Skocz do zawartości

[2039] Regular Season - Komentarze


julekstep

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, Krzemo napisał:

Zwracamy, a jaką masz uwagę? 

OOP badamy w kontekście tankowania. 

Love na SG to nie jest IMO granie OOP. 

Tak zwracacie, że np Sota od 2 sezonów widzę, że stosuje ten sam manewr jeśli chodzi o wysokich  C z S5  jest przypisany jako rezerwowy PF i  w drugą stronę PF jako C. 

Przeglądając na szybko składy to widzę, że w Houston, NY, Boston i Atlanta  na ten moment mają przypisanych starterów jako rezerwowych.  

15 minut temu, Koelner napisał:

czyli starterów można wystawiać na bench tylko na tej samej pozycji?

Ja akurat ten zapis rozumiem tak, że zawodnik z S5 nie może być przypisany do 2 piątki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, SzuLcU napisał:

Tak zwracacie, że np Sota od 2 sezonów widzę, że stosuje ten sam manewr jeśli chodzi o wysokich  C z S5  jest przypisany jako rezerwowy PF i  w drugą stronę PF jako C. 

Przeglądając na szybko składy to widzę, że w Houston, NY, Boston i Atlanta  na ten moment mają przypisanych starterów jako rezerwowych.  

Ja akurat ten zapis rozumiem tak, że zawodnik z S5 nie może być przypisany do 2 piątki. 

I gdzie tu widzisz problem? Imputujesz mi, że sabotuję grę swojej drużyny?

 

3 minuty temu, MarcusCamby napisał:

Butler, Westbrook, Matthews rzucili mi się w oczy. 

Matthews, którego umieściłeś w rankingu ogórów był najlepszym- bo najwszechstronniejszym, rezerwowym ligi w minionym sezonie. Teraz Ci się rzuca w oczy, bo gra na swojej pozycji?

Wytłumaczcie mi @MarcusCamby i @SzuLcU proszę w czym widzicie problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Krzemo napisał:

Zwracamy, a jaką masz uwagę? 

Np.

image.png.28b2ab44841de0c855d892b12c195e42.png

image.png.d9cb4fa27cbee44c2dac8d4a80a345ab.png

image.png.a9d75707bcc816019c97d7144d1bbde1.png

image.png.68bfa5477ec1b7af83804b3c2828066b.png

image.png.8f1465d0ee25610d579d3cb4fb2a9959.png

image.png.35ad9f1999440dff0ca0882c02581c94.png

image.png.8fc9cc29d70c3c603d42e016255cfa0d.png

image.png.eff1cd6435046cc5260817da90114b89.png

image.png.477e3fd9cf60385b345157ea8dec7a43.png

Jak coś, gdyby jednak była wola do przestrzegania lub zmian w regulaminie to mogę pomóc w przenoszeniu postów, podpinaniu tematów czy edytowaniu starych postów ze starymi zasadami

5 minut temu, kahR napisał:

I gdzie tu widzisz problem? Imputujesz mi, że sabotuję grę swojej drużyny?

to chyba nie sabotowanie swojej drużyny, ale ignorowanie regulaminów, które pewnie sam współtworzyłeś, będąc od początku w grze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, julekstep napisał:

ten zapis jest z dupy ze względu na mechanikę gierki

gracz z s5 i tak nie będzie grał jako rezerwowy na innej pozycji

Wuja się znacie. Ale skoro były prezenty od MISTRZA na gwiazdkę to proszę też na nowy rok. Sharing is caring!

Cytat

Substitutions:

Timberwolves: Drew Gooden comes into the game at C.

Roy Hibbert heads to the bench.

Lakers @Timberwolves

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, SzuLcU napisał:

Tak zwracacie, że np Sota od 2 sezonów widzę, że stosuje ten sam manewr jeśli chodzi o wysokich  C z S5  jest przypisany jako rezerwowy PF i  w drugą stronę PF jako C. 

Przeglądając na szybko składy to widzę, że w Houston, NY, Boston i Atlanta  na ten moment mają przypisanych starterów jako rezerwowych.  

Ale zaraz, zaraz, to nie jest nielegalne. Starter może być rezerwowym na innej pozycji, natomiast powinien być wyznaczony jeszcze ktoś. 

2.2

Ustalając taktykę na każdą pozycję należy wyznaczyć po 1 zawodniku do S5 oraz na każdą pozycję co najmniej 1 rezerwowego, który nie jest starterem na innej pozycji. Dopuszcza się, że 1 zawodnik może pełnić rolę rezerwowego na więcej niż 1 pozycji. Zasada ta obowiązuje z uwzględnieniem zasady "Out of position".

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, kahR napisał:

Matthews, którego umieściłeś w rankingu ogórów był najlepszym- bo najwszechstronniejszym, rezerwowym ligi w minionym sezonie. Teraz Ci się rzuca w oczy, bo gra na swojej pozycji?

Wytłumaczcie mi @MarcusCamby i @SzuLcU proszę w czym widzicie problem.

Napisałem tylko nazwiska jakie rzuciły mi się w oczy, odnośnie tego co napisał @SzuLcU.

A @Cichy zamknął temat :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Cichy napisał:

Np

Kulą w płot .;)

No j.w. pisałem. Starter może być rezerwowym na innej pozycji, nie jest to zabronione. 

76ers lecą na automacie. 

Poza tym pkt. 2.3. i kontekst - te dodatkowe zapisy były wprowadzone w kontekście ubertankowania - były pomysły żeby mieć np. w składzie samych nierzucających PG, albo samych kulawych C i w ten sposób omijać regułę OOP.. 

Edytowane przez Krzemo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Cichy Rozumiem, że zapis powstał przeciw GMom tankującym z Mugsym na centrze. Jak się ma to do mojej taktyki nie rozumiem. Wykazałem powyżej, że takie ustawianie graczy ma sens. Oddałem wiedzę tajemną- bierzcie i korzystajcie moi drodzy!

Edytowane przez kahR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Krzemo napisał:

Ale zaraz, zaraz, to nie jest nielegalne. Starter może być rezerwowym na innej pozycji, natomiast powinien być wyznaczony jeszcze ktoś. 

2.2

Ustalając taktykę na każdą pozycję należy wyznaczyć po 1 zawodniku do S5 oraz na każdą pozycję co najmniej 1 rezerwowego, który nie jest starterem na innej pozycji. Dopuszcza się, że 1 zawodnik może pełnić rolę rezerwowego na więcej niż 1 pozycji. Zasada ta obowiązuje z uwzględnieniem zasady "Out of position".

 

 

No moment, ale dla mnie ten zapis brzmi tak, że  Leonard jako starte na SF nie może być  pierwszym zmienikiem na VO albo Randala tylko 2 

@kahR nie bierz tego pierwszego posta jako atak na ciebie bardziej chodziło mi o przykład. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Krzemo napisał:

Nie doczytaliście ze zrozumieniem zasady. 

3 godziny temu, SzuLcU napisał:

Ustalając taktykę na każdą pozycję należy wyznaczyć po 1 zawodniku do S5 oraz na każdą pozycję co najmniej 1 rezerwowego, który nie jest starterem na innej pozycji.

Zasada jest napisana przejrzyście. Być może poeta miał co innego na myśli, ale to co cytował Szulcu brzmi, że starter nie może być ustawiony jako rezerwowy. Żeby nie było sam przez wszystkie lata łamałem tą zasadę. Dopiero ten sezon to zmiana ustawienia :)

6 minut temu, kahR napisał:

Oddałem wiedzę tajemną- bierzcie i korzystajcie moi drodzy!

Cała wiedza tajemna, że mniej grasz death lineupem. Pokłony dla mistrza!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, MarcusCamby napisał:

Być może poeta miał co innego na myśli, ale to co cytował Szulcu brzmi, że starter nie może być ustawiony jako rezerwowy.

Nie brzmi. 

Brzmi tak, że jeden z rezerwowych (2/3) nie powinien być starterem na innej pozycji 

1 minutę temu, SzuLcU napisał:

Ok być może  nie zrozumiałem tego zapisu ale w takim wypadku jest to bez sensowny i  martwy zapis. 

Nie jest martwy, był/jest bardzo przydatny w kontekście tanku, gdzie były  przypadki wystawiania 1 zawodnika na wszystkie 3 opcje. Lub podchody pod budowę tank rostra z samych PG czy samych C. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.