopodobnie przyjdzie nowy PG, który uzupełni fantastyczną piątkę, a do Odoma na ławce dołączy Fisher. A takie wsparcie z ławki to będzie piekło dla każdej drużyny.

 

Podsumowując. LAKERS MISTRZEM i ogromnie im tego gratuluję !

 

Mam tylko nadzieję, że fani Celtics zachowają się z klasą i pogratulują Lakers mistrzostwo. Zwłaszcza ci, którzy butnie zapowiadali 4-1 dla Celtics.

 

A dla mnie już na zawsze cytatem roku 2010, jednym z najlepszych w historii pozostaną słowa Paula Pierce'a po g2 : "We ain't coming back to LA".

 

I tym zdaniem proponuję zakończyć sezon 2009-2010 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak fajnie teraz haterzy będą wylewali swoje żale, zaczną się narzekania na sędziów, na to jak niesprawiedliwe jest danie MVP Bryantowi :)

Szczerze (wiem, ze nie lubisz nigdy prowokowac, odgryzac sie i takie tam), ale czy ta cala litania, nienawisc i jad wyciekajacy przez zeby cisniete ze zlosci nie sprawiaja, ze ten tytul jeszcze bardziej Ci smakuje? ;-)

 

PS. Dokladnie 2 lata temu, gdy Lakers przegrywali finaly, a cala wesola gromadka hejterow zebrala sie by szydzic i wysmiewac Lakers, a bb2 & co. stawala w ich obronie, napisalem "spokojnie, oni wiedza ze nasz czas nadchodzi, my sie bedziemy smiac w kolejnych latach" ;-)

 

Tyle, ze, co logiczne, hejterow po wygranych Lakers zawsze w cudowny sposob ucisza i chowaja sie jeden za drugim jak myszy pod miotla ;-)

 

Chcialbym teraz widziec tu tego pana od "mielenia żółtej sraczki" i spółke, ale rozumiem czemu go brak. Swoja droga szaunek dla takich ludzi jak Kily czy lorak. Wysluchac tyrady na swoja druzyne, a potem wejsc w mrowisko zeby pogratulowac... wow. :roll:

 

Wracajac na chwile do poczatku posta; oczywiscie dzis wyjatkowo milo mi sie patrzy na te wszystkie kopiowania z box score'a, narzekania co bylo w 58 sekundzie, a co 5 minucie. Bo to wszystko nie ma znaczenia, nikt o tym nie mowi oprocz samych hejterow. Ale jak mowilem, w takiej chwili czyta sie to wybornie.

 

Czekam jeszcze tylko na macka i jego "wyrzuciles kase w bloto stary" ;-)

 

Dołączona grafika

 

Nie sa to wariackie sumy liczone w tysiacach ale jako mily dodatek takie cos cieszy ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.