Skocz do zawartości

EuroBasket 2022


Wyparlo

EuroBasket 2022  

19 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Kto wygra EuroBasket 2022?


Ankieta została zamknięta

  • Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.
  • Ankieta została zamknięta 31.08.2022 o 21:18

Rekomendowane odpowiedzi

dziwię się że nasi nie grają picków wysoko człowiekiem którego kryje Gobert.

łatwiej by było wtedy naszemu ballhandlerowi rozgrywać. Gobert broni świetnie pod koszem, ale całą reszta kryje nie gorzej na reszcie boiska, to wygląda jak mecz z UKR trochę.

Wysokie pick'n'rolle bardzo nam pomogły w meczu ze Słowenio, a tu nasi się obrazili i nie grajo tego w ogóle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Reikai napisał:

 

 

Ale mnie bawi jak c***owy jest Gobert w ataku, jak to mowil Tmac - co ty k**** robisz latem?Jak ty trenujesz?

 

 

fajnie Francuzi to wymyślili trzeba przyznać, grając nim wysoko na high / mid post, a pod kosz ścinają skrzydłowi - dużo to efektywniejsze niż próba kończenia akcji Gobertem. Ma już z 3 albo 4 aysysty z tego Gobert.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Reikai napisał:

No szału nie ma.

 

Ale mnie bawi jak c***owy jest Gobert w ataku, jak to mowil Tmac - co ty k**** robisz latem?Jak ty trenujesz?

 

Ja pi****le piec 1st rounderow. Ainge wygrał życie.

Ja to nie wiem jak można odbierać telefon od niego. Chyba, że myśleli, że on nadal jest w Bostonie.

Ale fachowy Eurowpierdol 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, rw30 napisał:

myślałem że powie "Poirer przeleciał Cela". ale nie powiedział :( 

btw łabędź to się czasem przejęzyczy, ale ogólnie czuje koszykówkę te głupie 10^6 x lepiej niż Sobczyński. Jest (byłym?) sędzią, więc to żadna w sumie niespodzianka.

P.S. o chooj, zobaczcie to:

https://pl.wikipedia.org/wiki/Ryszard_Łabędź

Człowiek orkiestra, jeszcze brakowało w opisie, że był papieżem.

Trzeba było dać Łabędzia i jako drugiego Noculaka co w studio był parę razy i by się dało tego słuchać przez cały turniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

akurat o Noculaku też czytałem dzisiaj, bo całe życie gdzieś tam ględzi (i to często z sensem, co rzadkie jak na człowieka w podeszłym wieku) ale w sumie nie wiedziałęm co za koleś i skąd poza tym  że kogoś gdzieś kiedyś trenował. Polecam, fajny wywiad: 

 

https://sport.tvp.pl/47533411/koronawirus-arogant-herszt-niepijacy-alkoholik-trener-miroslaw-noculak-wywiad-rozmowa

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Wyparlo napisał:

Dla mnie krzywdę nam może dziś robić Yabusele z pozycji czwórki, bo jest o wiele bardziej fizyczny/silny od Cela/Zyskowskiego i powinien ich tam mocno mielić pod koszem, bo oni do siłaczy nie należą i myślę, że gracz tego typu będzie im pasować najmniej.

No i Yabusele zdecydowanie zdominował swój pojedynek na pozycji 4 z Celem/Zyskowskim. Chociaż mi najbardziej też imponował Albicy jako defensywny PG, który wykonał świetną pracę defensywną na Slaughterze i ten nie miał w ogóle chwili wytchnienia w ataku i pressował go jak pitbull. Slaughterowi pozostało tylko odpalać rzuty z trudnych pozycji. Podobnie Tarpey na Ponitce, a wszystkiego pod koszem pilnował Gobert. To była klinika defensywna dla Polski - szczególnie w 1 połowie.

Mimo wszystko tragiczny mecz Polski, bo Francja wyglądała przy nas dziś jak bogowie koszykówki, a oni strasznie męczyli bułę z Turcją/Włochami i najwięcej w tym turnieju wygrali +13 z Bośnią, a dziś praktycznie od połowy drugiej kwarty zrobił się spacer. Tragedia też pod względem kibiców januszy, którzy po takim meczu na pewno nie zostaną fanami koszykówki. Męczenie buły, bardzo mała ilość punktów, wiele tragicznych akcji i rzutów z dupy. Akurat Polska dziś musiała zagrać najgorszy mecz na EuroBaskecie i zapewne koszykówka wraca znowu na swoje miejsce do piwnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Wyparlo napisał:

No i Yabusele zdecydowanie zdominował swój pojedynek na pozycji 4 z Celem/Zyskowskim.

mimo wszystko uważam, że taktycznie to było słuszne założenie, wysoko hedgować Fourniera by nie dać mu się bujnąć (on w FIBA games jest naprawdę niezły, kiedyś, na IO czy MŚ, prawie wygrał mecz z USA który akurat oglądałem), wiadomo, Goberta też nie można pod kosz samego wpuścić, więc ktoś będzie wolny, no i Milicić postanowił sprawdzić, czy Yabusele jest w formie.

W sumie to szczegół, bo i tak byśmy przegrali dzisiaj bez względu na taktykę, ale decyzja wydaje mi się ok. Zwłaszcza biorąd pod uwagę hard evidence który mówił, że

https://www.basketball-reference.com/players/y/yabusgu01.html

choć zdaje się, że od tego czasu się poprawił, bo na EuroBasket rzuca całkiem solidnie:

https://www.fiba.basketball/eurobasket/2022/player/Guerschon-Yabusele

Edytowane przez rw30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.