Skocz do zawartości

ATF post 80 under 24 wyniki głosowania


fluber

Rekomendowane odpowiedzi

14 minut temu, julekstep napisał:

nie wiem czy fluber będzie wrzucał posty z głosami

jak nie to tylko powiem że gdyby nie opisy (jeden z 4 czynników jakie punktowałem) to @Sylvinho. by u mnie wygrał -> a tak spadł na 3cie miejsce

ot taka ciekawostka -> ale skład miał mega (poza Millerem ofc, który był u mnie jedynym grajkiem na czerwono -> w sensie jak bardzo się jego faktyczne value różniło od 'value nazwiska' xD)

No przecież napisałem wyżej, że opublikuję wszystkie głosy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, julekstep napisał:

nie wiem czy fluber będzie wrzucał posty z głosami

jak nie to tylko powiem że gdyby nie opisy (jeden z 4 czynników jakie punktowałem) to @Sylvinho. by u mnie wygrał -> a tak spadł na 3cie miejsce

ot taka ciekawostka -> ale skład miał mega (poza Millerem ofc, który był u mnie jedynym grajkiem na czerwono -> w sensie jak bardzo się jego faktyczne value różniło od 'value nazwiska' xD)

@Sylvinho. Zgadzam się najlepszy draft. Z opisami czasem róznie bywa może losowy przypadek i nie miał jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, agresywnychomik napisał:

@Sylvinho. Zgadzam się najlepszy draft. Z opisami czasem róznie bywa może losowy przypadek i nie miał jak.

dlatego - w przeciwieństwie do ostatniego mojego głosowania w atf - tym razem nie dyskwalifikowałem ludzi za brak opisu (albo taki totalnie na odwal się) -> po prostu dostawali po dupie w jednej z 4ech kategorii :)

inna sprawa że pewnie na przyszłość warto by całkiem zrezygnować z tych opisów, bo to zamula (a i tak raczej mało kto da się 'kupić' opisowi jak zobaczy skład i sobie dany team samemu w głowie poukłada) :P  

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, julekstep napisał:

inna sprawa że pewnie na przyszłość warto by całkiem zrezygnować z tych opisów, bo to zamula (a i tak raczej mało kto da się 'kupić' opisowi jak zobaczy skład i sobie dany team samemu w głowie poukłada) :P  

Yup, z ciekawości zrobiłem sobie ranking przed opisami - i po opisach się zmienił o tyle, ze zrzuciłem pare miejsc Sylvinho w dół, tzn. jak coś Ci się naprawdę nie podoba w teamie X, to raczej Ci się nie spodoba po opisie, z reguły ludzie nie odnoszą się do swoich slabych stron, a nawet jak się odnoszą, to i tak Cię nie przekonają - tak ze się zgadzam. 

Już to chyba pisałem, ale ja bym proponował następnym razem geek-ATF spośród graczy post-79, którzy nigdy nie zagrali w all star game. ;]] 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, julekstep napisał:

inna sprawa że pewnie na przyszłość warto by całkiem zrezygnować z tych opisów, bo to zamula (a i tak raczej mało kto da się 'kupić' opisowi jak zobaczy skład i sobie dany team samemu w głowie poukłada) :P  

Całkowicie się zgadzam, chociaż po opisach widać "wiedzę" danego usera i zmienia się obraz. Pickowanie samo w sobie jest niestety oparte na subiektywnej ocenie głosującego i ciężko jest fanatykowi np. Celtics głosować na ekipę złożoną z graczy Lakers ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy przed kolejna zabawą nie było by dobrze ustalić jakieś wspólne podejście do starszych graczy. To jest chyba najbardziej problematyczna część dla graczy z pozycji 1-3. Bez tego to czasem lepiej brać kasztana byle z naszych czasów niż gwiazdę z przed 1980 roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem, już trzy ATF-y temu - gdy ktoś tam zaczął pisać, że Magic bez trójki jest meh - ustaliliśmy, że uznajemy impakt graczy z 80s proporcjonalnie do swoich czasów, ale gramy na obecnym rozumieniu koszykówki. Ciężko o inny kompromis. 

(i nie wymyślamy graczy na nowo, tzn. nie zakładamy, że ten Magic ma trójkę)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, BMF napisał:

staliliśmy, że uznajemy impakt graczy z 80s proporcjonalnie do swoich czasów, ale gramy na obecnym rozumieniu koszykówki

Jak to rozumiesz np w przypadku Magic'a? Impakt proporcjonalny do swoich czasów to blisko GOAT w ofenesywie. Brak 3 mocno zaniża jego impakt. Czyli ?

a z tym żeby nie wymyślać na nowo to się zgadzam. Jednak jakieś zmiany trzeba dokonać. Obecnie za 3 rzucają gracze nawet ze średnim/słabym rzutem. Ja osobiście założyłem że Magic pozostawiony bez obrońcy ten rzut za 3 odda. Natomiast na pewno nie będzie nawet średnim strzelcem z dystansu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, BMF napisał:

No nie wiem, już trzy ATF-y temu - gdy ktoś tam zaczął pisać, że Magic bez trójki jest meh - ustaliliśmy, że uznajemy impakt graczy z 80s proporcjonalnie do swoich czasów, ale gramy na obecnym rozumieniu koszykówki. Ciężko o inny kompromis. 

(i nie wymyślamy graczy na nowo, tzn. nie zakładamy, że ten Magic ma trójkę)

Czyli uważasz, że Magic ma gorszą trójkę/gorszy rzut niż... Rondo? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, P_M napisał:

Czyli uważasz, że Magic ma gorszą trójkę/gorszy rzut niż... Rondo? 

Magic ma lepszy rzut niż Rondo, bo miał solidny midrange (potem miał świetny midrange), ale dawanie mu trójki to zbyt duże fantasy nawet jak na fantasy. 

12 minut temu, Gregorius napisał:

Jak to rozumiesz np w przypadku Magic'a? Impakt proporcjonalny do swoich czasów to blisko GOAT w ofenesywie. Brak 3 mocno zaniża jego impakt. Czyli ?

Magic '83 to top3 graczy w lidze, więc w fantasy też ma impakt top3 graczy w lidze, ale nie ma trójki, nawet jeśli bez trójki obecnie nie byłby graczem z top3 ligi. 

Więc albo tych starych graczy trzeba specyficznie obudowywać albo grać bez nich -- każdy wiedział na co się pisze w ATF post-80. Hakeem '87 współcześnie miałby dużo lepsze handles, rzut i passing, bo historycznie jest lepszym graczem niż np. Embiid, ale jakby mi się nie podobał jako core zespołu to bym go nie brał. 

(tzn. 24-letni Hakeem ma lepsze resume w playoffach niż Jokic i Embiid razem wzięci, dlatego go wziąłem) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, BMF napisał:

Magic ma lepszy rzut niż Rondo, bo miał solidny midrange (potem miał świetny midrange), ale dawanie mu trójki to zbyt duże fantasy nawet jak na fantasy. 

Magic '83 to top3 graczy w lidze, więc w fantasy też ma impakt top3 graczy w lidze, ale nie ma trójki, nawet jeśli bez trójki obecnie nie byłby graczem z top3 ligi. 

Więc albo tych starych graczy trzeba specyficznie obudowywać albo grać bez nich -- każdy wiedział na co się pisze w ATF post-80. Hakeem '87 współcześnie miałby dużo lepsze handles, rzut i passing, bo historycznie jest lepszym graczem niż np. Embiid, ale jakby mi się nie podobał jako core zespołu to bym go nie brał. 

(tzn. 24-letni Hakeem ma lepsze resume w playoffach niż Jokic i Embiid razem wzięci, dlatego go wziąłem) 

To inaczej. Myslisz że gdyby wziąć Magica 1 do 1 z jego umiejętnościami. To gdyby został na obwodzie zupełnie to rzuciłby za 3 czy nie? Bo zgadzam się że nie ma sensu tworzyć nowych zawodników itd. i jest to w zasadzie nie możliwe. Ale nie znaczy to że jeżeli mamy solidne podstawy twierdzić że coś mogłby zrobic to tego nie robi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Gregorius napisał:

To inaczej. Myslisz że gdyby wziąć Magica 1 do 1 z jego umiejętnościami. To gdyby został na obwodzie zupełnie to rzuciłby za 3 czy nie? Bo zgadzam się że nie ma sensu tworzyć nowych zawodników itd. i jest to w zasadzie nie możliwe. Ale nie znaczy to że jeżeli mamy solidne podstawy twierdzić że coś mogłby zrobic to tego nie robi.

BMF napisał ze Magic rozwijał rzut w czasie swojej kariery wiec jest klika zmiennych.. ale raczej by jednak tej trójki nie trafił, w ATF statsy stety/niestety definiują gracza i powodują że Ervin jest dzis kreatorem, goatem fast break ale jednak trzeba go chować w obronie i specyficznie obudować żeby to miało sens.

P.s. Ja jestem z tej grupy (być może jednoosobowej), ktora uważa ze gracze typu Magica, Isaiah etc jeżeli by się urodzili 20-25 lat poźniej to i tak by dominowali w lidze (aczkolwiek graliby inaczej, bardziej po dzisejszemu etc) poprostu za dużo talentu bozia dała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, agresywnychomik napisał:

P.s. Ja jestem z tej grupy (być może jednoosobowej), ktora uważa ze gracze typu Magica, Isaiah etc jeżeli by się urodzili 20-25 lat poźniej to i tak by dominowali w lidze (aczkolwiek graliby inaczej, bardziej po dzisejszemu etc) poprostu za dużo talentu bozia dała.

Oczywiście, że by dominowali, po prostu graliby inaczej. W obecnych warunkach (pace+spacing) względem swoich czasów mogliby nawet zyskać ballhandlerzy i/lub slasherzy (Magic, młody LeBron) i shooterzy (Reggie), stracić mogliby wysocy (np. Moses, DRob, Mourning) - chyba, że by się dostosowali pod względem skillsetu, ale to mocno indywidualna kwestia. 

Ale +- wymiatacz z 80s byłby wymiataczem w 20s, bo jak ktoś wyprzedza całe swoje pokolenie pod względem skillsetu (Magic, Bird) w swoich czasach, to wyprzedzałby też w 20s (tylko grałby inaczej). Np. Bird byłby absurdalnym wymiataczem pod względem on-ball/off-ball skillsów. 

16 minut temu, Gregorius napisał:

To gdyby został na obwodzie zupełnie to rzuciłby za 3 czy nie?

Ciężko ocenić, na patodefensywnych zasadach by został na obwodzie, na obecnych zasadach by pewnie stał na midrange/szukał cuta, czyli meh, my chyba ignorujemy z Magicami i Isiahami takie szczegóły -- chyba, że jest kilku takich graczy w jednym teamie, wtedy człowiek próbuje sobie to wyobrazić, ale nie potrafi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek odpiął/ęła ten temat
  • wiLQ zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.