Skocz do zawartości

Seriale


n_i_m_h

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, julekstep napisał:

o jak zajebiście

w kraju gdzie większość osób deklaruje się jako katolicy telewizja publiczna w niedzielę puszcza dużo programów katolickich (w tym transmisje mszy na które pewnie część chętnych nie mogła pójść)

nie wiem w sumie komu to może przeszkadzać - chyby tylko skrajnie nietolerancyjnym faszystom, albo jakimś działaczom RM bojącym się konkurencji

To niech przy okazji pokażą również mroczniejsze oblicze kościoła - np. wyemitują ,,Spotlight'', dokument o KK w Irlandii albo jakieś wywiady z Sekielskim, Obirkiem czy Isakowiczem-Zalewskim. :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Deltuś napisał:

Program na niedzielę. Super. A w poniedziałki? Przez całe lata 90-te, za SLD nawet większość tych programów była w ramówce + Ziarno dla dzieci i młodzieży i non stop katowano filmem "Karol - człowiek, który.." 

W latach 90-tych i na początku 00' faktycznie tak było. W TVP łatwiej można się było dowiedzieć o wpadkach lewicowych polityków niż o skandalach w szeregach KK. :)  Do tego w niemal każdym serialu musiał być ksiądz i to jako pozytywny bohater (czasem dla odmiany była zakonnica np. w ,,Klanie''). To wszystko świetnie pokazuje skalę indoktrynacji społeczeństwa w tamtych czasach (nawet komuchy bały się podpaść klechom). 

Później to się zaczęło zmieniać, normalnieć (były programy religijne, ale nie na zasadzie, że zajmują połowę ramówki w dniu, którym oglądalność TV jest najwyższa). PiS odwrócił ten słuszny kierunek. 

Cytat

Stawiac Obirka obok Ks. Isakowicza to jak w jednym szeregu ustawić Romana Prawice i Alonzo Mourninga. 

Obirek ma sporą wiedzą w sprawach kościelnych i jest ciekawym rozmówcą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.telemagazyn.pl/tvp_1/?dzien=2013-02-24#program

Katotaliban PiS vs Cudowne lata przed Ciemnością

7:00 -  Transmisja mszy - check

10:55 - Słowo na niedzielę - faktycznie dodali 5cio minutowy program, skandal!

11:00 - brak drugiej transmiji mszy, za to można było obejrzeć 4 odcinki serialu o którym wiki pisze: Z powodu słabej oglądalności serialu (wynoszącej 1 430 163 widzów), nadawca postanowił nie przedłużać o kolejną serii - NO STRATA W c*** xD 

11:50 - miedzy niebem a ziemią - check

12:00 - anioł pański - check

12.15 - między niebiem a ziemią - check

15:00 - koronka - brak, zamiast tego można było obejrzeć domowisko (ale za jasności dawano Ziarno, którego teraz nie ma!)

21.20 - Miłość i Miłosierdzie - serio ktoś się przyczepia o puszczenie dość nowego filmu z niezłymi recenzjami? (6,9 na filmwebie, 89% google). W analogiczną niedzielę za Jasności można było obejrzeć Janosika z 2009 z dużo słabszymi ocenami (4,7 filmweb, 73% google)

 

więc podsumowując

antypisy burzą się o to że Kurski:

- puszcza bonusowy 5-cio minutowy program o charakterze katolickim

- daje drugą transmisję mszy (gdzie msze o 11:00 mają oglądalność na poziomie 3+ mln widzów -> za https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/duzy-wzrost-ogladalnosci-mszy-swietych-koronawirus-analiza), kosztem gówno-serialu który anulowali po 1 sezonie (2x mniejsza oglądalność)

- daje 25-minutową koronkę (ale za to nie ma ziarna, co się wyrównuje - ba ziarno trwało dłużej)

- puszcza w niedzielny wieczór dużo lepszy film

 

cytując klasyka:

Ale głupi ci Rzymianie

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, julekstep napisał:

antypisy burzą się o to że Kurski:

- puszcza bonusowy 5-cio minutowy program o charakterze katolickim

- daje drugą transmisję mszy (gdzie msze o 11:00 mają oglądalność na poziomie 3+ mln widzów -> za https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/duzy-wzrost-ogladalnosci-mszy-swietych-koronawirus-analiza), kosztem gówno-serialu który anulowali po 1 sezonie (2x mniejsza oglądalność)

- daje 25-minutową koronkę (ale za to nie ma ziarna, co się wyrównuje - ba ziarno trwało dłużej)

- puszcza w niedzielny wieczór dużo lepszy film

 

cytując klasyka:

Ale głupi ci Rzymianie

Pomijasz tylko ,,drobny'' fakt, że dzień później w tym samym TVP leciał w prime time dokument o zmianie płci a dwa dni później (również w prime time) program Sekielskiego, który bynajmniej nie głaskał KK po główkach. Opis jednego z odcinków z 2013 roku: 

Jak Kościół walczy z pedofilią? Ks. Andrzej, duchowny z pedofilską przeszłością powraca do pełnienia posługi kapłańskiej. Czy problem wykorzystywania seksualnego dzieci przez duchownych jest bagatelizowany przez hierarchów? 

Rzeczywiście - katotaliban jak się patrzy. :)

Nikt nie śmieszkowałby z tego niedzielnego repertuaru TVPis gdyby np. dzień później wrzucili publicystykę czy dokument na jakiś kontrowersyjny temat, dopuszczali do głosu różnych twórców i przedstawicieli różnych środowisk itp. 

Cytat

21.20 - Miłość i Miłosierdzie - serio ktoś się przyczepia o puszczenie dość nowego filmu z niezłymi recenzjami? (6,9 na filmwebie, 89% google). W analogiczną niedzielę za Jasności można było obejrzeć Janosika z 2009 z dużo słabszymi ocenami (4,7 filmweb, 73% google)

W przypadku takich filmów nie ma co się kierować ocenami.

Kto zazwyczaj ogląda hagiograficzne fabularyzowane dokumenty o ludziach typu Faustyna a potem wchodzi do neta i wystawia oceny lub pisze recenzje? Ludzie głęboko wierzący pokroju flubera czy Terlikowskiego. Można się zatem spodziewać, że oceny tego filmu będą wyższe niż gdyby dać ten film do oglądania grupie 1000 losowych ludzi.

Taki przykładowy ,,Smoleńsk'' dotarł do różnorodnej widowni, bo:

- było o nim bardzo głośno

- sporo osób na własne oczy chciało się przekonać czy ten film faktycznie jest tak c***owy jak mówią :) 

Nie wiem natomiast po co ktoś miałby oglądać ,,Miłość i miłosierdzie'' nie będąc skrajnym katolem (ewentualnie antyklerykalnym youtuberem chcącym omówić postać Faustyny na swoim kanale) a nawet jakby przypadkiem obejrzał to nie wiem czy by mu się chciało oceniać ten film na Filmwebie czy gdziekolwiek indziej. 

Edytowane przez Artlan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, antek napisał:

Piotr "rzuty wolne o tablice" Karolak :)

Z Lublina wywodzi sie całkiem sporo niezłych koszykarzy z Michałem Ignerskim na czele.

#nostalgia

 

Tja, i Ignaś chyba najmłodszy z tych "niezłych", bo odkąd Start wziął się na wyłączność za szkolenie młodzieży w mieście to od 15 lat do składu 1szej drużyny przebił się tylko syn prezesa (ciekawe czemu akurat on) xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dexter po zwiastunach wygląda dość intrygująco i klimatycznie (trochę mi przypomina ,,The Killing''). Wiadomo, że ósmego sezonu się nie odzobaczy, ale jeżeli ta seria będzie solidnym 7/10 to będę w pełni ukontentowany. Zakończenie ma podobno rozsadzić internet w podobnym stopniu co końcówka 4. sezonu (zresztą jest ten sam scenarzysta co wtedy). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.09.2021 o 15:15, julekstep napisał:

antypisy burzą się o to że Kurski:

- puszcza bonusowy 5-cio minutowy program o charakterze katolickim

- daje drugą transmisję mszy (gdzie msze o 11:00 mają oglądalność na poziomie 3+ mln widzów -> za https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/duzy-wzrost-ogladalnosci-mszy-swietych-koronawirus-analiza), kosztem gówno-serialu który anulowali po 1 sezonie (2x mniejsza oglądalność)

- daje 25-minutową koronkę (ale za to nie ma ziarna, co się wyrównuje - ba ziarno trwało dłużej)

 

Nie jestem pewien czy dobrze kombinuję, ale jest jeszcze coś takiego jak rozdział państwa od kościoła, więc jak Kurski puści program o katolikach w Polsce to jest ok, ale jak puszcza mszę to już nie bardzo, bo to pierwsze jest porównywalne do "z kamerą wśród zwierząt" (bez obrazy), a to drugie jest połączeniem państwa z kościołem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Reikai napisał:

Oglądam pierwszy raz w życiu Lostów i jaram się, Sawyer top.Troche przeraża mnie, że jest 6 sezonów i obstawiam że dwa ostatnie będą kupą, ale póki jestem na 1 to jest elegancko.

Koniec tego serialu jest top 1 kupa ever w moim rankingu zakończen serialów, ale ciesz się póki możesz;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, darkonza napisał:

Nie jestem pewien czy dobrze kombinuję, ale jest jeszcze coś takiego jak rozdział państwa od kościoła, więc jak Kurski puści program o katolikach w Polsce to jest ok, ale jak puszcza mszę to już nie bardzo, bo to pierwsze jest porównywalne do "z kamerą wśród zwierząt" (bez obrazy), a to drugie jest połączeniem państwa z kościołem.

źle kombinujesz

bo ja porównywałem TVP oświecone (za PO) i TVP ciemnogrodzkie (za PiS)

i jedni i drudzy transmitowali msze, więc teges

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.