Skocz do zawartości

Rockets 22/23


ely3

Rekomendowane odpowiedzi

Rockets to chyba jedyny zespół bez wątku i pewnie nikt ich poza mną nie ogląda ale co dzisiaj oni odwalili to brak słów. Ta ekipa jest dziwacznie trenowana. Mam wrażenie ,źe na razie im średnio zależy na wygrywaniu bo nie moge zrozumieć dlatego dziś na ostatnie 1.,5 minuty zdjęto Senguna i obniżono skład...

Jabari Smith jak na razie jest okropny po obu stronach parkietu. W obronie kiedy gra na centrze to Rockets nie ma żadnej obrony. Mecz z Memphis gdzie Morant go masakrowała raz za raze a jak wchodził Sengun to juz rzadko zdobywał punkty spod kosza był pierwszym przykładem . Dziś kolejny. W ataku chyba poza meczem z Jazz niczego nie pokazał

Właściwie oglądam Rockets w miarę często bo od dawna jestem fanem Senguna. On źle trafił w NBA. Houston w sumie powinni być zainteresowani skokiem jakościowym ale chyba na razie bardziej im zależy na Victorze . Oni za rok mają wybór chroniony tylko TOP4 i jest ryzyko ,że stracą go na rzecz Thunder.

To co mi sie podoba w Houston to rozwój Greena. Ma on naturalny instynkt do zdobywania punktów praktycznie z każdej pozycji. Z drugiej strony taki Matchurin z Pacers już teraz wygląda na lepiej ukształtowanego . Green po prostu czasem wpada w amok niczym wczesny Clarkson albo późny RW i odpala rzuty , które nie mają szans wpaść . Wydaje mu się ,że jest tak wybitny ,że można odpalać jeden zły rzut za drugim

. Garuba ma przebłyski świetnej obrony ale w ataku jest bezradny. Widzę w nim podobny potencjał jak teraz w Jazz pokazuje Vanderbilt ale tu znowu kłania się trener. Ja nie widzę żadnego pomysłu na ustawianie lineupów z takim defensywnym graczem jak Garuba. Nie ma pomysłu na granie nim w ataku.

Juniorzy jak na razie grają solidnie ale jak patrzę na ten skład to jest to chyba najgorzej zorganizowana obrona w lidze. atak też jest bardziej składową idnywidualnych umiejetności niż poukładaną ofensywą

Sengun jest zdecydowanie najlepszym obrońca pod koszem i dziś był tego przykład... I co .... trener stawia na Jabariego. Oczywiście trener ma też i swoje za uszami w temacie Smitha. Bo jednak Smith nie jest beznadziejny we wszystkim. On powinien być więcej kształtowany na rzutach po zasłonie albo wręcz powinien stać w rogu i rzucać piłki bez kozła. A Jabariego trener ustawia niczym point forward . Silas niestety nie pasuje do rozwoju młodzieży. Może jest idealny do tankowania tylko ,że Rockets ma kolejny wybór TOP3 draftu i nadal niekoniecznie ma kogoś kto może zostać All nba w przyszłości

UWOLNIC SENGUNA - dajcie go do jakiejś lepiej poukładanej drużyny albo takiej w której byłby centrem cały czas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, ely3 napisał:

Rockets to chyba jedyny zespół bez wątku.

Na pewno jeszcze Wizards nie mają.

Mnie za to ciekawi dlaczego Eason gra tak mało. Chłop nie jest jakimś pachołkiem i ta jego energia z ławki fajnie się przydaję. A tu cyk żadnego meczu powyżej 20 min.

Edytowane przez ozzy110
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, ely3 napisał:

UWOLNIC SENGUNA

Mam go w FBX, wiec troche sledzilem Rockets rok temu i teraz, jedyne wytlumaczenie na to co tam sie dzieje, to ze ich kolczu go nie lubi.

Maja tam mnostwo niegotowych mlodych graczy, wiekszosc w ogole nie mysli i/lub jeszcze mniej broni, ale kazdy ma long leash i dostaje minut ile wlezie. Senguna jako jedynego dotycza inne standardy (poza Woodem, backupowal w swojej karierze takie tuzy jak Theis, Bruno Fernando i Usman Garuba). Kolczu np mowi ze zdjal go, bo brakowalo im size i dostawali wpierdol pod koszem, ale juz nie wytlumaczy dlaczego jego remedium bylo wypuszczenie Jabariego albo Tate na C i dostanie tam jeszcze wiekszego wpierdolu. 

Nie sadze zeby chec przegrywania byla tu decydujacym czynnikiem, bo z Sengunem czy bez i tak sa w c*** slabi.

No ale na rebuilding taki trener to skarb management raczej zadowolony.

4 godziny temu, ozzy110 napisał:

Mnie za to ciekawi dlaczego Eason gra tak mało. Chłop nie jest jakimś pachołkiem i ta jego energia z ławki fajnie się przydaję. A tu cyk żadnego meczu powyżej 20 min.

Gdzies widzialem trafny cytat: "Eason is last year's Sengun. And Sengun is still Sengun".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Chytruz napisał:

(poza Woodem, backupowal w swojej karierze takie tuzy jak Theis, Bruno Fernando i Usman Garuba)

Wiesz dziś on nawet zaczął jako starter ale jako jedyny starter nie kończył meczu. Rockets z nim przynajmniej mają kogoś kto im postawi zasłonę. Próbuje kreować kolegów w pickach. Jak tylko on zszedł to od razu przez półtora minuty Rockets nie postawili jednej zasłony. byly jakies udawanki gdzie bodajże Martin Jr niby stawiał zasłone ale już w trakcie biegł pod kosz więc nikt sie nawet nie musiał przebijać. Nie mogę pojąć czemu tego Senguna akurat tak tam traktują.

Ogólnie dwa najbardziej skrajne przykłady w tym krótkim sezonie to dzisiejszy mecz oraz ten z Memphis gdzie przepaść miedzy jakością obrony pomalowanego z Sengunem i bez była widoczna chyba dla każdego poza trenerem

2 godziny temu, Chytruz napisał:

No ale na rebuilding taki trener to skarb management raczej zadowolony.

Do taknowanie dobry ale jednak do rozwoju młodzieży fatalny bo tu nikt nawet nie ustawia sie dobrze w obronie. Cięzko wskazać by się ktoś poza Sengunem jakoś rozwijał. A za rok Rockets będzie się musiało mocno gimnastykować by nie oddać wyboru dla Thunder a jak tak dalej będą rozwijąc swoich to w skończą na 6 miejscu od końca..

Tu wygląda na klasyczną Sotę albo Magic . Czyli co roku TOP5 draftu i za rok znowu tankowanie bo coś nie pykło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Chytruz

Chyba ktoś Silasowi pokazał statystyki bo nagle Sengun zaczął wchodzić jako starter i widać różnice jak z nim grają Houston. , Dziś w meczu w ataku pokazał wszechstronność. Grę tyłem do kosza. Crossover. . Kick outy. Miałem wrażenie ,że jest jedynym rozgrywającym zainteresowanym szukanie kolegów na obwodzie podczas wjazdu pod kosz. Widać też ,że Jalen Green znacznei lepiej się z nim rozumie niż ze Smithem  Nawet jak w obronie na początku drugiej kwarty dwa razy Magic wrzuciło mu piłkę za kołnierz do Bamby to potem już pilnował  i w kolejnej takiej akcji zaliczył przechwyt bo nie pozwolił się przelobować. Carter Jr w ogóle sobie z nim nie radził i szybk ogo zmieniono. Harris złapał na nim 3 faule i bronił go Bamba który też nie dawał rady

W ogóle Sengun to chyba ulubieniec komentatorów Rockets bo co wrzucam ich koment to Sengun jest przez nich najczęsciej wymieniany i mają z niego najwięcej radości. Chyba ,ze to sentyment po Olajuwanie

Green w tym meczu zaliczył kilka dobrych akcji w obronie i choć nadal w ataku gra czasem zbyt egoistycznie to jednak ma niesamowity instynkt strzelecki .

Niestety kompletnie mi się nie podoba Nix od dłuższego czasu. Zdecydowanie więcej powinni grać Garuba ( zwłaszcza jesli ma trafiac trójki z rogu) i Eason

By nie było tak kolorowo Sengun wciąz gra najmniejsze minuty ze starterów no i Smit nadal wygląda mocno nieciekawie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, ozzy110 napisał:

Ja ogólnie mam takie odczucie @ely3, że Eason i Sengun zajebiscie się dogadują na boisku. Te wjazdy Tariego po passie Apelerena poezja 

Ja bym nie przesadzał ale Eason był wczoraj świetny w tej 4 kwarcie. W ogóle niech on zacznie dostawać większe minuty. Houston na razie to najgorzej ma z tym Smithem. Bo wysoki wybór trzeba nim grać a na razie koszykarsko to wygląda dramatycznie. Houston nie jest na etapie wygrywania więc mogą sobie nim grać długie minuty ale oglądam Houston dużo bo jestem fanem Senguna a teraz pewnie tez i Easona i Smith od początku sezonu nie dorzucił nic nowego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Houston to mega młody zespół. Tam prawie wszyscy to debiutancie albo góra dwa lata doswiadczenia . Do tego rozgrywa Porter Jr co jest fatalnym często pomysłem ale w pierwszej kwarcie wychodziło im wszystko. Trójki z rogu Martina. Garuba zbierał wszystkie pudła kolegów. Sengun robił wszystko po trochu. Mieli bloki, kontry jedyne czego nie mieli to obrona obwodu. Cały mecz gubili kogoś na łuku i Raptors co chwile ich karciło rzutem za 3. Potem w drugiej kwarcie już było gorzej. Pudłowali z czystych pozcyji. Raptors fizyczną obroną zmuszali ich do błędów. I nadal źle bronili obwód. Wprawdzie w 3 kwarcie znowu mieli zryw i to głónie kiedy wracał z ławki Martin Jr ale finalnie Rockets mają za mało doświadczenia i wciąż mają złą rotację. Tzn już Sengun jest starterem ale tak naprawdę to Martin Jr powinien być w s5 kosztem Gordona oraz Eason kosztem JAbariego Smitha.

Smith zaczyna mnie trochę martwić bo typ po tym miesiacu gry jest tak samo surowy jak był. Tak samo pudłuje. W obronie jest tyczką. W ataku niewiele wnosi. Gra duże miniuty ale nie wykorzystuje ich na naukę. Widziałem wprawdzie tylko 6 meczów albo 7 ale tylko w domowym z Jazz zagrał dobrze. W każdym innym jest jednym z najsłabszych graczy. Rockets nim grają bo im zależy na rozwoju więc dają mu kolejne szanse ale taki Eason obi postępy, Green też a Smith Jr po prostu wygląda fatalnie

Rockets na pewno potrzebują za rok czy dwa kogoś kto ma pojęcie o rozegraniu bo ani Porter Jr ani Nix kimś takim nie są

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, ely3 napisał:

JAk tu nie oglądać Rockets

EASON !!!

https://streamable.com/lqsbw3

Dwójka Sengun Eason to czysta przyjemność i tylko ten Smith Jr

Nie odwaze sie na ogladanie Rockets, ale tu pytanie - czy Eric Gordon ma jeszcze cos w baku? Jest szansa na jakis buyout i powazna gre o cos u contendera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Chytruz napisał:

Ogladanie calych meczow tego czegos co prezentuja Rockets zahacza o zwyrodnialstwo.

Masz rację trochę przesadziłem bo ja w sumie oglądam Rockets dla tej dwójki ale fakt ,ze jak widze piąty raz sytuacje w której samotny Sengun walczy o zbiórkę ofensywną z 3 rywalami i przegrywa i ktoś od razu przerzuca piłkę pod kosz Rockets bo pozostała czwórka stoi na środku parkietu i czeka nie wiadomo na co a tymaczsem rywal juz stoi sam pod koszem..

Ogólnie Rockets to jest patologia ale np taki Martin Jr to też bardzo ciekawy gracz. Dużo energii .Dobra trójka obrona. Ten zespół jest za młody, Ma fatalnego trenera i najdziwniejszego rozgrywającego jakiego da sie wyobrazić a jego zmiennik Nix to nie wiem za co się dostał do NBA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, ozzy110 napisał:

Którą akcję wstawiłeś bo ujęcie już niedostępne

Wszystkie z meczu z Raptors

 

36 minut temu, LAF napisał:

że rękę do rzutu za trzy punkty ma

I to jedyne co potrafi bo ma problem z kończeniem prostych layupów. Właściwie każdy jego wjazd to albo strata albo pudło. Za 3 rzuca  ale z rozegraniem to już tak sobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.11.2022 o 00:04, LAF napisał:

Nix ma dobry wskaźnik asyst do strat i coś tam potrafi. Fakt mocniejszy nacisk i potrafi zrobić stratę , ale trzeba oddać, że rękę do rzutu za trzy punkty ma. Nie jest może ekstra zmiennikiem , ale nie jest scrubem jak go opisałeś 

Nix robi 1,5 a/to - przecież to nie jest nawet blisko słowa dobry wskaźnik asyst do strat. Myślałeś ze tego nie sprawdzi nikt czy co?  Po co ty takie bzdury wypisujesz powiedz mi? Tzn ja się domyślam po co, ale ze tez ci się chce… 

Edytowane przez RonnieArtestics
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.