Skocz do zawartości

[beGM Play-off '22 West 1st Round] #3 TIMBERWOLVES (55-27) - #6 SUNS (47-35)


ozzy110

Rekomendowane odpowiedzi

< handshake > z @Lucas przed rywalizacją

PS : Jednej drużynie, której kibicuje nie udało się pokonać # 6 seedu także ( ewentualne ) zwycięstwo będzie jeszcze lepiej smakowało niż wcześniej

Edytowane przez LAF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rotacja : 

 

Jeden z trio LaMelo/DB/Tatum zawsze jest na boisku. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Opis 7 meczów :

G 1 : 

Pierwsza piłka zagarnięta przez Omera. LaMelo na 9 metrze pokazuje zagrywkę następnie DB po twardej zasłonie Omera wychodzi na pozycję i trafia za trzy. Konfetti spada na parkiet i służba porządkowa musi ogarnąć temat. Oczywiście w międzyczasie head coach zarządza krótką naradę z zespołem w celu przekazania swoich uwag na dalszą część meczu. Aby oszczędzić siły na zmianę rozgrywają LaMelo z DB a wspomagać ich będzie Tatum. Tate pomimo debiutu w PO nie spali się psychicznie, ponieważ został wcześniej poinformowany o tym, że zagra więc mógł się do debiutu przygotować mentalnie. W tym meczu niesieni dopingiem własnych kibiców oraz będąc wypoczętym po paru dniach przerwy między RS a PO notujemy zwycięstwo. Na koniec meczu spiker pyta zgromadzoną publiczność na hali : Kto prowadzi 1:0 ? Minnesota. Kto ? Minnesota   Kto ? Minnesota x 3. Wychodzącym z hali fanom uśmiech nie znika z twarzy. Oni dali z siebie 120 % na trybunach, tyle samo a może i więcej dali zawodnicy na boisku. 

 

 

G 2 : 

Drugi mecz u siebie. Tym razem hot jest DB i do tego punktowo wspomagają go Tatum i LaMelo co skutkuje tym, że Minnesota schodzi na przerwę po pierwszej połowie z dużą zaliczką. Niestety od 3 Q DB gra na jednej nodze a właściwie to nie gra bo nie ma co ryzykować pogłębienia urazu. Jego minuty bierze Melton, który grał genialny 3 T, jednakże mimo to przewaga topnieje. Na parkiecie do ostatniej sekundy trwa walka o każda piłkę. Nerwowo niesamowicie w końcówce, jednakże wtedy gałę w swoje ręce bierze Tatum i to on przejmuje mecz. W obu rogach stoją LaMelo z Meltonem, którzy potrafią celnie przymierzyć z rogu. Na końcówkę wchodzi Griffin aby regulować deskę a i za trzy potrafi przymierzyć co da przestrzeń na wjazdy Tatuma oraz jak pisałem zabezpiecza deskę. Dodam tylko, że Omer  przestawiać pod koszem się nie da. Wytrzymujemy napór i dzięki fantastycznym kibicom po drugim meczu spiker pyta : 2:0 prowadzi kto ? Minnesota ? Kto ? Minnesota ? Kto ? Minnesota x3. 

 

 

G 3 : 

Wraca Williams i od razu u mnie wskakuje do s5, ale gra limitowane minuty jak w rzeczywistości. Od pierwszych minut trwa zacięta walka na parkiecie. Kosz za kosz i tak do momentu, kiedy niesłusznie sędziowie gwiżdżą 6 faul Tatumowi. Wtedy head coach Minnesoty niczym Frasunkiewicz po odgwizdaniu 5 faulu na Jonah w G 4 gestykuluje sędziom co uważa o ich decyzji. Przewinienie techniczne dla Minnesoty, Tatum siada na ławce z 6 faulami a na trybunach wiwat. Te całe wydarzenia sprawiają, że gospodarze nie oddadzą już tego meczy. Na konferencji head coach Minnesoty mówi, że Phoenix Suns to dobra drużyna i nie potrzebuje pomocy sędziów. 2-1

 

 

G 4 : 

Niestety znowu zagramy na wyjeździe co nie ułatwia zadania i przeciwnicy złapali oddech po G 3. Williams jeszcze się dociera z graniem na kontakcie, Melton ma ten mecz, gdzie nic nie wpada i stawia się sam Tatum a to za mało aby wywieść zwycięstwo. 2-2

 

 

G 5 : 

Na rozgrzewce kibice ujrzeli DB rozgrzewającego się przed spotkaniem ( tutaj mała uwaga, ze względu na wąska kadrę DB szybciej wznowił treningi ). Jednakże nie wychodzi w s5 i mecz rozpoczyna na ławce rezerwowych aby zdezorientować przeciwników i wprowadzić zamęt wśród przeciwników wejdzie czy nie wejdzie ? Melton zmienił pieluchę a ściany są za Minnesotą. Na parkiecie walka cytując kibiców z trybun. Tutaj w pocie czoła haruje Blake Griffin a na obwodzie LaMelo ma jeden z tych meczów gdzie niesiony dopingiem z hali dziurawi kosz rywali niemiłosiernie. Tak jak pisałem to jest ten mecz gdzie i Melton odpala ( a raz na parę spotkań miał taki mecz ).  Po meczu tradycyjnie spiker pyta : 3-2 prowadzi kto ? Minnesota. Kto ? Minnesota ? Kto ? Minnesota x3. 

 

 

G 6 : 

Z racji tego, że u mnie potrzebne były by większe minuty DB to nie gra na limitowanych gdyż sama obecność jego jest sporym problemem dla przeciwników. Gramy na wyjeździe więc atut własnej hali odpada. Podejrzewam, że moi gracze podchodzą na luzie mając na uwadze to, że G 7 odbędzie się we własnej hali. Wola walki gospodarzy aby uniknąć porażki jest niezwykle wysoka i motywowani dodatkowym wsparciem publiczności doprowadzają do G 7. 

 

 

G 7 : 

Do ostatniego miejsca zapełnione są miejsca w Target Centre. Na początek z trybun przed jump ballem słychać „Jesteśmy tu by wspierać Was”. Williams już jest w rytmie meczowym co skutkuje większą ilością minut a DB z racji ogrania w G6 gra zdecydowanie lepiej ( real Phoenix nie grało G7 więc raczej zagrałby zdecydowanie lepiej niż w G6 w realu coś na wzór G1 z Dallas ) . Także ladies and gentlemen mamy cały 8 osobowy zespół w komplecie. Jednakże mimo posiadania olbrzymiej mocy uderzeniowej w s5 oraz wzmocnienia ławki rezerwowej nie spodziewam się łatwego starcia. Argument o zmęczeniu odpada, bo jak zauważyliście mam poszerzoną rotację a po za tym to są zawodowcy. Dodatkowo fani zgromadzeni na trybunach dadzą powera moim zawodnikom. Tak jak pisze mecz wyrównany, ale pozwolę sobie wstawić tutaj ostatnia akcje tego meczu : 

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=-c6LbPCElW8

 

 

Opis zawodników  : 

 

 

LaMelo Ball - z racji rozegrania tylko jednego meczu w Play-In nie można wysunąć zbyt wiele wniosków co do jego gry wiec odwołam się do RS w jego wykonaniu. Oglądałem go pare razy w akcji i doskonale widziałem co potrafi. Świetnie odgrywa do partnerów z drużyny, może grać zarówno na PG jak i SG ( combo guard ). Jako SG catch & shoot nie jest mu obcy. Nie boi się wchodzić pod kosz, często wymuszając faule. W obronie nie jest rewelacyjny, ale to nie jest tyczka do mijania wiec da radę. Z uwagi na size może kryć zawodników z pozycji 1-3 co jest ogromną zaletą w switchowaniu.

 

 

Devin Booker - z racji tego, że w rzeczywistości gra druga polowe G 2 na jednej nodze i to nie cała a w G 6 gra limitowane minuty ciężko jest opisać jego poczynania boiskowe. Przypomnę, że mimo bycia podwajanym w G 2 i tak trafiał. Obok CP3 najjaśniejszy punkt w dwóch pierwszych meczach Real Phoenix Suns i gdyby nie jego absencja seria nie trwała by tak długo i skończyła by się wcześniej. W G 6 trafił ważną trójkę w końcówce czym pokazał przysłowiowe jaja. 

 

 

Jayson Tatum - wyłączył z serii „najlepszego gracza” jej czyli KD. Do tego świetnie dostarczał piłkę gdy obrońcy Nets skupili całą swoją uwagę na nim. U mnie ma kto rzucać z dystansu w razie czego. W serii z Nets grał po obu stronach parkietu wyśmienicie i jest mocnym punktem mojej drużyny. 

 

 

De’Anthony Melton - niech mi ktoś powie dlaczego po genialnej końcówce RS ten dzban czyli Jenkins przyspawał go do ławki rezerwowych ? Absurd dla mnie totalny, jednakże u mnie z racji braków kadrowych i nie tylko grywa spore minuty z korzyścią dla zespołu. Możliwe, że jakiś aspekt po za sportowy o tym zadecydował a o nim nie wiemy. Trzymając się aspektów sportowych to w RS ustawiany był głównie na pozycji SG, ale grywał również na PG. Czyli to samo jak DB i LaMelo typ combo guarda. Miał spotkania w których to potrafił odpalić po 4 i więcej trójek. W Memphis jest ta samica Morant wiec u nas oddawałby więcej rzutów a 40 % FG nie wygląda źle. 

 

 

Blake Griffin - może nie widniał w protokole meczowym w G 1 oraz G 2 za to w G 3 oraz G 4 zagrał tak jak się od niego oczekuje w tym zespole. A mianowicie poświęcenie, waleczność i jak sami widzieliście potrafi przymierzyć z dystansu. Na dodatek potrafił dobrze pokryć Tatuma tak, że ten miał problemy z minięciem go co świadczy o tym, że jeszcze parę w nogach ma. 

 

 

Robert Williams - zagrał w G 3 i G 4 na limitowanych minutach i podejrzewam, że z meczu na mecz dostawałby tych minut coraz więcej. Kandydat do DPOTY , jednakże nominacja do DPOTY nie wzięła się znikąd. W ataku jest najlepszym loberem w lidze a LaMelo jest jednym z najlepszych podających na loby więc ta zagrywka będzie niszczyć rywali. Jego obecność w pomalowanym odstrasza rywali od wjazdów pod kosz. 

 

 

Omer Yurtseven - pomimo małej ilość przebywania na parkiecie w serii z Atlantą Hawks uważam, że to gracz od zadań specjalnych na boisku. Tutaj zbierze, tam zastawi a gdzie indziej postawi twardą zasłonę. Nie jest przy tym mocno widoczny dla koszykarskiego laika, ale z ławki trenerskiej dostrzegana jest jego obecność na boisku. 

 

 

Jae’Sean Tate - co prawda nie gra w Play-Offach, ale jak mówi strzelec ze Śląska „jak grasz cały sezon tak grasz w Play-Off” Oczywiście od tej reguły są wyjątki zarówno na plus jak i na minus, ale dla potrzeby naszej gierki uznajmy, że jest jak to mówi Śląski koszykarz. RS miał imponujący ( grał w ASG ) a jego grę charakteryzuje dobry atak i jeszcze lepsza obrona. 

 

 

STATYSTYKI 

 

 

Zawodnik

Lebron

Devin Booker

2,70

Jayson Tatum

5,11

Robert Williams

2,04

LaMelo Ball

1,33

 

 

Podałem statystykę Lebron ponieważ to ona jest najbardziej ceniona wśród analityków jak i ogólnie przedstawia poziom gracza. Wziąłem swoje BIG FOUR bo to na ich barkach spoczywa drużyna. 

 

 

Zawodnik 

RPM

Jayson Tatum

8,96

Devin Booker

4,93

Robert Williams 

4,82

LaMelo Ball

4,43

 

 

RPM jest drugą tuż po Lebron najbardziej ceniona statystyka dla analityków. Tutaj podobnie jak z Lebron dałem swoje BIG FOUR i pragnę zaznaczyć, że Tatum w tej statystyce jest czwarty w lidze. 

 

 

Zawodnik

Raptor

Jayson Tatum

13,9

Devin Booker

9,3

LaMelo Ball

6,1

Robert Williams

5,11

 

 

Co prawda ta statystyka nie jest aż tak ważna jak te co są podane wyżej, ale dosyć istotna. Tutaj Tatum jest drugi w lidze a DB jedenasty w lidze. 

 

 

TAKTYKA 

To co zagram w obronie, zależne jest od taktyki jaką GM Lucas przybierze na tę serię, ale ogólnie mam w swoim zespole stopera, który może zatrzymać każdego zawodnika w ataku a od G 3 do zespołu dołącza rim protector wysokiej półki. Do tego LaMelo i Tate tyczkami w obronie nie są, najgorzej z tego zestawu prezentuje się DB, ale będzie krył Bane a on jak wiadomo Bochno style. 

Teraz przejdę do ataku. LaMelo/DB/Melton mogą grać wymiennie na pozycjach PG/SG wiec nie ma sztywnego przywiązania do tego kto będzie rozgrywał a będą wspomagani genialnym dystrybutorem Tatumem aby rozłożyć siły równomiernie. Dodatkowo każdy z nich jest groźny z dystansu więc nie ma opcji aby zostawić kogoś niepilnowanego. Oczywiście każdy z moich obwodowych graczy będzie wchodził na kosz w celu wymuszania fauli albo zdobywania punktów po layupie. Spora ilość mis matchy tak aby Tatuma krył niższy od niego zawodnik będzie powodowała łatwość we wjazdach na kosz bądź skonstruowanie akcji poprzez rozrzucenie piłki po obwodzie tak aby wygenerować pozycje do rzutu. Siła ataku jest imponująca, bo trio LaMelo-DB-Tatum potrafi zaaplikować 90 punktów rywalom. Rola Tate będzie ograniczać się do trafiania jumperków z półdystansu i co jasna wjazdów pod kosz, aby wyfaulować JC, który czasami łapał głupie faule. Blake ma dać nam na parkiecie energię dodatkową i doświadczenie. Dobrze pamiętamy z jakim poświeceniem zagrał w serii z Bostonem. Nie zapomniał, jak się gra w koszykówkę. W ataku Williams głównie będzie polował na dobitki bądź zbiórki na atakowanej tablicy. Stałym elementem ataku będą akcje p&r LaMelo/DB z Williamsem/Omerem. Williams i Omer w każdej akcji stawiają wysoko zasłonę ballhandlerowi i rolują do kosza. Zatrzymajmy się przy Omerze. Od niego będę wymagał twardych zasłon oraz agresywność w walce o zbiórkę w ataku ( oczywiście zgodnie z przepisami ). Oczywiście dzięki jego twardym zasłona pozycje rzutowe będzie miał DB co pewnie nie omieszka ich wykorzystać. Tatum, który może być podwajany albo nawet potrajany będzie starał się uniknąć strat tylko dostarczyć piłkę tak aby wykreować pozycje dla partnera z drużyny. Griffin jako osoba, która nie jedna zasłonę postawiła będzie ważnym ogniwem w tej serii. Podejrzewam, że podobnie jak z obroną dodatkowe zagrywki rozpisze w komentarzach. 

 

 

ATMOSFERA w Target Centre. 

Mając HCA dużą wagę przywiązuje do tego, że z proponowanych przeze mnie 7 spotkaniach aż 4 odbędą się w mojej hali ( mistrzów ) co będzie potężnym atutem. Graczom przeciwnika nie łatwo będzie skonstruować akcje w tumulcie a moi zawodnicy niesieni dopingiem swoich fanów zapomną o zmęczeniu jakie będzie im towarzysz w tej intensywnej serii. Kibice będą jak to się mówi szóstym zawodnikiem. 

 

 

Uf, trochę się rozpisałem. Czytałem to parę razy nim wypuściłem publikacje i zdaje sobie sprawę, że cześć rzeczy się powtarza, ale warto przypomnieć najważniejsze rzeczy jakie chciałem przekazać. Tak jak obiecywałem Play-Offy to coś wyjątkowego dla mnie i na tę okazję przygotowałem ciekawy moim zdaniem opis. Zawarłem w nim trochę humoru jak i poważnej treści. Mam nadzieję, że przypadł do gustu co niektórym. 

 

 

LAF

 

   

 

Edytowane przez LAF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawa forma opisu @LAF 

nie spodziewałem się natomiast, że masz aż takie problemy z rotacją, nie ma żadnych dowodów na to, że Tate wytrzyma 42 minuty na parkiecie, tak samo jak RobWill 36 wracający po kontuzji

niemniej doceniam, to coś innego niż zwykle tutaj przedstawiano, bez względu na wynik tej serii nie zrażaj się, tak wyszło, pewnych rzeczy się nie przeskoczy

Edytowane przez LeweBiodroSmoka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, LeweBiodroSmoka napisał:

ciekawa forma opisu @LAF 

nie spodziewałem się natomiast, że masz aż takie problemy z rotacją, nie ma żadnych dowodów na to, że Tate wytrzyma 42 minuty na parkiecie, tak samo jak RobWill 36 wracający po kontuzji

Rob will nie jest w stanie tyle zagrać, w Bostonie był na limicie a i tak chyba ciało nie dało rady po takiej przerwie. 

Melton 42 minuty z ławki to nawet nie wiem czy jest wykonalne. 

42 minuty tate, czy 40 omer to też czysta abstrakcja w po. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw miałem coś napisać później, ale z tego co LAF pisał to niedługo wyjeżdża, więc może tak dam jeszcze jakąś możliwośc odpowiedzi. Zaczne od tego, że rywal przedstawił dość nietypowy, ale ciekawy opis i szczerze mówiąc to zdecydowanie wolę taką formę opisu niż rysowanie jakiś schematów i rozgrywek, bo to BeGM, a nie BeCoaching.

Skoro przy rywalu jesteśmy, to w sporcie często bywa tak, że ważniejsze od naszych przewag i dyspozycji jest to z kim się mierzymy. I myślę, że tak jest w tym wypadku przy moim zespole, bo pojawiło nam się bardzo szerokie okno na przejście pierwszej rundy, okno które powinniśmy wykorzystać i ciężko winić o to LAFa, że zastał kadrę taką, jaką zastał. To już nie jest Wielka Minnesota pełna gwiazd, to Minnesota która ma ogromne problemy z rotacją, a dodatkowo dwóch z czterech ich graczy prezentujących Playoffs poziom ma w tej serii problemy z urazami. Czy Sota ma najlepszego gracza serii? Tak, ale koszykówka to sport zespołowy i jeśli ktoś wierzy, że Tatum i opuszczający w serii mecze Booker mogą tu przejść dalej z grającymi po 40 minut Omerem Yurtsevenem oraz Ja'Seanem Tatem to w sumie mój opis może nie mieć jakiekolwiek znaczenia.

Biorac pod uwage minuty Omera czy Tate'a to taki Jalen Smith, który u mnie może w garbage time pograć pewnie u rywala do powrotu Roberta Williamsa grałby jakies 30 minut. To pokazuje potege rotacji Suns, przynajmniej w stosunku do przeciwnika. O tym czy ktos kupuje 30 minut Blake'a czy Bookera wracajacego do serii na 42 minuty od razu (lub Roba Williamsa na 36) to juz kwestia glosujacych. Ja sie tu LAFa nie chce czepiac, bo to nie jego wina, ze polowa kadry Soty to zawodnicy, ktorych ciezko uznac za grajacych w NBA (te Cenki Akyole etc.) i musial robic takie szpagaty z rotacja.

Tam nie byłbym też przekonany do tego, ze LaMelo będzie potrafił przenieść swoje wystepy z RS na PO, zwłaszcza mając takie otoczenie bez Bookera i jakimiś Omerami obok. Do tej pory LaMelo dwukrotnie grał w Play-In i w tych meczach wypadał tak:

2022 vs Hawks, 26 PKT (7-25 z gry) - 8 AST - 5 REB - 3 TO -13 +/-, zespół przegrał prawie 30 punktami
2021 vs Pacers, 14 PKT (4-14 z gry) - 4 AST - 1 REB - 4 TO -35 +/-, zespół przegrał 27 punktami

Także jego dorobek to na razie z "RL" dwa blowouty w meczach innych niż sezon regularny, mało imponujące CV, a tu niedawno dołaczył do zespołu i zespół ten ma jeszcze wiele problemów kadrowych. Ciężko uwierzyć w jakąś wielką serię LaMelo, a tej niezwykle potrzebuje Minnesota w tym roku.

No i przede wszystkim w rywalizacji ze mną Tatum nie ma tak łatwo jak w 1R, bo mam całkiem sensownych obrońców (Crowder, Thybulle, Harris), a pod koszem czeka najlepszy blokujący ligi, a nie Andre Drummond. W ataku mam też personel do atakowania słabości LaMelo po tej stronie. No i Tatum i Booker to elementy dwóch niesamowitych maszyn z "rl", u nas nie ma impaktu trenerów, więc ten brak Udoki i Monty'ego i całej masy dobrych rolesów lub co-starów (Brown czy CP3) na pewno do odczucia, choć u mnie też nie ma kapitalnego Jenkinsa z Memphis na ławce oczywiście.

Przechodząc już do swojej drużyny to mam całkiem sensowną rotację, dodatkowo z moich zawodników większość (Dinwiddie, Harris, Bogdanovic, Crowder, Jackson, Green, Thybulle, Bane) w tegorocznych Playoffs wystąpiło, a 6 z nich przeszło nawet do kolejnej rundy. Zakładam, że "karania" za PO nie będzie, bo te powinny służyć raczej jako plus, nawet jeśli ktoś zagrał serię ciut poniżej swojego poziomuz RS. No i kluczem w PO są matchupy, bo nie uważam, żeby taki Tatum stał się w ciągu tygodnia gorszym koszykarzem niż w serii z Nets, po prostu Bucks to bardziej wymagający przeciwnik, to samo można powiedzieć o moim Banie czy Crowderze, którzy w 1R i 2R grają trochę inaczej (Bane gorzej, Crowder lepiej). 

ROTACJA G1-G4:

PG: Spencer Dinwiddie 32 / Josh Giddey 16
SG: Desmond Bane 36 / Bogdan Bogdanović 12
SF: Jae Crowder 16 / Mattise Thybulle 20 / Bogdan Bogdanović 12
PF: Tobias Harris 32 / Jae Crowder 16
😄 Jaren Jackson 30 / Jamychal Green 12 / Tobias Harris 6

Z graczy w rotacji w PO nie wystąpił tylko Josh Giddey

Kontuzje: Bogdan nie grał w G5 serii z Heat przez problemy z kolanem, nie wiem czy wypadłby na całą serię, ale w razie potrzeby przedstawiam wariant rotacji bez Serba.

PG: Spencer Dinwiddie 32 / Josh Giddey 16
SG: Desmond Bane 40 / Corey Kispert 8
SF: Jae Crowder 16 / Mattise Thybulle 24 / Corey Kispert 8
PF: Tobias Harris 32 / Jae Crowder 16
😄 Jaren Jackson 30 / JaMychal Green 12 / Tobias Harris 6

Z graczy w rotacji w PO nie wystąpili tylko Giddey i Kispert

Plusem mojej drużyny na pewno jest to, że nie muszę tworzyć tu jakiejś fantazji o rotacji i niesamowicie zawyżać minut zawodnikom, którzy nie podnoszą dupy z ławki rezerwowych. Jak na PO to nie tyram moimi podopiecznymi jakoś bardzo silnie, starałem się też wprowadzić wariant "w miarę" realistyczny z Jarenem, którego ciężko sprzedać na 36-40 minut jak na razie przez częste problemy z faulami, ale no tu też pod koszem nie musi się męczyć z Townsem, a jednocześnie pokazał też, że grając C (u mnie gra go praktycznie całą karierę, więc powinien w tej roli wypadać lepiej) potrafi też radzić sobie na deskach. Wariant z Tobiasem w tej serii powinien wyglądać sensownie na te parę minut, bo biorąc pod uwagę jak ogromne minuty gra swoimi zawodnikami rywal to chwilowy small ball, w którym możemy Sotę zabiegać wydaje się optymalny. Tobi w Philly też na C czasem grywa (11% w poprzednim sezonie w RS, 3% w tym sezonie w RS i podobne % w tegorocznych i zeszłorocznych PO), a gdy Embiid wypadł vs Heat to lineup z Tobim jako najwyzszym graczem 76ers prezentował się bardzo ciekawie, szkoda ze Rivers nie grał tak dłużej.


Jeszcze przegląd statystyk moich zawodników z rotacji:

Spencer Dinwiddie

Sezon Regularny w Dallas: 15.8 PPG / 3.9 AST / 3.1 REB / 40% za 3 [4.5 3PA] / 62%TS - 28 minut na mecz
1 Runda Playoffs: 15.3 PPG / 4.3 AST / 3.3 REB / 30% za 3 [5.7 3PA] / 48%TS - 33 minuty na mecz

Josh Giddey

U niego podaję statystyki po prostu od stycznia, bo no za mało grał w 3T i nie grał w PO, a początek u rookies to częste zderzenie ze ścianą. W kwestii Giddeya musicie użyć po prostu trochę "wyobraźni", ale Australijczyk jako nasz prospekt w PO grać musi i sądzę, że da radę, zwlaszcza majac obok siebie sporo doświadczonych zawodników + u nas cały sezon grał o coś, w odróżnieniu od Oklahomy.

Od 1 stycznia: 14.5 PPG / 6.8 AST / 8.6 REB / 28% za 3 [4.3 3PA] / 51%TS - 33 minuty na mecz

Desmond Bane

Sezon regularny: 18.2 PPG / 2.7 AST / 4.4 REB / 43% za 3 [6.9 3PA] / 59%TS - 30 minut na mecz
1 Runda Playoffs: 23.5 PPG / 2.2 AST / 4.2 REB / 49% za 3 [9.2 3PA] / 67%TS (!) / - 38 minut na mecz

Bogdan Bogdanovic

Sezon regularny: 15.1 PPG / 3.1 AST / 4.0 REB / 36% za 3 [7.3 3PA] / 56%TS - 29 minut na mecz
Playoffs: 14.3 PPG / 4.8 REB / 3.0 AST / 35% za 3 [6.5 3PA] / 53%TS - 27 minut na mecz

Bogdan zagrał też w obu meczach Play-In:

13 PKT (3-7 za 3) / 2 REB / 1 AST / 0 TO / +17 +/- w wygranej z Hornets
19 PKT (6-8 z gry) / 5 REB / 2 AST / 0 TO / +9 +/- w wygranej z Cavs

Corey Kispert

Wizards go nie sadzali w przeciwieństwie do Giddeya i Thunder, bo tam nie ma aż takiej patologii, wiec kopiuje opis i staty z T3.

[11.4 PKT / 3.1 REB / 1.4 AST / 38% za 3 [5.9 3PA], opuścił 0 meczów] - najlepszy trymestr naszego drugiego debiutanta i to cieszy, bo po Kispercie oczekiwałem ciut więcej biorąc go w drafcie, z drugiej strony trafił do mających ogromny przepych na tych pozycjach Wizards. No ale gdy dostał minuty to parę przebłysków było. Na pewno potrafi poprawić spacing. Jak na rookie imponuje też dojrzałością.

Jae Crowder

Sezon Regularny: 9.4 PKT / 5.3 REB / 1.9 AST / 35% za 3 [5.4 3PA] / 54%TS - 28 minut na mecz
1 Runda Playoffs: 7.5 PKT / 3.7 REB / 2.5 AST / 11% za 3 [4.3 3PA] / 41%TS - 28 minut na mecz

1 runda zdecydowanie mu nie wyszła i w takiej serii z Dallas trafia już 52% za 3, więc pewnie wróci do normy 35-37% za całe PO, moglbym sztucznie mu obnizyc minuty na 1R przez statystyki, ale to malo realistyczne. Jae to fajny gracz, weteran, dobry obrońca, którego mysle ze rywale w rogu całkiem bez krycia i tak zostawiac nie beda, chocby ze wzgledu na reputację.

Mattise Thybulle

Sezon regularny: 5.7 PKT / 2.3 REB / 1.1 AST / 31% za 3 [2.2 3PA] / 55%TS - 26 minut na mecz
1 Runda: 3.3 PKT / 1.3 REB / 0.3 AST / 33% za 3 [2.0 3PA] / 46%TS - 15 minut na mecz

Tisse to nie gośc do oceny po takim boxcore, licze ze ktos tam go oglada czasem i doceni obronę. Mial RL ciezka serie, bo nie mogl grac w Kanadzie i polowe opuscil, stad tez jego pozycja w rotacji Philly sie obnizyla w stosunku do RS, gdzie w 50 na 66 wystepach był starterem. Jest kapitalny w obronie i idealny, zeby troche pomeczyc Tatuma/Bookera czy LaMelo, a ze wtedy nasza ofensywa troche cierpi to przy tym personalu, który maja rywale jest do zaakceptowania. Jesli Tisse'a nie ogladacie to polecam Bena Taylora:

https://www.youtube.com/watch?v=pvLM8VNba8k

Tobias Harris

Sezon regularny: 17.2 PKT / 6.8 REB / 3.5 AST / 37% za 3 [3.8 3PA] / 57%TS - 35 minut na mecz
1 Runda: 17.8 PKT / 9.5 REB / 2.8 AST / 43% za 3 [5.0 3PA] / 63%TS - 41 minut na mecz

Tobias to najwiekszy wygrany tych PO w moim zespole (tak wiem jaki kosmos gra Bane), bo wreszcie nie mówi się o nim w kwestii ogromnej umowy z prawdziwej ligi, a o tym jak kozackim jest graczem po obu stronach parkietu. Prawdziwy glue guy, który również pomęczy Tatuma w D, bo skoro radził sobie nieźle ze Siakamem to i tu powinien w niektórych posiadaniach fajnie ogarniać.

Jaren Jackson JR

Sezon Regularny: 16.3 PKT / 5.8 REB / 1.1 AST / 31% za 3 (5.1 3PA / 54%TS - 27 minut na mecz
1 Runda: 11.8 PKT / 7.2 REB / 0.5 AST / 36% za 3 (4.7 3PA) / 51%TS - 25 minut na mecz

O Jarenie i minutach wypowiadałem się już wyżej, te 30 minut w tej serii legit powinien zagrać, nie chciałem bardziej zawyżać, żeby nie wyszło zbyt sztucznie.

JaMychal Green 

Sezon Regularny: 6.4 PKT / 4.2 REB / 0.9 AST / 27% za 3 [1.9 3PA] / 59%TS - 16 minut na mecz
1 Runad: 4.0 PKT / 2.4 REB / 0.4 AST / 20% za 3 [1 3PA] / 52%TS / 14 minut na mecz

JaMychal wybitnym zawodnikiem może nie jest, ale to doświadczony koszykarz, który sporo w PO w swej karierze już pograł i na te kilka minut co jakiś czas powinien dać radę, zwłaszcza ze nie mierzy się tu z jakimiś super rywalami pod koszem.

No i w sumie tyle na razie, mysle ze przede wszystkim jesteśmy zgrani (tylko Crowder dolaczyl niedawno do druzyny) i ten zespol razem ze soba sporo przeszedł, jesteśmy tez silni słabościami rywali w tej serii i powinniśmy przejść do kolejnej rundy. W ilu meczach? Moim zdaniem Suns w 5, maksymalnie w 6 grach, ale to już pozostawiam głosującym.

Pozdro.

3 godziny temu, fluber napisał:

Jeszcze tate był taki dobry w ataku i jeszcze lepszy w obronie że zagrał w asg. 

Tu LAF nie skłamał, Tate wystąpił w ASG, w 2019 w meczu gwiazd ligi belgijskiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, LAF napisał:

Dzięki @Lucas , że uwzględniłeś to co pisałeś. Tak jak pisałem nie oddam tej serii bez walki.

1. Czemu uważacie, że Melton,Tate czy Omer nie mogą grać dłużej skoro taki Jordan Nwora pyka sobie 40 minut w meczu ? To są zawodowcy i nie uważam za jakiś poziom abstrakcji z tymi minutatmi

 

A propo Tate'a.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, LAF napisał:

Dzięki @Lucas , że uwzględniłeś to co pisałeś. Tak jak pisałem nie oddam tej serii bez walki.

1. Czemu uważacie, że Melton,Tate czy Omer nie mogą grać dłużej skoro taki Jordan Nwora pyka sobie 40 minut w meczu ? To są zawodowcy i nie uważam za jakiś poziom abstrakcji z tymi minutatmi

Grać możesz, tylko że Nwora zagrał 5 takich meczów dla mistrzów NBA w tym sezonie i był w nich -86. Dlatego nie gra się takimi zawodnikami po 40 minut.

20 minut temu, człowiek...morza napisał:

A propo Tate'a.

 

No to tez prawda, jak Tate w regularze robi 5 fauli PER 36, to w play-offs przez 42 minuty szans by raczej nie miał zagrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, LAF napisał:

1. Czemu uważacie, że Melton,Tate czy Omer nie mogą grać dłużej skoro taki Jordan Nwora pyka sobie 40 minut w meczu ? To są zawodowcy i nie uważam za jakiś poziom abstrakcji z tymi minutatmi

 

Jordan Nwora i tego typu gracze moga grac takie minuty przy totalnym szpitalu w RS lub na koniec, gdy druzyny maja bilans w dupie i tak Nwora zagral w ostatnim meczu RS 44 minuty i nie ma to nic wspólnego z Playoffs koszykówką, gdzie intensywność jest całkowicie inna + problemy z faulami etc. Ty chcesz takim Omerem grac wiecej niz ja Jarenem Jacksonem, bo sie boje fauli, to nie jest do zrobienia po prostu.

5 minut temu, LAF napisał:

3. Wyciąganie dwóch spotkań z Play- In LaMelo ( w tym jedno sprzed roku ) serio ? Po za tym jestem ciekaw czy @tangiers wyciągnie mecz Bridges'a z Play-In, który zagrał na tym samym poziomie co LaMelo

 

To nie moja wina, ze nie mamy innej próbki gry LaMelo w meczu NBA innym niz sezon regularny. Playoffs to inny basket, wiec nie wiem czemu LaMelo mialby miec u Ciebie boosta za statystyki w sezonie regularnym, gzdie taki Crowder u mnie pewnie bedzie gorzej oceniony przez slump w 1 rundzie.

 

6 minut temu, LAF napisał:

5. Crowder wyłączy Tatuma ? Widać było jak na dłoni, że ma problem z zawodnikami zwinnymi i szybkimi i jest za wolny na SF gdzie u Ciebie wychodzi więc podejrzewam, ze skończyło by się to 2 faulach i ławka w 1 Q i mielibyśmy Tatuma w wersji z Nets niż Bucks

 

Nikt nie wylaczy Tatuma w pojedynke i tego typu graczy, ale NBA to sport zespołowy i Tatum tez nie wylaczyl Duranta w pojedynkę, bo zrobiła to cała drużyna Bostonu. Ot mam po prostu sporo ciał, które mogą utrudniać Tatumowi zycie, a przez te c***owizne wokol Jaysona to sie mozemy na nim zespolowo skupic i niech taki Omer sobie rzuca jak najwiecej czy inny Melton.

7 minut temu, LAF napisał:

4. Co do Williamsa zgoda macie rację. Tutaj lekko mogłem przesadzić, ale wtedy jego minuty weźmie Omer.

 

Williasm po powrocie grał po 14 i 15 minut, w całych PO z druga runda, gzdie mial troche wiecej przerwy zagral rekordowo 25 minut, a Ty nim chcesz orac 3/4 meczu od razu po kontuzji, to nie jest mozliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, LAF napisał:

2. Foul Trouble to jest słaby element mojego zespołu. Miałem sprawdzić średnia ilość fauli na mecz w PO, ale każdy jest inny. To samo nie co patrzeć ile fauli robili zawodnicy w poszczególnym meczu. W drugą stronę nie ma co przeginać, że w każdym meczu wszyscy moi zawodnicy mają po 6 fauli , po prostu konsekwencją wąskiej rotacji i ograniczania fauli będzie mniejsza agresywność więc pewnie będę starał się grać half defense double offense

 

No tak tylko jak ja mam komfort nie grania hard minut Jarenem przez potencjalne i bardzo prawdpopoddobne foul trouble, tak Ty tego komfortu nie masz, a sędziowie nie beda przeciez patrzec na zasadzie "nie gwizdemy fauli, bo nie maja kim grać biedni", skoro takiego CP3 dalo sie wyfaulować to co dopiero Tate'ów i Omerów tej ligi. Ogólnie i tak bardzo optymistyczne zalozenie masz z tymi minutami, bo one na pewno beda wpędzać w faule tych graczy, a nie masz kogo za nich wstawić. Mozemy miec w tej serii trochę ze strony Soty powtórkę meczu Warriors Nelsona w sumie :DDD 

 

1 godzinę temu, LAF napisał:

skoro chcesz się koncentrować na nim to musisz pamiętać, że na obwodzie biega przez parę spotkań DB ( jego odpuszczać nie można )

Dlatego zakładam 4-1, bo no w g1 z Bookerem i jeszcze bez wielkiego zmęczenia możesz mecz wziąć, w kolejnych czterech Booker gra łącznie 22 minuty.

Jeśli ktoś uważa, że Sota jest w stanie wygrać któryś z tych meczów to wracający po urazie Booker nie wygra im meczu na wyjeździe.

Generalnie mógłby być pewnie i sweep, ale no powiedzmy że z szacunku do rywala jakoś nie będę się o to zabijal. Mistrz ligi odpadający w 1R ze sweepem to jednak rzadkość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, LeweBiodroSmoka napisał:

mimo wszystko nie widzę tu takich samych problemów z faulami JJJ co w serii z rl Sotą, Yurt7 czy RobWill na jednej nodze ze swoim wątpliwym skillsetem w ataku to nie to samo co KAT... przy całej mej sympatii ;)

 

Dlatego dałem 30 minut, a nie 25, które grał RL. Plus no u mnie Jaren praktycznie całą karierę jest centrem, więc uważam że też trochę bardziej się nauczył unikać fauli grając na tej pozycji domyślnie, ale to już kwestia wyobraźni. Sądzę że w moim zespole niezależnie ;) od matchupu te 30 minut w meczu średnio grać może, miewaliśmy dużo bardziej naciągane teorie w begm.

Twoj wpis odbieram, że mógłbym grać nim nawet więcej, ale nie chce na siłę naciągać minut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, LeweBiodroSmoka napisał:

on ma nawet w rs niespełna 27 minut (!!) coś jest z tym chłopem nie tak albo go źle prowadzą w tym Elvisowie

Myślę że to akurat inna kwestia. Jaren robił średnio 3.5 faulu na mecz, mniej niż rok temu. To kwestia filozofii i szerokiej kadry Memphis. Tylko Morant średnio przekraczał 30 minut w meczu 

1 minutę temu, january napisał:

W sumie to ja nie wiem czy tu sweepa nawet nie będzie.

No ja się o to zabijal nie będę, ale to całkiem prawdopodobny scenariusz czysto sportowo patrząc na rotację Minnesoty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Lucas napisał:

Myślę że to akurat inna kwestia. Jaren robił średnio 3.5 faulu na mecz, mniej niż rok temu. To kwestia filozofii i szerokiej kadry Memphis. Tylko Morant średnio przekraczał 30 minut w meczu 

niby tak, ale teraz widzę bezpodstawnosć typowania go na dpoty, granie przez 60% spotkań to jednak trochę za mało

Jenkins się mocno gubi zreszta w tych rotacjach wysokich, dziś znów niewiadomo czemu odpalił Adamsa w drugiej połowie

Edytowane przez LeweBiodroSmoka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.