Skocz do zawartości

Seriale


n_i_m_h

Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, fluber napisał:

Koniec tego serialu jest top 1 kupa ever w moim rankingu zakończen serialów, ale ciesz się póki możesz;) 

90% seriali ma słabe zakończenia i c***owe ostatnie sezony. 

Najbardziej znane wyjątki to Six Feet Under i Breaking Bad.

Końcówka The Shield bardzo dobra, nie licząc tego co stało się z głównym bohaterem (zero jakiejkolwiek logiki). 

Glina też ma świetne zakończenie, problem w tym, że to nie jest planowane zakończenie tylko cliffhanger przed trzecim sezonem, którego nigdy nie nakręcono. xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, fluber napisał:

A z nich lost ma najgorsze:) 

Podobno Gra o Tron to numer 1 (nie oglądałem, ale chyba był większy hejt niż w przypadku Dextera). 

8 minut temu, julekstep napisał:

bo ja porównywałem TVP oświecone (za PO) i TVP ciemnogrodzkie (za PiS)

i jedni i drudzy transmitowali msze, więc teges

No i słabo ci to porównanie wyszło. Jak zresztą każda wypowiedź przekraczająca dwa zdania. ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Reikai napisał:

Oglądam pierwszy raz w życiu Lostów i jaram się, Sawyer top.Troche przeraża mnie, że jest 6 sezonów i obstawiam że dwa ostatnie będą kupą, ale póki jestem na 1 to jest elegancko.

Oj jarałem się jak lecieli w tv, ale jakoś za połówką zaczęło się pieprzyć i sam koniec obejrzałem tylko z ciekawości. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Artlan napisał:

90% seriali ma słabe zakończenia i c***owe ostatnie sezony. 

Zakończenie Stawki większej niż życie jest kozackie ale Czterech Pancernych i Janosika faktycznie słabe. Z nowszych serial The Sopranos mieli ok zakończenie które wywołało burze dyskusyjną. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Reikai napisał:

Oglądam pierwszy raz w życiu Lostów i jaram się, Sawyer top.Troche przeraża mnie, że jest 6 sezonów i obstawiam że dwa ostatnie będą kupą, ale póki jestem na 1 to jest elegancko.

Oddam nerkę za drugi pierwszy raz z Breaking Bad, GOT s1-5~ i Prison Breakiem s1.

Zazdroszczę, że dopiero teraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam przed sobą całe The Wire, całe The Office, całe House of Cards i dokończenie Sopranos. :) 

Lost to nie moje klimaty i nawet nie zamierzam tego ruszać (upewniłem się co do tego postanowienia po przeczytaniu, że część zagadek nie została w ogóle wyjaśniona - takie akcje uważam za brak szacunku dla widza). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Artlan napisał:

Podobno Gra o Tron to numer 1 (nie oglądałem, ale chyba był większy hejt niż w przypadku Dextera).

Był większy hejt bo GoT to mimo wszystko bardziej popularny serial. Po 4 świetnych pierwszych sezonach i dobrym 5, serial był coraz gorzej prowadzony. Promocja ostatniego sezonu oprócz tego że wszędzie były banery reklamowe, wychodziły aplikacje, były zapowiadane premiery kinowe pierwszego odcinka to wszystko nakręciło widzów tego serialu na wzrost jakości względem ostatnich sezonów.

Zakończenie było takie jak cały sezon czyli nijakie bez specjalnych emocji ale fabularnie jakoś to połączyli i było spójne. Zakończenie w dexterze było wręcz idiotyczne i słabe ( z tego co pamiętam). Także według mnie GoT w tym wszystkim nie miało gorszego zakończenia niż Dexter.

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Artlan napisał:

(upewniłem się co do tego postanowienia po przeczytaniu, że część zagadek nie została w ogóle wyjaśniona - takie akcje uważam za brak szacunku dla widza)

Niestety wiele seriali tak zapierdala przez ostatnie kilka odcinków, że pomija wiele wątków byle tylko dobiec do zakończenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Cardi napisał:

Niestety wiele seriali tak zapierdala przez ostatnie kilka odcinków, że pomija wiele wątków byle tylko dobiec do zakończenia.

No nie wiem, zazwyczaj jest raczej tak, że wiele wątków jest rozciągniętych na siłę i tylko człowiek wyczekuje na koniec.

W Lost natomiast był ten problem, że twórcy dawali pierdyliard zagadek, z których tylko część potem wyjaśniali. Oczywiście nie wymagam jakiegoś łopatologicznego tłumaczenia, ale nie lubię podejścia scenarzystów na zasadzie ,,wymyśliłem tą zagadkę po pijaku i nie wiem jak ją sensownie rozwiązać więc zostawię niedopowiedzenia i niech widzowie sobie rozkminiają na forach, przez to serial będzie bardziej tajemniczy hehehe''. 

Takiego El Internado nie uważam za jakiś wybitny serial, ale tam widz w końcu się dowiadywał co to za dziwne odgłosy z lasu, co to za światło pojawiające w nocy, co to za tajemnicza postać, dokąd prowadzi tajemne przejście, co oznacza napis na zakurzonej fotografii, kto zabił danego bohatera i dlaczego, jakie cycki ma Ana de Armas itp. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, blackmagic napisał:

Ogólnie to czasem widać że ktoś ma pomysł na jeden sezon a dobrze się sprzedaje i trzeba zrobić 5 (prosimy break, Dexter) Druga rzecz to pompowanie balonika i każde rozwiązanie potem się wydaje płaskie (true detective, archiwum x)

I trzeba ponownie wspomnieć o Homeland bo tam też był pomysł, który z czasem się wyczerpał i całkiem udanie dało się jeszcze serial pociągnąć kilka sezonów, lepszych lub gorszych, ale w oparciu o nową oś. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, jack napisał:

I trzeba ponownie wspomnieć o Homeland bo tam też był pomysł, który z czasem się wyczerpał i całkiem udanie dało się jeszcze serial pociągnąć kilka sezonów, lepszych lub gorszych, ale w oparciu o nową oś. 

Szczerze to ja po tych sezonach z rudym odpuściłem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą niedawno odkryto, że Golden State Killer to były policjant. To tak apropo pojawiających się kiedyś zarzutów, że Dexter robiący w c***a kolegów z roboty to naciągany motyw. :) 

GSK namierzono dzięki portalowi społecznościowemu, natomiast w nowym Dexterze pojawi się motyw podcastu kryminalnego o sprawie Trinity Killera i to prawdopodobnie ten podcast w jakiś sposób się przyczyni do ujawnienia prawdziwej tożsamości Dextera. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.