Skocz do zawartości

EuroBasket 2022


Wyparlo

EuroBasket 2022  

19 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Kto wygra EuroBasket 2022?


Ankieta została zamknięta

  • Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.
  • Ankieta została zamknięta 31.08.2022 o 21:18

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, rw30 napisał:

akurat o Noculaku też czytałem dzisiaj, bo całe życie gdzieś tam ględzi (i to często z sensem, co rzadkie jak na człowieka w podeszłym wieku) ale w sumie nie wiedziałęm co za koleś i skąd poza tym  że kogoś gdzieś kiedyś trenował. Polecam, fajny wywiad: 

 

https://sport.tvp.pl/47533411/koronawirus-arogant-herszt-niepijacy-alkoholik-trener-miroslaw-noculak-wywiad-rozmowa

 

Noculak z michowiczem był królem wizji tv 

Kiedy przejęła NBA 

Facet ma pojęcie i warsztat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podcast z nim to najlepsza Polska rzecz o nba 

https://open.spotify.com/show/4Tkxzh2fhXtcf1ELtZ4YLT?si=zcpWbjiqTbO7G_xugn5DMA
 

Bardzo dobry mecz GER ESP 

tez was śmieszy bieg Garuby?

Różnica poziomu co do meczu z POL smuci 

Niemcy maja takiego lidera ze Adolf w grobie się przewraca - on bez kontraktu?

 

Edytowane przez ignazz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem ale oglądam Hiszpanów na tym Eurobaskecie to mam trochę flashbacki Greków na Euro 2004. Nie grają jakoś specjalnie a i tak przepychają te mecze.

Z Niemcami o brąz będzie mega ciężko mając na uwadze, że ostatnio sam Schroeder nas załatwił.

Edytowane przez Pepis21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co, wracamy na ziemię? Chłopaki zrobił wynik ponad stan i chwała im za to,  jednak realna siła naszej kadry to okolice dziesiątego miejsca w Europie. Takie historie wydarzyć się mogą tylko wtedy, gdy o awansie do następnej rundy decyduje jeden mecz. Dla tego tak bardzo cenię system Best-of-seven, praktycznie nie pozwala on, żeby słabszy wyeliminował mocniejszego.

Taka analiza ostatnich play off NBA. Gdyby o awansie i mistrzostwie decydował jeden mecz, to mistrzami byliby Boston, bo wygrali pierwsze spotkanie. A może jednak nie? Przecież odpadliby w  drugiej rundzie z Milwaukee po porażce 101-89 w pierwszym meczu. Także to pokazuje, jak pojedynczy mecz potrafi wypaczyć wynik. Myślę, że gdyby o mistrzostwie  NBA decydowały pojedyncze mecze a nie wygrane serie, to w zdecydowanej większości, zwycięzcami były by inne zespoły niż te, które w rzeczywistości wygrały tytuł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Thomas Ameryki nie odkryłeś tym postem, każdy zdaje sobie sprawę ze byłoby raczej 1:4 ze Słowenią a nawet 1:9 w dziesięciu spotkaniach. Chłopaki zagrali ze Słowenią po prostu trzy kwarty ich życia i to starczyło żeby ledwo wygrać. Ale chyba nie jesteśmy też tacy słabi jak nasz wczorajszy wynik. Widać było wczoraj po nich ewidentnie, że wszystkie siły zostawili na parkiecie w ćwierćfinale. Bo w pierwszej kwarcie jeszcze bardzo dobrze broniliśmy francuzów, później zabrakło chyba pary w płucach i Francuzi rzucali sobie treningowe trojeczki cały mecz. 

Edytowane przez RonnieArtestics
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Thomas napisał:

To co, wracamy na ziemię? Chłopaki zrobił wynik ponad stan i chwała im za to,  jednak realna siła naszej kadry to okolice dziesiątego miejsca w Europie.

Gdyby faktycznie "realna siła naszej kadry to okolice dziesiątego miejsca w Europie", to zajęliby okolice dziesiątego miejsca, a nie awansowali do Final Four. 

  • gra o brązowy medal = FAKT
  • okolice dziesiątego miejsca w Europie = kocopoły GDYBANIE PRZY KLAWIATURZE
     
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, T+?%hZ<A<5ZZB~5L napisał:

Gdyby faktycznie "realna siła naszej kadry to okolice dziesiątego miejsca w Europie", to zajęliby okolice dziesiątego miejsca, a nie awansowali do Final Four. 

  • gra o brązowy medal = FAKT
  • okolice dziesiątego miejsca w Europie = kocopoły GDYBANIE PRZY KLAWIATURZE
     

Czyli jesteśmy już realnie lepsi niż Serbia, Włosi, Finlandia czy Grecja ? Bo z dwiema z tych drużyn dostaliśmy ostre bęcki. A z Grecja tez dostaliśmy bęcki w sparingu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, T+?%hZ<A<5ZZB~5L napisał:

Gdyby faktycznie "realna siła naszej kadry to okolice dziesiątego miejsca w Europie", to zajęliby okolice dziesiątego miejsca, a nie awansowali do Final Four. 

  • gra o brązowy medal = FAKT
  • okolice dziesiątego miejsca w Europie = kocopoły GDYBANIE PRZY KLAWIATURZE

Bierzesz dziesięć najlepszych zespołów Europy w tym Polskę, grają systemem ligowym każdy z każdym, tabela końcowa jest taka, że jesteśmy na ostatnim miejscu, albo przedostatnim, ale na pewno nie w czwórce.

To co napisałem i jak to RonnieArtestics skomentował, że Ameryki nie odkryłem, system rozgrywek wypacza wyniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Thomas napisał:

Bierzesz dziesięć najlepszych zespołów Europy w tym Polskę, grają systemem ligowym każdy z każdym, tabela końcowa jest taka, że jesteśmy na ostatnim miejscu, albo przedostatnim, ale na pewno nie w czwórce.

To co napisałem i jak to RonnieArtestics skomentował, że Ameryki nie odkryłem, system rozgrywek wypacza wyniki.

Ty, to weź zorganizuj taki turniej - wtedy się okaże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie myślę o Polsce jako o dziesiątej sile Europy, ale nie jesteśmy też czwartym zespołem 

Tak realnie to jakoś 7-8 

Oczywiście że wynik jest zaskakujący i ponad wszelką wątpliwość powyżej naszej pozycji, ale Słowenia wygrywając ostatnie euro też zrobiła coś ponad swoją pozycję 

Portugalia która odprawiła nas w kopaną w karnych też zdobyła tytuł choć nikt nie nazwałby ich top3 Europy 

 

Takie prawa turnieju 

Ważne żeby za tym sukcesem poszły dalsze mądre posunięcia i większa liczba dzieciaków z pomarańczową piłką na boiskach 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak szczerze mówiąc takie rozważania na którym miejscu w Europie jesteśmy nie mają sensu, chłopaki zrobili wynik ponad stan - teraz dobrze byłoby to przekuć w sukces marketingowy i bardzo dobrze że mamy szansę na organizację Eurobasketu w 2025.Trzeba kuć żelazo póki gorące.I tak najlepsze jest bóldupienie Słoweńców na fb po przegranej z nami 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wygramy z Niemcami to Kaczyński chyba osobiście pojedzie im medale wręczać, że niczym wojska Jagiełły pokonali Niemców 

Od razu może mu te 6 bilionów wypłacą, żeby nie musiał drugi raz biletu ulgowego kupować 

Edytowane przez josephnba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Eliasz napisał:

Nie wiem, czy poważnie myślisz, ze jesteśmy top 4

Tak jak już napisał @josephnba - z której strony by na to nie spojrzeć, na tym konkretnym turnieju jesteśmy. A czy poza tym turniejem zajmujemy jako reprezentacja inne miejsce, to już tylko dywagacje? "Moim zdaniem to coś tam...", "a moim zdaniem to jednak coś tam innego..." etc. Jeden rabin pisze, że jesteśmy #10, inny #7-8, a pewnie znajdzie się i taki rabbi, co co napisze, że #6 lub #9. Ale na tym konkretnym turnieju, na ten moment zajmujemy nie niżej jak #4 miejsce.

Jak widać, są na forum tacy, których to wkurwia i trudno jest się im z tym pogodzić, ale tak się sprawy poukładały, że Polska gra o brązowy medal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.