Skocz do zawartości

Mundial Qatar 2022


rw30

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, steve napisał:

Dwa Maroko i Senegal.

Najlepsze jest to że każdy zespół z Afryki zdobył minimum 4 punkty. Maroko 7, Senegal 6. My się podniecamy a nie zdobyliśmy więcej punktów niż żaden zespół z Afryki. Słaba grupa i dobre ułożenie grupy i fartem przeszliśmy :)

Sorry Maroko nie liczyłem ;) to podrabiana Afryka 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Koelner napisał:

Serbia z Michniewiczem wyszłaby z grupy 

Szkoda że tylko jeden zespół z Afryki został :( 

 

Jesm ciekawy kiedy w końcu zniosą ten przepis o żółtej za ściągnięcie koszulki skoro sami sędziowie go nie lubią i nie chcą za to karać (tak kiedyś nasz asior Marciniak mówił).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Pepis21 napisał:

Jesm ciekawy kiedy w końcu zniosą ten przepis o żółtej za ściągnięcie koszulki skoro sami sędziowie go nie lubią i nie chcą za to karać (tak kiedyś nasz asior Marciniak mówił).

to chyba chodzi o to, że niektórzy robili agitacje polityczne czy też kryptoreklamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ignazz napisał:

No. 
bysmy z Meksykiem wygrali 3:2 ale byłyby emocje bo na koniec kontrolując mecz byśmy stracili 2 bramki i ze spokojnego meczu była nerwówka i dyskusja co zmienić 

z Arabia byłoby strzelanie i 5:2 z dwoma karnymi 

a Argentyna długo by było 2:2 ale niestety byśmy znowu byli niefrasobliwi w obronie 

RL by miał 4 gole i byłby to równie dobry temat jak ten o tym ze słabo wypada obrona w końcówce 

mimo wszystko w dziwny sposób byśmy wygrali grupę nie prosząc się Argentyny aby już nie bili bo w sumie by było nam wszystko jedno czy 2:2 2:4 czy 2:6. 
 

tak, chce aby grali jak Serbia 

Byśmy mieli teraz czas na znalezienie metody na wykluczenie tych dziwnych strat goli z niczego. 

Równocześnie mając z 10 goli wbitych mając takie sytuacje na naszych dwóch napadziorow. 

Serbia mając lepszy skład od nas i porównywalną grupę do naszej zdobyła 1 punkt i odpadła na 4 miejscu.

W sumie szkoda, że wypowiadasz się na temat tego jak ustawiać drużynę piłkarską, nigdy nie będąc trenerem piłkarskim. 
Taki to z Ciebie eksport od wszystkiego

Edytowane przez RappaR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, steve napisał:

Dwa Maroko i Senegal.

Najlepsze jest to że każdy zespół z Afryki zdobył minimum 4 punkty. Maroko 7, Senegal 6. My się podniecamy a nie zdobyliśmy więcej punktów niż żaden zespół z Afryki. Słaba grupa i dobre ułożenie grupy i fartem przeszliśmy :)  Sorry jeszcze Ghana 3 punkty, no ale grupa ciężka jednak.

Można się było spodziewać że w tym klimacie będą mocniejsi niż zwykle. 

Jednak z Europy sporo ekip wyleciało: walia, Niemcy, belgia, Serbia, Dania. 

Zostali mistrzowie i wicemistrzowie świata, Anglicy, Holendrzy, Portugalczycy, Hiszpanie,  Szwajcarzy i my. 

Z pewnością jesteśmy w górnych granicach swoich możliwości. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, RappaR napisał:

W sumie szkoda, że wypowiadasz się na temat tego jak ustawiać drużynę piłkarską, nigdy nie będąc trenerem piłkarskim. 

Borek powiedział, że nie można się wypowiadać na temat jego komentowania skoro nikt nigdy komentatorem nie był, szkoda, że sam ocenia kopaczy nie będąc nigdy nawet trampkarzem a co dopiero trenerem. Tak mi się nasunęło, bzdetny ten argument, w Polsce każdy jest selekcjonerem.

Edytowane przez LeweBiodroSmoka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, LeweBiodroSmoka napisał:

Borek powiedział, że nie można się wypowiadać na temat jego komentowania skoro nikt nigdy komentatorem nie był, szkoda, że sam ocenia kopaczy nie będąc nigdy nawet bramkarzem a co dopiero trenerem. Tak mi się nasunęło, bzdetny ten argument, w Polsce każdy jest selekcjonerem.

To pisz do Ignazza, on uważa, że jak ktoś czego nie robił, nie może się wypowiadać na ten temat.

Za wyjątkiem jasnej ekscelencji Ignazza, który jest ekspertem od absolutnie wszystkiego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, RappaR napisał:

To pisz do Ignazza, on uważa, że jak ktoś czego nie robił, nie może się wypowiadać na ten temat.

Za wyjątkiem jasnej ekscelencji Ignazza, który jest ekspertem od absolutnie wszystkiego

Znowu się silisz na wyjątkowo złośliwego w moim kierunku bo pare razy napisałem po serii twoich nienajlepszych wpisów w tematach o których nie masz bladego pojęcia żebyś nie robił za speca. W kopanej po pierwsze każdy Polak się zna lepiej niż niejeden selekcjoner zagraniczny ;) a po drugie bo chyba nie wyczules mojego tonu to tak sobie z Fluberem popisaliśmy o poziomie kadry jaka powinna być a jaka jest i to z przekąsem. Żartobliwy ton zostaje w tej grobowej atmosferze stylu kadry po prostu. I w żadnym momencie w temacie piłkarskim nie robie za alfę i omegę tym bardziej ze mało się tu udzielałem poza mistrzostwami które każdy ogląda. Cytować akurat tego typu wpisy to trzeba być mózgowcem. Wiec z łaski swojej nie rób teraz sztucznego tłoku na najwyższym podium znawcy od wszystkiego które się Tobie słusznie należy. Małostkowy coś jesteś bo taki pamiętliwy ( widać to w przypadkowych komentarzach gdzie w innych tematach robisz wrzutki personalne - najwiecej pod twojego ulubieńca ely3 ) i zażarcie atakujesz wpisy danego autorstwa. Daj sobie spokój bo ani to się dobrze nie czyta a i pisać do Ciebie tez średnio miło. W przeciwieństwie do Ciebie w wielu tematach nawet nie zajmuje stanowiska zupełnie słusznie oddając Tobie inicjatywę twórcza. Zagadnienia z zakresu historii prawa czy ekonomii idą Tobie tak świetnie ze nie chce zbytnio przeszkadzać. Pozwól ze się odsunę w cień i mnie zbyt ochoczo nie wywołuj w dyskusji. Masz lepsze tematy niż zaczepianie tak mało istotnego usera. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, LeweBiodroSmoka napisał:

to chyba chodzi o to, że niektórzy robili agitacje polityczne czy też kryptoreklamy

Oficjalnie chodzi o "niesportowe zachowania" i wszystko co do tego wora wrzucono. Ale nie oszukujmy się jak przepis zniknie to nie będzie wysypu reklam albo innych takich, bo nawet teraz gdy jest toa gdyby chcieli takie rzeczy robić to by znaleźli sposób na to albo godzili się na kartkę. Takimi sprawami zresztą mogłaby się osobno komisja ligi zajmować i karać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, ignazz napisał:

Znowu się silisz na wyjątkowo złośliwego w moim kierunku bo pare razy napisałem po serii twoich nienajlepszych wpisów w tematach o których nie masz bladego pojęcia żebyś nie robił za speca. W kopanej po pierwsze każdy Polak się zna lepiej niż niejeden selekcjoner zagraniczny ;) a po drugie bo chyba nie wyczules mojego tonu to tak sobie z Fluberem popisaliśmy o poziomie kadry jaka powinna być a jaka jest i to z przekąsem. Żartobliwy ton zostaje w tej grobowej atmosferze stylu kadry po prostu. I w żadnym momencie w temacie piłkarskim nie robie za alfę i omegę tym bardziej ze mało się tu udzielałem poza mistrzostwami które każdy ogląda. Cytować akurat tego typu wpisy to trzeba być mózgowcem. Wiec z łaski swojej nie rób teraz sztucznego tłoku na najwyższym podium znawcy od wszystkiego które się Tobie słusznie należy. Małostkowy coś jesteś bo taki pamiętliwy ( widać to w przypadkowych komentarzach gdzie w innych tematach robisz wrzutki personalne - najwiecej pod twojego ulubieńca ely3 ) i zażarcie atakujesz wpisy danego autorstwa. Daj sobie spokój bo ani to się dobrze nie czyta a i pisać do Ciebie tez średnio miło. W przeciwieństwie do Ciebie w wielu tematach nawet nie zajmuje stanowiska zupełnie słusznie oddając Tobie inicjatywę twórcza. Zagadnienia z zakresu historii prawa czy ekonomii idą Tobie tak świetnie ze nie chce zbytnio przeszkadzać. Pozwól ze się odsunę w cień i mnie zbyt ochoczo nie wywołuj w dyskusji. Masz lepsze tematy niż zaczepianie tak mało istotnego usera. 

Wymienisz mi tematy, w których silę się na eksperta? Bo w przeciwieństwie do Ciebie doradzającego biednym ludziom, że wystarczy iść pracować w firmie u taty, ja akurat na większość tematów się w ogóle nie wypowiadam, piszę tylko na tematy, którymi się personalnie interesuję. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, RappaR napisał:

Wymienisz mi tematy, w których silę się na eksperta? Bo w przeciwieństwie do Ciebie doradzającego biednym ludziom, że wystarczy iść pracować w firmie u taty, ja akurat na większość tematów się w ogóle nie wypowiadam, piszę tylko na tematy, którymi się personalnie interesuję. 

Nie umiesz inaczej niż wrzucenie czegoś personalnie? Masz mylny ogląd na swoją twórczość.  Ale ok. Dajmy spokój bo nie zgadzam sie nawet z ostatnim zdaniem. No chyba ze interesujesz sie wszystkim. Wtedy ok. Zdanie w ostatniej części prawdziwe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, ignazz napisał:

Nie umiesz inaczej niż wrzucenie czegoś personalnie? Masz mylny ogląd na swoją twórczość.  Ale ok. Dajmy spokój bo nie zgadzam sie nawet z ostatnim zdaniem. No chyba ze interesujesz sie wszystkim. Wtedy ok. Zdanie w ostatniej części prawdziwe. 

Nie, nie wypowiadam się na temat wszystkiego, ale wiem, że lubisz pisać kłamstwa na mój temat.

 

Szkoda, że ani razu nie napisałeś cytując mnie posta, który kogoś(nieważne - user forum czy nie) nie obraża. Ale widać, że lubisz poniżać ludzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, ignazz napisał:

 I w żadnym momencie w temacie piłkarskim nie robie za alfę i omegę tym bardziej ze mało się tu udzielałem poza mistrzostwami które każdy ogląda.

No właśnie chyba słabo śledzisz generalnie piłkę nożną, bo mam wrażenie, że tej Serbii trochę nie doceniasz. 

Nawet patrząc na średnie wartości poszczególnych formacji na transfermarkt w ostatnim meczu Serbów i Polaków to mamy:

Napastnicy - Polska 25 milionów Euro vs Serbia 54 miliony Euro

Pomocnicy - Polska 14 milionów Euro vs Serbia 22 miliony Euro

Obrońcy - Polska 8 milionów Euro vs Serbia 15 milionów Euro

Poza bramkarzem w każdej formacji średnio jakieś 2 razy drożsi zawodnicy, a tu się pojawiły tezy, że z taką grą jak Serbia strzelalibyśmy znacznie więcej bramek niż Serbia. Serbia jak na swój potencjał wypadła słabo na tych MŚ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie ja robię prześmiewcze wpisy ze odpadli i ostatnie miejsce 

Teraz, fluber napisał:

Ale czemu chcesz, żeby Polska grała jak drużyna, która ma od nas lepszych zawodników i dużo gorsze wyniki?

Bo chodzi mi o wypracowanie stylu którego nie mamy i pewnego poczucia jedności i zespołowości 

Nasi to wyglądają jak osobno 11 gości Kuby wojewódzkiego. Niby grupa ale każdy z osobna. 

I wiadomo ze gra może się odbywać na poziomie nazwisk. A te mamy lepsze niż gra w jaka gramy. Dlaczego? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, fluber napisał:

No właśnie chyba słabo śledzisz generalnie piłkę nożną, bo mam wrażenie, że tej Serbii trochę nie doceniasz. 

Nawet patrząc na średnie wartości poszczególnych formacji na transfermarkt w ostatnim meczu Serbów i Polaków to mamy:

Napastnicy - Polska 25 milionów Euro vs Serbia 54 miliony Euro

Pomocnicy - Polska 14 milionów Euro vs Serbia 22 miliony Euro

Obrońcy - Polska 8 milionów Euro vs Serbia 15 milionów Euro

Poza bramkarzem w każdej formacji średnio jakieś 2 razy drożsi zawodnicy, a tu się pojawiły tezy, że z taką grą jak Serbia strzelalibyśmy znacznie więcej bramek niż Serbia. Serbia jak na swój potencjał wypadła słabo na tych MŚ

25 mln euro? To ile Lewandowski jest warty? Bo mi się wydawało, że parę miesięcy temu do Barcy przechodził za około 50 mln euro. 

No, ale argument też średni, bo w cenę wchodzi wiek gracza i możliwość rozwoju - no tak Glik kosztuje grosze, a gdyby był 10 lat młodszy? Lukaku odszedł w zeszłym roku do Chelsea za 115 mln euro, a jak grał wczoraj każdy widział. Cały skład Australii jest mniej warty niż taki Eriksen, a Dania skończyła z 1 punktem, a Australia z 6. Już tu ten temat poruszaliśmy na forum, no pieniądze nie grają w piłkę - przynajmniej na takich turniejach jak mundial.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, ignazz napisał:

 

Bo chodzi mi o wypracowanie stylu którego nie mamy i pewnego poczucia jedności i zespołowości 

No, ale my mamy styl. Nasza drużyna jest bardzo zdyscyplinowana taktycznie i odpowiedzialna w obronie. Angażuje w akcje ofensywne niewielką liczbę zawodników, buduje akcje poprzez długie podania bez rozgrywania od tyłu. Mamy swoją charakterystykę. To nieprawda, że nie mamy stylu. Po prostu nasz styl jest ciężki do oglądania dla niezaangażowanego widza, ale pozwala nam osiągać dobre rezultaty ( awans na MŚ po barażach, utrzymanie w Dywizji A Ligi Narodów, awans do fazy pucharowej MŚ) i ( co gorsza) gracze na ten moment jednomyślnie kupują ten styl i są przekonani, że gwarantuje rezultaty. I to jest dla nich większa wartość niż porażki w ładniejszym stylu.

1 minutę temu, steve napisał:

25 mln euro? To ile Lewandowski jest warty? Bo mi się wydawało, że parę miesięcy temu do Barcy przechodził za około 50 mln euro. 

No, ale argument też średni, bo w cenę wchodzi wiek gracza i możliwość rozwoju - no tak Glik kosztuje grosze, a gdyby był 10 lat młodszy? Lukaku odszedł w zeszłym roku do Chelsea za 115 mln euro, a jak grał wczoraj każdy widział. Cały skład Australii jest mniej warty niż taki Eriksen, a Dania skończyła z 1 punktem, a Australia z 6. Już tu ten temat poruszaliśmy na forum, no pieniądze nie grają w piłkę - przynajmniej na takich turniejach jak mundial.

Po uśrednieniu daje to pewien obraz siły reprezentacji ( np. taki Tadić w Serbii jako odpowiednik Glika). Ale jak tego nie porównasz, to wypadamy słabiej. To co wyszło na Argentynę, to gorszy skład niż dzisiejszy skład Serbii na Szwajcarię.

Moim zdaniem lepszym odniesieniem są osiągnięcia indywidualne. Kostić i Savić to dwaj najlepsi asystenci tego sezonu w Serie A, Tadić to najlepszy asysten ligi holenderskiej od bodaj 4 sezonów ( ostatni sezon 19 asyst w lidze), Vlahović w ubiegłym sezonie był 2 strzelcem Serie A, Mitrović jest 4 strzelcem Premier League aktualnie. Tych 5 graczy wyszło dzisiaj z przodu do grania, no to wyglądało to tak jak wyglądało. U nas nie znajdziesz 5 graczy na tym poziomie. Nawet 3 nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, steve napisał:

25 mln euro? To ile Lewandowski jest warty? Bo mi się wydawało, że parę miesięcy temu do Barcy przechodził za około 50 mln euro. 

No, ale argument też średni, bo w cenę wchodzi wiek gracza i możliwość rozwoju - no tak Glik kosztuje grosze, a gdyby był 10 lat młodszy? Lukaku odszedł w zeszłym roku do Chelsea za 115 mln euro, a jak grał wczoraj każdy widział. Cały skład Australii jest mniej warty niż taki Eriksen, a Dania skończyła z 1 punktem, a Australia z 6. Już tu ten temat poruszaliśmy na forum, no pieniądze nie grają w piłkę - przynajmniej na takich turniejach jak mundial.

https://www.tvp.info/64510240/ms-2022-ranking-transfermarkt-polska-najslabsza-z-europy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.