Skocz do zawartości

ATF - GOAT Polak


Reikai

Rekomendowane odpowiedzi

19 godzin temu, fluber napisał:

Opierałem się o ten artykuł

https://portalpolonii.com.au/?p=2220

Czyli żaden ranking, tylko po prostu autor artykułu rzucił takie hasło bez wskazania źródeł, pomijając zupełnie inne nazwiska, wspominając tylko o Chopinie. 

A czy Moniuszko jest rzeczywiście drugi w historii? Ciężko ocenić bez fachowej wiedzy, ale chyba wątpliwe. Na pewno jest bardzo rozpoznawalny dla nas, bo mamy z nim mocną styczność w szkole, co Jack dobrze wyjaśnił. Prząśniczkę chyba każdy śpiewał w podstawówce na ocenę. Zresztą nadal ze dwie zwrotki pamiętam i jakby mnie ktoś w środku nocy obudził to bym zacytował, a tyle lat minęło :)

W dniu 17.03.2023 o 22:04, julekstep napisał:

pewnie patrzył na rankingi typowo pod PL -> poza Chopinem nikogo nie mamy na tyle dobrego żeby pojawiał się w rankingach światowych  (nawet jak do opery ograniczyć to Moniuszko będzie poza wszelkimi sensownymi listami)

dlatego o ile 'kompozytor' to zdecydowanie lepszy archetyp postaci od 'wykonawcy' o tyle lepszy absolutny top all-time wykonawca od borderline no-nejma (z perspektywy 'światowej') kompozytora a Rubinstein to taki właśnie top wśród pianistów (b.często wymieniany w top5*)

Zagraniczne rankingi pianistów widziałem, ale szukałem coś polskiego o kompozytorach i ciężko było znaleźć. Rubinsteina ofc trzeba szanować, btw fajna anegdota! (tam jeszcze Zimerman trochę niżej się pojawiał) Ale BMF ogólnie fajnie wyjaśnił kwestię:

13 godzin temu, BMF napisał:

Moja wiedza o muzyce klasycznej kończy się na contencie dwóch australijsko-chińskich skrzypków, który ma milionowe zasięgi na YT - i po częstotliwości pojawiania się tam Wieniawskiego wnioskuję, że jest znany. ;] Z perspektywy Janusza - znany +100 lat po śmierci kompozytor > topowy pianista/local hero muzyki popularnej. 

Kilar też robił muzykę filmową dla Coppoli czy Polańskiego, zupełnie inny tier, a nie poszedł. 

 

... 

2 godziny temu, julekstep napisał:

julek dodał opisy temat umarł

przypadek?

nie sądzę

NBA.gifSTORY — Vince Carter — 2000 Slam Dunk Contest

Zobaczyli Polę i zaniemówili!!! :D

Edytowane przez Braveheart22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, RappaR napisał:

No właśnie o to chodzi w tej kategorii. Dlatego właśnie powinien bezapelacyjnie wygrać swoją kategorię. 

Chodzi mi o poziom tego wyboru, co doskonale wiesz. Takich jak on jest cała masa i prawie każdy kogoś z tego opisu zna. 

 

W moim rankingu ostatni wśród wybranych. 

To gorszy pick od Dereszowskiej nawet :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, matek napisał:

Ciekawe, czy ktoś poza Sewerem i Józefowiczem uważa Urbańską za najpiękniejszą. 

Ścisk straszny na dole tej kategorii, prawie jak w Premier League w tym sezonie :)

Codziennie spotykam z 10 ładniejszych ale nie znamy ich z imienia i nazwiska, musiałem kogoś wybrać a lepsze to niż Dereszowska imo :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, agresywnychomik napisał:

Feliks Stamm ? Hellou? 

Najlepszy polskie trener piłki nożnej

26 minut temu, fluber napisał:

To wynika z logiki pickowania: Kazik bo go słucham, Roksana bo mi się podoba, Deltus bo go nie lubię...

Fluber widzę kolejny miłośnik Deltusia, jak wygrasz, to idź sobie z nim na tą flaskzę !

W kategorii w której liczy się gust kogo niby miałem wybrać? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • ely3 odpiął/ęła ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.