Skocz do zawartości

Seriale


n_i_m_h

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 5.07.2023 o 22:10, Wyparlo napisał:

Z Apple TV można dorzucić jeszcze do oglądania serial "Silos

Jestem po 3 odcinkach i jest bardzo obiecująco. Tylko z takimi serialami to zwykle jest problem albo z przeciąganiem rozwiązania zagadki albo z brakiem pomysłu na serial jak już dowiemy się co i jak. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie serial trzyma poziom przez całe 3 sezony. Oczywiście zdarzają się słabsze okresy ale generalnie jeden z największych pozytywów w ostatnim czasie. Posiada wiele małych perełek i warto obejrzeć drugi raz nawet dla samych pojedynczych żartów które przy oglądaniu potrafią czasem uciec, no i zdecydowanie jak ktoś ma możliwość polecam obejrzec w oryginale bo wiele rzeczy jest po prostu nie do przetłumaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, rw30 napisał:

Kur*a Geralt zbiera gary po jedzeniu w S03x01, o ja cie nie pierdolę, słabo.  Brakowało,  żeby pozmywał jeszcze i pościerał ze stołu, a te dwie czarodziejki w międzyczasie walo fchooja 

Ja to nie mogę tego oglądać. Co oni zrobili z postacią Yennefer to jest niewiarygodne, w książkach rasowa bad bitch a tu jakaś rozdygotane dziewcze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny serial z Apple - The Crowded room z Tomem Hollandem i Amandą Seyfried. Serial inspirowany książką, której na szczęście nie znałem więc zacząłem oglądać że względu na aktorów. I dobrze bo tam jest gruba tajemnica więc ostrzegam przed zbytnim sprawdzaniem serialu przed oglądaniem. Początek powolny i nawet nudnawy ale jak już się zacznie to nie można się oderwać. No i warto poczekać do końca lipca bo jeszcze nie wyszły 3 odcinki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.07.2023 o 23:11, rw30 napisał:

Kur*a Geralt zbiera gary po jedzeniu w S03x01, o ja cie nie pierdolę, słabo.  Brakowało,  żeby pozmywał jeszcze i pościerał ze stołu, a te dwie czarodziejki w międzyczasie walo fchooja 

Ale wg Ciebie w średniowieczu kto sprzątał? sięzniczka z rodu królewskiego jaką jest Ciri albo czarodziejka która ze względu na swój status społeczny na bank miała służbę?

Prędzej Geralt jako człowiek z gminu by sprzątał i zmywał niż księżniczka. 

W tym serailu można się do wielu rzeczy przyczepić ale tu akurat pewnie przez przypadek zachowali prawde historyczną 

Chcesz powiedzieć ,że gdyby księzniczka usiadła z jakiegos powodu z ryczerzami do wieczerzy to ona by zmywała a nie oni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ely3 napisał:

Ale wg Ciebie w średniowieczu kto sprzątał? sięzniczka z rodu królewskiego jaką jest Ciri albo czarodziejka która ze względu na swój status społeczny na bank miała służbę?

Prędzej Geralt jako człowiek z gminu by sprzątał i zmywał niż księżniczka. 

W tym serailu można się do wielu rzeczy przyczepić ale tu akurat pewnie przez przypadek zachowali prawde historyczną 

Chcesz powiedzieć ,że gdyby księzniczka usiadła z jakiegos powodu z ryczerzami do wieczerzy to ona by zmywała a nie oni?

Te rycerz! 

Czekam na odpowiedź w temacie o modach 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, ely3 napisał:

Ale wg Ciebie w średniowieczu kto sprzątał? sięzniczka z rodu królewskiego jaką jest Ciri albo czarodziejka która ze względu na swój status społeczny na bank miała służbę?

Prędzej Geralt jako człowiek z gminu by sprzątał i zmywał niż księżniczka. 

W tym serailu można się do wielu rzeczy przyczepić ale tu akurat pewnie przez przypadek zachowali prawde historyczną 

Biorąc pod uwagę "prawdę historyczną", ogólnie wiadomo, że w średniowieczu "czarodziejki" miały łatwo, lekko i przyjemnie.

Myślę też, że ze względu na "status społeczny" każda znała dowcip o powidłach. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, starYfaN napisał:

że w średniowieczu "czarodziejki

Tylko ,że one mają w tej książce status alchemików którzy pracowali przy dworach królewskich

Więc jaki jest Twój punkt? Że wg Ciebie palone na stosie wioskowe znachorki miały taki status jak pracujące na dworze królewskim czerodziejki z Wiedźmina? 

Naprawdę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, ely3 napisał:

Tylko ,że one mają w tej książce status alchemików którzy pracowali przy dworach królewskich

Więc jaki jest Twój punkt? Że wg Ciebie palone na stosie wioskowe znachorki miały taki status jak pracujące na dworze królewskim czerodziejki z Wiedźmina? 

Naprawdę ?

Odpowiedź! 

 

Czekam na odpowiedź! 

 

Będę spamować albo celowo pisać jakieś c***owe teksty żebyś wreszcie odpowiedział na pytanie z tematu o modach!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ely3 napisał:

Tylko ,że one mają w tej książce status alchemików którzy pracowali przy dworach królewskich

Więc jaki jest Twój punkt? Że wg Ciebie palone na stosie wioskowe znachorki miały taki status jak pracujące na dworze królewskim czerodziejki z Wiedźmina? 

Naprawdę ?

Czyli nie prawda historyczna, tylko fikcja literacka :) Kto tam ostatnio, tworzył historię cytując Sienkiewicza? Radosław?

Jeszcze nam odznaczą Juranda jakimś krzyżem zasługi z mieczami.

19 minut temu, Koelner napisał:

wiedźmin jest mega overrated jako dzieło. książka średnia, film beznadziejny, serial tragedia i jedynie CDProject potrafił z tego zrobić produkt. 

malkontent

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Koelner napisał:

trochę masz rację, Wiedźmin jako postać taka jest i być może dlatego ludzie emocjonalnie czują więź emocjonalną z tym bohaterem 

"Pół wieku poezji później", to film amatorski, praktycznie bez budżetu. Serial Net kręcony jest przez "amerykańskich" jełopów  dla "amerykańskich" januszy, nie polskich, więc nie marudź :) 

Wiesz czym mierzą status/sukces serialu? Minutami oglądania :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, starYfaN napisał:

"Pół wieku poezji później", to film amatorski, praktycznie bez budżetu. Serial Net kręcony jest przez "amerykańskich" jełopów  dla "amerykańskich" januszy, nie polskich, więc nie marudź :) 

Wiesz czym mierzą status/sukces serialu? Minutami oglądania :) 

A u nas czym się mierzy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.