Skocz do zawartości

TV 85”


ignazz

Rekomendowane odpowiedzi

13 minut temu, ignazz napisał(a):

A HDR możesz wyłączyć? 

Tam są takie wspomagacze które mogą robić sztuczny obraz 

Masz na fabrycznych ustawieniach czy się bawiłeś ? 

Zaawansowany uplynniacz ruchu. Zobacz to. 

Ma już ten pilot słoneczny który mój pies mi zeżarł ;) 

I z czego idzie sygnał tv sportu który wkurza?

Może być jakiś dziwny trywialny powód typu stary kabel hdmi czy coś w ten deseń. Źle ustawienie dekodera itp 

Bawiłem się ustawieniami, mam włączoną redukcje drgań i rozmycia bo wydaje mi się że tak jest lepiej a upłynniacz jest chyba tylko w opcji dla gracza a u mnie jest ustawiony po prostu tryb standard + ustawienia własne jasności, kontrastu itp

Ten który wkurza to najgorzej chyba na Eleven Sports i np. na ich kanale 4K gdzie w poprzednim TV Sharpa (2 razy tańszym) obraz był jakiś wyraźniejszy.

Myślałem też właśnie nad nowym kablem HDMI, może to zrobi różnice i o dekoderze też ale jak go ustawić? Nie mam pojęcia :D 

Odległość od TV mamy myślę że tak z 2.2m na oko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Samsung oddany xd Co możecie polecić w tym budżecie 3500 - 4000 tysiące, żeby była dobra jakość zwykłego TV, Streamingu i te 100-120hz pod PS5? Wielu poleca TLC805 miniled ale obawiam się o oprogramowanie ale już sam nie wiem co wybrać :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to priorytetem jest ile cali?

55 cali? 
 

grasz w nocy czy dużo w słońcu?

bo tu już OLED LG pewnie „prawie „ się mieści w cenie 

OLED ma wadę że to szkło odbija w jasnym pomieszczeniu Ciebie jak lustro. Ale jeżeli w nocy robisz harce w grach to wzorzec nie do zbicia  

Tańszy model 

https://www.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/lg-telewizor-oled55c32la.bhtml?gad_source=1&gclid=Cj0KCQjwlZixBhCoARIsAIC745CLJX2xcCf-ONLVpb1m6dlDTg32st-UTu7XGFxgIVZ3IcFSSGoFM58aAhbAEALw_wcB&gclsrc=aw.ds

 

Dla mnie było priorytetem wielkość 

 

Ale dużo siedząc w komórce strasznie sobie zajechałem wzrok i myślę że mimo że kupiłem miniLED ( polecam) wzrok już nie doceni jakości. 

Pod gry to OLED zabija konkurencję 

I ta czerń np gwiezdnych wojen 

Jeżeli masz rolety w domu i swobodę robienia kina to masz wybór 

jak nie to miniLED 

Teraz wchodzą te matowe modele bez efektu lustra 

Piloty w LG tylko wkurzają 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ignazz

Zapomniałem napisać, 55 cali tak jak ten poprzedni.

Częściej zdecydowanie wieczorami i w nocy oglądamy czy to ja harcuje z filmami czy PS5.Ogólnie telewizor mamy trochę schowany za wiszącą szafką więc słońce nie świeci w niego jakoś bardzo zazwyczaj.No faktycznie jest on poza budżetem ale może warto go rozważyć.

Ten miniled od TCL myślisz że warto? Sporo osób w PL go poleca, przeczesałem już chyba cały reedit i też sporo osób go chwali...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niewiele się o tym pisze ale pewne podzespoły produkuje 2-3 firmy na zlecenie producentów tv więc różnice się zacierają. Część rzeczy to identyczne składaki z różnicą rygoru kontroli jakości w fabryce ale na tych samych podzespołach 
 

Z tym słońcem to nie tyle mi chodzi o utratę jakości obrazu ( co masz w starych ledach przed 4k) gdy pada bezpośrednio na matrycę tylko że jak za swoimi plecami masz źródło światła czyli okno lampę czy drugi pokój to tv za dnia będzie w OLED to odbijał i np będziesz widział swój zarys. 
 

jeżeli gasisz światło i sobie zostawiasz jakiś punkt świetlny typu led za tv aby nie męczyć wzroku w zupełnej ciemnicy to zdecydowanie bym polował na OLEDA  LG. Nawet starszy model ( niektóre lepsze niz nowsze). 
 

tu tylko chodzi o ten efekt odbicia co widać nawet w sklepach że się możesz przeglądać. 
 

jezeli TCL które mają świetna relacje cena / jakość to tu akurat bierz najnowsze modele. Różnicy w cenie nie będzie znaczącej a w jakości na pewno bo oni wdrażają dopiero coraz to lepsze modele. 
 

dziś lubiąc oglądać w nocy bym zszedł z jakości matrycy na wielkość i kupił nawet najtańszy 98 zwykły 4k nomen omen tcl ważący 65kg 

bo już nie widzę detali 

jeżeli dla Ciebie ( w grze na pewno) detal ważny to po prostu zobacz te oledy. Niektórzy mają awersję do nich bo widać jak ruszasz głową i to przeszkadza. 
 

Ale i ten problem znika 

8k to w Polsce źródła sygnału długo nie będzie więc jeżeli konsole tego nie mają to można olać zupełnie. A i gry pewnie jak z BR droższe. 

Wklejony LG ma świetny system dźwięku i tu SB już niepotrzebny jak nie chcesz zaśmiecać pokoju. Ale tu wzorem jest Sony i te za 15-20k modele co dźwięk idzie przestrzenny z matrycy. 

Ale gry to raczej słuchawki więc zbędna dopłata w twoim przypadku. 

Zobacz też taki miniLED 

https://www.mediaexpert.pl/telewizory-i-rtv/telewizory/telewizor-philips-led-55pml9008-miniled-4k-120-ambilight-3-tv-smart-tv-2023?gad_source=1&gclid=Cj0KCQjwlZixBhCoARIsAIC745CdaWbDAezTgi98muHcADQnPfcjvpgcLxNT1aFjla_Rk_I8U279N84aAubpEALw_wcB

 

z opcją podświetlania tyłu 

Tworzy to zjawisko rozmycia na ściance obrazu i powiększenia złudzenia optycznego 

Dla gier jak chodzisz po lesie lub łatasz fajną za darmo opcja powiększenia wizualnego 

Bałem się tej znanej kiedyś marki ale mają oni dobre opinie serwisanta 

IMG-2438.jpg
 

IMG-2439.jpg
 

W grach zajebista opcja i Philips ma to super zrobione 

Ale to zależy od twoich okien w salonie gdzie są i ściany za tv 

Aranżacja tu jest kluczowa 

Poczytaj też w OLED LG o optymalizacji dla gier. Masz w opisie specyfikacji technicznej 

Sporo modeli ma głośniki 2x20W 

LG ma 40W 

Edytowane przez ignazz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy co możesz zrobić:

1 szybki prosty zakup tani to bierz TCL z miniLED 

2. chcesz cieszyć oko mając płaską ścianę z tyłu PHILIPS

3. możesz dołożyć 1500PLN i nie masz okien bezpośrednio za kanapa bierz OLED 

Tam czarny kolor to jest mega głęboki czarny. Bezsprzecznie deklasacją. 

Włącz sobie imperium kontratakuje i podziwiaj scenę początkowa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.