Skocz do zawartości

NBA Finals - LA Lakers vs Boston Celtics


Kubbas

Kto?  

81 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Kto?



Rekomendowane odpowiedzi

Oczywiście zgadzam się, że brak Perkinsa to ogromne osłabienie Bostonu, ale w kwestii formalnej, Perkins nie jest najlepszym zbierającym serii. Nawet jeśli miałeś na myśli tylko graczy Celtics, to Perkins jest trzecim zbierającym Bostonu w finałach.

Ja również w kwestii formalnej.

 

Nie musisz mi tłumaczyć, że Perkins nie zbiera lepiej od Gasola albo Bynuma. Pisząc o tym, że Celtics stracili najlepszego zbierającego miałem na myśli dokładnie to, co napisałem. Perkins najlepiej zbierał w Bostonie w RS (13,3 zb/48 min), w POs (11,9 zb/48 min) oraz w finałach (11,9 zb/48 min). Nie wiem jakie kryterium wybrałeś wg którego Perkins jest trzeci w Celtics i kto jest przed nim, ale kwestia formalna jest taka, że Perk to najlepszy rebounder Bostonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisząc o tym, że Celtics stracili najlepszego zbierającego miałem na myśli dokładnie to, co napisałem. Perkins najlepiej zbierał w Bostonie w RS (13,3 zb/48 min), w POs (11,9 zb/48 min) oraz w finałach (11,9 zb/48 min). Nie wiem jakie kryterium wybrałeś wg którego Perkins jest trzeci w Celtics i kto jest przed nim, ale kwestia formalna jest taka, że Perk to najlepszy rebounder Bostonu.

Nie napisałeś, że chodzi Ci o RS, napisałeś o serii. Proszę:

Kiedy tracisz najlepszego zbierającego w serii, gdzie zbiórki są najważniejszą bronią wroga - nie pomoże nawet najlepszy obrońca 1na1, bo niecelne rzuty kończyć się będą put backami.

A moje kryterium, to liczba zbiórek na mecz. Oczywiście jeśli weźmie się liczbę zbiórek na 48 min, to jest najlepszym zbierającym. Problem tylko w tym, że on nie gra 48 minuty na mecz, tylko mniej i nie jest ważne ile hipotetycznych zbiórek by miał gdyby grał, tylko ile rzeczywistych zbiórek ma kiedy gra.

Ale nieważne, nie chcę rozpętywać niepotrzebnej (mnie) dyskusji. Chodziło mi tylko o to, że Perkins nie jest najlepszym zbierającym Bostonu w tej serii, tak jak Ty to napisałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HSN. To nie jest forum języka polskiego, ale widzę, że bez analizy i rozbioru mojego zdania na czynniki pierwsze się nie obędzie.

 

Napisałem:

Kiedy tracisz najlepszego zbierającego w serii, gdzie zbiórki są najważniejszą bronią wroga - czyli Celtics stracili najlepszego zbierającego grając serię, w której zbiórki to największa zaleta przeciwnika. Rozumiemy się?

 

A Perkins jest najlepszym zbierającym Celtics. Ty piszesz o dwóch zawodnikach, którzy mają więcej zbiórek na mecz oraz całościowo w serii nie biorąc kompletnie pod uwagę, że Perkins z powodu kontuzji zagrał ostatnio 6 minut i średnie mu spadły.

 

Sprawdziłem. Rondo ma lepszą średnią. Czyli wg Ciebie Rondo lepiej zbiera od Perkinsa, tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

The team with the overall rebounding edge has won the first six games. The Lakers had the edge and won Games 1, 3 and 6. The Celtics dominated the boards and won Games 2, 4 and 5.

 

 

In related news, JVG ostatnio wspominał, ze to już nie zabawa i trzeba by pograć Garnettem 40-42 minuty, a nie 30. W tej chwili couldn't agree with him more, wobec braku Perkinsa KG, Sheed i Big Baby muszą spędzić na parkiecie jak najwięcej czasu, żeby przypadkiem obecność Sheldena nie zadecydowała o tytule dla Lakers.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HSN. To nie jest forum języka polskiego, ale widzę, że bez analizy i rozbioru mojego zdania na czynniki pierwsze się nie obędzie.

Nie, to nie jest forum języka polskiego, ale skoro jego forma zmusza nas do dyskutowania za pomocą słowa pisanego, warto umieć prawidłowo posługiwać się tym narzędziem. Właśnie po to, aby uniknąć nieporozumień.

 

Napisałem:

Kiedy tracisz najlepszego zbierającego w serii, gdzie zbiórki są najważniejszą bronią wroga - czyli Celtics stracili najlepszego zbierającego grając serię, w której zbiórki to największa zaleta przeciwnika. Rozumiemy się?

Interpunkcja. Skoro postawiłeś przecinek po "w serii" to znaczy, że chodziło Ci o najlepszego w serii. Jeśli chodzi Ci o najlepszego zbierającego Celtics, który w serii gdzie... to rzeba było postawić przecinek po "zbierającego", czyli "Kiedy tracisz najlepszego zbierającego, w serii, gdzie...". Wiem, czepiam się i jestem purystą, ale rozumiesz chyba, że mój post był wynikiem tego, że źle postawiłeś przecinek, co zmieniło sens Twojej wypowiedzi. Teraz już wiem o co Ci chodzi. OK.

 

A Perkins jest najlepszym zbierającym Celtics. Ty piszesz o dwóch zawodnikach, którzy mają więcej zbiórek na mecz oraz całościowo w serii nie biorąc kompletnie pod uwagę, że Perkins z powodu kontuzji zagrał ostatnio 6 minut i średnie mu spadły.

Masz rację, nie wziąłem tego pod uwagę. Mój błąd.

 

Sprawdziłem. Rondo ma lepszą średnią. Czyli wg Ciebie Rondo lepiej zbiera od Perkinsa, tak?

Nie, nie według mnie, statystycznie czyli obiektywnie. Ale jak wspomniałem wyżej, masz poniekąd rację. Gdyby Perkins nie złapał kontuzji to pewnie by zebrał jeszcze parę piłek i został najlepszym zbierającym Celtics w finałach. Fakty są jednak takie, że nie został i aktualnie jest trzecim zbierającym Celtics (zresztą chodzi tylko o jedną zbiórkę).

 

Tak jak mówiłem, to nie jest ważne. Chodziło mi tylko o sprostowanie podanej przez Ciebie informacji. Nie ma o czym mówić.

 

Peace

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oki HSN, ale i9lość zbiórek na mecz ze dużo o tym jak dany zawodnik zbiera nie mówi... jakby Lorak albo Bastilion tu zajrzeli to by Ci to ładnie wytłumaczyli, ja jakoś nie mam weny. JEdnak zdecydowanie lepiej jest jest oceniać graczy po zbiórkach na 48min, bo na zwykłe rpg ma wpływ wiele czynników...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepiej ilosc zbiorek obrazuje statystyka pokazujace jaki procent pilek zebral dany gracz, ktora byla dostepna podczas jego pobytu na boisku.

 

czyli np. podczas 10 minutowego pobytu perka oddano 30 niecelnych rzutow. gosc zebral 10 pilek co daje 33%

dla przykladu/porownania inny zawodnik zebral 20 pilek ale podczas 30 minut grania i przy 100 niecelnych rzutach co daje 20% wszystkich zebranych pilek.

 

nie wiem jak nazywa sie ten stat ale to on najlepiej obrazuje umiejetnosci zbierania danego zawodnika.

 

dziekuje dobranoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteśmy po pierwszej połowie, w której lepsi są nasi rywale.

Na razie póki co to Boston bardziej zasługuje na tytuł, ale to

nie celtowie go wygrywają - to Lakers go bardziej przegrywają.

Fatalna skuteczność, jakaś ospałość w defensywie, najlepszy

o dziwo jest Artest, ale jak się nie ma mózgu, to i jako że

ośrodek nerwowy jest tam umieszczony, brak u niego stresu.

 

Ale spokojnie są jeszcze 24 min na uspokojenie nerw i drżących

rąk - GOO LAKERS. Ja wierzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetna końcówka. Ta kosmiczna trójka Sheeda i jak zimny prysznic odpowiedź Artesta, a później ta dobitka Gasola. A jeszcze wcześniej blok Pau na PP. No i trójka Rondo na przedłużenie emocji.

 

Ogólnie dużo choke'owania. Najbardziej zastanowiła mnie akcja, w której doszło do mismatchu z Fisherem na KG, a ten drugi nawet nie pokwapił się o zajęcie dobrej pozycji by to wykorzystać...

 

Gratulacje dla Lakers i ich fanów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje dla Lakers

Fantastyczny mecz

Rewelacyjna seria

Brawo Kobe

 

Brawo Celtics za serce do gry.

Mimo iz mało kto widział ich w Finale, oni jednak pokazali charakter.

 

Sprowadzenie Artesta wyszło ostatecznie Lakers na dobre- ron był kluczowym graczem w tym meczu.

Gasol ostatecznie chyba zmazał łatkę miękkiego gracza.

 

Lakers jako pierwsi od czasu gdy sami przerwali te serię obronili mistrzostwo.

 

Jeszcze raz gratulacje dla obu ekip za emocje do ostatnich sekund serii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.