Skocz do zawartości

TV 85”


ignazz

Rekomendowane odpowiedzi

Mam od dobrych paru lat tego Samsunga https://www.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/samsung-qled-qe55q67rat.bhtml

I co dla mnie szczególnie było ważne to ma bardzo fajny intuicyjny system i wszystko super działa pod względem płynności. Jakość obrazu okiem laika wydaje się spoko. Natomiast teściu miał jakiś wysoki model Sony kupiony (65/75 cali) i tam system jest tragiczny jeżeli chodzi o łatwość w poruszaniu się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja mam dalej kłopot. Bo teraz dopiero sprawdziłem ze obecny LG 55 cali to okazuje się ze to OLED. ciężko mi teraz będzie zejść chcąc kupić coś dużo większego z jakości tym bardziej ze byłem zadowolony z oledu i nie spodziewałem się ze go mam. Jezeli aż tak mi to nie weszło do głowy 

To boje się o zwykły LCD ze to będzie lipa 

I aż żal kasować dwuletni oled 

Ale definitywnie za mały jest 

Edytowane przez ignazz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ignazz napisał:

Ja mam dalej kłopot. Bo teraz dopiero sprawdziłem ze obecny LG 55 cali to okazuje się ze to OLED. ciężko mi teraz będzie zejść chcąc kupić coś dużo większego z jakości tym bardziej ze byłem zadowolony z oledu i nie spodziewałem się ze go mam. Jezeli aż tak mi to nie weszło do głowy 

To boje się o zwykły LCD ze to będzie lipa 

I aż żal kasować dwuletni oled 

Ale definitywnie za mały jest 

Szczerze Ci powiem że przy topowych modelach Samsunga QLED nie ma aż tak wielkiej różnicy. 2 lata temu moim zdaniem można było po wejsciu do sklepu w ciemno wskazać OLEDY. Teraz zwykłe TV mają też super jakość. Chyba że będziesz oglądał głownie w ciemnym pomieszczeniu to wtedy już jest większa różnica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, Gregorius napisał:

Szczerze Ci powiem że przy topowych modelach Samsunga QLED nie ma aż tak wielkiej różnicy. 2 lata temu moim zdaniem można było po wejsciu do sklepu w ciemno wskazać OLEDY. Teraz zwykłe TV mają też super jakość. Chyba że będziesz oglądał głownie w ciemnym pomieszczeniu to wtedy już jest większa różnica.

Ciekawe ze pisząc o samsungu wskazujesz jakość która jest najczęściej kwestionowana. Nie wiem czemu dużo ludzi odradza samsunga gdzie qled to led po prostu 

Wchodzą te miniled i q oled nowe shity aby było trudniej 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, ignazz napisał:

Ciekawe ze pisząc o samsungu wskazujesz jakość która jest najczęściej kwestionowana. Nie wiem czemu dużo ludzi odradza samsunga gdzie qled to led po prostu 

Wchodzą te miniled i q oled nowe shity aby było trudniej 

Miałem na mysli coś takiego https://hdtvpolska.com/samsung-neo-qled-qn95a-mini-led-test-recenzja/15/ . Nie dokładnie ten model ale neo Qled . Nazewnictwo jest porąbane.

W sklepie widziałem raczej niższe modele ale chodzmi że te neo ledy itd

Edytowane przez Gregorius
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po analizach i waszych podpowiedziach za które serdecznie dziękuje czas na decyzje. 
Kusiło bardzo wiele rozwiązań  w tym także takie które będą kompromisem z Partnerka bo estetyka miała tu punkty dodatkowe i po tygodniu zmagań myśle ze dosyć ciekawie wybrałem.  
1. Jakość OLED a cena. 
- mając „stary” OLED LG 55” strasznie bałem się zejścia z jakością w dół bo idealna czerń i brak smużenia doceniam a jedyna wada tego modelu jest tylko za dnia odbijanie światła jak w lustrze. To znana wada oledow za które trzeba płacić ponad x2 cenę - zabawa od 77-83 cali zaczyna się od 15.000. Wzorcem chyba sony za 19.000 

https://www.sony.pl/electronics/telewizory/a90j-series/buy/xr83a90jaep

2. Wielkość. 
zmiana na większe mieszkanie ale i do dyspozycji praktycznie dwie ściany o parametrach 4M na  ponad 4,5m wysokości wymusza 85” lub alternatywę w postaci „podobno” rewelacyjnego projektora samsung premiere serii 9.https://www.samsung.com/pl/projectors/the-premiere/the-premiere-smart-4k-uhd--ultra-short-throw-triple-laser-projector-lsp9t-sp-lsp9tfaxxh/

kłopotem ( 3 lasery i pełne 4K oraz jasność 2800 lumenów) samsunga jest to ze są dwa miejsca w Warszawie gdzie możesz to obejrzeć o testowaniu bardziej indywidualnym możesz pomarzyć, nikt z innych sklepów nie był na szkoleniu tego chyba niszowego sprzętu za 19.990 gdzie dodatkowo cena powinna spadać. 
Samsung umiejętnie maskuje w folderach jedna mini wadę urządzenia które wazy prawie 12 kg. 
Aby wydobyć 130 cali trzeba dosyć pokaźne urządzenie odstawić prawie o 24 cm od ściany. Niby niedużo ale dodając do tego głębokość urządzenia ( na folderach czy zdjęciach zawsze projektor jest bardzo blisko ściany ) nie mieści się to na szafkach do 45-50 cm co i tak jest ponad standardem mebli zgrabnych i klasycznych. 
sumując cenę startowa nowości ryzyko nietrafionego zakupu oraz kłopoty adaptacji do planowanych mebli odrzuciłem oba scenariusze. 
tzn 85 calowy telewizor przepadł bo obawiam się gorszej jakości obrazu niż w moim starym ( oddawać go za pół darmo bez sensu) LG. Który dopiero teraz sobie doczytałem ze mam dosyć wysoki model. W międzyczasie odrzuciłem 98” tv od TCL bo tu producent na razie kopiuje konkurencje za niższa cenę kosztem jakości. To już jest mebel tak duży ze strach się bac. 60kg? 
https://www.tcl.com/us/en/products/home-theater/xl-collection/98-class-4k-qled-hdr-smart-google-tv-98R754
3. rozwiązanie 

wpadłem na to dziś na budowie gdzie facet się mnie podpytywał na której ścianie to będzie. No i?

znalazłem dosyć optymalne i bardzo do tego tanie rozwiązanie. 
Na pierwotnej ścianie bez zmiany projektu mebli i ścianki maskującej kable pozostawię mój OLED 55” który będzie pełnił funkcje dziennego odbiornika. 
Druga ściana natomiast przekształci się na razie w test funkcjonalności projektora ale nie tego topowego o sporej cenie tylko uwaga - urządzenia Samsunga Freestyle który zbiera potężnie dobre recenzje 

https://www.samsung.com/pl/projectors/the-freestyle/the-freestyle-sp-lsp3blaxxh/

4. podsumowanie 

o decyzji zawieszającej pójście all in jak suns w Duranta zadecydowały dwie rzeczy 

zblizajace się targi nowości które albo zachwyca mnie czymś nowym albo obniża ceny starych rzeczy o zaporowej cenie obecnie  

Rozwiązanie OLED wymusi przesuniecie kanapy bliżej środka aby można było widzieć detale 

do spotkań towarzyskich i oglądania nba czy piłki z kumplami oraz nocnego netflixa i disneya ze star wars będzie służył mobilny rzutnik który ma dużo gorsze parametry niż kombajn wyżej ( 500 lumenów vs 2800, 100” vs 130”  fullHD vs 4K i brak pewnie możliwości oglądania za jasnego). 
W sumie patrząc na recenzje i samokalibracje to urządzenie idealne do brania ze sobą a my w sumie ciagle gdzieś jeździmy i nas nosi ;) 

w międzyczasie zobaczę co wyjdzie z nowości i jak zda egzamin projektor czy oczy dadzą radę oglądać na 100” ( tu mam obawy ze wtedy już wcale nie będę widział nic na mniejszych a co gorsza córce mogę zrobić podobny kłopot na przyszłość). 
zdaje sobie sprawę ze premier serii 9 6x droższy to cudo techniki a to bardziej zabawka ale przetestuje tym bardziej ze cena z 3999 spadła do 2790 i dodano podstawę - akumulator do niego  

ostatnia zaletę ze można rzucać „filmy” w sypialni na suficie przemilczę ;) 

 

Wszystkim pomocnym głosom serdecznie dziękuje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, P_M napisał:

@ignazz brzmi to wszytko bardzo rozsądnie ;)

W sumie to nawet tego nie rozpatrywałem bo się nie kłócimy ale ze kiedyś jak bada ciche dni ( kiedyś nastąpi to ze będzie „Niemiec” w domu ) będzie można niezależnie oglądać sobie inne pozycje. Ja M jak miłość i na spokojnie o gotowaniu a Agata sport w spokoju ;) 

No i w sumie takie otwarcie pozwala i tak później zrobić korektę bo ten samsung premierę 9  chodzi mi po głowie 

Boje się ze może to być nietrafiony zakup. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

No i chyba warto było czekać bo już od jakiegoś czasu nowa w sumie technologia MINI LED zaczyna od ponad roku wypierać dużo gorsze LED a i podgryzać OLED. 

W końcu tez trafiłem na rzetelnego sprzedawcę który mając czas poświecił mi tyle uwagi ile było to możliwe. 
 

Proszę zweryfikujcie do ze swoimi doświadczeniami i wiedza. 
 

1. Sony vs Samsung 

poprzez moim zdaniem lepszy system operacyjny oraz wydawałoby się prostsza współpraca z urządzeniami Apple Sony był moim liderem ale już w paru miejscach dowiedziałem się ze to Samsung jest obecnie wzorem jakość a i cenowo mimo ze lepszy wypada korzystniej. Nie ma dolby vision ani tych gratisowych filmów ale każdy odpowiednik zbiera lepsze recenzje.
Stad mimo ze chciałem system androidowy to będę chyba przyzwyczajał sie do Tizen. 

wybór : Samsung 
 

2. wielkość ekranu 

mimo ze dalej chciałbym forsować wielkość 85” a na ścianie mam rozrysowane skokowo 55-98 to pojawił się w dobrej cenie model TV który zmieni moje preferencje. Giganty 98” rodzą już poprzez wagę ponad 60kg pewien problem montażu ale i ogarnięcia wzrokiem. Tu chyba można zrobić krzywdę domownikom jakby tak przyzwyczaić wzrok bo w hotelach na wakacjach nic człowiek nie zobaczy w tych mniejszych formatach ;)

wybór: 75”

 

3. OLED a LED

Już wcześniej pisałem o dylematach wyboru mega czarnego oleda ale z ekranem co odbija wszystko jak lustro i parametrami przez to w słoneczne dni gorszymi a bardziej klasycznym ledem gdzie w nocy bałbym się ze widzę szarość a nie idealna czerń. Coś za coś tym bardziej ze oledy robi się tylko 77” 83” i ceny są nadal ponad 15k  

W sukurs przyszedł miniLED swietne pośrednie rozwiązanie które eliminuje wady tamtych rozwiązań a czerń poprzez matryce AV zbliża się do ideału Oleda  z moim wzrokiem „komórkowego grania” pewnie nie zauważę różnicy  a zniknie mi to lustro za dnia  

 

4. Cena 

Najnowsze modele miniLED Sony panuje opinia ze dosyć nieudolnie walczą z Samsungiem i nawet później wprowadzane są podobno robione na odwal  

Sprzedawca mimo ze nie ma interesu tak forsować tańszego rozwiązania mocno poleca model 2022 Samsung miniLED 75 QN 91B bo cena z 17.999 z premiery spadła do 8.999 ( promocja dodatkowa to 1000  rabatu od samsunga) w Media Expert ( morele jest jeszcze taniej ale nie mam zaufania do takich sklepów) 

Cena patrząc na inne modele rzeczywiście niezła bo Sony 85x90 mimo ze w 85” to stary jasny zwykły LED nijak jakością a 2.500 pln drożej a idąc w Sony miniLED 85x95k wchodzimy w zakresy ponad 5.000 PLN drożej a według opinii gorszy technicznie.
 

5. dziwna sprawa pilot

tu kolejny detal który mnie zastanawia bo Samsung starszy ma pilota bez baterii z ładowaniem solara lub kablem gdy Sony te co oglądałem maja pilota rodem z 1990 roku. Niby detal ale warte wskazania.
 

6. czas zakupu

tu jak większość klientów złamie dyscyplinę i wezmę jutro aby wyrobić się na parapet i eliminacje kosza nie czekając na nowości jesienne.
 

kompromisem jest branie 75” bo wersje 85” wbijają się na 24k miniLED oraz samsunga który mimo nielubianego ale nieznanego mi systemu operacyjnego ma po prostu lepsze opinie prasy.
 

to ze to model zeszłoroczny ( typ a nie czas wyprodukowania oczywiście) mi nie przeszkadza bo te same matryce wchodzą w nowy model a różnica jest brak all in one czyli opcji ukrycia kabli co i tak będę miał zrobione poprzez ściankę już gotowa.   

 

 

Recenzja i testy 

 

https://hdtvpolska.com/test-recenzja-telewizor-samsung-qn91b-qled-mini-led-opinie-cena/

1960501-B-C011-4-A7-D-8-AC9-100747285251
 

71422117-5-C06-49-B2-BDBF-73-B00-A7-D06-
 

8150472-A-6431-4403-AE8-E-C00-A7-F5-D5-C

Dzielenie obrazu z telefonem, udawanie ściany będącej za tv, niezłe głośniki, wsparcie jakby mnie naszło konsoli to dodatkowe zalety 

Wolałbym taki model 85” ale jest niedostępny a nowy co wchodzi wazy x3 cenowo co jest dla tych paru cm obrazu z każdej strony bez sensu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, ignazz napisał(a):

1. Sony vs Samsung 

poprzez moim zdaniem lepszy system operacyjny oraz wydawałoby się prostsza współpraca z urządzeniami Apple Sony był moim liderem ale już w paru miejscach dowiedziałem się ze to Samsung jest obecnie wzorem jakość a i cenowo mimo ze lepszy wypada korzystniej. Nie ma dolby vision ani tych gratisowych filmów ale każdy odpowiednik zbiera lepsze recenzje.
Stad mimo ze chciałem system androidowy to będę chyba przyzwyczajał sie do Tizen. 

wybór : Samsung 

Sony serwisem i jakością wykonania mi mocno podpadł jakiś czas temu. Sony czasem z zewnątrz wygląda solidniej ale z doświadczeń mojego otoczenia to już nie jest ta firma co kilka lat temu (w TV). Co do Androida vs Tizen to android czasem łapie zamulenie i jednak jego otwartość jest często zaletą to dobrze wykonany system dedykowany jest lepszy. Ja nie mam ale jak patrzyłem u kumpla to Tizen działa rewelacyjnie i chyba też wybrałbym Tizena.

15 godzin temu, ignazz napisał(a):

wybór: 75”

Jakość przy tych rozmiarach (od 75 w góre) ma większe znaczenie niż dodatkowe cale. Aczkolwiek wzrok się przyzwyczaja do duże rozmiaru i tych dodatkowych cali kiedyś bedzię Ci brakować. Jednak również brałbym 75 chyba że naprawdę na luzie stać na dołożenie di 85.

15 godzin temu, ignazz napisał(a):

Już wcześniej pisałem o dylematach wyboru mega czarnego oleda ale z ekranem co odbija wszystko jak lustro i parametrami przez to w słoneczne dni gorszymi a bardziej klasycznym ledem gdzie w nocy bałbym się ze widzę szarość a nie idealna czerń. Coś za coś tym bardziej ze oledy robi się tylko 77” 83” i ceny są nadal ponad 15k  

W sukurs przyszedł miniLED swietne pośrednie rozwiązanie które eliminuje wady tamtych rozwiązań a czerń poprzez matryce AV zbliża się do ideału Oleda  z moim wzrokiem „komórkowego grania” pewnie nie zauważę różnicy  a zniknie mi to lustro za dnia  

Tu tylko uwagą że subiektywnie tego efektu lustra u siebie w domu nie widzę (przy czym słonce pada pod kątem. okno jest z boku) i spokojnie da się oglądać w słoneczne dni ,a nie widzę dużej różnicy do Qleda samsunga (tylko TV powieszony jest naprzeciwko okna u rodziców). Ale miniLedy są naprawdę spoko i kupując teraz mimo że jestem fanem Oledow nie wiem co bym wybrał.

15 godzin temu, ignazz napisał(a):

2022 Samsung miniLED 75 QN 91B bo cena z 17.999 z premiery spadła do 8.999

Wydaje się że w tej cenie na prawdę dobrego Oleda nie dostaniesz (prawdopodobnie żadnego Oleda w tym rozmiarze za ta cenę nie dostaniesz). To jest podobny model do tego co Ci kiedyś linkowałem.  Przy czym jego cena bez promocji np w RTVEuroAgd to 9,999 (i 1k zwrotu) i zostały ostatnie sztuki.

Reasumując totalnie zgadzam się z Twoją ocena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 5 miesięcy temu...
  • 2 miesiące temu...

Pany, podpnę się pod temat żeby już nie tworzyć nowego.

Poprzedni TV wyzionął ducha i kupiliśmy Samsung QE55Q67CAU 55" QLED 4K Tizen DVB-T2.

Generalnie nie mam zastrzeżeń bo obraz wygląda bardzo spoko ale z jednym wyjątkiem mianowicie w mniej lub bardziej dynamicznych momentach ten sam obraz się rozmywa (trzęsie?) kiedy ktoś ruszy głową, ręką a widać to szczególnie przy oglądaniu sportu.Czy ktoś ma może wiedze czym to może być spowodowane? Natrafiłem na jakieś pojedyncze informacje że QLED tak ma ale jakoś nie chce mi się w to wierzyć bo z taką wadą nie idzie tego oglądać o ww. sporcie nie wspominając.

Jeśli nie idzie tego ogarnąć to niestety zwrot, szkoda bo na PS5 obraz wygląda już w 100% tak jak powinien.

Możecie przy okazji polecić coś ale 50 cali w razie w. bo już nie chce mi się tego taszczyć 10 razy do chaty bo kolejny będzie padaką :D 

 

 

Edytowane przez Sewer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A bawiłeś się ustawieniami obrazu? Bo często ustawienia priorytetem mają energooszczędność i można wyłączyć lub włączyć tryby jak sportowy. Wiem że duży kłopot to samo ustawienie dźwięku bo dodano tyle opcji że jak ktoś się ruszy to tv w domyśle podglasnia dźwięk szukając odbiorcy idącego np do kuchni, lub dialogi wygłuszą dodając od siebie więcej tła muzycznego 

 

zabawy jest dużo i domyślam się że masz wyłączony tryb sport kosztem podbitych kontrastów co w grach robi wrażenie 

Widzę że masz model 50/60hz i może dlatego to sprawia ten efekt ręki w sporcie 

Niby ludzkie oko nie widzi tych 100/120hz ale może Tobie to przeszkadza 

Seria Q6 to model 2023 więc dziwne by było aby tak to źle chodziło.  

Wyłącz tryb eko i mu trochę pozmieniaj pod sport 

Tam masz sporo opcji 

@Sewer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie trybu sport nie ma wcale a ten model jest właśnie na 120hz.Bawie się ustawieniami ale to nic nie dawało, teraz z czasem mam wrażenie że mniej to widać, może oko się przyzwyczaja 😂 W sumie to nie wiem czy go nie zostawić już po prostu.

Na Viaplay nie ma tego problemu i np. hokej chodzi idealnie.Dziwne w każdym razie :) 

Edytowane przez Sewer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A HDR możesz wyłączyć? 

Tam są takie wspomagacze które mogą robić sztuczny obraz 

Masz na fabrycznych ustawieniach czy się bawiłeś ? 

Zaawansowany uplynniacz ruchu. Zobacz to. 

Ma już ten pilot słoneczny który mój pies mi zeżarł ;) 

I z czego idzie sygnał tv sportu który wkurza?

Może być jakiś dziwny trywialny powód typu stary kabel hdmi czy coś w ten deseń. Źle ustawienie dekodera itp 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.