Skocz do zawartości

EuroBasket 2022


Wyparlo

EuroBasket 2022  

19 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Kto wygra EuroBasket 2022?


Ankieta została zamknięta

  • Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.
  • Ankieta została zamknięta 31.08.2022 o 21:18

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, ignazz napisał:

Ja mam inne pytanie w tym temacie. Który pajac robiąc ankietę nie dał opcji Polska ME?

Ja zakładałem ankietę i mogła mieć tylko 8 opcji. Wybrałem wg kursów bukmacherskich osiem topowych ekip do wygranej. Na nas jeszcze przed spotkaniem z Ukrainą był kurs 100,00 na wejście do finału, więc następnym razem pisz wcześniej przed zdarzeniem i zarobimy razem dużą kasę, a nie mnie wyzywasz mądry po fakcie.

Ten turniej w wykonaniu Polski to mega niespodzianka i patrząc jak Francja na farcie pchała mecze z Turcją i Włochami to mamy jakieś szansę z nimi. Nikt o tym nie wspomniał, ale ważne też było marnowanie rzutów wolnych w ważnym momencie przez Prepelica, kiedy Słowenia odskakiwała w 4 kwarcie, a on rzucał w ostatnim sezonie Euroligi - 91/101 na 90,1%, a sezon wcześniej 94% z wolnych. Dziś zrobił 4/7 z wolnych.

Smutne też pożegnanie Gorana Dragica z kadrą, który pokazał na tym turnieju, że jest skończony. Mega ciężko mu szło mijanie, a jak już mijał to i tak nie potrafił wykańczać w łatwych sytuacjach pod koszem. Poza tym prawie cały turniej Doncić musiał ciągnąć kadrę i przez to też miał mniej sił, ale dziś z tą kontuzją odstawiał teatr, bo w jednej sekundzie udawał, że boli, a zaraz w ataku mając piłkę ruszał na wysokim przyspieszeniu. I gadał ciągle do tych sędziów z pretensjami od początku sparingów i na koniec skończyło się to, że musiał opuścić wcześniej parkiet. 

Teraz mecz z Francją i przy wygranej koszykówka w Polsce powinna wejść na wyższy poziom zainteresowania. I jak pisałem wcześniej teraz można tylko kląć ile się da, że nie jedziemy na MŚ 2023, bo ten skład + Sochan mógłby generować jeszcze większe zainteresowanie.

Edytowane przez Wyparlo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie dalej telepie jeszcze. Polska koszykówka powinna ale obawiam się, że Radosny Kratoslaw spierdoli to koncertowo, ale obym się mylił i wreszcie wykorzystano sukcesy. Półfinał będzie pokazywany na TVP 1.

Swoja drogą Ponitka miał niby ofertę z NBA ale JJ go nie puścił po czym jak zwykle miał problemy aby spłacić go: https://sportowefakty.wp.pl/koszykowka/593703/wlasciciel-stelmetu-bc-zdradza-kluby-nba-dzwonily-po-mateusza-ponitke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

faktycznie, ta Francja (znam ich tyle co dzisiaj z 1.5 kwarty z Włochami) jakoś nie wygląda mocarnie jako zespół. Niesamowity atletyzm, ale koszykarski skill umiarkowany. Wiadomo, Huertel & Fournier to, jak na europejskie warunki, Hardeny koszykówki, ale jeśli ten Sokołowski zrobi znowu robotę w obronie na choćby jednym to może być ciekawe. Gobert w ataku, wiadomo, grożny tylko jak dostanie piłkę pod samym koszem. W obronie natomiast ma niesamowity 'presence', Włosi się bali rzucać jak tylko był w pobliżu. Będzie trzeba grać picki na niego non stop by go wyciągać spod kosza (to co robili Włosi dopóki trzymali jaką taką dyscyplinę taktyczną).

W sumie sobie myślę, że może być z tego jako - taki mecz. A z drugiej strony pisząc to wszystko zastanawiam się, czy nie poprzewracało się nam w dupach : )       

Francja dostanie w pizdę 

Edytowane przez rw30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, lorak napisał:

Mykhaliuk 4/14 FG
Avdija 1/6

i dziś kolejny skalp do kolekcji Sokołowskiego: 5/15 Doncica z 6 TOV

Pół kariery we Włocławku i Radomiu 

Teraz, rw30 napisał:

faktycznie, ta Francja (znam ich tyle co dzisiaj z 1.5 kwarty z Włochami) jakoś nie wygląda mocarnie jako zespół. Niesamowity atletyzm, ale koszykarski skill umiarkowany. Wiadomo, Huertel & Fournier to, jak na europejskie warunki, Hardeny koszykówki, ale jeśli ten Sokołowski zrobi znowu robotę w obronie na choćby jednym to może być ciekawe. Gobert w ataku, wiadomo, grożny tylko jak dostanie piłkę pod samym koszem. W obronie natomiast ma niesamowity 'presence', Włosi się bali rzucać jak tylko był w pobliżu. Będzie trzeba grać picki na niego non stop by go wyciągać spod kosza (to co robili Włosi dopóki trzymali jaką taką dyscyplinę taktyczną).

W sumie sobie myślę, że może być z tego jako - taki mecz. A z drugiej strony pisząc to wszystko zastanawiam się, czy nie poprzewracało się nam w dupach : )        

Francja dostanie w pizde 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Koelner napisał:

Francja dostanie w pizde 

podoba mi się twoje podejście i chyba też je zastosuję, przynajmniej do piątku do 20.00

15 godzin temu, RonnieArtestics napisał:

ci Hiszpanie drugi turniej z rzędu w sumie nic specjalnego nie grają i łatwa drabinka pozwala im się prześlizgnąć. Na MŚ mieli w ćwierćfinale najsłabszego przeciwnika (nas), teraz chyba drugiego najsłabszego po nas

rozumiem że 'drugi turniej z rzędu' to jako pierwszy masz na myśli MŚ 2019 (bo jest jeszcze opcja że masz na myśli IO 2021, ale tam akurat mieli drabinkę trudno, z którego to powodu odpadli)? to nie wiem jak ci wyszło, że nie zagrali tam nic specjalnego. OK, ćwierćfinał łatwy, tak jak piszesz, ale poza tym dominacja, 0 porażek przez cały turniej, po drodze zdecydowana wygrana z Serbio, finał wygrany 20 punktami z mocno Argentyno. 

Edytowane przez rw30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rw30 pewnie masz racje z Hiszpania, aż tak tego nie pamietam, pamiętałem  ze z nami się męczyli

 

Co do meczu - uwielbiam grę Doncica ale to jak on co akcje pierdoli coś do sędziów jest już mega irytujące. W tym meczu zamiast się skupić na grze to co akcje sam szukał cheap fauli jak w NBA i upadał teatralnie. Oglądać to przeciwko „swojej” druzynie było mega wkurwiajace. Jego body language zbyt dobrze o nim nie mówi i mógłby się chłopak ogarnąć bo przyszłemu goatowi koszykówki serio nie przystoi tak się zachowywać na boisku. 
 

Słoweńcy pudłowali wszystko na potęgę w pierwszej połowie, nawet Dragic spudłował chyba dwa free throws z rzędu. My z kolei trafialiśmy swoje open shoty. 

 

w trzeciej kwarcie super meltdown i serio nie myślałem ze z tej wycieczki jeszcze wrócą. AJ cały mecz c***a grał ale w IV kwarcie to on dał sygnał do wygranej. Piękne akcje izolacyjne i to on odbudował u nich pewność siebie. 
 

Nie wiem ile ważnych trójek trafił Ponitka w tym turnieju w IV kwartach ale chyba z siedem naliczyłem. A Ely mówiłeś ze nie ma rzutu. No i to jak on dba o Polską zbiórkę jest tez imponujące bo to nie pierwszy mecz na tym turnieju gdzie zagrał zajebiscie na desce. Ogolnie w tym meczu był wszedzie i zdecydowane mvp meczu. Ogolnie ma szanse na mvp turnieju jak jeszcze z jeden mecz wygramy. 
 

Jedno jest pewne, teraz na fali tego zwycięstwa możemy wszystko zgarnąć nawet. Tylko trzeba grac swoje tak jak w tym meczu przez III kwarty graliśmy. 
 

Ja będę to powtarzał jak mantrę Mateusz to lepszy gracz niż wielu eurasow z NBA i mysle ze Ponitka teraz juz na pewno powinien dostać jakieś telefony zza oceanu. 
 

Balcerowski za to jest strasznje soft, ta druga polowe on prawie nam przegrał. 

Ps - Wyeliminowaliśmy obrońców tytułu i osiągnęliśmy największy sukces w historii polskiej koszykówki i nie wiem czy nie był to dla mnie koszykarsko jako fana koszykówki najlepszy dzień w życiu bo może być tak ze już coś takiego się nie zdarzy w moim życiu wiec pewnie jestem na fali ekscytacji i pisze bzdury ale jak tu się nie jarac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, RonnieArtestics napisał:

osiągnęliśmy największy sukces w historii polskiej koszykówki

no już Ronnie bez przesady, musieliby chłopaki machnąć złoto, za co będziemy trzymać kciuki :)

W latach 63-71 (Eurobasket rozgrywano wtedy co 2 lata), aż pięciokrotnie zagraliśmy na poziomie półfinału ME. Raz udało się zagrać w finale, niestety przegranym. Ogólnie w latach 60. mamy trzy medale ME w kolekcji. A w międzyczasie tamta drużyna robiła jeszcze dość wysokie miejsca na IO czy MŚ. 

Pamiętam jak kiedyś za dzieciaka w mojej szkole gościł sam Mieczysław Łopatka. Człowiek legenda. 

Edytowane przez Braveheart22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Braveheart22 napisał:

no już Ronnie bez przesady, musieliby chłopaki machnąć złoto, za co będziemy trzymać kciuki :)

W latach 63-71 (Eurobasket rozgrywano wtedy co 2 lata), aż pięciokrotnie zagraliśmy na poziomie półfinału ME. Raz udało się zagrać w finale, niestety przegranym. Ogólnie w latach 60. mamy trzy medale ME w kolekcji. A w międzyczasie tamta drużyna robiła jeszcze dość wysokie miejsca na IO czy MŚ. 

Pamiętam jak kiedyś za dzieciaka w mojej szkole gościł sam Mieczysław Łopatka. Człowiek legenda. 

Biorac pod uwagę rozwój tej dyscypliny i obsade tego turnieju gdzie było trzech graczy z top5-10 na świecie ja osobiscie ten wynik oceniam ponad medale z lat 60-70 ale oczywiście masz racje :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.