Skocz do zawartości

Mundial Qatar 2022


rw30

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, Reikai napisał:

Stadiony bywają puste, ale ekstraklasa ma w tv z tego co widziałem bardzo dobra oglądalność. No, w porównaniu do kosza bo tego w TV nikt nie ogląda poza Włocławkiem :]

widziałem kilka lat temu newsa że mecz plk oglądało 8 tys a w tym samym czasie na jakimś kanale gierkowym jakieś mistrzostwa gry lol ponad 200 tys :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, RappaR napisał:

W porównaniu do lig zagranicznych czy jak?

Zakladam, ze lige Hiszpanska oglada pol swiata, a lige Polska, Czeska czy Dunska tylko Polacy, Czesi i Dunczycy.

https://www.meczyki.pl/newsy/ekstraklasa-lepsza-od-premier-league-prezes-polskiej-ligi-podal-wyniki-ogladalnosci/194361-n

200k to z tego co pamietam taki standard, lepsze mecze dochodzily do 350k w canal plus, a w publicznej taka Legia z Lechem jeszcze 2 lata temu robily po 600k. 

https://dziennikzachodni.pl/ilu-kibicow-oglada-mecze-ekstraklasy-w-telewizji-czy-jest-sie-czym-chwalic/ar/c2-14760664

Jak na Polski sport to imo sa to niezle wyniki, zwlaszcza ze ekstraklase oglada sie(chyba?) glownie dla humoru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Reikai napisał:

Zakladam, ze lige Hiszpanska oglada pol swiata, a lige Polska, Czeska czy Dunska tylko Polacy, Czesi i Dunczycy.

https://www.meczyki.pl/newsy/ekstraklasa-lepsza-od-premier-league-prezes-polskiej-ligi-podal-wyniki-ogladalnosci/194361-n

200k to z tego co pamietam taki standard, lepsze mecze dochodzily do 350k w canal plus, a w publicznej taka Legia z Lechem jeszcze 2 lata temu robily po 600k. 

https://dziennikzachodni.pl/ilu-kibicow-oglada-mecze-ekstraklasy-w-telewizji-czy-jest-sie-czym-chwalic/ar/c2-14760664

Jak na Polski sport to imo sa to niezle wyniki, zwlaszcza ze ekstraklase oglada sie(chyba?) glownie dla humoru.

Ale porównuj z zagranicznymi ligami, jakie one mają oglądalność 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, RappaR napisał:

Ale porównuj z zagranicznymi ligami, jakie one mają oglądalność 

Ciezko znalezc 38 mln kraj w europie, a to jednak tez ma znaczenie. Z tych swiatowych, to Kanada, Afganistan, Maroko, Peru,, Malezja, Angola, Arabia, Korea.

Ide o zaklad, ze tam ogladalnosc nie jest specjalnie wieksza. Ale jak ktos znajdzie dane z tych lig, to chetnie poczytam bo sam jestem ciekawy. Europejskich, np Ukrainska liga(chyba najlepszy odpowiednik?) tez.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, RappaR napisał:

Ale porównuj z zagranicznymi ligami, jakie one mają oglądalność 

nawet bez sprawdzania danych, nie ma szans aby hitowy mecz ekstraklasy przyciągał znacznie mniej widzów niż randomowy mecz PL czy La Liga, rzesza fanów eklapy jest naprawdę spora w tym kraju 

a tu sport washing wersja zakolowa 

 

Edytowane przez LeweBiodroSmoka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Sewer napisał:

Skoro nikomu nie odpowiada tylko wynik i są na to narzekania od Brzęczka, na styl to chyba należy coś zmienić? 

tzn wiesz, to że nie masz okazji usłyszeć narzekań na wynik, to wynika z wyniku właśnie. Gdyby był słabszy, to choćby styl był lepszy, narzekań byłoby fchooj. 

 

3 godziny temu, Sewer napisał:

 To co jest teraz to kręcenie się wokół własnej osi chyba widać to gołym okiem.

nie do końca, w minionych 6 latach zrobiliśmy 

* najlepszy wynik w historii naszych występów w Euro

* najlepszy wynik w Mundialu w ostatnich 30+ latach

....i ja rozumiem, że nie ma euforii - czasy są inne niż np w 90s, bo 

a) dołączyliśmy mentalnie & zasobowo (?) do Europy

b) (wynikające z a) mamy sukcesy w wielu innych dyscyplinach

c) mamy jednego z najlepszych zawodników na świecie + kilku innych grających w czołowych klubach, więc oczekiwania są wyższe

d) te dwa w miarę dobre wyniki o których napisałem przepletliśmy bardzo kiepskimi mundialem 2018 i Euro 21

..... co nie znaczy, że jest jakaś tragedia i że nie warto byłoby jakoś docenić tego wyniku z mundialu, a nie zwolnić trenera bo estetyka nie była najlepsza

3 godziny temu, RappaR napisał:

Ja bym dodał niskie zainteresowanie sportem i mała popularność piłki nożnej.

Nasze kluby piłkarskie mają śmieszne dochody, czemu? Bo Polacy mają wyjebane na piłkę nożną.

nie siedze za bardzo w piłce nożnej, ale raczej zdawało mi się zupełnie odwrotnie i to, że właśnie w Polsce można zarobić grając w piłke nieźle (o czym chyba świadczy to, że ściągamy średniaków z całej Europy), jest jednym z hamulców, bo gdyby więcej młodych w pogoni za lepszym pieniądzem musiało wcześnie wyjechać za granicę (Krychowiak czy Szczęsny, choć nie wiem na ile na tak małej próbce można coś uznać za regułę), może szybciej podnosiliby poziom. Ale nie muszą, bo średniaki ligowe typu Śląsk Wrocław grają na 40K stadionie i są dotowane milionami z rady miasta.

 

Co do popularności, to jednak piłka nożna jest rzędy wielkości przed wszystkim innym, zobacz na jakich halkach & w jakich metropoliach (ironia) grajo siatkarze, którzy są czołowo ligo Europy, a jak nie przywiozo złota z IO / MŚ / ME to zastanawiamy się 'co poszło nie tak'.

6 godzin temu, Sewer napisał:

a za Sousy w paru meczach potrafiliśmy zagrać w piłkę, po prostu.

i po prostu dać sobie strzelić trójkę z legendarno Szwecjo.

I pisząc to ostatnie zdanie taka myśl mi się nasuneła: xywa 'Siwy Bajerant' naprawdę była trafna, ja chyba aż do tego mundialu i wysypu głosów tęsknoty za Souso nie zdawałem sobie z tego sprawy..

Edytowane przez rw30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, rw30 napisał:

nie siedze za bardzo w piłce nożnej, ale raczej zdawało mi się zupełnie odwrotnie i to, że właśnie w Polsce można zarobić grając w piłke nieźle (o czym chyba świadczy to, że ściągamy średniaków z całej Europy), jest jednym z hamulców, bo gdyby więcej młodych w pogoni za lepszym pieniądzem musiało wcześnie wyjechać za granicę (Krychowiak czy Szczęsny, choć nie wiem na ile na tak małej próbce można coś uznać za regułę), może szybciej podnosiliby poziom. Ale nie muszą, bo średniaki ligowe typu Śląsk Wrocław grają na 40K stadionie i są dotowane milionami z rady miasta.

 

Który zapełnia w 1/4.

Ogólnie zarobki w piłce nożnej są o rząd przed wszystkim innym. Ale nie mamy dobrych zarobków na tle takiej ligi duńskiej, belgijskiej czy austriackiej, już nie mówiąc o 3 lidze angielskiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, rw30 napisał:

..... co nie znaczy, że jest jakaś tragedia i że nie warto byłoby jakoś docenić tego wyniku z mundialu, a nie zwolnić trenera bo estetyka nie była najlepsza

Nie chodzi tylko o estetykę, ale styl gry i możliwości rozwoju. Jak chcemy przez kolejne 30 lat wspominać wielki sukces w postaci wyjścia z grupy i liczyć na powtórzenie go, bo znowu się trafi słaba grupa i kupa szczęścia do tego, to OK, można kontynuować to co jest. Ale dla ludzi z ambicjami celem udziału w MŚ powinno być wygranie MŚ a nie wyszarpanie wyjścia z grupy i podział kasy        

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Grzechu napisał:

Ale dla ludzi z ambicjami celem udziału w MŚ powinno być wygranie MŚ

nic tu po mnie, nie dogadamy się. 

Zmiana trenera reprezentacji nie sprawi, że poprawi się szkolenie na wszystkich poziomach, a nasze kluby zaczną co roku odgrywać znaczącą rolę w lidze mistrzów. Bo to są kroki niezbędne by być liczącą sie na świecie drużyną, a nie że zmiana trenera uzdrowi wszystko. choć widzę, że wielu z was w to wierzy, spoko, nie zabronię wam.

 

I tak, też mnie dziwią wypowiedzi Michniewicza typu 'puchar którego nigdy nie zdobędziemy' etc, ale cóż, ciągle wolę jego niż Sousę i jemu podobnych.

5 minut temu, Grzechu napisał:

Nie chodzi tylko o estetykę, ale styl gry

wg mnie to jest to samo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, rw30 napisał:

Zmiana trenera reprezentacji nie sprawi, że poprawi się szkolenie na wszystkich poziomach, a nasze kluby zaczną co roku odgrywać znaczącą rolę w lidze mistrzów. Bo to są kroki niezbędne by być liczącą sie na świecie drużyną, a nie że zmiana trenera uzdrowi wszystko. choć widzę, że wielu z was w to wierzy, spoko, nie zabronię wam.

Pewnie, że sama zmiana trenera nie uzdrowi, ale nie zaszkodzi. A potencjał ludzki jest, bo wychowuje się w klubach za granicą, więc dobry trener może coś z tego ulepić, nawet jak mamy złe szkolenie i beznadziejną ligę 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, bogans2 napisał:

Ten Juranovic niezly jest. Sprawdzilem transfermarkt i on gral w Legii😳 teraz Celtic i pewnie w lato go opchna za niezla sume. Legia dostala 3mln - kupila za 400tys

A powinna sprzedać za minimum 7 - 8 mln albo wcale, Dariuszowi się oczy zaświeciły od takiego majątku i sprzedał.Dobrze że chociaż po meczu ze Slavią :)

Edytowane przez Sewer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Sewer napisał:

A powinna sprzedać za minimum 7 - 8 mln albo wcale, Dariuszowi się oczy zaświeciły od takiego majątku i sprzedał.Dobrze że chociaż po meczu ze Slavią :)

nie tyle zaświeciły od sumy tylko on musiał przytulić cokolwiek, taka była dziura w budżecie 

no i te 7-8 to chyba jednak przesada, aż tak dobry nie był

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.