Skocz do zawartości

beGM - RS 2021/2022 [ Opisy i głosowanie po T3 ]


cvbe

Rekomendowane odpowiedzi

  • january przypiął/eła ten temat

CLEVELAND CAVALIERS

3 TRYMESTR

 

Rotacja (założenie)

 

PG Tyrese Haliburton 36 / Marcus Smart 12

SG Marcus Smart 20 / RJ Barrett 28

SF DeMar DeRozan 36 / RJ Barrett 2 / Cameron Johnson 10

PF Kristaps Porzingis 10 / Cameron Johnson 16 / Kevin Love 22

C Jakob Poeltl 28 / Kristaps Porzingis 20

 

Rotacja bez Porzingisa (wtedy zawsze mam mam Cama Johnsona):

PG Tyrese Haliburton 36 / Marcus Smart 12

SG Marcus Smart 20 / RJ Barrett 28

SF DeMar DeRozan 36 / RJ Barrett 2 / Kenrich Williams 10

PF Cameron Johnson 32 / Kevin Love 8 / Kenrich Williams 8

C Jakob Poeltl 32 / Kevin Love 16

 

Rotacja bez Cama Johnsona (wtedy zawsze mam Porzingisa):

PG Tyrese Haliburton 36 / Marcus Smart 12

SG Marcus Smart 20 / RJ Barrett 28

SF DeMar DeRozan 36 / RJ Barrett 2 / Kenrich Williams 10

PF Kristaps Porzingis 14 / Kevin Love 24 / Kenrich Williams 10

C Jakob Poeltl 32 / Kristaps Porzingis 16

 

 

Absencje z powodu kontuzji

 

Marcus Smart - 2 mecze

RJ Barrett - 5 meczów (pod jego nieobecność po kilka minut więcej dostają Haliburton i Smart a szansę w rotacji otrzymują Neto i THT)

Jay Scrubb - Out For Season

Cameron Johnson - 13 meczów

Kristaps Porzingis - 7 meczów

 

Dodatkowo DNP-CD:

 

Tyrese Haliburton - 1 mecz (po tradzie)

Raul Neto - 3 mecze

Talen Horton-Tucker - 6 meczów

DeMar DeRozan - 2 mecze

Kenrich Williams - 25 meczów

Kristaps Porzingis - 3 mecze

Mike Muscala - 27 meczów

Jakob Poeltl - 4 mecze

Malik Fitts - 20 meczów

Trey Lyles - 3 mecze (po tradzie)

 

 

 

Gracze

 

staty.jpg

 

PG:

Tyrese Haliburton - z każdym dniem kocham go coraz bardziej (Natalia, nie czytaj). 9,6 asysty i tylko 3,2 straty, 42% za 3. Mimo że w Pacers obok niego biega przyszła reprezentacja Kotwicy Kołobrzeg, jest w stanie zrobić z nich konkurencyjną ekipę i kiedy gra agresywnie, potrafi przejąć mecz. Podejmuje fenomenalne decyzje pomimo młodego wieku. Ma jeszcze potencjał na poprawę w obronie, ale i tak jest w tym elemencie coraz lepszy.

Raul Neto - Grał całkiem spoko w Wizards dopóki nie zaczęli próbować nowych rozwiązań po utracie szansy na play-in, kiedy to wypadł z rotacji. Dopóki był stałym elementem rotacji, robił średnio 9/3/5 w 24 minuty na parkiecie. U mnie raczej poza rotacją, ale dostaje swoje szanse w przypadku nieobecności innych graczy i jestem wtedy spokojny o jego grę. Nie robi głupot, a to najważniejsze na jedynce.

 

SG:

Marcus Smart - jest w konwersacji do nagrody DPOTY - wg Gary’ego Paytona jest do tego wyróżnienia głównym kandydatem. Wszyscy wiemy, że jest jednym z najtwardszych obrońców w NBA. Wiadomo, że nie jest szczególnie lubiany przez swój styl gry, ale każdy woli go mieć u siebie niż naprzeciw. Dodatkowo średnio 13,6 pkt i 6,7 as daje zawsze mocne wsparcie w stabilnej ofensywie jako 4-ta opcja ataku.

RJ Barrett - każdy kolejny trymestr w jego wykonaniu jest tym życiowym. 25/6/4 to już średnie godne all stara. Oczywiście Barrett jeszcze nim nie jest bo robi to wszystko dla fatalnych Knicks, ale każdy kto się przemęczy i obejrzy ich mecze, zauważy jego regularny postęp i coraz większą pewność siebie. U mnie klasycznie - 6-man i mocne 30 minut z potencjałem na więcej jeśli dobrze mu idzie.

Talen Horton-Tucker - no nie jest to gracz do grania przy LeBronie, nie pasuje do niego niestety. Kiedy dostał swoją szansę na koniec sezonu to zrobił jednak te 22/4/4 w 28 minut na parkiecie (mała próbka 3 meczów). U mnie poza regularną rotacją, ale dostaje swoje szanse nawet na większe minuty w meczach, kiedy inni mają odpoczynek.

Jay Scrubb - poza rotacją. Out of season.

 

SF:

DeMar DeRozan - Bulls złapali zadyszkę, ale DDR robi swoje. Średnie nadal te same, ale jak długo można ciągnąć zespół w którym poza nim wszyscy grają coraz słabiej. Robi co może, 29/5/5 na 58% TS - wszyscy przywykli już do tego że jest genialny w tym roku, więc trochę spadł hype, ale nadal jest w top 10 MVP conversation i pewniakiem do 2nd All NBA.

Kenrich Williams - nigdy już nie będę dealował po rolesów z OKC. Oklahoma jest absolutnie obrzydliwa jeśli chodzi o tank. Grania końcówki sezonu po 40 minut szóstką graczy (wszyscy bez przyszłości w NBA) nie jest w stanie nic wytłumaczyć. Mam nadzieję, że nie muszę nikogo przekonywać że Kenrich czy Muscala byli zdrowi a jedynie zostali usadzeni. U mnie Kenrich gra i robi swoją czarną robotę - niczego więcej od niego nie oczekuję.

 

PF:

Kristaps Porzingis - szczerze to nie spodziewałem się że tak odpali w Wizards. Może nie było to jakoś szczególnie trudne ale był bezapelacyjnie ich najlepszym graczem. No jaram się nim dość mocno, bo szczerze to bardzo przyjemnie oglądało się dzięki niemu Wizards w końcówce sezonu. Możecie mi nie wierzyć bo wiem, że nikt Wizards nie oglądał ale mi oglądało się ich dużo lepiej niż lepsze ekipy, a sam KP był w tym trymestrze świetny. Jeśli kiedyś skończy się jego pech i będzie mógł grać bez kontuzji to sky is the limit. 22/9 w 29 minut. U mnie pewna druga opcja w drużynie a pierwsza podkoszowa. No i idealnie pasuje do DDR bo wszyscy kryją go nawet metr za trójką. No i grał nawet w B2B.

Cameron Johnson - bardzo szkoda kontuzji bo złapał wcześniej życiową formę. Przed kontuzją (czyli wtedy kiedy nie grał KP) robił 19/3/3 na 53% za 3. Po kontuzji wrócił zardzewiały i średnie mocno spadły, ale i tak daję mu grać żeby go odspawać przed playoffami. Gracz idealny bo nie potrzebuje piłki żeby robić swoją robotę i skupiać na sobie obronę. Plus w clutch chore 86% TS

Malik Fitts - nadal nie wiem kto to, ale widziałem że jakieś minuty w RL dostał. U mnie nie.

 

😄

Jakob Poeltl - u Poeltla po staremu. Mocne 14/10/3 plus 1,7 bl. Topowa obrona podkoszowa (tak, wiem Alonzo że KAT się zabawił). Super roles i idealna ostatnia linia obrony. Pasuje w tej drużynie jak ulał.

Kevin Love - bardzo ważny transfer przed trymestrem. 12/7 w 23 minuty, 40% za 3 - posiadanie Kevina sprawia że jakakolwiek absencja podkoszowa przestaje być mi straszna. No i jest (tfu tfu) zdrów jak ryba. Porzingis, Williams, Johnson, Love - spacing z pozycji 4/5 jest najlepszy w lidze.

Trey Lyles - mimo że był w tym trymestrze graczem S5 Kings, u mnie raczej poza rotacją. Kiedy jednak ktoś wypadnie nie obawiam się dać mu minut. Tak jak Neto jest bardzo doświadczony i nie zrobi głupot. Samo to że w RL robił 10/6 a u mnie jest poza rotacją, pokazuje jaka tu była w tym trymestrze moc.

 

Analiza zespołu

 

MOCNE STRONY:

1. DeRozan

2. Forma - no nie ma słabych punktów - nikt nie zawodzi.

3. Obrona - Haliburton i Smart to absolutna czołówka ligi jeśli chodzi o przechwyty. Smart to być może najlepszy obwodowy plaster w lidze. Dodatkowo pod koszem straszą Porzingis i Poeltl a i reszta rotacji jest złożona z ponadprzeciętnych obrońców.

4. Wielu potencjalnych ballhandlerów, z których każdy czuje się również dobrze bez piłki w rękach - Haliburton, Smart, Barrett, DeRozan.

5. Wiele opcji ofensywnych, mocny spacing. Z graczy rotacji tylko Poeltl (ma 100% ale wiadomo jaka próba) i Barrett rzucali poniżej 36% za 3. Cała reszta rotacji miotała trójki aż miło. Plus najlepszy w lidze spacing z pozycji 4/5 - Porzingis, Love, Cam. Johnson, Kenrich, Lyles.

6. Zgranie - tylko Kemba został zastąpiony Lovem, ale te 20 min/mecz dla mega doświadczonego gracza łatwo wkomponować w system.

 

SŁABE STRONY:

1. Kontuzje moich PF - Johnson i Porzingis opuścili w sumie 20 meczów,ale... ani jednego nie opuścili jednocześnie, więc zawsze jednego z nich mam do dyspozycji. Poza tym za nimi na PF minuty mogą dostawać Love, Kenrich, Lyles czy choćby DeRozan.

2. Terminarz - tym razem mi nie służy za bardzo.

 

Terminarz

terminarz.png

 

Tylko 6 meczów z tankerami (plus 2x osłabiona Indiana, Charlotte, 2x Toronto bez połowy składu), ale tylko 3x b2b, więc tu plus. Ogólnie terminarz cięższy niż w poprzednim trymestrze i na pewno kilka wpadek się przytrafi.

 

PROPONOWANY BILANS:  Po raz kolejny w poprzednim trymestrze dałem sobie niższy bilans niż dostałem od Was... Miło mi że tak mnie doceniacie bo uważam, że na RS mam skład do porzygu solidny. Taki w sam raz na np zajęcie 2 miejsca po RS i wpi****lenie w 1 rundzie z #7 :D Myślę, że jeśli w poprzednim trymestrze zrobiłem wg Was 19,5 W to w tym trymestrze daję sobie spokojne 19-8. Lepsza forma i zgranie - trudniejszy terminarz, więc minimalnie niższy bilans niż trymestr temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

New York Knicks

3 TRYMESTR

 

Rotacja (założenie)

 

PG Morris 32 Poole*    
SG Poole 35 DiVincenzo 29 Nwaba 5**  
SF Bridges 36 Toscano-Anderson 23    
PF Mobley 33 Anthony 20 Bertans (Len) 5**  
C Collins 27 Mobley* Len (Bertnas) 5**  

  Len lub Bertans lub Nwaba dostają te pare minut w zależności od rywala i potrzeb.

Rotacja bez Mobleya (5g) i Morrisa (2g) i Collinsa (1g):

Do s5 wskakuje Toscano-Anderson, natomiast minuty proporcjonalnie przechodzą na całą czwórkę rezerwowych Toscano, Anthony, Bertans, Len . W przypadku nieobecności Mobleya wieksze minuty dostaje Collins, natomiast w przypadku wypadu Morrisa nadto trochę minut dostanie Nwaba.

Rotacja bez Melo (8g, z czego na koniec 3,4 DNP), jego minuty przejmuje naturalnie Bertans.

Absencje:

Monte Morris- 2 mecze (w ostatnim spotkaniu sezonu DNP)

Evan Mobley - 5 meczów

Zach Collins - 1 spotkanie

Alex Len - 20 spotkań (ale wIele z nich to DNP)

Devis Bertans - 3 spotkania

Carmelo Anthony - 8 spotkan

Juan Toscano-Anderson - 7 spotkań (wszystko DNP)

  

Gracze

Monte Morris4d57d043c6256.png

Stabilna forma przez cały sezon, w tym także w 3 trymestrze. Nie popełnia błędów ani strat. Zwraca uwagę świetna skuteczność.

Jordan Poole8efee3d31a117.png

Cóż, wiele zostało powiedziane na jego temat. Fakt natomiast jest taki, że Poole zaliczył serię 20 spotkań powyżej 18 pkt w których prezentował się jako pełnoprawny all-star ze średnimi na poziomie 25.5 pkt  -4.3 zb - 5.5 as. Najwiecej trafionych trójek w lidze w tym trymestrze. Z nim na parkiecie w tym trymestrze GSW było dodatnią drużyną. Zdecydowanie najlepszy z istotnych graczy GSW w on/off na poziomie +10.3. Z nim na parkiecie ofensywa 115.8 ORTG, bez niego zaledwie 103.4 (drugi od konca w tym wzgledzie Kuminga na poziomie 110). To jasno pokazuje, jak Poole był istotnym zawodnikiem. Bez niego GSW w zasadzie nie istniało. Zaliczył wielkie spotkania, jak miedzy innymi w wygranej u siebie z Milwaukke czy na wyjeździe w Miami. Z pewnością godzien miana 1 opcji drużyny oscylującej trochę ponad 0.500. i walczącej o play-in. W przeszłości zarzucano mi nierzadko nieuprawnione sugerowanie, że dany zawodnik w innych warunkach spisywałby się znacznie lepiej. Nie wchodząc w dyskusję co do sensu tego zabiegu, w przypadku Poole'a nie muszę tego robić. Los się uśmiechnął, mamy czarno na białym pokaz jego umiejętności w realu w roli analogicznej do tej którą ja mu proponuje.

Mikal Bridges94a910c965945.png

Jego przedstawiać nie trzeba. Poziom DPOY. Zwrócę jedynie uwagę na wysoką średnią punktową na poziomie 17 pkt, a więc na poziomie 2/3 opcji. Jego statystyki nie ucierpiały na braku CP3. Dalej fantastyczna efektywność. Średnie ograniczyłem o ostatnie spotkanie w którym zagrał fryty.

Evan Mobleyf8619ec6d72f6.png

Moja perełka. Ucierpiał na braku Allena (fizycznie niedomagał, stąd mały spadek formy. i nie chodzi o to, ze byl przestawiany, bo nie byl. po prostu tak duza rola po obu stronach parkietu przerosla jego mozliwosci kondycyjne. nie byl tak zwawy), u mnie natomiast dalej przede wszystkim grał na czwórce. Tym którzy nie śledzą powiem, że Mobley to nie tylko świetny defensor (on już teraz puka do bram all-d), ale regularnie pokazuje się także jako opcja ofensywna z określonym repertuarem i bdb jak na wysokiego przeglądem pola (nie jest zwyklym wyrobnikiem).

 

Zach Collins8c3383e4ca6be.png

Wrócił po długiej rekonwalescencji, ale od razu w dobrym stylu. De facto dopiero teraz pokazuje na co go stać. Dobry defensor (ponizej 6 ft -7.6 % DFG), mobilny, z solidnym rzutem i przeglądem pola znanym jeszcze z czasów NCAA (per36 4.4as). W Spurs pełni rolę zmiennika Poetla, natomiast gdy tylko dostaje większe minuty (powyżej 20), pokazuje, że jest to dla niego rola za mała --> w ostatnich 10 spotkaniach średnio przez 20.8 min 10.9 pkt, 6.4 zb, 2.7 as., 0.8 blk, 55.4 fg%, 33% za 3, 78.6 ft%.  Żeby nie być gołosłownym, posłużę się tu także cytatami z naszego forum @jack i @ignazz 

Cytat

 

Gdyby ktoś nie zauważył to Spurs z Collinsem w składzie maja bilans 14-11. A gdy Zach gra dłużej niż 20 minut bilans wynosi 5-1 

 

Cytat

Zdrowy gra bardzo dobrze. 

Donte DiVincenzo 5dbc4bfe4b63a.png

Go też myślę przedstawiać nie trzeba. Dobry roles, któremu niestety aktualnie szwankuje skuteczność (niemniej warto zwrocic uwage, ze te 36.6 % to w 2/3 trójki), natomiast wszystko inne czyt. iq, obrona, kreowanie, hustle pozostało. Mój 6thman.

J. Toscano-Anderson 1ce56f7867320.png

Tutaj niestety będę musiał nagiąć rzeczywistość. Ofiara bogatej konkurencji w GSW, u mnie natomiast z niemałymi minutami (+/- 25), które już grywał efektywnie w przeszłości. Daje mu większą rolę np. od Melo, bo uważam to po prostu za efektywniejsze rozwiązanie. Inteligentny grajek oraz dobry, wszechstronny obrońcą, robiący te "słynne" rzeczy, których nie widać w statystykach na pierwszy rzut oka (były podawane dane, że nikt broni tak wielu pozycji skutecznie jak on). Zaawansowane statystyki zawsze go lubiły i wyjątkiem nie jest ten trymestr, gdzie drużyna z nim na parkiecie była +.4.8.

Carmelo Anthony 90391efd717bd.png

Melo stay Me7o. Przyda mi się jego ofensywa z ławki. Udowodnił, że dalej może być etatowym członkiem rotacji

Devis Bertans 15ad7128e679f.png

Niestety większość trymestru bez formy, dopiero w ostatnich 7 spotkaniach zaczał trafiać 2 trójki na ponad 50 %. On lub Len lub Nwaba dostaje te pare minut w zależności od rywala i potrzeb.

Alex Len b58c778e46a5b.png

Poza rotacją w Kings, niemniej nie jest to anonimowa postać. On lub Bertans lub Nwaba dostaje te pare minut w zależności od rywala i potrzeb.

Davis Nwaba 51c0b587d27fb.png

Ograniczone minuty w Rockets, niemniej podobnie jak Len, nie jest anonimową postacią. On lub Len lub Bertans dostaje te pare minut w zależności od rywala i potrzeb.

 

TERMINARZ

 13 z 27 spotkań u siebie. Aż 8 spotkań z tankerami, cztery b2b. Nietrudny ani niesuper terminarz. Ot normalny. 

8982af0ebd2e3.png 

 

PODSUMOWANIE:  

Solidna po obu stronach parkietu drużyna. Kreowanie rozdzielone na wielu zawodnikow, ktorzy chetnie dziela sie pilka (z tej osemki podstawowej tylko Melo ma ewentualnie z tym problem). Front Bridges-Mobley-Collins zapewniający dobrą defensywę. W zasadzie wszyscy rozciągają grę. Zatem ekipa ta wypełnia definicję defincji drużyny skrojonej na aktualne czasy.

BILANS:

Cóż, przede wszystkim myślę, że aktualnym trymestrem powinienem zapewnić sobie play-in. Przez absencje w Celtics jesteśmy drużynami na podobnym poziomie i przewaga 4W nie powinna być zagrożona. Natomiast od Hornets bylem po prostu lepszą drużyną. Lepsi zawodnicy, lepsza forma, to powinno wystarczyć do prześcignięcia z nawiązką (aktualnie strata 1W). 

Proponowany bilans? Ponad 0.500. Z racji mocnej i w bdb formie s5, 15-12 (ni mniej, ni więcej)  to myślę bilans najbardziej oddający siłę i formę tej drużyny.

 

 

Edytowane przez człowiek...morza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 wygrana przewagi nad grupą pościgową.  Startujemy z ostatnim opisem.

Właściwie mógłbym w dużej mierze powtórzyć to co napisałem w poprzednim opisie, bo jak wiecie, przez cały sezon nie dokonałem żadnej wymiany, a trzech z pięciu starterów gra już ze sobą niezmiennie od 3 lat. W trakcie kolejnych sezonów nie zmieniałem taktyki, wszyscy moi gracze przeszli razem obóz przygotowawczy i swoją postawą w 2 trymestrach pokazali, jak dobrzy są. 3 trymestr nie odbiega od tego co pokazywali wcześniej, także jestem bardzo dobrej myśli. Do rzeczy.

Gdyby ktoś potrzebował dodatkowego wyjaśnienia liczby opuszczonych meczów, które wpisywałem ( a wpisywałem liczbę meczów gdy gracz był rzeczywiście niezdolny do gry), to zawsze można dopytać.

Russell Westbrook 19ppg – 6,5rpg -5,5apg – 47% FG – 30% za 3 3,1 topg. 0 opuszczonych meczów ( 3 ostatnie to oczywiste shutdowny, nie zagrał też z Portland, ale mam nadzieję, ze pamiętacie okoliczności) Statystycznie lepszy niż w 2 trymestrze, który miał najsłabszy z wszystkich ( 17 punktów na 41% z gry) głównie dzięki nieobecnościom LeBrona. Znowu kiedy James jest nieobecny, Westbrook jest bardziej efektywny: 24,2ppg – 8rpg – 6,2apg – 52% FG. Tutaj ma bardzo dobrze fitujący skład i dużo piłki w rękach. 3 sezon z rzędu zresztą.

Grayson Allen 10ppg – 3rpg – 1,5apg – 52% FG – 46% za 3, 0,7topg 3 opuszczone mecze ( ostatnie 3 spotkania shutdown). Na szczęście wrócił do bardzo dobrej dyspozycji strzeleckiej ( w 2 T 39% z gry i 35% za 3), dobrze zrobiły mu pojedyncze mecze przerwy, gdyż w ostatnich miesiącach Grayson boryka się z problemami z biodrem. Bardzo mocny punkt składu Milwaukee Bucks świetnie rozciągający grę.

Torrey Craig 7ppg – 4pg – 1apg – 45% FG – 32,5% za 3, 1topg 0 opuszczonych meczów. Grał we wszystkich meczach RL Suns w tym trymestrze średnio po 21 minut. Pewny i mocny punkt najlepszego zespołu sezonu regularnego. Podobnie jak w 2 trymestrze pozostaje starterem i zachowuje swoje miejsce w składzie nawet po powrocie DJJ, który po kontuzji jest wyraźnie bez formy. PER 36 notuje 2,5 przechwytu + bloku ( taki mikal dla porównania 1,6). Szkoda, że trochę spadła mu skuteczność z dystansu.

Kyle Kuzma 20,5ppg – 7,5rpg – 5,5apg (!!!) 0,9bpg – 44,3% FG – 37,1% za 3, 3,6topg 0 opuszczonych meczów ( po serii 6 przegranych z rzędu Wizards i utracie szans na play-in, dostał shutdown do końca sezonu, żeby Wizards mogli potestować Kisperta, Hachimurę i Avdiję obok Kristapsa, sam sztab Wizards na pytanie o nibykontuzję Kuzmy powiedzieli we’re just being extracautious , myślę, że kwestia raczej bezdyskusyjna, że to shutdown

Edit: po 1 meczu pauzy z powodu "dyskomfortu w kolanie" pojawiło się info, że Kuzma zagra w kolejnym meczu. Kyle Kuzma (right knee tendinitis) is expected to be available for Monday's game against the Rockets. Następnie występ został odwołany z taką wypowiedzią trenera although Wes Unseld said on Monday that the team was just being "extra cautious" with Kuzma and that they don't anticipate his knee requiring further testing or imaging. Ostatecznie Unseld nie wystawił Kuzmy do końca sezonu właśnie z uwagi na ten dyskomfort. Interpretacja jak Kuzma grałby w pozostałych meczach sezonu i w ilu by zagrał jest po Waszej stronie).

Najlepszy trymestr Kuzmy w karierze, chociaż tej piłki w rękach miał zdecydowanie więcej niż będzie miał u mnie. Rozwija się z każdym kolejnym trymestrem. Jeden z szerokiego grona kandydatów do MIP w tym sezonie ( przypomnę, że w 1T, zaraz po transferze robił jeszcze 13 punktów na 42% z gry – u mnie gra 3 sezon, mam nadzieję, że progres jaki poczynił w sezonie znajdzie odzwierciedlenie w bilansach)

Serge Ibaka 7ppg – 5rpg – 52% FG – 35% za 3, 0 opuszczonych meczów ( nie grał w 3 pierwszych meczach trymestru z powodu transferu między Clippers, a Bucks, w ostatnich meczach był już oszczędzany i były to shutdowny, żadnej kontuzji nie odnotowano). Ze względu na obecność Lopeza i Portisa grał średnio poniżej 20 minut na mecz ( dokładnie 18), ale wiadomo, że w faworycie do wygrania Wschodu o minuty łatwo nikomu nie będzie.

Ogólnie rzecz biorąc trochę tych shutdownów było, ale kontuzji w s5 nie zgłoszono właściwie żadnych ( Grayson opuścił 3 razy po 1 meczu ze zgłoszonym urazem, już nie będę się tu upierał przy jego grze). Westbrook jest otoczony 4 zawodnikami, którzy rzucają średnio 38% z dystansu ( czyli kilka procent powyżej średniej ligowej i ogólnie najlepiej rzucający za 3 team w lidze trafia średnio 37,9% za 3). Zespół jest zgrany, piątka jest ta sama co w zeszłym trymestrze, a gracze moim zdaniem są w nie gorszej, o ile nie lepszej formie niż wtedy.

Ławka rezerwowych:

Jest tu kilka pozytywów i jeden spory minus, czyli Devonte Graham, którego minuty silą rzeczy, tak jak w RL NBA będą musiały spaść. I tak jak w RL NBA beneficjentem tego będą Jose Alvarado. Minuty wzrosną też Jevonowi Carterowi. Nie ukrywam, że wzmocnienie obrony na obwodzie, którą kilka osób tu krytykowało było moim celem w tym trymestrze.

Devonte Graham – 8ppg – 2rpg – 3,5apg – 36% FG – 32% za 3. 0 opuszczonych meczów ( też nie było żadnych kontuzji, dwa razy dostał po prostu wolne) Ogromny spadek formy w RL NBA. W 2T grał w Pelicans o połowę więcej niż w 3T. Tutaj będzie musiało być podobnie. Ciągle groźny strzelec ( jednak sporo rzuca po koźle, co wpływa negatywnie na skuteczność), którego trzeba pilnować i nie zostawiać wolnej pozycji.

Jevon Carter – 5,5ppg – 2rpg – 2,5apg – 46,5%fg – 46,5% za 3 0 opuszczonych meczów.Bardzo szybko odnalazł się w Bucks ( 51% z gry i 56% za 3 jeżeli liczymy tylko okres gry w Bucks w 3T), a grał głównie w rezerwowych lineupach, a nie z pierwszą piątką. Dodajmy do tego bardzo dobrą obronę na obwodzie i mamy gracza, którego widział w nim cm gdy go podpisywał.

Jose Alvarado – 7ppg – 2,5rpg – 2,5apg -1,5spg – 45,5% FG – 25,5% za 3 0 opuszczonych meczów. ( 1 shutdown) Jeżeli nie kochasz Alvarado to nie kochasz NBA. Ten gość to właśnie Charlotte Hornets. Niedoceniany, często zapomniany, ale przyjdzie czas, że zajdzie cię od tyłu i zabierze to co należy do niego. Alvarado robi jakieś absurdalne 3,5 przechwytu PER 36, bardzo dobrą obronę i mnóstwo, mnóstwo charakteru. Takiego gościa musisz mieć w swojej drużynie.

John Konchar – 5ppg – 5rpg – 1,5apg – 54% FG – 42% za 3 0 opuszczonych meczów (1 shutdown). Może grać na trzech pozycjach, nie traci piłki, jest ogarnięty w team defense, napierdala za 3 aż miło, czego chcieć więcej z ławki? Jak dostaje większe minuty, jak w ostatnim meczu sezonu to kończy z triple double. Kolejny mocny punkt RL kontendera w mojej drużynie.

Pat Connaughton – 9ppg – 3rpg – 1apg – 41,5% FG – 34% za 3 13 opuszczonych meczów ( uwaga, zrobiłem taki sam numer co cm z Mikalem i wyciąłem jeden mecz ze statów, ten w którym pat doznał kontuzji). Jedyny kontuzjowany gracz w moim teamie w tym trymestrze przez co opuścił połowę meczów. Po powrocie trochę zardzewiały, ale z czasem powoli się ogarniał. Dobre wzmocnienie na ostatnie mecze trymestru.

Hassan Whiteside – 7,5ppg – 8rpg – 2bpg ( w średnio 17 minut…) 4 opuszczone mecze. Staty PER 36 , czy plusominusy Hassana są w tym sezonie kosmiczne ( Jazz sa +9 z Hassanem w całym sezonie i +5 bez niego, a on przecież jest zmiennikiem Goberta!). W mojej opinii najlepszy rezerwowy center w lidze w tym sezonie.

Już jest 11 graczy, a kontuzji prawie nie było więc raczej na tym się wyliczanka zakończy. W tych 4 meczach za Hassana zagra Landale. DJJ się tu niestety już nie zmieści, choć te 20 minut w Bulls po wyleczeniu w 3T dostawał.

Minuty:

PG Westbrook 36 Alvarado 15

SG Allen 28 Graham 18 Carter 15

SF Craig 12 Connaugton 24 Konchar 18

PF Kuzma 36 Craig 12

C Ibaka 24 Whiteside 24 (Landale 24 w 4 meczach bez Hassana)

I liczbowo:

Westbrook -36

Kuzma – 36

Allen – 28

Ibaka – 24

Craig – 24

Whiteside – 24

Connaughton – 24

Konchar – 18

Graham – 18

Alvarado – 15

Carter – 15

Landale - 4

Terminarz:

Miał się ponoć nie liczyć, ale skoro CM wrzucił swój i parę osób mówiło też że go uwzględnia a akurat w tym trymestrze to podejście jest mi na rękę, to też powiem parę słów o swoim. 16 meczów u siebie i tylko 11 na wyjeździe. Mnóstwo tankerów po drodze. Sporo meczów ze słabszymi teamami: 2 mecze z Pelicans, 2 mecze z Chicago, 2 mecze z Brooklynem, Atlanta, Utah, Memphis, San Antonio. Są też 2 mecze z Knicks jeden u siebie i drugi w MSG akurat gdy Mobleya już nie ma w składzie.

No to jest generalnie mocno zabawne, że mając 20 bilans w lidze, w 3T mam 13 meczów z drużynami z gorszym bilansem po 2T i 16 meczów u siebie. Nie wiem, kto jeszcze liczy to mecz po meczu, ale od @Alonzo to powinienem mieć przy tym podejściu jakieś 17-10.

Mocne strony:

Właściwie mógłbym powtórzyć wszystko to co pisałem w poprzednim trymestrze, przede wszystkim zgranie i stabilizacja w składzie, rotacja różni się bardzo niewiele od tej z poprzedniego trymestru i nie muszę udawać, że w 1T na centrze grał Davis z Bambą, w 2T Favors z Tristanem a w 3T Collins z Lenem. Nie wysyłałem w podróż Kennardów, Beasleyów i Osmanów. W składzie przez cały sezon nie zmieniło się nic, role graczy są identyczne, wszystko jest tak samo. Sporo shootingu, sporo dobrych obrońców maskujących słabości mojego lidera.

Słabe strony:

Moją najsłabszą stroną jest zdecydowanie boxscore. O ile Kuzma z Westbrookiem robią solidne cyfry, to całą reszta graczy dobija w topie do 10 ppg max. Mam 6 graczy z praktycznie 3 najlepszych zespołów ligi ( Suns, Grizzlies, Bucks) i to się odbija na boxscore. Mam nadzieję, że nie będziecie brać tego 1 do 1. 

Proponowany bilans:

Team jest zgrany, zdrowy, zdeterminowany, więc raczej powinno być lepiej niż w 2 poprzednich trymestrach. I chociaż nigdy nie proponowałem sobie w tym sezonie bilansu powyżej 0,500 to w tych okolicznościach zaproponuję 14-13. Wierzę, że konsekwentnie budowany, stabilny zespół zostanie tutaj po prostu doceniony.

 

Edytowane przez fluber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Suns

Klasycznie od rotacji i game planu jest trener, przynajmniej w sezonie regularnym, bo dalej pewnie gra wymusi bardziej szczegolowe opisy. Mysle ze jak na nasze warunki to mój szkoleniowiec ma całkiem spore pole manerwu w ustawianiu rotacji, usprawnień w trakcie meczów etc.

Kadra nadal jak na warunki BeGM bardzo stabilna, choć Jae Crowder zastąpił w niej Harrisona Barnesa.

Spencer Dinwiddie [15.8 PKT / 3.9 AST / 3.1 REB / 40% za 3 [4.5 3PA], opuścił 2 mecze] - najlepszy trymestr w tym sezonie i widać, że znacznie odżyl po odejściu z Wizards. Spencer miał spory udział w runie Dallas w drugiej części sezonu i może wreszcie nie będzie traktowany u nas jako ciężar w kadrze, tu jeszcze ma stabilność i zaufanie organizacji od paru sezonów.

Bogdan Bogdanović [18.4 PKT / 3.3 AST / 4.2 REB / 36% za 3 [8.3 3PA], opuścił 1 mecz] - znów zdrowy, a to w jego przypadku najważniejsze, gdy jest w rytmie to zwykle w tej lidze nie zawodzi. Serb zaliczył kolejny bardzo dobry trymestr, zapewnia też przynajmniej solidną trójkę, zwłaszcza patrząc na próbkę rzutową.

Josh Giddey [17.8 PKT, 9.5 AST / 10.5 REB, 38% za 3 [3.3 3PA], opuścił 23 mecze] - pieprzona Oklahoma chciałoby się powiedzieć, bo nie wiem jak macie oceniać Giddeya w tym trymestrze. Walnął triple-double w trzech z czterech występów i nagle został usadzony, bo Oklahoma nie chciała ryzykować zwycięstwami. Josh z każdym tygodniem się rozkręcał, a Presti nawet swojemu rookiemu nie daje pograć, szkoda. Liczę na Wasz rozsądek -> https://thunderousintentions.com/2022/03/28/josh-giddey-shut-rest-2021-22-season/

Desmond Bane [19.1 PKT / 3.4 AST / 4.3 REB / 48% za 3 [6.8 3PA], opuścił 2 mecze, oba w końcówce DNP] - kontynuuje swoj kapitalny sezon, Desmond jest zdrowy, wali tróje, daje fajną obronę i potrafi też funkcjonować nieźle jako podający/kozłujący. Jeden z kandydatów do MIP w tym sezonie i bardzo ważny członek rotacji #2 w RL Memphis.

Ty Jerome [8 PKT / 3.0 AST / 3.0 REB / 42% za 3 [3.5 3PA], opuścił 25 meczów] - nawet takiego Jerome'a sadzają w Oklahomie, choc jesli dostalby u mnie minuty to pewnie jakiegoś ogony.

Theo Maledon [11.4 PKT / 3.5 AST / 3.9 REB / 34% za 3 [4.1 3PA], opuścił 5 meczów] - Francuz jest na tyle c***owy, ze grał prawie do końca sezonu Thunder, nie świadczy to o nim najlepiej, choc załapał się na 4 DNP na koniec.

Tobias Harris [14.0 PKT / 5.7 REB / 2.9 AST / 38% za 3 [4.3 3PA], opusił 0 meczów] - chyba jedyny zawodnik, gdzie liczę na to, że spojrzycie trochę przychylniej niż wygląda to w rzeczywistości, bo są moim zdaniem ku temu powody. Tobias powinien tu wyglądać raczej lepiej niż w Philly przy Embiidzie (Jaren nie dominuje tak ataku pod koszem) czy Hardenie (moi obwodowi nie zżeraja tyle pilki co Harden), a biorac pod uwage ze u nas w teorii nie ma impaktu trenerow to lepszy impakt zerowy niz Doc Rivers na ławce.

Jae Crowder [10.5 PKT / 5.3 REB / 2.5 AST / 36% za 3 [5.7 3PA], opuścił 5 meczów] - konutzji chyba nie miał, a Suns dawali odpocząć części graczom. Nowy gracz w naszej rotacji, ale to weteran, który wiele klubów już zwiedził w karierze. Jae powinien dać nam obronę i doświadczenie, a biorąc pod uwagę Harrisa, Giddeya, Bane'a, Spencera czy Bogdana to może i lepiej, ze potrzebuje znacznie mniej piłki niż Harrison Barnes, choć to Barnes jest koszykarzem lepszym 1:1.

Matisse Thybulle [5.5 PKT / 2.2 REB / 1.2 AST / 31% za 3 [1.8 3PA], opuścił 1 mecz z powodu bycia antyszczepem] - Tisse to drugi kandydat do All-D w moim zespole, gracz którego raczej nie ocenia się po boxcore, bo to król przechwytów, bloków, deflections i innych niezwykle przydatnych umiejętności po tej bronionej stronie parkietu. Raczej rzutowo nie mogą na mój zespól narzekać, więc Thybulle powinien się tu odnaleźć, zwłaszcza ze cała karierę w NBA spędza w moich Suns.

Corey Kispert [11.4 PKT / 3.1 REB / 1.4 AST / 38% za 3 [5.9 3PA], opuścił 0 meczów] - najlepszy trymestr naszego drugiego debiutanta i to cieszy, bo po Kispercie oczekiwałem ciut więcej biorąc go w drafcie, z drugiej strony trafił do mających ogromny przepych na tych pozycjach Wizards. No ale gdy dostał minuty to parę przebłysków było. Na pewno potrafi poprawić spacing. Jak na rookie imponuje też dojrzałością.

Jaren Jackson Jr [15.5 PKT / 5.7 REB / 1.2 AST / 32% za 3 [4.5 3PA], opuścił 3 mecze] - tu też raczej Grizzlies po prostu dawali odpocząć graczom. Jaren to lider bloków w tym sezonie NBA [2.3 na mecz] i jeden z kandydatów do wygrania DPOTY, praktyczny pewniak w jednym z All-D Teamów w tym sezonie. Wrócił po cieżkiej kontuzji i rozegrał fantastyczny sezon po obu stronach parkietu.

JaMychal Green [6.9 PKT / 5.1 REB / 0.9 AST / 29% za 3 [1.4 3PA], opuścił 2 mecze] - też kontuzji nie miał, a w jego przypadku liczę przede wszystkim, że da dużo energii pod koszem i na deskach, więcej robić nie musi.

Jalen Smith [13.5 PKT / 7.9 REB / 0.9 AST / 36% za 3 [3.8 3PA], opuścił 6 meczów] - tu przynajmniej w końcówce też go raczej sadzano, ale cieszy ten trymestr Jalena. Z lekką rezerwą podchodzę do cyferek u tankera, ale Jalen może mieć w tej lidze jeszcze przyszłość, bo daje energię, walkę i całkiem dobry rzut, a to u podkoszowych przecież niezwykle cenne umiejętności. Liczę, że będzie regularnym graczem rotacji również w normalnym zespole koszykówki w kolejnym sezonie.

No i tyle ode mnie, bilans każdy ustala po swojemu, bierze inne widełki etc., więc się nie wpierdalam, licze na docenienie kolejnego zdrowego trymestru kolektywu z Arizony, zwyzki formy kilku graczy na koniec sezonu, bo ten roster po prostu zasluzyl na miejsce TOP6 na Zachodzie i bezpośrednie PO.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dallas Mavericks

Skład praktycznie nie zmienił się w stosunku do T2, jedynie przyszedł Trent Forrest.

Rotacja (w nawiasie orientacyjne minuty)

Tradycyjnie w pełnym składzie wyglądałoby to tak, ale taki skład zagrałby co najwyżej w 5 lub 6 meczach, także wiadomo, że nie należy do tej rotacji poniżej przykładać wielkiej wagi, ważniejsze jest to, co jest poniżej (tabelka plus opis).

Young (34-36) – Holiday (32-34) – Jones (28-30) – Bogdanovic (30-32) – Davis (33-35)

Ławka:

Vassell (27-29) – Pokusevski (8-10) - Porter (21-23) – Zubac (18-20)

Szczegółowo absencje przedstawiają się tak: (o – znaczy, że grał, x – znaczy, że był zdrowy, ale zaliczył DNP, | - znaczy kontuzja).

image.thumb.png.f8624fd0e60fe02c368e62f11664c32c.png

Trymestr rozpocząłem piątką Trae-Jrue-Herb-Bojan-AD, ale już w trzecim meczu kostkę skręcił Davis, więc jak zwykle do piątki wskoczył Zubac i jego minuty wzrosły do ok. 27 mpg. Zmiennikami Zubaca tak jak w T2 byli Jackson oraz Hernangomez, IJax pewnie grałby nieco więcej, ale korzystałbym z obu w zależności od potrzeb, trochę bym też próbował ustawienia z Porterem jako small ball 5. Poza AD (oraz tradycyjnie Zionem) jedynym poważniejszym urazem w moim zespole była kontuzja Bojana mniej więcej w połowie trymestru, przez którą opuścił 10 meczów. W S5 zastępował go w tym czasie Porter, który z konieczności grał wtedy więcej (ok. 27 mpg), a dużo dodatkowego czasu otrzymał przede wszystkim Poku (ok. 26 mpg). Trochę więcej grał też Vassell (ok. 30 mpg) oraz starterzy. Raczej w ten sposób bym załatał dziurę po Bojanie, czyli zawężając rotację, bo potencjalni zastępcy (Windler, Facu czy Mays) delikatnie mówiąc nie prezentowali odpowiedniej jakości, żeby się przebić do rotacji. Jedynie Forrest ze względu na obronę mógł tu być traktowany jako gość do zapchania czasu gry, zwłaszcza jeśli brakowało w tym czasie jeszcze dodatkowo kogoś.

Pod koniec sezonu wrócił Davis, przy czym u mnie pewnie by to nastąpiło z tydzień później, bo mając pewne playoffs (i chyba niezagrożony 4. seed) na pewno nie miałbym powodu forsować jego powrotu tak jak zrobili to Lakers.

Indywidualnie wyglądało to tak (w nawiasie liczba meczów, kiedy gracz był dostępny):

Trae Young (26) – śmiało mogę powiedzieć, że to był najlepszy okres w jego karierze. 30-3-10 (3.3 3P przy skuteczności 39%) na 63% TS mówi chyba samo z siebie, a jego Hawks wykręcili bilans 17-10. Jakby się ktoś pytał czy Trae jest superstarem (pozdro LBS), to tak, jest.

Jrue Holiday (25) – kolejny rewelacyjny trymestr, Jrue robił 19-4-7 (2.2 3P przy skuteczności 43%) na 60% TS. Razem z Youngiem tworzy chyba najlepszy backcourt w lidze w T3. Sidekick z Trae na boisku i lider oraz główny playmaker, gdy Young odpoczywa.

Herb Jones (26) – robił 10-4-2 na 55% TS. Ścisła czołówka obrońców w lidze, pewnie gdyby grał w bardziej medialnym zespole byłby rozważany do all-D team, a może nie mam racji i będzie rozważany pomimo gry w Pels. Zresztą jeden obrazek może tu powiedzieć więcej niż słowa.

bemqutv3ars81.jpg?width=2000&format=pjpg&auto=webp&s=83b8d96ddc41b4127823f22113b29578c2e1b5b8

Bojan Bogdanovic (16) – gdy grał, to robił to rewelacyjnie robiąc średnio 18-4-2 (3.3 3P przy skuteczności 40%) na 60% TS. Miał nawet mecz z 11 trafionymi trójkami, szkoda, że kontuzja go spowolniła.

Anthony Davis (6) – znów, tak jak w T2 złapał kontuzję w trzecim meczu i znów wrócił pod koniec trymestru. W tych 6 grach AD robił średnio 20-8-4 na 57% TS. Ja nie będę raczej tu pod ścianą jak real Lakers, więc na pewno jego powrót wyglądałby inaczej i pewnie AD wróciłby później i na limitowanych minutach, żeby przygotować się do PO.

Devin Vassell (24) – bardzo przyjemny trymestr Vassella, wróciła mu trójeczka (2.2 trafionej na mecz przy 39% skuteczności), broni jak zawsze na poziomie, średnio wyszło mu 14-4-3 na 54% TS, w Spurs jest już starterem, a u mnie 6th manem, który przejmuje wszystkie minuty za Trae i Jrue, a czasem gra też jako trójka.

Aleksej Pokusevski (26) – Poku to zdecydowanie największe pozytywne zaskoczenie drugiej części sezonu w moich Mavs. Koniec podśmiec***ek, to jest już legit grajek, wciąż ma problemy ze zdobywaniem punktów (ale akurat u mnie to nie jest wielki problem, bo ma kto to robić), jednak to jest już całkiem fajny all-around player, dobry zbierający oraz help defender, który swoją długością i dobrym ustawianiem powoduje sporo problemów, a w ataku przede wszystkim bardzo fajny playmaker, którego podania są zwykle w punkt jeśli chodzi o dokładność oraz timing. Truskaweczką na torcie jest jego gra w transition. Średnio Poku robił 11-7-4 na 51% TS, Thunder (czyli ohydny tanker) byli z nim na parkiecie w całym T3 +11, a bez niego -299! Po tym jak Poku poprowadził OKC do wygranej nad Suns robiąc triple double, został zakopany, żeby czasem nie wygrał im już jakiegoś meczu. U mnie na pewno nie miałby tyle piłki w rękach, co w OKC (gdzie w niektórych meczach był głównym ballhandlerem), ale wykorzystywałbym go jako extra passer, wysoki do gry pick&pop z Trae/Jrue oraz dostawałby kilka okazji do kreowania po hand offach.

Otto Porter (19) – tutaj mieliśmy shooting slump (26% 3P), ale poza tym, dawał to co zwykle, czyli świetnego role playera i obrońcę. Średnio 7-7-1 na 54% TS, większość opuszczonych spotkań było spowodowanych load management, a nie kontuzjami.

Ivica Zubac (27) – znów zamiast backupem był przede wszystkim starterem i wywiązywał się ze swojej roli bardzo dobrze. Średnio 12-9-2 na 62% TS. Solidny do bólu.

Isaiah Jackson (18) – trochę go kontuzje przyhamowały (najpierw kostka, potem miał wstrząśnienie mózgu), ale trudno się nie jarać jego potencjałem. Wciąż raczej surowy, ale 2.2 bpg w 21 minut mówi samo za siebie i pokazuje, że należy w niego inwestować. Średnio robił 11-6 na 62% TS.

Willy Hernangomez (27) – bardzo solidny trzeci wysoki w rotacji, średnio robił 9-6 na 57% TS. Gra głównie wtedy, gdy nie miałem dostępnych Davisa oraz IJaxa, ale czasem też gra kosztem Jacksona (np. przeciw bardziej misiowatym centrom).

Trent Forrest (17) – bardzo silny guard, dobry w obronie, ale bez rzutu, więc siłą rzeczy jego rola nie może być zbyt duża. Średnio robił w T3 4-2-3 na 46% TS.

Paul Reed (27) – nie pograł za wiele w Sixers, ale coś tam nawet pokazał. Średnio w 6 minut robił 4 pkt, 2 zb i 1 stl na 69% TS. U mnie marginalna rola, dostaje szanse w meczach, gdy wypada więcej graczy.

Reszta nie nadaje się nawet do tarcia chrzanu, choć taki Facu musiałby pograć z 10 minut w meczach, gdy brakowało Trae bądź Jrue (@Sixers, @Wolves i @Cavs, więc i tak trudne mecze do wygrania).

Terminarz

56        Los Angeles Clippers             

57        Los Angeles Clippers 

58        @Miami Heat              

59        @New Orleans Pelicans         

60        @Utah Jazz    

61        @Golden State Warriors                    

62        @Los Angeles Lakers            

63        Golden State Warriors            

64        Sacramento Kings      

65        Utah Jazz        

66        New York Knicks        

67        @Houston Rockets                

68        @Boston Celtics

69        @Brooklyn Nets                     

70        @Philadelphia 76ers  

71        @Charlotte Hornets   

72        Minnesota Timberwolves       

73        Houston Rockets        

74        @Minnesota Timberwolves    

75        Utah Jazz

76        Los Angeles Lakers

77        @Cleveland Cavaliers            

78        @Washington Wizards           

79        @Milwaukee Bucks

80        @Detroit Pistons                    

81        Portland Trail Blazers             

82        San Antonio Spurs

Średnio trudny, przewaga meczów na wyjeździe (15 vs 12), ale sporo meczów z tankerami oraz zespołami z okolic walki o play-in.

Mocne strony:

- Absolutnie dominujący trymestr w wykonaniu Trae. Aż 6 meczów z ponad 40 pkt (najwięcej w lidze w T3), 4 mecze z co najmniej 15 asystami (też najwięcej w lidze w T3). Jego Hawks mający problemy z kontuzjami - prawie cały trymestr bez Collinsa plus drobniejsze urazy Gallo i Sweet Lou wykręcili 17-10, a sezon zamknęli 12-5.

- Jak zwykle atak. Young plus shooterzy i dobrze rollujący do kosza wysocy, to łatwy przepis na sukces.

- Tradycyjnie też wszechstronność. Pomimo tego, że musiałem po kontuzji Bojana skrócić rotację w tym trymestrze, to moi gracze mogą śmiało grać na wielu pozycjach (taki Poku chyba grał od 1 do 5 nawet) i ich uniwersalność sprawia, że łatwiej mi łatać dziury takim graczami niż jakbym miał wystawiać zawodników, którzy mają problemy z kozłowaniem piłki albo zwykłym extra passem.

Słabsze strony:

- Tu też już tradycyjnie kontuzje Ziona i Davisa nie pozwalają mi zrobić 27-0.

- Przez to, że oszukaliście Stanleya Johnsona i wysłaliście go na ławkę Sixers zamiast u mnie na parkiet, w kilku meczach muszę korzystać z ziutków, żeby załatać rotację.

Proponowany bilans

Znakomici Trae oraz Jrue wspomagani Herbem, Bojanem, Zubacem, Vassellem czy Porterem, a w kilku meczach Davisem, to świetny zespół, dlatego uważam, że 18-9 lub 17-10 to taki w sam raz bilans.

Edytowane przez karpik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Philadelphia 76ers - III trymestr

 

Każdy chyba gracz miał porównywalny lub lepszy trymestr niż poprzedni! Niesamowita forma, nie lubię się chwalić, ale uśmiech jednak często gości oglądając poczynania moich podopiecznych. So fun to watch i do tego jaka skuteczność! :)

 

W skrócie:

- mam dwóch 30pts scorerów plus Klay, Maxey itd

- mam 4-5 shooterów na poziomie ok 40% na dużym wolumenie

- mam zespół, który świetnie się uzupełnia, gdzie nikt nie gra poza swoją rolą

- moim skromnym zdaniem miałem w 3 trymestrze najlepszy zespół w lidze

- uśmiechnij się :)

 

I Kontuzje

 

Z tym raczej nie miałem większych problemów za co jestem wdzięczny Bogom basketu :)

 

Embiid - 2 opuszczone mecze - odpoczynek, który mu się po prostu należał.

Irving - teoretycznie 11 opuszczonych meczów, temat już wałkowany, zostawiam Wam do decyzji - zdrowy, u mnie mógł grać

Klay - 7 meczow opuszczonych, bez kontuzji, oszczędzali go co i ja będę robił

Anthony - 3 mecze na koniec - shutdown?

Covington - 5 meczów - problemy osobiste

Clarke - 3 mecze

McDaniels - 9 meczów

Duarte - 19 meczów - czy to shutdown to nie wiem, nie analizowałem jeszcze tego

Drummond - 2 mecze

 

Myślę, że na tle ligi miałem całkiem zdrowy trymestr a posiadając bardzo szeroki skład, nie miałem problemów kadrowych.

 

II Rotacja

Liczę 52 minuty

 

Irving 32/ Maxey 20/ Hyland

White 28/ Anthony 10/ Hyland 10/ Maxey 4

Klay 28/ Robinson 20/ Johnson 4/ McDaniels

RoCo 26/ Clarke 12/ McDaniels 10/ Johnson 4

Embiid 32/ Clarke 6/ Drummond 14

 

Dla tych którzy liczą nieobecności Irvinga

Zwiększam minuty Maxeya, Anthonego, Hylanda, White po kilka.

Widać wyraźnie, że nie mam problemów kadrowych a wręcz przeciwnie, ograniczam minuty starterom by dać pograć rezerwowym, którzy są w gazie. Wszyscy grają mniej niż w realu.

 

III Harmonogram

image.thumb.png.50f42bb629295cdd20a40f15db555f9f.png

Niezły terminarz, choć trzeba przyznać, że kilka ciężkich wyjazdów się szykuje @Orlando, @Bucks @Sota @Mami, @Lakers @Detroit, @Indiana @Toronto @Cleveland

W domu mogę wygrać wszystko.

 

IV Opisy graczy

 

Joel Embiid

image.png.8472363431f4e578990a19e7959d53a9.png

Czy można zagrać jeszcze lepszy trymestr niż poprzedni o którym pisałem, że prawdopodobnie to jego najlepszy trymestr dotychczasowy? Można :)

Chyba nie ma co rozpisywać się, w realu pewnie Jokic (zasłużenie!) zgarnie MVP, ale nie można nie docenić tego co wyczynał Joel.

U mnie ma jeszcze większe wsparcie, ma swojego Robina w postaci Irvinga, choć wcale nie muszą sobie zabierać gry, świetnie się uzupełniają. Jest większe wsparcie pod koszem, lepsi zmiennicy, także jak mogę to oszczedzam go.

 

Kyrie Irving

 

image.png.53d3170944394370d0b0fc35f2468d92.png

Jaki jest Irving, każdy wie. Płaskoziemca, antyszczepionkowiec, ale graczem jest świetnym to chyba każdy przyzna. Już nie ma rdzy, już jest dawny świetny Kyrie, z piłka jeden z najlepszych graczy w lidze, w Nets miał często obok siebie graczy na poziomie g-league, u mnie odciąża Embiida, ma zdecydowanie więcej miejsca jednocześnie nie przeszkadza zespołowi jak ma piłkę w rękach, bo zespół tego potrzebuje. Nie jest to pass first gracz, ale w tym zespole sporo idzie przez Embiida a otaczający go inni gracze nie potrzebują piłki by dobrze grać w ataku. Komfort posiadania dwóch 30to pkt scorerów w jednej drużynie.

 

Derrick White

 

image.png.1b65cf88f2892b6d320611d79e7df07c.png

Zmieniła się jego rola w realu co miało wpływ na grę White. Świetnie się sprawdza jako człowiek od brudnej roboty, główny obrońca na guardach, ale nie tylko i jako secondary ball handler i niedoceniony w wejściach pod kosz. Bardzo dobra obrona, człowy defensywny guard ligi, bardzo dobry na switchach. Ten sezon słabszy strzelecko.

 

Klay Thompson

 

image.png.7ef2d3a1fb96b74720f7b74d6d328f25.png

Z każdym kolejnym meczem coraz lepszy, coraz mniej rdzy w rękach i nogach. 4 3ki na mecz na 39%, Top shooter w historii, świetny defensor.

Kolejny idealnie wpasowany gracz w mojej drużynie, weteran, gra mądrze, nie potrzebuje piłki a obrona skupiona na Joelu i Irvingu, równocześnie ne może go odpuszczać.

 

Robert Covington

 

image.png.f17682d282d3fd4910655fa1761ff985.png

Mój weteran, moja ostoja defensywy. Niedoceniany, punkty mu spadły, ale nie ma to dla mnie znaczenia. Czołowy defensor ligi, 1,3 stl, blk na mecz w tym trymestrze! Czołówka w obu tych kategoriach a do tego ścisły top jeżeli chodzi o deflections. Do tego w tym trymestrze genialna 3ka na ponad 46%. Czego chcieć więcej?Nieoceniony dla mnie w defensywie, odciąża Joela, często grając bliżej kosza.

 

Duncan Robinson

 

image.png.bc16d2ef02099eb6faec446e7a1db622.png

Trochę mniejsza rola, trochę cichy trymestr, ale 2,7 3ki na 40% w 22 minuty? Biorę! Wiem, że się powtarzam, ale także idealne miejsce dla takiego gracza. Pod koszem Embiid podwajany, z piłką Irving a jednocześnie świetny spacing Duncana i Klaya.

 

Tyrese MAXey

 

image.png.ee4241b8f77a5d0312fc841f3b8e135f.png

Mój ulubieniec. Świetne wejścia pod kosz, kończy na świetnych procentach, jak się rozpędzi to jest nie do zatrzymania. Zrobił się shooter pełną gębą, 2,4 3ki na 46%! Rozwija się z każdym tygodniem, już nie walczy o trzecią pozycję w realu, on już wyprzedził Harrisa :)

W realu często przyklejony do Joela w lina upach, oczywiście grał bardzo dobrze, ale trochę w jego cieniu, niewykorzystywany. Jak dla mnie powinien prowadzić rezerwy i przez to mieć więcej swobody. I tak jest u mnie. Po zejściu Irvinga to On dzieli i rządzi masakrując rezerwy przeciwnika dając odetchnąć liderom, czego niestety nie ma w realu. W fazie rozwoju jako rozgrywający, wciąż mimo starań, średni obrońca.

 

Brandon Clarke

 

image.png.70fed6ae75d92cee234c9b24df4a089d.png

To już nie tylko przebłyski świetnego sezonu a grube minuty. Świetnie kończy pod koszem, bardzo dobrze rotuje i dobrze broni. Roles, ale bardzo efektywny i efektowny. Trójka wciąż w małych ilościach, ale zna swoje miejsce i robi to co umie najlepiej. Daje mi a także realMemphi bardzo solidne minuty. W parze z Embiidem, odciąża go w obronie pod koszem, biorąc na siebie najgroźniejszego przeciwnika.

 

Chris Duarte

image.png.5bd5298ad8f67cba2561427a37b1c2e2.png

 

Rookie a gra jak weteran. Piękny jumper, u mnie wciąż uczy się od Klaya. Dobry ball handler, dobry obrońca. 1,6 3ki na 43%. U mnie mniej minut niż w realu, niestety, ale daję mu jednak pograć, Bardzo sidne dopełnienie drugiej piątki. Nie wiem jak z jego grą w realu czy to shutdown czy faktycznie kontuzja.

 

Cole Anthony

 

image.png.e6ff09e12ea7ff0d5acfb5050f377659.png

Spokojny trymestr na wysokim poziomie, wróciła porządna 3ka, uspokoił się, poukładał grę.

Scorer z ławki, U mnie 4/5 guard w rotacji i z dużą mniejszą rolą niż w tankujących Magic w realu. Mimo młodego wieku szef,  Świetne kreowanie sobie rzutu, coraz lepszy rozgywający.

 

Andre Drummond

 

image.png.565be6d016fdedb14db46488c15a5af4.png

Odnalazł się świetnie w real Nets, robi tam całkiem dobrą robotę w ograniczonych minutach, maszynka do zbiórek.

Daje mi solidne minuty w czasie odpoczynku Joela, jak w realu. Świetna zbiórka, dobra obrona, niezłe kończenie to rzeczy których od niego potrzebuję. Nie jest moją jedyną opcją na zmianę Joela, może go zastępować w tej roli zarówno Clarke jak i RoCo.

 

Jaden McDaniels

 

image.png.68089a456874d60e79d70bf2f6cd7fb0.png

Kolejny lepszy trymestr, rośnie kawał gracza, na razie głównie zadaniowiec w obronie, ale potrafi zamknąć najlepszych!

Lepszy trymestr, lepsza gra. U mnie 11-12 w rotacji, ale dający bardzo dobrą obronę na skrzydłach, dużo rotujący i w końcu zaczął trafiać za trzy. Jeszcze bez rewelacji, ale postęp jest 1,3 trójki na 34%.

 

Bones Hyland

image.png.d6c0b73b430ee3c91c32fb38bd5e37e1.png

W tym trymestrze jego potencjał eksplodował! 12,5 pts w 22 minuty, 2,3 3ki na prawie 40%. Step backi, uśmiech, którego nie da się nie lubić :)

 

Stanley Johnson

image.png.f57092dfe995699af5bf1e4daa595673.png

Jedyny nowy gracz w rotacji, specjalista od solidnej obrony, jeden z jaśniejszych punktów słabej drużyny Lakers.

 

Keon Johnson - na razie ogrywany w G league. Daję mu pograć w paru meczach, liczę na niego w przyszłości.

W realu już pogrywa minuty w tankerze i to całkiem nieźle.

image.thumb.png.bae03d220513555255b5d3b0cd34dcc4.png

Aaron Henry - g league, ale wciąż liczę na niego w przyszłości, zdobył nie dawno wice mistrzostwo G-League :)

 

V Jak gramy

Tu pewnie spokojnie mogę wstawić opis z poprzedniego trymestru, bo nic się nie zmieniło oprócz tego, że moi gracze grają jeszcze lepiej :)

W osobach Embiida i Irvinga mam dwóch świetnych scorerów, którzy wcale nie zjadają siebie, świetnie się uzupełniają. Ani jeden ani drugi nie muszą robić hero ball by wygrywać mecze i pewnie u nas nie zdobywaliby po 30 pts na mecz jak w realu. Ale to pokazuje ile talentu ofensywnego mam. I to talentu, który się nawzajem nie zjada, bo Klay czy Duncan nie potrzebują piłki by zdobywać punkty tak samo jak wysocy, czyli RoCo, Clarke, Mcdaniels, Drummond. Wielu graczy efektywnych a przy okazji efektownych.

 

Embiid otoczony strzelcami, mający efektywnego scorera obok siebie plus graczy nie zjadających posiadań takich jak Klay, Duncan, Derrick, Roco plus kolejnych scorerów z ławki. Joel bardzo poprawił podania, to już drugi najlepszy podający z pozycji centra w lidze, nie blokuje cały czas pomalowanego, bo operuje w różnych strefach w tym za linią za 3 (świetne corner 3) przez co daje dużo miejsca na wjazdy a w nich Irving, White, Duarte, Maxey, Cole radzą sobie świetnie/bardzo dobrze. Embiid pod koszem to możliwość rozrzucenia do takich strzelców jak Klay, Duncan, Duarteale też nieźli White, RoCo, Maxey. Zasadniczo oprócz centrów w postaci Drummonda i Clarke, mam świetnie rzucający za 3 zespół i pewnie jestem w ścisłej czołówce pod względem spacingu - Klay, Duncan, jak i gravity Joel, Irving. W takim otoczeniu wszystkim gra się łatwiej, każdy gra w roli dopasowanej do swoich możliwości i w której najlepiej się czuje, nie ma robienia z kogoś innego gracza, którym nie jest.

Atak

Pewnie nie byłoby to najwyższe tempo,  bo oprócz młodziaków to nie mam wybitnych graczy z kontry, ale już szybkie akcje, pseudo kontry z rzutem szybkim za 3, jak najbardziej. Post up,  iso, Hand offy Embiida, iso, jumperki Irvinga, wjazdy pod kosz i duży ruch zza linią rzutów za 3 w wykonaniu świetnych movement shooterów w postaci Klaya, Duncana, Irvinga, Hylanda. Wysoki wskaźnik wymuszania fauli na przeciwniku, głównie za sprawą Joela, ale nie tylko.

W postaci Klaya, Duncana, Hylanda, Irvinga, ale też RoCo, Maxeya, Anthonego, Embiida mam masę spacingu i trójki na bardzo wysokim poziomie. Klay, Duncan, RoCo, Hyland to per 36 min 3,5-4,5 trójek na mecz na około 40% od każdego z nich! Zaryzykuję stwierdzenie, że w trzecim trymestrze mam najlepszy spacung w lidze a Embiid, Irving, Maxey lubią to :)

 

Klay  -   4,0  3ki 39% w 33 min

Irving  4,3 3ki 45% w 39 min

Duncan Robinson 2,7 3ki 40% w 22 min

RoCo 2,3 3ki 46% w 22 min

Hyland 2,3 3ki 39% w 21 min

Maxey 2,4 3ki 46% w 34 min

Ławka prowadzona przez Maxeya, który może robić spustoszenie w szeregach drugiego garnituru przeciwnika, rolowanie do kosza Clarke  i jego vertical threat, secondary ball handler w postaci Duarte, Cole Anthony, Hyland i ich step back jumpery.

 

Defensywa

W pierwszej piątce mam 4 bardzo dobrych obrońców, tylko Irving odstaje, choć jakąś wielką dziurą nie jest w tym sezonie  aktywna walka o przechwyty i całkiem dużo bloków jak na point guarda. Obok ma White, który przejmuje najgroźniejszego guarda rywali i nie daje mu żyć. Świetny zwłaszcza w neutralizowaniu wjazdów pod kosz, wysoki wskaźnik blk oraz czołówka w wymuszaniu fauli ofensywnych przeciwnika.

Na skrzydle oszczędzam na razie, podobnie jak Warriors, Klaya i nie będę go rzucał na wszystkie najtrudniejsze match upy, ale w razie czego jest długi McDaniels, Jest także solidny Duarte a w razie czego pomoże RoCo, wciąż jeden z najlepszych team defenderów w lidze a w tym trymestrze 1,3 stl, 1,3 blk na mecz i ścisła czołówka ligi także w deflections.

Pod koszem Embiid, który oczywiście musi się oszczędzać, ale mimo to skutecznie blokuje pomalowane i poprawia defensywę grająć często na pół gwizdka w realu. U mnie nie będzie tak osamotniony w ataku, więc przypuszczam, że będzie grał jeszcze lepiej w defensywie nie musząc się tak oszczędzać a dodatkowo mam dużo lepszą ławkę niż w realu, więc nie będzie konioeczności gonienia z wynikiem za każdym razem po tym jak zejdzie z boiska. Ochraniają Joela w obronie RoCo na zmianę z Clarkiem, obaj spokojnie udźwigną ciężar bronienia większości centrów ligi a do tego obaj świetni defensorzy z pomocy łatający dziury po minięciu pierwszej linii obrony.

 

VI Mocne/słabe strony

 

Mocne strony:

- Klay coraz mniej zardzewiały

- świetne trymestry w sumie wszystkich zawodników

- mega spacing, shooterzy trafiają wszystko :)

- bardzo pasujący do siebie zawodnicy, brak konieczności grania poza swoją rolą.

- szeroki długi skład

- niewiele kontuzji

- eksplozja talentu Maxeya, Hylanda

- wielu graczy, którzy w każdym momencie mogą poprowadzić zespół do zwycięstwa - czy to Irving , czy Maxey  czy Klay mogą pięknie uzupełnić Embiida.

- odciążony Embiid to lepszy Embiid

- powrót do formy rzutowej Duncana Robinsona + powrót do zdrowia Klaya i przyzwoite/dobre okresy rzutowe reszty gracz dają mi bardzo dobrze rzucający zespół, wg mnie zdecydowanie czołówka ligi, zwłaszcza przy gravity Irvinga i Joela i spacingu Duncana i Klaya

- bardzo dobra obrona w postaci White, Klaya, RoCo, McDanielsa, Embiida, Clarke reszta to przynajmniej solidni gracze po tej stronie.

 

 

Słabe strony

naprawdę ciężko coś wymyślić :(

 

Tak było w zeszłym trymestrze

- słaby trymestr rzutowy Cole, ale to mój 8-9 gracz, poza tym gra często w Orlando osamotniony, tu będzie jednym z wielu i więcej miejsca.

Teraz Cole gra już na lepszych procentach, więc to odpada

- brak Klaya w połowie trymestru

Grał już całkiem dużo, więc to też odpada :(

- brak konkretnego sprawdzonego obrońcy na wingach pod nieobecność Klaya i oszczędzaniu go.

Doszedł Stanley, jest McDaniels, więc też średnio :(

 

No dobra, kontuzje McDanielsa, Duarte :)

 

 

VII Proponowany Bilans

Mogę tylko powtórzyć.

Bez fałszywej skromności, patrząc na swój skład w tym trymestrze i formę zawodników, oceniam osobiście ten zespoł jako najlepszy w tym trymestrze na Wschodzie a prawdopodobnie w całej lidze. Nie lubię się chwalić i nie zrozumcie mnie źle, możecie mieć inne zdanie i głosujcie jak chcecie, ale patrząc na real Phily, stworzyłem zespół idealny pod jednego z dwóch aktualnie najlepszych graczy w NBA, który nie zahamował w tym trymestrze. Drugi g2g, wsparcie większe pod koszem dla Joela, mnóstwo świetnych shooterów, świetna ławka. 

Zdecydowanie chciałbym obejrzeć taki zespół w takiej formie!! So fun to watch.

Proponowany bilans - skoro w zeszłym trymestrze proponowałem 21-6, to logiczne, że przy jeszcze lepszych występach moich graczach powinienem zaproponować więcej, czyli skromnie 22-5

A Wy zagłosujecie jak chcecie.

Przy okazji SPOKOJNYCH ŚWIĄT, SMACZNEGO JAJKA I CIEKAWYCH PLAY OFFÓW.

image.png.41807947ff38a8cfd8fc3d9c4f8ead32.png

 

 

Edytowane przez Tecu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

T3 Utah Jazz

 

T3 w tym sezonie to najgorszy okres w Utah odkąd przejąłem zespół jako GM. Zdecydowanie przegraliśmy przez wszelkie możliwe kontuzje - od covid, poprzez mniejsze i większe urazy lub przez season shutdowny (Isaac)

Niektórzy po powrocie z kontuzji mają limitowane minuty dość znacznie (Bryant) więc rotacja zespołu w T3 głównie opierała się na zaciągu z G-League i 10days contracts ;)

OUT OF T3:

  • Lonzo Ball - mój największy iron man z początku sezonu, niestety przegrał z kontuzją, a szkoda bo grał naprawdę zacnie
  • Jonathan Isaac - liczyłem że na końcówkę sezonu wróci się trochę rozegrać, liczę na dobry sezon w przyszłym roku

Rolsy:

  • Jabari Parker
  • Jahlil Okafor

Absencje inne:

  • Snell 10G
  • Lopez 15G
  • House JR 8G
  • Bryant 12G

Głównie ten trymestr stoi pod znakiem rozwoju i gry młodzieży. O ile w RL Nba Cam Thomas czy Trey Murphy III grają regularne minuty, o tyle tacy zawodnicy jak Wright IV, Champagne czy Mulder raczej nie - u mnie mogli liczyć na spory zapas minut i dużo możliwości do pokazania gry.

Jak wygląda rotacja? (słabo :D )

Wright IV           /  Mulder

Cam Thomas    / Snell

Trey Murphy III  / Champagne

House JR          / Biyombo

Lopez                 / Bryant

Cóż tu dużo mówić - skład raczej nie powala i jesteśmy niestety chłopcami do bicia, choć uważam że z zaangażowaniem i zdrowym trio Thomas - Murphy - Lopez możemy wygrać ze 2-3 mecze.

 

Z pozytywów:

Lopez - wrócił po kontuzji i prezentuje bardzo solidną i stabilną formę, wciąż będąc bdb obrońca, który potrafi rozrzucić obronę i zejść na obwód - mam nadzieję, że to kolejny anchor mojej defensywy, którą zamierzam rozwijać w przyszłym sezonie obok Lonzo i Isaaca

House JR - w sumie nie spodziewałem się, ale w Utah bardzo dobrze się zaaklimatyzował i grał naprawdę solidną obronę - bardzo przydatny roles

Rozwój młodzieży:

Nie ukrywam że moje 1st picki z poprzedniego draftu są wciąż surowi, ale mają przebłyski swojego talentu - zarówno Thomas jak i Murphy mieli mecze na 30 pkt w tym sezonie. Liczę na ich dalszy rozwój - u mnie na pewno mają gwarantowane minuty.

Co dalej?

Wysoki pick w drafcie i spory zapas w salary oraz powroty Lonzo i Isaaca mam nadzieję, że pozwolą objąć w przyszłym sezonie inny kurs. Potencjału jest bardzo dużo - będę mocno się starać dokładać pewne elementy układanki, aby skutecznie i systematycznie zwiększać ilość W w trakcie sezonu.

 

Bilans: nie mam pojęcia, ale wątpię żebym tym składem wygrał więcej niż max 3 mecze.

 

TERMINARZ dla zainteresowanych

56

Orlando Magic

L

57

Houston Rockets

L

58

@Los Angeles Lakers

L

59

Dallas Mavericks

L

60

@Phoenix Suns

L

61

@Houston Rockets

L

62

@New Orleans Pelicans

L

63

@Oklahoma City Thunder

L

64

@Dallas Mavericks

L  B2B

65

Portland Trail Blazers

W

66

@San Antonio Spurs

L

67

Sacramento Kings

L B2B

68

Milwaukee Bucks

L

69

Chicago Bulls

L

70

Los Angeles Clippers

L

71

@New York Knicks

W

72

@Brooklyn Nets

L B2B

73

@Boston Celtics

L

74

@Charlotte Hornets

L

75

@Dallas Mavericks

L

76

@Los Angeles Clippers

L

77

Los Angeles Lakers

L

78

@Golden State Warriors

L

79

Memphis Grizzlies

L

80

Oklahoma City Thunder

L B2B

81

Phoenix Suns

L

82

@Portland Trail Blazers

W

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orlando Magic T3

W dniu 8.05.2021 o 23:43, Eld napisał:

@Alonzo patrzący na swój skład:

--------------------------------------

 

LUvsK76.jpg

 

Eld ujął to idealnie - jestem baaaaaardzo zadowolony ze składu, który udało mi się zebrać przez te 4 sezony w Orlando Magic i jak widać - roszady kadrowe są u mnie znikome. Młody ultraofensywny duet Gwiazd niski/wysoki (Mitchell/KAT), dopasowani do nich weterani, roleplayerzy oraz młodzi wydraftowani przeze mnie gracze. Do tego mam poza największą w BeGM stabilizacją i głębią składu, świetny fit pod moje Gwiazdy i jestem w defensywie spokojnie w top10, a w ofensywie zapewne w top5. Jedyne poważniejsze nieobecności moich graczy miały miejsce w 2T ale miałem ich kim zastąpić. @cvbe już drugi sezon mi zarzuca brak ławki co jest nieprawdą, gdyż nie mam dla moich graczy odpowiedniej ilości minut i właściwie tylko pod nieobecność w 2T w około 10 meczach Mitchella i Lowrego moi guardzi ( i tylko oni) mogli grać podobną ilość minut do rl - a tak przez cały sezon zawsze muszę zaniżać minuty moich rezerwowych względem rl lub po prostu nie mam dla nich w ogóle minut - pomimo nieobecności Nunna, to był chyba najzdrowszy sezon dla mnie od początku jak jestem w BeGM.

 

Rotacja:

pg Lowry 32/ Quickley 20

sg Mitchell 33/ Mann 16

sf Gordon 18/Martin 20/ Mann 12

pf Tucker 22/ Boucher 14/ Gordon 12/G. Williams 10

c KAT 33/ Birch 12/ Boucher 8

11 graczy rotacji - minuty w przybliżeniu. Nieuniknione są u mnie shut downy i w niektórych meczach, gdy sobie mogę na to pozwolić zmniejszanie minut moim podstawowym graczom by chociaż taki rozkład minut mógł wyjść jak podałem wyżej. Ponadto Quickley, Williams, Okeke, McGruder, Martin, czy inni zasługują na mecze, gdy daję im pograć po ponad 30min. dlatego pewnie te minuty dla podstawowych graczy (lub po prostu ilość rozegranych przez nich meczy) byłaby mniejsza. 

Absencje:

Lowry i Tucker po 4 mecze, Martin 10 - ale ja pewnie dałbym mu więcej odpocząć, bo zmagał się w 3T z problemami chyba z łydką. Mitchell, Gordon, Okeke i Birch po 1, reszta to shut downy. U mnie te shut downy chyba można spokojnie liczyć jako nieobecności - no chyba, że musiałbym walczyć do końca co raczej nie powinno mieć miejsca, jak odwzorowujemy rl NBA. 

Zmiany w rotacji i składzie:

Po 3 meczach 3T do s5 za Bouchera wchodzi PJ Tucker - to gracz, który szybko odnajdzie się w moim systemie. Za nieobecnych w pojedynczych meczach graczy s5 wchodzą albo Mann jak to pozycje 1-3, albo Boucher jak 4-5. 

Do Orlando wrócił Rodney McGruder, podpisałem też na kontrakt 2way Camerona Krutwiga, który w Magic już w offseason próbował dostać się do składu - tym samym chciałem pokazać, że pamiętam o swoich byłych ważnych graczach (McGruder) oraz podpisywanie z Magic niegwarantowanych kontraktów przed sezonem, daje spore szanse na ostateczne znalezienie się w składzie drużyny (Nunn, Caleb Martin, Cam Krutwig).

KZ Okpala niestety nie wykorzystał swojej szansy w Magic, a mając Granta Williamsa i Okeke nie widziałem sensu trzymania go na końcu ławki. Austin Rivers dał mi głębie składu jak go potrzebowałem w 2T, choć nie zostało to u nas docenione. Obaj gracze w swoich nowych klubach mogli liczyć zapewne na większą szansę na regularną grę. 

Statsy:

s5:

KAT

First Last G GS MP FG FGA FG% 3P 3PA 3P% FT FTA FT% ORB DRB TRB AST STL BLK TOV PF PTS GmSc +/-
2022-02-11 2022-04-07 26 26 31.8 8.7 16.1 .543 1.8 4.4 .417 5.8 7.0 .831 2.3 8.1 10.3 3.0 0.9 1.0 2.6 3.6 25.2 20.6 4.1

D. Mitchell

First Last G GS MP FG FGA FG% 3P 3PA 3P% FT FTA FT% ORB DRB TRB AST STL BLK TOV PF PTS GmSc +/-
2022-02-09 2022-04-08 25 25 34.7 9.0 20.6 .436 3.8 10.4 .371 4.4 5.3 .827 0.7 3.8 4.6 5.6 1.2 0.0 3.0 2.4 26.2 17.9 1.5

K. Lowry

First Last G GS MP FG FGA FG% 3P 3PA 3P% FT FTA FT% ORB DRB TRB AST STL BLK TOV PF PTS GmSc +/-
2022-02-10 2022-04-08 21 21 34.0 4.5 9.1 .495 2.7 5.9 .460 2.5 2.9 .852 0.4 4.3 4.7 6.5 1.0 0.1 2.0 3.0 14.2 13.5 3.7

A. Gordon

First Last G GS MP FG FGA FG% 3P 3PA 3P% FT FTA FT% ORB DRB TRB AST STL BLK TOV PF PTS GmSc +/-
2022-02-12 2022-04-07 25 25 31.5 6.0 11.4 .521 1.2 3.3 .349 2.5 3.3 .768 1.6 4.6 6.2 2.4 0.4 0.6 1.8 2.2 15.6 11.9 3.4

PJ Tucker

First Last G GS MP FG FGA FG% 3P 3PA 3P% FT FTA FT% ORB DRB TRB AST STL BLK TOV PF PTS GmSc +/-
2022-02-10 2022-04-05 23 23 27.0 2.4 5.5 .437 0.5 2.0 .239 0.5 0.6 .786 1.4 4.1 5.5 2.0 0.7 0.2 0.8 2.1 5.7 5.6 2.2

rezerwowi:

I. Quickley

First Last G GS MP FG FGA FG% 3P 3PA 3P% FT FTA FT% ORB DRB TRB AST STL BLK TOV PF PTS GmSc +/-
2022-02-10 2022-04-10 27 1 25.7 4.6 10.6 .432 2.0 5.4 .372 3.5 4.1 .855 0.5 4.2 4.7 4.5 0.8 0.0 1.3 1.9 14.6 12.3 4.0

T. Mann

First Last G GS MP FG FGA FG% 3P 3PA 3P% FT FTA FT% ORB DRB TRB AST STL BLK TOV PF PTS GmSc +/-
2022-02-08 2022-04-10 27 13 28.6 4.7 9.4 .502 0.9 2.2 .383 2.2 2.7 .808 1.2 4.4 5.6 3.2 0.8 0.6 1.1 2.1 12.4 11.2 4.7

Ch. Boucher

First Last G GS MP FG FGA FG% 3P 3PA 3P% FT FTA FT% ORB DRB TRB AST STL BLK TOV PF PTS GmSc +/-
2022-02-14 2022-04-10 27 1 23.1 3.6 7.7 .471 1.0 3.1 .321 1.9 2.3 .794 2.5 4.3 6.9 0.3 0.5 0.7 0.4 2.1 10.1 9.0 2.4

C. Martin

First Last G GS MP FG FGA FG% 3P 3PA 3P% FT FTA FT% ORB DRB TRB AST STL BLK TOV PF PTS GmSc +/-
2022-02-25 2022-04-08 16 2 22.7 2.9 5.8 .511 1.3 2.4 .513 1.3 1.5 .833 0.9 2.6 3.5 1.1 1.0 0.6 1.1 2.1 8.4 7.1 6.8

G. Williams

First Last G GS MP FG FGA FG% 3P 3PA 3P% FT FTA FT% ORB DRB TRB AST STL BLK TOV PF PTS GmSc +/-
2022-02-08 2022-04-10 27 8 26.9 3.0 6.6 .463 1.2 3.1 .376 1.6 1.7 .915 0.9 3.1 4.0 0.9 0.5 0.9 0.9 2.9 8.9 6.6 4.0

K. Birch

First Last G GS MP FG FGA FG% 3P 3PA 3P% FT FTA FT% ORB DRB TRB AST STL BLK TOV PF PTS GmSc +/-
2022-02-14 2022-04-10 26 21 17.3 1.7 3.4 .483 0.0 0.2 .000 0.8 1.0 .741 2.1 2.1 4.2 0.8 0.3 0.5 0.5 2.2 4.1 4.2 -1.3

gracze grający w garbage time:

Ch. Okeke

First Last G GS MP FG FGA FG% 3P 3PA 3P% FT FTA FT% ORB DRB TRB AST STL BLK TOV PF PTS GmSc +/-
2022-02-08 2022-04-10 26 10 27.4 3.4 9.2 .370 2.3 6.6 .349 0.8 1.0 .846 0.8 5.0 5.8 2.0 1.4 0.7 0.8 1.3 9.9 8.7 -3.5

R. McGruder

First Last G GS MP FG FGA FG% 3P 3PA 3P% FT FTA FT% ORB DRB TRB AST STL BLK TOV PF PTS GmSc +/-
2022-02-11 2022-04-10 21 1 16.4 2.3 5.4 .430 1.6 3.9 .402 0.4 0.6 .750 0.7 1.8 2.5 1.1 0.5 0.2 0.5 1.3 6.7 5.1 -2.4

L. Bolmaro

First Last G GS MP FG FGA FG% 3P 3PA 3P% FT FTA FT% ORB DRB TRB AST STL BLK TOV PF PTS GmSc +/-
2022-03-04 2022-04-10 10 0 5.3 0.8 2.2 .364 0.3 0.6 .500 0.3 0.4 .750 0.1 0.7 0.8 1.0 0.1 0.0 0.1 0.5 2.2 1.7 3.8

U. Haslem

First Last G GS MP FG FGA FG% 3P 3PA 3P% FT FTA FT% ORB DRB TRB AST STL BLK TOV PF PTS GmSc +/-
2022-03-18 2022-04-10 4 0 6.6 0.8 2.3 .333 0.0 0.5 .000 0.0 0.0   0.0 1.8 1.8 0.3 0.0 0.0 0.5 1.0 1.5 0.0 -6.8

C. Krutwig

 

Kalendarz:

3T                            
56 Tue, Feb 8, 2022 10:00p   Box Score @ Portland Trail Blazers W   113 95 13 43 W 1  
57 Fri, Feb 11, 2022 9:00p   Box Score @ Utah Jazz L   99 114 13 44 L 1  
58 Sat, Feb 12, 2022 9:00p   Box Score @ Phoenix Suns L   105 132 13 45 L 2  
59 Mon, Feb 14, 2022 9:00p   Box Score @ Denver Nuggets L   111 121 13 46 L 3  
60 Wed, Feb 16, 2022 7:00p   Box Score   Atlanta Hawks L   109 130 13 47 L 4  
G Date Start (ET)       Opponent     Tm Opp W L Streak Notes
61 Fri, Feb 25, 2022 7:00p   Box Score   Houston Rockets W   119 111 14 47 W 1  
62 Mon, Feb 28, 2022 7:00p   Box Score   Indiana Pacers W   119 103 15 47 W 2  
63 Wed, Mar 2, 2022 7:00p   Box Score   Indiana Pacers L OT 114 122 15 48 L 1  
64 Fri, Mar 4, 2022 7:30p   Box Score @ Toronto Raptors W   103 97 16 48 W 1  
65 Sat, Mar 5, 2022 8:00p   Box Score @ Memphis Grizzlies L   96 124 16 49 L 1  
66 Tue, Mar 8, 2022 7:00p   Box Score   Phoenix Suns L   99 102 16 50 L 2  
67 Wed, Mar 9, 2022 8:00p   Box Score @ New Orleans Pelicans W   108 102 17 50 W 1  
68 Fri, Mar 11, 2022 7:00p   Box Score   Minnesota Timberwolves W   118 110 18 50 W 2  
69 Sun, Mar 13, 2022 6:00p   Box Score   Philadelphia 76ers L OT 114 116 18 51 L 1  
70 Tue, Mar 15, 2022 7:00p   Box Score   Brooklyn Nets L   108 150 18 52 L 2  
71 Thu, Mar 17, 2022 7:00p   Box Score   Detroit Pistons L   120 134 18 53 L 3  
72 Sun, Mar 20, 2022 6:00p   Box Score   Oklahoma City Thunder W   90 85 19 53 W 1  
73 Tue, Mar 22, 2022 7:00p   Box Score   Golden State Warriors W   94 90 20 53 W 2  
74 Wed, Mar 23, 2022 8:00p   Box Score @ Oklahoma City Thunder L   102 118 20 54 L 1  
75 Sat, Mar 26, 2022 7:00p   Box Score   Sacramento Kings L OT 110 114 20 55 L 2  
76 Mon, Mar 28, 2022 7:00p   Box Score @ Cleveland Cavaliers L   101 107 20 56 L 3  
77 Wed, Mar 30, 2022 7:00p   Box Score @ Washington Wizards L   110 127 20 57 L 4  
78 Fri, Apr 1, 2022 7:00p   Box Score   Toronto Raptors L   89 102 20 58 L 5  
79 Sun, Apr 3, 2022 6:00p   Box Score   New York Knicks L   88 118 20 59 L 6  
80 Tue, Apr 5, 2022 7:00p   Box Score   Cleveland Cavaliers W   120 115 21 59 W 1  
G Date Start (ET)       Opponent     Tm Opp W L Streak Notes
81 Thu, Apr 7, 2022 7:00p   Box Score @ Charlotte Hornets L   101 128 21 60 L 1  
82 Sun, Apr 10, 2022 7:00p   Box Score   Miami Heat W   125 111 22 60 W 1

Orlando Magic contenderem

I najbardziej przykra dla mnie sprawa - po takim czasie pozycja Magic w BeGM nadal jest kwestionowana przez część GMów. Nie będę ukrywał, że te 16W które dostałem od wielu GMów w 2T było bardzo niesprawiedliwe i zniechęcające do czegokolwiek - pomijając już tu kwestie personalne, wynika to z tego, że mam dwóch niemedialnych na forum młodych liderów, a jestem jedynym poza Wolves @LAF teamem, który ma 2 graczy (nr9 i nr10) w top10 graczy, którzy w sezonie zdobyli najwięcej punktów. Do tego po to tak pieczołowicie koncentrowałem się na głębi, zgraniu i multipozycyjności moich graczy, by poradzić sobie na wypadek, gdy wypadnie mi ktoś ważny - a to w 2T zostało kompletnie zignorowane i dochodziło do tego, że wg Was przegrywałem mecze które bez problemu powinienem wygrać (rozumiem, że każdy z każdym może przegrać, ale wygrać chyba też coś powinienem w ramach uśrednienia.. KAT z Jokiem wygrał w tym sezonie 3-1, a ja pewnie jeszcze z Nuggets tu nie wygrałem ani razu przez 4 sezony!!!) - zrobiono tu ze mnie w tych meczach drużynę pomiędzy tankerem a play in (KAT ze słabszą Sotą też zrobił 16W w 2T). Koronnym argumentem w tych 9 meczach (tak! to było tylko 9 meczy z czego 2 z Chicago i 1 z Portland) był brak kreatora, co jest kolejną nieprawdą. Immanuel Quickley miał slump rzutowy, ale jak się kreuje raczej nie zapomniał. Ponadto grając z KATem mógłby zdecydowanie łatwiej wbijać się pod kosz i rzucać swoje floatery oraz tymi długimi łapskami odgrywać na obwód niż przy Noelu i Mitchellu Robinsonie nie dającymi spaceingu - niby oczywiste, ale zabrakło dobrej woli u głosujących.. Lepiej było zarzucać mi, że Garrett Temple był moim podstawowym kreatorem  pomimo, że w rozpisce z minutami było napisane jak wół ile grał dokładnie minut. Quickley grał z ławki i nie chciałem zmieniać dobrze funkcjonującej rotacji, a Temple inwalidą nie jest, tylko doświadczonym weteranem, który w s5 spokojnie mógłby zaczynać z graczami, którzy też radzą sobie z kreowaniem - Mann (drugi pg rl Clippers - 2,2as w 2T), KAT (4,8as w 2T), Gordon (3as w 2T).

Mój nie kreator w 3 z ostatnich 4 meczy sezonu - nie wrzucałbym tego, gdyby to był 1 mecz, bo raz może się każdemu udać, ale Quickley miał w 3T 14,6pkt. 4,7zb.4,5as. 2x3 na 37% i FG 43% - a ja potrzebowałem jego tylko przyzwoitego kreowania w około 10 meczach w 2T, gdzie pierwszy raz dostał u mnie szansę na poważne minuty w swojej karierze.. 

 

 

Ocena drużyny:

Plusy:

- Zdrowy, zgrany silny team

- Świetna forma moich liderów (Mitchell /KAT)

Minusy:

- fatalny piar w BeGM

- kontuzja Nunna

- fatalne wrażenie w play in KATa pomimo awansu Soty (poległ przez faule, które są u niego problemem)

Bilans

Chyba mam dość pewny 1 seed na Wschodzie. Wg mnie to był sezon na 60W dla moich Magic, ale przez ten zaniżony 2T zakończy się pewnie nieco poniżej. 

 

Edytowane przez Alonzo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Rotacja:
PG -  Schroder (24), Clarkson (24)/ w przypadku nieobecności Schrodera – Clarkson (36), Milton (12)
SG - Clarkson (24), KCP (24)/ w przypadku nieobecności Schrodera – Milton (12), KCP (36)
SF- KCP (12), Morris (36) / w przypadku nieobecności Schrodera – Morris (36), Bjelica (12)
PF - Bazley (30), Bjelica (8)/Prince(8) – w przypadku nieobecności po kontuzji Bazleta – Prince (24), Bjelica (12), Young (12)
C - Gobert (38), Young (10)

2. Statystyki:


Dennis Schroder
10.9 PPG, 3.0 RPG, 5.6 APG, 40.1 % FG %, 32.8 % 3PT, 87,8 % FT
Jordan Clarkson
17.1 PPG, 3.5 RPG, 2.6 APG, 45.3 % FG %, 31.3 % 3PT, 84.1 % FT
KCP
16.9 PPG, 3.4 RPG, 2.2 APG, 48.2 % FG %, 42.9 % 3PT, 89.2 % FT
Marcus Morris
15.2 PPG, 3.4 RPG, 1.8 APG, 44.9 % FG %, 34,3.4 % 3PT, 93.3 % FT
Nemanja Bjelica
5.4 PPG, 4.3 RPG, 3.1 APG, 51.1 % FG %, 43.8 % 3PT, 78.9 % FT
Rudy Gobert
14.9 PPG, 14.0 RPG, 1,8 BLK, 72.3 % FG %, 69.0 % FT
Tadek Young
6.3 PPG, 4.4 RPG, 1.7 APG, 46.5 % FG %, 39.5 % 3PT, 48.1 % FT
Darius Bazley
13.9 PPG, 6.0 RPG, 2.0 APG, 46.2 % FG %, 31.0 % 3PT, 69.2 % FT
Taurean Prince
9.5 PPG, 2.7 RPG, 1.1 APG, 44.8 % FG %, 34.9 % 3PT, 75.6 % FT

Shake Milton
5.9 PPG, 2.2 RPG, 2.3 APG, 43.0 % FG %, 33.3 % 3PT, 80.0 % FT


3. Nieobecności:
Schroder – 12 spotkań
Morris – 3 spotkania
Gobert – 4 spotkania
Bjelica– 5 spotkań
Bazley - 13 spotkań
Prince – 2 spotkania
Young – 3 spotkania
KCP - 2 spotkania
Nie uwzględniam w opisie: Rubio – nieobecny cały trymestr, Zeke – nieobecny cały trymestr, Harris – nieobecny cały trymestr, Young – 23 nieobecności, Hughes/JJ – nie uwzgldniam

4. Terminarz
 

Wed, Feb 9      Minnesota

Thu, Feb 10     Minnesota

Sun, Feb 13     Washington

Tue, Feb 15     Brooklyn

Thu, Feb 17     Chicago

Fri, Feb 25       Denver

Sun, Feb 27     Denver

Tue, Mar 1       Oklahoma City

Thu, Mar 3       New Orleans

Fri, Mar 4         San Antonio

Sat, Mar 5        Dallas

Tue, Mar 8       New York

Thu, Mar 10     Denver

Sun, Mar 13     Utah

Tue, Mar 15     Chicago

Thu, Mar 17     Milwaukee

Sat, Mar 19      Boston

Sun, Mar 20     Phoenix

Thu, Mar 24     Indiana

Sun, Mar 27     Orlando

Tue, Mar 29     Miami

Thu, Mar 31     Houston

Sat, Apr 2        Houston

Mon, Apr 4       Golden State

Wed, Apr 6      New Orleans

Sun, Apr 10     LAL

Mon, Apr 11     Phoenix
            
5.
Plusy i minusy zespołu, ogólny opis:
W tym trymestrze nieobecności z Schroederem – który często miał typowy shutdown i Bazley nabawił się kontuzji. Wrócili ci co mało grali w poprzednim trymestrze czyli Gobert, Morris. Dobry i zdrowy w pełni trymestr KCP i Clarksona. Trymestr ciężki, ale liczę, że zgranie zespołu i mała liczba opuszczonych spotkań będą działać na plus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BUX T3

 

Na wstępie chciałbym przeprosić za brak poprzedniego opisu - siły wyższe i rodzinne spowodowały totalny brak czasu, aczkolwiek rotacja i skład nie zmienił się w trakcie sezonu, co osobiście uważam na dobre. Kwestia zgrania i wzajemnego zrozumienia między zawodnikami na pewno jest wyższa niż u niektórych zespołów.

 

Co do Bux w T3 - przede wszystkim należy zaznaczyć MVP formę Giannisa - 32 pkt, 12 rebs i 5,5 asysty przy ,59% FG? biorę w ciemno - do tego przestał odpuszczać w obronie (ponad 2,5 stl+blk per game) pozwoliło RL Bux wyjść do PO z pewnego, 3 miejsca.

Wbrew pozorom moje Bux wcale nie jest dużo gorzej obudowane - oczywiście, szkoda straty Haywarda - z nim liczyłbym na top3 konferencji. Na szczęście jego minuty rekompensuje dobra forma Hielda i Bullocka.

Jedyna niezrozumiała decyzja to zwolnienie JamesaJohnsona - u mnie spokojnie grałby dalej - był solidny po obu stronach więc zostawiam to do decyzji indywidualnej.

Drugi minus - utrata minut Gabe Vincenta w RL Miami - szkoda, bo grał naprawdę dobry sezon. Jeśli uznacie że u mnie tez nie gra, to jego minuty proporcjonalnie przejmują Curry, Hield i Wright

 

Rotacja:

Vincent / Curry

Curry / Hield

Bullock / Elleby

Giannis / Nwora

Kleber / McGee

 

Poza Haywardem, raczej mało mam absencji, co powoduje że każdy moich zawodników ma jak utrzymać w miarę stabilną formę. Wszystkich ciągnie Giannis, choć nie ukrywam, że na pewno oszczędzę go w kilku spotkaniach, aby był świeży w PO.

Plusy:

  • dużo rzucanych 3pt - Giannis wchodząc pod kosz otwiera drogę dla bdb shooterów Curry, Hield, czy Bullock.
  • MVP forma Giannisa
  • wysoka skuteczność obwodu za 3pt
  • solidna ławka i zadaniowy którzy wychodzą poza średnią (Elleby, Nwora, Johnson)
  • family bond Greków ;)
  • kontuzja Arizy 🙂 

Minusy:

  • mimo wszystko trochę wąski skład (choć na PO to akurat)
  • kontuzja Haywarda

Nie będę ukrywać, że zespół z Haywardem byłby o wiele lepszy. Natomiast nadal uważam że jest on powyżej przeciętnej - zwłaszcza dzięki Giannisowi, ale również wg mnie całkiem dobrą obudową shooterów i dobrych defensorów wokół niego.

Podczas Playoffs postaram się opisać trochę więcej założeń taktycznych już przeciw konkretnemu przeciwnikowi.

 

Terminarz:

Jeśli chodzi o terminarz to: 4x b2b, 14 meczy na wyjeździe, 13 w domu, więc mniej więcej po równo. 9 meczy z tankującymi / walczącymi o wyższy pick, 6 meczy z zespołami top, pozostała meczy z zespołami na zbliżonym poziomie.

Uczciwie mogę przyznać sobie bilans na poziomie 15-12, dla fanów Giannisa 16-11 ;)

Ogólnie impakt Giannisa i zespołu który udało mi się ułożyć wokół niego jest znaczący i mam nadzieję, że nie tylko dla mnie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LOS ANGELES CLIPPERS

 

Skład i statystyki:

Darius Garland – 38mpg/25.1pts/9.5ast/3.2reb/0.1blk/1.5stl – 55.9TS, 40% 3P (2.6 3PM)

Chyba jedyny plusowy gracz (z tych ważnych zawodników rotacji) rl Cavs w tym trymestrze. Mimo słabszych wyników drużyny, nie można mieć do niego pretensji, bo grał świetnie. 25/10 to już naprawdę konkretne liczby. Nie będę szeroko opisywał jego atutów, bo już o tym wcześniej pisałem. Warto tylko odnotować, że w ostatnim okresie poprawił agresywność w atakowaniu rywali. Wymusza więcej fauli. Średnio 5.3 FTA w 3T (wcześniej mniej więcej 3 FTA). Młoda gwiazda mojego zespołu.

 

Cade Cunningham – 33.7mpg/20.3pts/6.1ast/5.7reb/0.7blk/1stl – 51.7TS, 28% 3P (1.3 3PM)

Na taki trymestr Cade’a wielu czekało. Naprawdę świetnie się go oglądało, a sami Pistons napsuli krwi wielu zespołom w tym trymestrze. Bardzo fajna gra do kosza, bdb półdystans. Dobrze kreuje i na parkiecie czyni kolegów lepszymi. Super się rozwija w defensywie. Już teraz fajny two-way zawodnik z ogromnym potencjałem. Rzut z dystansu do poprawy, ale to nie przysłoni jego sporej wartości. Jak to tangiers niedawno napisał, w jego przypadku % nie są najważniejsze. Ja dodam jeszcze, że np. tacy rl Grizzlies pod względem TS% cały sezon są bottom5-10 (w trójkach też się nie wyróżniają), a zrobili drugi bilans w lidze. W ramach ciekawostki dodam, że Cade generuje podwojenia w 27,6% swoich posiadań, co jest wynikiem lepszym niż choćby w przypadku LeBrona w jego debiutanckim sezonie. 

 

Kevin Porter Jr – 33.2mpg/18.4pts/6.2ast/5.1reb/0.6blk/1stl – 55.1TS, 37% 3P (3.0 3PM)

Jak mowa o rozwoju to KPJ również było ciekawie obserwować na przestrzeni roku. Wiadomo, głowa gorąca, ale poprawił się w tym czasie praktycznie w każdym aspekcie gry. Na szczególną uwagę zasługuję jego rzut z dystansu, który w tym roku wygląda świetnie. Btw, C&S rzuca na 48.2%, co jest najlepszym wynikiem w lidze dla zawodników, którzy zagrali co najmniej 60 meczów w tym sezonie. Tylko 2.4 straty średnio na mecz przy ponad 6 asystach.

 

Kevin Huerter – 30.4mpg/12.9pts/2.5ast/3.8reb/0.4blk/0.9stl – 57.6TS, 41.8% 3P (2.7 3PM)

Jedyny nowy zawodnik w zespole. Młody, a już dobry i doświadczony roles. Fourniera pewnie w przyszłym roku nie będzie, dlatego zależało mi na tym, by sprowadzić winga z bdb rzutem. W dodatku potrafi pograć na piłce. W obronie nie zawsze jest super, ale ma dobre mecze. Podoba mi się jego rozmiar, długość i mobilność. Jest potencjał i powinien fajnie tu pasować.

 

Evan Fournier – 30.4mpg/13.7pts/2.8ast/1.9reb/0.3blk/1.1stl – 53.8TS, 36.9% 3P (3.2 3PM)

Jeden z weteranów. Zna swoją rolę w moim zespole. Po przyjściu Huertera jego minuty trochę spadną, ale Francuz ze swoim rzutem z pewnością się przyda.

 

Amir Coffey – 23.8mpg/9.8pts/2ast/2.4reb/0.2blk/0.6stl – 57.4TS, 35.9% 3P (1.4 3PM)

Jedynak z rl Clippers po odejściu Winslowa do Blazers. Typowy roles w moim zespole. Zdarzy się, że pogra troche na piłce pod nieobecność Garlanda i KPJ. Jego minuty/statystyki w rl spadły trochę po powrocie PG13 pod koniec sezonu.

 

Andrew Wiggins – 32.6mpg/15.4pts/2.4ast/4.9reb/0.7blk/1.2stl – 50.7TS, 34.7% (1.9 3PM)

Słabszy trymestr Wigginsa niż poprzednie i słabsze wyniki jego zespołu. Jako allstar poprzeczkę ustawił sobie bardzo wysoko, więc nie jest łatwo go oceniać, ale to dalej będzie bdb roles dla mojego teamu. Z racji tego, że mógł być trochę podmęczony sezonem, obciąłem mu leciutko minuty na co pozwala mi silna głębia składu.

 

Javonte Green – 23mpg/7.4pts/0.6ast/4.3reb/0.4blk/1.1stl – 67.6TS, 43.8% 3P (0.8 3PM)

Wulkan energii, typowy energizer z ławki. Ma biegać, wsadzać z góry, zbierać, bronić i robić atmosferę w zespole. Sympatycznie trafiał w tym trymestrze praktycznie trójkę na mecz na świetnych procentach.

 

PJ Washington – 31.3mpg/10.6pts/2.6ast/4.9reb/1blk/1.1stl – 58.8TS, 32.9% 3P (1.5 3PM)

Bardzo dobry i zdrowy trymestr PJ Washingtona, nawet mimo tego, że trójka poleciała nieco w dół. Jego minuty akurat rosną. Dobry, wszechstronny obrońca, niezły passing, rozwija swoją grę w ataku (wykończenie, gra na kontakcie, bardzo efektywny blisko kosza). Świetny glue guy dla mojego zespołu.

 

Justise Winslow – 27mpg/11.1pts/3.1ast/6.1reb/0.4blk/1.3stl – 45.9TS, 27.6% 3P (0.9 3PM)

Ciekawy przypadek. Już zeszły trymestr zwiastował, że Winslow zaczyna łapać niezłą dyspozycję. Przejście do Blazers go odrodziło. Pierwsze 5 meczów tego trymestru (Lakers, NYK, Milwaukee, Memphis, GSW) Blazers zrobili 4-1, a sam Winslow robił w 31.6mpg – 13.6pts/3.6ast/6.4reb/0.4blk/1.6stle na 53.1TS i 37.5% 3P (przy 1.2 3PM), dokładając świetną obronę. W tym czasie był dla Blazers kimś a’la Draymond. Świetnie się to oglądało. Pamiętam, jak Mac pisał wtedy, że będzie świetnym uzupełnieniem dla mojego teamu i powinien dostać grube minuty. Na początku tego trymestru na pewno dostanie spore minuty. Potem jak wiemy Blazers usadzili swoich starterów, Justise po jakimś czasie wrócił jeszcze na chwilę, ale już nie było tego rytmu co wcześniej. Od g73 już w ogóle nie zagrał.

 

Robinson-Earl – 14.8mpg/10.4pts/1ast/4reb/0.4stl - 68.4TS, 53.3% 3P (1.6 3PM)

Wrócił po kontuzji pod koniec sezonu. Zagrał 5 meczów, pokazał się z fajnej strony, a potem shutdown. Na pewno dostanie jakieś minuty, bo na nie zasługuje.

 

Nikola Vucević – 32mpg/17.8pts/2.5ast/9.8reb/0.5blk/1stl – 54.4TS, 28% 3P (1.1 3PM)

Widać było u Czarnogórca zmęczenie sezonem im dalej w las tego trymestru. U mnie na żadnym etapie sezonu nie był tak obciążony, a i moja głębia składu i obsada skrzydeł wygląda znacznie lepiej niż w rl Bulls. więc powinno to wyglądać trochę lepiej. Trochę za słaba trójka, bo tylko 28% skuteczności. Średni trymestr w porównaniu do 2T, ale nie zmienia to faktu, że to dobry center i jego umiejętności, doświadczenie będą cenne na tym etapie sezonu.

 

Goga Bitadze – 21.1mpg/11.1pts/2ast/4.6reb/1.3blk/0.6stl – 68.6TS, 43.6% 3P (0.9 3PM)

No wreszcie Goga miał okazję się pokazać na parkiecie w większym wymiarze czasu i trzeba przyznać, że wyglądał ciekawie. Co mi się najbardziej podobało? Nie wstrzymuje ruchu piłki, potrafi poszukać podaniem kolegów, ma czutkę do bloków. Jest nadzieja, że jeszcze coś z chłopaka będzie. Średnio 11 punktów (w 21 minut) na prawie 69TS i trójka trafiana na mecz też piechotą nie chodzi. Pogra sporo w tym trymestrze jako backup center.

 

Dewayne Dedmon – 14.4mpg/5.7pts/0.5ast/4.7reb/0.9blk/0.2stl – 59.2TS, 21% 3P (0.2 3PM)

Kolejny weteran. Zna swoją wartość i rolę w moim zespole. Miał trochę problemów zdrowotnych w tym trymestrze. Wcześniej grał dużo, teraz pogra mniej, bo trzeba dać też szansę młodemu Bitadze.

 

+ Langford (kontuzja, zagrał tylko 4 mecze w tym trymestrze), McBride (za mała rola w rl, żeby przy mojej głębi składu przebić się do rotacji, choć gdy pojawią się jakieś absencje wśród guardów to może wskoczy na chwilę dla obrony), Todd – poza rotacją.

 

Absencje:

 

22 – JRE

18 – Winslow

8 – Goga, Dedmon

4 – Garland, Cade, KPJ, Wiggins

2 – Vucević

1 – Huerter, Green

0 – Fournier, Coffey, PJW

 

Kilku graczy potencjalne shutdowny/resty. Z tych pojedynczych to Cade, Vucević, Wiggins w ostatnim meczu sezonu swoich drużyn. Winslow zagrał kilka fajnych meczów na początku trymestru, Blazers coś tam powygrywali i usadzili swoich czołowych zawodników, potem jeszcze na chwilę wrócił i potem do końca sezonu siedział. Goga też dziwne nieobecności czy jakieś DNP w kilku meczach. Jeśli do końca będzie trzeba walczyć o bezpośredni awans do playoffs to pewnie kilku absencji można będzie uniknąć. Oczywiście temat do Waszej oceny.

 

Rotacja:

pg: Garland 30/Cade 10/KPJ 8

sg: Cade 18/Huerter 10/Fournier 12/ KPJ 8

sf: Wiggins 20/Coffey 12/Huerter 10/Green 6

pf: PJW 26/Winslow 12/Wiggins 6/Green 4/JRE

😄 Vucević 28/Goga 16/PJW 4/Dedmon

 

Uwagi:

·         Po pierwsze, minuty rozpisane są orientacyjnie. Przy tak szerokim, wyrównanym składzie naprawdę ciężko kogoś pominąć, dlatego należy spojrzeć na to nieco szerzej. Oczywiście, jeśli będzie taka potrzeba to S5 (czy konkretni gracze z tej piątki starterów) pogra dłużej, jeżeli będzie taka możliwość to rezerwowi pograją dłużej, proste, zależy od okoliczności, np. pojedyncze absencje, dyspozycja dnia poszczególnych zawodników, potrzeby zespołu, siła przeciwnika, konkretne matchupy.

·         W przypadku nieobecności w dwóch meczach w tym samym czasie Garlanda i KPJ, do s5 obok Cade’a wskakuje Huerter. W minutach bez Cade’a na piłce pograją głównie Huerter i Coffey, może też być Fournier czy mniej Winslow.

·         Pod nieobecność w dwóch meczach w tym samym czasie Cade’a i Wigginsa do s5 wskakują Huerter i Coffey.

·         W pierwszych meczach trymestru Winslow oczywiście dostanie zdecydowanie większe minuty, potem one naturalnie spadną.

·         Pod nieobecność Bitadze (jak pisałem wcześniej, niejasna sytuacja) backup center oczywiście Dedmon, ale na troszkę mniejszych minutach niż gra Gruzin. Jeśli zdarzy się, że nie ma ich obu to Vucek gra trochę więcej + więcej smallballu z PJW. Jak nie ma w jednym meczu Vucka to gra Goga, a rezerwowe minuty Dedmon + smallball z PJW na centrze.

·         Wspomnę jeszcze o założeniach typu: Fournier gra raczej obok Cade’a czy może chwilę obok KPJ, nie obok Garlanda. Winslow i Green nie przebywają razem na parkiecie.

 

Pozytywy:

·         Świetny obwód, Garland + Cade to już teraz bardzo mocny duet. Fajne trymestry Huertera czy KPJ, jest jeszcze w rotacji Fournier czy Coffey, który również może pograć na obwodzie. Jest moc! Btw, playmaking przy tym zestawie graczy świetny + co ważne, mając takich graczy jak Garland, Cade czy KPJ nie miałbym problemu z łamaniem pierwszej linii obrony, co jest niezwykle ważne i otwiera wiele możliwości dla zespołu w HCO. Ogólnie mój skład pozwala też na bardzo fajny ball movement.

·         Głębia składu. 8-9 (przypadek Winslowa, który w pierwszych meczach trymestru grał dla Blazers takie minuty, znamy sytuację, co było później) zawodników grających w rl średnio powyżej 30mpg, 3 kolejnych powyżej 20mpg. Kłopot bogactwa można rzec. Cały sezon gram szeroką rotacją, dzięki czemu też zmęczenie sezonem nie jest tak duże jak w przypadku wielu innych zespołów, no i wpływa to też na intensywność gry, co może poprawiać przede wszystkim obronę, ale też atak.

·         Rozwój Cunninghama!

·         PJ Washington w formie, Winslow pokazał na początku trymetru co potrafi grać. Bardzo fajne dopasowanie pod ten zespół.

·         Fajny Goga, nareszcie.

·         Jest zdrowie.

 

Negatywy:

·         Obniżka formy Wigginsa, Vucek też słabszy trymestr niż ten poprzedni.

·         Początek trymestru dosyć ciężki. Będzie trzeba się sprężyć, tym bardziej, że sporo meczów z rywalami z konferencji zachodniej.

·         Dwóch starterów ze słabą skutecznością zza łuku (po 28%). Wiggins i PJW też trochę regres w tym aspekcie, ale sytuację ratuje świetny Garland i ławka.

·         Shutdowny, przede wszystkim Winslowa (inne raczej pojedyncze, jedynie Goga kilka dziwnych nieobecności), który był w świetnej dyspozycji na początku tego trymestru i w takiej formie byłby kapitalnym graczem dla mojego teamu.

 

 

Terminarz:

@Grizzlies, @Mavericks, @Mavericks, Warriors, Suns, Rockets, @Lakers, @Rockets, @Rockets, Lakers, Knicks, @Warriors, Wizards, @Hawks, @Pistons, @Cavaliers, Raptors, @Jazz, @Nuggets, Sixers, Jazz, @Bulls, @Bucks, Pelicans, Suns, Kings, Thunder

13 meczów u siebie, 14 wyjazdów, 4xB2B. Kilka meczów z tankerami, ale sporo meczów z bezpośrednią konkurencją z konferencji. Początek trymestru raczej trudny, później już nieco lżej to wygląda.

 

Proponowany bilans:

Tym razem odpuszczę rzucanie konkretną liczbą zwycięstw, zostawiam to oceniającym. Niemniej uważam, że ten zespół jest na tyle dobry, by utrzymać miejsce w top6 konferencji zachodniej i tym samym uzyskać bezpośredni awans do playoffs, co byłoby oczywiście fajnym sukcesem dla młodego zespołu Clippers.

Dzięki Panowie za ten RS. Pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Indiana Pacers!

 

  1. Wprowadzenie i wgląd w sytuacje drużyny:

    prowadzimy na wschodzie po 2/3 sezonu i podczas trade deadline pojawiła się okazja aby pozyskać jeszcze lepszego zawodnika, a więc był to typowy deal po win-now. Zamiast dwóch dość ważnych graczy rotacji (Keldon, Davion) oraz Kenyona Martina jr., który grał u mnie mało,mam więc w zamian Milesa Bridgesa, Landry Shameta. No i jeszcze Drew Eubanks który okazał się ważnym wzmocnieniem. Jasne moja drużyna musi się teraz nieco zgrać ze sobą w trzecim trymestrze, ale to że się wzmocniliśmy „na już” jest też dla mnie niepodważalnym faktem. Więc nie ukrywam liczę na przyzwoity bilans, pomimo wielu urazów w tym trymestrze.

 

2. Absencje , (a kontuzje )
Jusuf Nurkic - 23 
chciałbym tutaj jeden akapit się rozpisać. Nurkic grał swietnie w realu, doprowadził wraz z simonsem do kilku fajnych zwyciestw Blazers tuż przed ASG. Blazers, którzy niestety tankowali okrutnie w tym sezonie. Decyzja i informacja że Nurkica czeka przerwa 4 tygodnie pojawiła się podczas weekendu Allstargame. Nie było żadnej informacji o jakims urazie w trakcie treningu. Uraz Nurkica to problem z bólem stopy, chroniczny, i z tego co rozumiem utrata pewnego zakresu ruchów. Podobny problem miał np kiedys dwade. Nie jest to coś co można wiec lekceważyć. Dlatego u mnie dostanie również 4 tygodnie odpoczynku. Natomiast nie wierze absolutnie w to ze Nurkic nie był w stanie wrocic do gry i grać w tym sezonie a z 4 tygodni zrobiło się 8. Wszyscy wiemy jak wygladała sytuacja blazers w realu, ściągani byli  na listę kontuzjowanych z gry nawet Josh hart czy Justise Winslow prosto po bdb indywidualnie meczach. Liczę ze społeczność uszanuje po prostu rywalizację tutaj i naszą zabawę i da mi pograć trochę tym nurkicem. Wypoczętym i gotowym na play offs. Tak wiec proponuje liczyc go jako pol trymestru out, zamiast calego. Po prostu proceder tankowania w NBA i shutdownow jest już oczywistym faktem i normą, szkoda strzępić ryja bo to haniebne postępowanie utrudnia życie wielu gm w naszej zabawie co roku. 
Chris Paul - 17, w tym dwie absencje w ciągu ost trzech meczy sezonu gdzie Suns w realu grali już o nic. A tu uczciwie trzeba powiedzieć że my będziemy pewnie grali o wynik do końca, wiec liczę ze Paul u mnie zagra te dwa mecze raczej. Jego uraz to był tylko palec, a nie noga żeby trzeba było go oszczędzać w najwazniejszych meczach RS. 
Fred VanVleet - 11
Tu w realu Nurse piłował nim po 40 min i nabawił się drobnych urazów, teraz go pod koniec oszczędzali. W pierwszym meczu PO wyglądał na zdrowego. To jak w kratkę opuszczał mecze tez świadczy o tym ze było to głównie chuchanie na zimne. Ja jednak już się nie będę kłócił, uznajmy że u mnie tez opuscil te 10 spotkan i ostatnie trzy mecze tez raczej daje mu odpocząć chyba ze serio gramy o jakieś lepsze rozstawienie w ostatniej kolejce. 
Kelly Olynyk - 5
Jeff Green - 3
Landry Shamet - 3
 

Tyus Jones - 2 w tym nieobecność w ostatnim spotkaniu gdzie Memphis grało o nic.
Georges Niang - 2 (ostatnie dwa mecze przypadkiem ;) )
Duane Washington jr. - 2
Justin Holiday - 1

Tre Jones - 1
Drew Eubanks - 1 ( nawet jemu blazers ostatni mecz zakazali grać bo był za dobry )

Miles Bridges - 0
Mniej istotni Dieng, Boban i Markus Howard masa DNP ale jak coś zawsze zdrowi i dostepni, by grać. U mnie pewnie tez tylko garbage time ich czeka wiec whatever. 
jak widać nie bedzie tak zle jak myślałem, miałem akurat mega upierdliwe urazy wśród trzech graczy s5 i liderów ale całe szczęście pacers budują zawsze szeroką ławkę i w każdym meczu praktycznie dostepni są Bridges, bracia Jones, Justin, Holiday, Jeff Green, Eubanks, Niang, Shamet, Olynyk,a dodatkowo VanVleet gra w wiekszosci meczy, wiec moim zdaniem całkiem spoko skład jest zawsze, w każdym meczu. Nie bedzie na pewno masowego i seryjnego przegrywania pod nieobecność cp3 i nurkica. Tyus z bratem już o to zadba.

3.  Rotacja:

Wyszło mi po terminach urazów Nurkica,VanVleeta i cp3 Ze tak się złożyło ze Nurkic i cp3 powinni zarówno wrocic i wypaść w podobnym momencie. Obaj wypadli podczas asg. Obaj wróciliby na ostatnie 10-12 spotkań jesli uznać te 4 tyg przerwy nurkica o co proszę. Vleet to tak wypadał w kratkę wiec nie Chce mi się tego rozbijać na czynniki pierwsze wybaczcie. Przygotowałem wersje na mniej więcej pół trymestru, w pełnym skladzie, oraz na mniej więcej pół trymestru w składzie bez Cp3 i Nurkica jednoczesnie. Do obu wersji weźcie poprawkę na to ze dodatkowo czasem zabraknie freda a jego minuty rozdzielam miedzy innych  guardów. 

pelen skład ( około 12-15 meczy)
PG C. Paul 32 Tyus Jones 14 Tre Jones 2
SG F. VanVleet 32 L. Shamet 10 Tre Jones 6
SF J. Holiday 28 G. Niang 16 J. Green 4
PF M. Bridges 32 J. Green 12 K. Olynyk 4
C J. Nurkic 28 D. Eubanks 14 K. Olynyk 6

dodatkowo szanse dostanie duane washington jr Jak brakuje fleta. 


bez nurkica i cp3. DoDatkowo do rotacji wbija duane washington jr na te mecze (13-14 spotkań)

PG Tyus Jones 28 Tre Jones 20
SG F. VanVleet 32 L. Shamet 12 D. Washington jr. 4
SF J. Holiday 30 G. Niang 14 D. Washington jr. 4
PF M. Bridges 32 J. Green 12 G. Niang 4 
C D. Eubanks 28 K. Olynyk 16 J. Green 4

dodatkowo na centrze/pf mam w zanadrzu zawsze Dienga jak trza coś pograć. 


w Tych meczach sprawdzać się bedzie Bridges jako najważniejsze ogniwo ataku. Dodatkowo flet musi wziąć na siebie ekstra odpowiedzialność. Jednak w żadnym momencie sezonu nie muszę piłować nikim po 40 minut, jedynie w 2-3 meczach gdzie procz cp3 i nurkica zabraknie tez fleta może być problem z nadmiarem obowiązków dla justina czy bridgesa. Ten trymestr to czas by docenić głebie pacers, mam cały sezon praktycznie 13-14 very competitive players. Ławka to sami uznani w NBA vetsi. 

 

4. statystyki i opis graczy (nawias liczba nieobecności w realu)

 

Starting five:

PG Chris Paul (17*) - 30,4min 52,5%fg 0,6 trójki na 22% 83,3%ft 13,0pts 3,4reb 11,8as 1,8stl 2,3to 

 

jak mówiłem wyżej przy absencjach, u mnie gra w ostatnich dwóch meczach, jesli tam nadal trzeba się o coś bić. Więc w razie czego około 15 absencji zamiast 17 proszę liczyć ;) 

SG Fred VanVleet (11) - 35,8min 35%fg 2,8 trójki na 30% 88%ft 16,4pts 4reb 5,5as 1,9stl 0,6blk 2,3to

 

Przemilczę chyba jego formę rzutową w tym trymestrze :). Nie mam wiedzy albo nie chce sie nią dzielić na ile to kwestia urazów, a ile zwykły slump high Volume shootera ;) ale niech się już przełamie, no bo w obronie dalej wymiatal w końcówce sezonu. 

SF Justin Holiday (1) - 25,6min 35%fg 2 trójki na 34,5% 76,2%ft 8,3pts 2,2reb 1,4as 0,8stl 0,6blk 0,8to

 

W realu zaliczył zjazd rzutowo, być może spowodowany przeprowadzką, nowym otoczeniem i teammates. Tacy gracze jak on lubią stabilizację i swoje miejsce w skladzie. Całe szczęście trzeci czy czwarty sezon się kończy jak Justin gra w tej samej roli, w tym samym zespole. Wierzę że kiedyś jego koszulka zawiśnie w hali Pacers, niczym Tony Allen w hali Grizzlies, czy Udonis Hasłem w hali

Magic. 


PF Miles Bridges (0) - 34,6min 50%fg 2,1 trójki na 37% 82% ft 20,9pts 6,6reb 4,2as 0,7stl 0,6blk 2to

 

Nowy nabytek, miał doskonałą okazje się pobawić od razu w lidera w kilku meczach.

Zgrywał się z pozostałymi z s5 raczej osobno, niż razem, hehe. Jestem lekko rozczarowany grą w kratkę, ale nowy team tłumaczy na pewno lekki spadek efektywności w niektorych spotkaniach w tej ostatniej części sezonu. W przyszłym roku kandydat do allstar game mysle. Pokazał ten potencjał w wielu spotkaniach w tym sezonie. 


C Jusuf Nurkic (23*) - 32min 59,3%fg (3/4 za trzy 75%) 76%ft 21pts 13,5reb 4,2as 0,7stl 2,5to jak mówiłem w realu okrutnie przytankowano w Portland prosiłbym grzecznie po prostu o liczenie mi tutaj około 15 nieobecności podobnie jak u cp3. Do Momentu zniknięcia zaliczał najlepszy okres w tym sezonie, wiec pozwoliłem sobie te staty podrzucić tutaj jako dodatkowy argument, ze wszystko było z nim jeszcze całkiem okej i ze w begm jego nieobecności to są tylko dodatkowe środki ostrożności w walce o mistrzostwo ;] 

zreszta widać jak mocno był kontuzjowany, 21-13-4 na kosmicznych fg% i wygrał z anfernee simonsem jako co-liderem 4 mecze z rzędu, tak był kontuzjowany. Ta choroba to „przerost skilla” i mogła powodować dalsze wygrane po prostu.   ale wiecie, ja jestem gotów dać mu te 4 tygodnie odpocząć jako wzorowo prowadzona organizacja. 

Reserves:
PG Tyus Jones (2) - 22,2min 42,6%fg 1,4 trójki na 41,4% 73,1%ft 9,8pts 2reb 5as 0,9stl 0,4to

 

rozgrywający co gra sporo i nie traci nawet pół piłki w meczu. Taki gracz to

Skarb. Nie będę już przytaczał kolejny raz statów na jego korzyść, wszyscy wiemy jak z nim jest. Gdy jest na boisku jego team w realu jest o wiele lepszy. Mam na to dowody wiec jakby ktoś nie wierzył to proszę mnie wywołać do odpowiedzi. 


PG/SG Tre Jones (1) - 22min 47,8%fg 0,3 trójki na 22% 70%ft 7,9pts 2,9reb 5,1as 0,9stl 0,8to

 

Przejmuje nawyki po starszym bracie czyli masa świetnych asyst i świetna defensywa, jednocześnie nie traci pilek. Cieszy mnie ze w tym trymestrze zrobił krok do przodu w realu. Bo nałożyło się to z kontuzją cp3 i oddaniem Daviona Mitchella i młody u mnie dostaje swoje pierwsze poważne minuty. 

 

SG/PG Landry Shamet (3) - 22,8min 43%fg 2,2 trójki na 39,1% 81,5%ft 10,1pts 1,7reb 1,5as 0,7to

 

Przyzwoity trymestr i przyda się on bardzo w tym trymestrze z tymi swoimi dwiema trójkami na mecz na 40% efektywności. 

 

SG/SF Duane Washington jr. (2) 19,6min 41,5%fg 1,7 trójki na 39,8% 73%ft 10,3pts 1,6reb 1,5as 0,7stl

 

Coś tam w realu się wykazał spoko scoringiem, więc skorzystam i daję mu trochę szans w III trymestrze. Dobra forma za trzy. 


SF/PF Georges Niang (2) - 22,5min 44,1%fg 2,3 trójki na 41,3% 93%ft 8,8pts 2,8reb 1as 0,6to

 

Przyzwoity i solidny trymestr. Robi swoje u mnie już od półtorej sezonu a teraz uwolnilem mu ostatecznie trochę minut oddając Kenyona Martina jr. 

 

PF/C/SF Jeff Green (3) - 25min 56%fg 0,7 trójki na 31,5% 85%ft 10,5pts 2,9reb 1,5as 0,5stl 1to 

 

Swoje, swoje. 10 punktów co noc na super procentach. Do tego przyzwoita obrona. Bez fajerwerków ale takich weteranów mam właśnie na pęczki. 

 

C/PF Kelly Olynyk (5) - 17,8min 51%fg 1 trójka na 42% 90%ft 8,5pts 4reb 2,6as 0,7stl 1,4to

Jestem troszke na Olynyka zły przyznam. Kelly se wybrał najbardziej lipny team jak dla siebie w tym wieku latem, do tego się w trakcie sezonu uszkodził i sezon ma na straty w realu.  Warto zwrócić uwagę ze to członek klubu 50/40/90 w trzecim trymestrze, wiec forma na koniec sezonu już wracała po malu do normy z poprzednich sezonów a to może dobry prognostyk na PO w begm ;]

 

C Drew Eubanks (1) - 29,5min 64,6%fg 0,2 trójki na 27% 78,4%ft 14,5pts 8,5reb 1,6as 0,8stl 0,5blk 1,5to

 

no spadł mi z nieba chłopak, nie ma co. Steal tego trade deadline. W dodatku pewnie przydałby się w wolves po kontuzji bobwilla wiec lafa ten ostatni ruch duo Qcin/mac na pewno lekko zirytował :) kręcił swietne staty w realu, nie przekładało się to co prawda na wyniki zespołu ale jak wspomniałem już był na tyle dobry, ze w obawie przed wygraną blazers nie wystawili go nawet na ostatni mecz ;] ratuje mi w tym trymestrze zbiórkę i jest przydatnym miechem pod kosz, a moi rozgrywający chętnie go dokarmią na picknroll. 

 

Pomijam Dienga, Bobana, Markusa Howarda, bo czeka ich raczej jedynie polowanie na garbage minutes w tym najważniejszym trymestrze.

 

Cieszy dobra forma rolesów zwlaszcza braci Jones, Eubanksa i Nianga. Liderzy wiadomo trymestr na minus przez urazy ale moi rezerwowi stanęli zdecydowanie na wysokości zadania w końcówce sezonu. 

 

5. Terminarz :

wyglądał on tak: 


@Hawks,
Cavs, Wolves,
@Bucks,
Wizards (b2b)


Zwrócę uwagę że to aż pięć meczy przed allstar game a wiec w pełnym składzie jeszcze. Później dopiero pół trymestru bez nurkica i cp3. W realu wyszło tak ze cp3 i nurk mieli tych meczy mniej w tym okresie mniej niż by mieli grając w pacers ale to już szczegół, taka ciekawostka bardziej. 

Thunder, Celtics,
@Magic (b2b), @Magic, @Pistons, @Wizards,
Cavs,
@Spurs, @Hawks (b2b),
Grizzlies,
@Rockets,
Blazers, Kings,
@Grizzlies (b2b), @Raptors

Myślę ze gdzieś w okolicach tego b2b co powyżej wracaliby już Nurkic i cp3. Pewnie wprowadziłbym ich na zmianę po jednym meczu w b2b Każdy. Pozostałe mecze to byłaby już walka o rozstawienia przed playoffs, wiec raczej w pełnym skladzie ewentualnie mniejsze minuty u Nurkica, czy vanfleta.

Hawks, Nuggets,
@Celtics,
Pistons, Sixers,
@Sixers, @Nets (b2b)


13 u siebie 14 na wyjeździe.
5x back to back
5x cieniaski : Nets, 3x Hawks, Blazers 
9x przeciętniaki: 2x Grizz, OKC, Spurs, Rockets, Kings, 2x Celtics, Raptors, 
13x trudne mecze vs conajmniej tak  mocne co ja teamy

Czyli 
średnio-trudny terminarz. Bez przesady, ale też nie łatwy. Niektórzy i tak nie biorą tego akapitu w ogóle pod uwagę, na moje szczęście..
Lekkim pocieszeniem na ostatni mecz dość łatwy rywal, bo wcześniej możliwy dwa dąży wpiernicz od mega mocnych w końcówce sixers.





6. Wady i Zalety:

wady: 
-kontuzje liderów,  conajmniej pół trymestru jednocześnie bez Nurka i CP3, 
-przez co czwórka 
Nurkic Bridges VanVleet Paul zagra razem raptem kilka spotkań przed Play Offs.
-
rozczarowujący wg mnie sezon Kelly Olynyka

 Zalety: 
-świetny trymestr Tyusa Jonesa
. Jego brata również swoją drogą. A to ze graja ze sobą w jednym zespole musi być dla nich vajną sprawą tak Btw.
-drew Eubanks sprowadzony w porę. Nurkic musiał odpocząć i idealny back up dla niego udało się sprowadzić bardzo tanim kosztem, podczas niespodziewanej rozwałki drużyny mistrzów Timberwolves. To było świetne wzmocnienie mojego składu na III trymestr. 
-
świetny trymestr z dystansu. mam szesciu graczy którzy trafiaja conajmniej 2 trójki na mecz, większość robi to na skitecznosci conajmniej 40%. 

-
wciąż topowa obrona na obwodzie.
nawet te kilka spotkań równocześnie bez fleta i cp3 mam nadal na obwodzie zestaw braci Jones, Shamet i Justin Holiday, wiec bardzo spoko. 
-nie tracimy piłek :)
to to jest chyba nasze motto w tym sezonie można powiedzieć, wystarczy spojrzeć na statystyki.
Tyus, Tre, CP3 to najmniej tracący piłki rozgrywający w lidze. Do tego reszta pozycji tez raczej rozsądnie i bezpiecznie grający Gracze jak Holiday, Niang, Green, czy Shamet.

-trafiamy osobiste. zdecydowana większość teamu to gracze powyżej 80%ft.

 

7. Podsumowanie i proponowany bilans:

wiem ze jest na tyle źle z kontuzjami, ze nie utrzymam hca na całym wschodzie, straty są bardzo małe i poszczególne drużyny miały o wiele lepszy trymestr niż ja. Jednak jest tez z tą głębią co nazbierałem na tyle dobrze,  ze chciałbym powalczyć o hca w I rundzie play-off. Uważam, że moi rezerwowi byliby w stanie zrobić w meczach bez paula i nurkica + w tym dwóch-trzech meczach bez fleta bilans w stylu 7-7, albo 7-8. Reszta to jak zawsze w tym sezonie, wygrywanie ~2/3 spotkań. Tłumacząc na inny przelicznik: Wyegzekwowalbym z moim mega doświadczonym składem każdy mecz przeciwko tankerom w stu procentach, a w pozostałych spotkaniach miałbym bilans około 50/50. Liczę na bilans 16-11 lub 15-12 i że to wystarczy by się utrzymać w top4, bo konkurencja goniła mocno.

Edytowane przez RonnieArtestics
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Portland Trail Blazers

T3

Dla beGM Blazers sezon dopiero się zaczyna, bo zbliża się draft.

Zespół rozwija się obiektywnie nieźle. Green pokazuje, że to był bardzo dobry wybór. Cieszy coraz lepiej spisujący się Toppin. Zespół co prawda miał problemy z rotacją, ale celem nadrzędnym było ogrywanie młodych, a nie wygrywane.

W drafcie Blazers wzmacniać będzie poszczególne pozycje, gromadzić talent i budować na następne sezony. Taki stan rzeczy może potrwać jeszcze rok czy dwa, ale wierzę że na koniec dnia beGM Blazers będzie się bił pierw o Play-off, a z czasem może o więcej.

Najważniejsza informacja tego okresu – „F**k Bill Simmons with a baseball bat wrapped in barbed wire.

Kemba Walker – przybył na końcówkę sezonu. W RL NBA mógł grać, ale nie grał. U mnie ze względu na problemy w rotacji miał swoje minuty jako lider drugiego zespołu. Jego minusów nie da się już zniwelować, wieku też się nie oszuka, ale myślę że przyzwoite minuty by dał takiemu zespołowi jak beGM Blazers.

Payton Pritchard  - w RL jego rola jest nieznaczna, u mnie jest zupełnie inaczej - pod nieobecność Suggsa i Lewisa jest podstawowym rozgrywającym. Wierzę, że jego statystyki wyglądałyby znacznie lepiej, gdyby miał taką rolę jak w beGM Blazers.

Jalen Suggs – nie tak wyobrażałem sobie pierwszy sezon Suggsa w NBA. Miał przebłyski, ale póki co widać, że się uczy gry na tym poziomie. W T3 nie grał za wiele. Mam nadzieję, że w następnym sezonie będzie grał równiej i częściej niż w tym sezonie, poprawi rzut i udowodni swoją wartość. Liczę, że w przyszłości będzie ważnym elementem beGM Blazers.

Kira Lewis Jr. – kontuzja wykluczyła go z gry.

Jalen Green – 21,8 pkt (47,6%FG, 39,4%3P) na mecz w T3. Gra bez kompleksów, a co najważniejsze – coraz lepiej. Nie trzeba nikogo przekonywać (mam nadzieję), że Jalen z każdym tygodniem grał coraz lepiej i podejmuje coraz lepsze decyzje. Niekwestionowany lider w beGM Blazers i przyszła gwiazda ligi. Mógłbym się pastwić teraz nad niektórymi gwiazdami ligi, których Green mijał bez problemów lub zdobywał punkty, jakby ich nie było. Nie ma to jednak sensu, bo liczy się to co będzie w przyszłości, a ta jest póki co obiecująca.

Tyler Johnson – tak, tak… wciąż najpiękniejszy.

Ziaire Williams – W RL Grizzlies grywał średnio po 22 minuty, u mnie gra podobnie, ale ma większą rolę. Dużo gra bez piłki i potrafi wykorzystać nadarzające się sytuacje. Nie jest rewelacyjnie, ale też bez tragedii.

Isaiah Joe – coś tam gra, coś tam rzuca.

Quentin Grimes – wydaje mi się, że jak na drugorundowy wybór spisywał się nieźle. W następnym sezonie oczekuje się od niego jeszcze więcej.

Patrick Williams – wrócił na koniec sezonu. Bardzo dobrze go widzieć na parkiecie. Mam nadzieję, że będzie od teraz zdrowy i w pełni rozwinie swój talent.

Obi Toppin – ofensywnie gra Toppina jest piękna. Przy Greenie, zdrowym Suggsie, Williamsie i Hayesie – gra beGM Blazers jest elektryzująca. W defensywie jest jeszcze sporo do poprawy… Ale szukajmy pozytywów. Myślę, że nie będą to kontrowersyjne stanowiska – 1. Gdyby nie dzban Randle, Toppin miałby zdecydowanie lepsze statystyki; 2. Toppin daje więcej zespołowi RL Knicks niż Randle; 3. Nikt nie chce patrzyć na grę Randla, zaś gra Toppina to inna sprawa. Taki mecz Toppina (przeciwko Raptors!) to nie przypadek, a zapowiedź tego co będzie.

Jaxson Hayes – liczyłem że się odbuduje i to też miało miejsce. Nie jest to wirtuoz, ale swoje zagra. Dodatkowa energia w obronie i wsady. Pasuje do beGM Blazers.

 

Enes Kanter Freedom – chyba grywał.

Robin Lopez – grywał, chyba.

Jericho Sims – kolejny sensowny zawodnik wybrany w drugiej rundzie. Cieszy jego miejsce w rotacji RL Knicks.

 

Depth Chart

PG: Johnson 1 / Pritchard 24 / Suggs 23*

SG: Green 30 / Joe 12 

SF: Williams 24 / Grimes 24

PF: Toppin 30 / Williams 14**

C Hayes 26 / Sims 12 / Lopez 5 / Freedom 5

* pod nieobecność Suggsa – Walker 20, Pritchard 3

** wcześniej ten czas rozdzielany na pozostałych wysokich, Ziaire i Quentina.

 

Wynik T3 - propozycja:

4 - 23

Edytowane przez Ashigaru
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Washington Wizards

 

ROTACJA

 

PG Harden 32 / Davion Mitchell 8 / Joseph 8

SG Davion Mitchell 22 /  Joseph 14 / Cody Martin 12

SF Durant 22 / Gallinari 22 / Johnson 4

PF Johnson 28 /  Durant 6 / Iguodala 10 / Gallinari 4

C Robinson 24 / Howard 14 / Iguodala 4 / Durant 6 

 
W zależności od absencji minuty w tym trymestrze otrzymują również Kenyon Martin Jr. oraz Trendon Watford. 
Przy kontuzji Iggyego zastępował będzie go głównie Watffotd. Dodatkowo zostaną zwiększone minuty Keldona, Gallo i Duranta.


Statystyki: 

James Harden – 37.7 MPG, 21.0 PPG, 7.1 RPG, 10.5 APG, 32.6 %3P, 60.1 %TS 

Kevin Durant -  38.6 MPG, 31.1 PPG, 7.4 RPG, 7.6 APG, 40.0 %3P, 65.0 %TS

Keldon Johnson – 33.5 MPG, 20.3 PPG, 6.1 RPG, 2.7 APG, 34.3 % 3P, 58.8 %TS

Davion Mitchell – 31.1 MPG, 13.7 PPG, 2.2 RPG, 5.6 APG, 31.6 %3P, 50.8 %TS

Cory Joseph – 25.6 MPG, 7.5 PPG, 3.2 RPG, 3.1 APG, 38.5 %3P, 57.7 %TS

Mitchell Robinson  – 26.3 MPG, 8.2 PPG, 8.2 RPG, 0.7 APG, - %3P, 67.9 %TS

Dwight Howard - 19.8 MPG, 8.4 PPG, 7.0 RPG, 0.7 APG, - %3P , 65.7 %TS

Danilo Gallinari - 29.7 MPG, 14.3 PPG, 5.0 RPG, 1.8 APG, 36.4 %3P , 57.0 %TS

Cody Martin - 24.1 MPG, 7.0 PPG, 3.5 RPG, 2.3 APG, 31.0 %3P , 65.4 %TS

Andre Iguodala - 16.9 MPG, 3.4 PPG, 2.8 RPG, 3.0 APG, 31.6 %3P, 40.9 % TS

Trendon Watford - 27.4 MPG, 12.5 PPG, 6.1 RPG, 2.8 APG, 32.1 %3P, 58.5 % TS

Absencje:

Harden - 6
Durant - 8
Mitchell - 1
Johnson - 1
Gallinari - 5
Joseph - 6
Robinson - 4
Martin - 5
Howard - 8
Iguodala - 22

 

Kevin Durant - kozacka forma tego zawodnika w tym trymestrze. Gdyby nie kontuzja i wypadnięcie na 1/3 sezonu to miałby duże szanse na MVP. 

James Harden - chimeryczna forma Hardena w tym trymestrze, który mimo wszystko bardzo dobrze wpasował się w drużynę real Philly, a głównym beneficjentem jego przyjścia jest według mnie Maxey, który zyskał sporo miejsca i pełno wolnych pozycji.

Keldon Johnson - zawodnik, który z każdym miesiącem zalicza progres i się rozwija. Przy Hardenie i Durancie na pewno miałby więcej czystych pozycji przez co jego statystyki mogłyby pójść w górę. 

Davion Mitchell - po jego pozyskaniu zacząłem bardziej śledzić real Kings i widać u Daviona masę energii. Praktycznie zawsze jak grał brał na siebie w obronie lepszego zawodnika i nigdy nie odpuszczał. U mnie sytuacja ma się podobnie i to on zawsze w obronie bierze na siebie trudniejszego zawodnika. W końcówce sezonu gdy Fox nie grał Davion wszedł za niego do s5 i notował statystyki na poziomie: 18.8 PPG/9.3 AST/2.5 RPG. Podobnie jak Maxey w real NBA Davion powinien sporo zyskać na grze u boku Hardena.

Mitchell Robinson - solidna obrona i typowy zawodnik na statystyki w stylu 14/10.

Dwight Howard - podobnie jak Robinson zawodnik przy odpowiedniej liczbie minut zawodnik na double double. Szkoda, że grał w takiej destrukcyjnej drużynie jaką byli tegoroczni Lakers. 

Danilo Gallinari - generalnie przeplatał dobre mecze słabymi ale na koniec sezonu ustabilizował już formę i zarówno w końcówce sezonu jak i playinach grał bardzo dobrze będąc solidną opcją w ataku Hawks.

Cory Joseph -fajnie, że ustabilizował swoje procenty za 3 przez oprócz solidnej obrony dokłada również trójkę co jest na pewno bardzo cenne dla mojego zespołu. 

Andre Iguodala - plaster na PO. Z nim gra będzie na pewno łatwiejsza. 

Cody Martin - solidna opcja z ławki. 

Trendon Watford - szkoda kontuzji na koniec sezonu. Niemniej jednak gdy wszedł do s5 Blazers był jedną z najjaśniej świecących gwiazd w tej młodej drużynie także liczę w przyszłości na stały rozwój tegp zawodnika.

 

Plusy:
- topowa forma Duranta 
- generalnie forma zadaniowców w końcówce sezonu
- masa multipozycyjnych zawodników
- wiele opcji budowy lineupów z killer lineupem (Harden, Mitchell, Gallo, Keldon, Durant)

Minusy:
- chimeryczna forma Hardena 
- sporo pojedynczych absencji u moich zawodników

Bilans: Coś koło 18-9

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MIAMI HEAT 

 

Cześć, w stosunku do poprzedniego trymestru dokonałem jednego wzmocnienia. W zamian za Crowdera doszedł H. Barnes. Ponadto do rotacji/po kontuzji w realu wrócili Brooks, Dragic, Satoransky czy Oladipo.  Barnes był mi potrzebny z tego tytułu, że Big AL w RS nie może już na siebie brać takiego loadu w ataku, a Crowder miał za dużo meczów gdzie można bylo od niego swobodnie pomagać. Jest lepszym defensorem niż solidny w tym zakresie Barnes, natomiast wraz z wymiana Vucka na Ala oraz mianowaniu Brooksa stałym starterem stworzyłem już bardzo mocny w defensywie roster, który potrzebował świeżej krwi w ataku. Harrison licze, że szybko załapie game plan i zacznie wypełniac space w ataku w cornerach podobnie jak w Dubs, tylko tam razem ma już znacznie więcej doświadczenia. W tym sezonie Barnes notuje:

Corners - 48, 3% 3P% 

Catch and shoot - 42,4 % 3P%

U mnie nie bedzie oddawał pull upów. Od tego są Luka i Khris.  Mozna za to liczyć na pick and popy, których z Crowderem nie mogłem grac. Przez lata w BeGM ta zagrywka z Vuckiem siała tu postrach. Ad vocem stretch bigów Big Al na szczęście odzyskał skutecznośc z dystansu (43% w tym trymestrze).

Absencje (bez kombinacji wszystkie; bez względu na DNP, kontuzje czy resty):

  • Brooks - 16 meczów
  • Middleton - 4 mecze
  • Luka - 2 mecze
  • Horford - 4 mecze
  • Rose - cały trymestr
  • Dragic - 11 meczów
  • Portis - 1 mecz
  • Strus - 3 mecze
  • Satoransky - 4 mecze
  • Korkmaz - 8 meczów
  • Tillman - 13 meczów
  • Tillie - 23 mecze
  • Oladipo - 19 meczów

Depth Chart:

1) ten z końcówki sezonu gdy prawie wszyscy są zdrowi:

PG: Brooks 26/Dragic 14 / Satoransky 8

SG: Middleton 32/Oladipo 16

SF: Doncic 34/Strus 14

PF: Barnes 30/ Anderson 18/ Tillman

C : Horford 27/ Portis 21

2) bez Brooksa i Dipo, których nie było większość trymestru:

PG: Strus 26 /Dragic 18/ Satoransky 4

SG: Middleton 32/Satoransky 16

SF: Doncic 34/Strus 14

PF: Barnes 30/ Anderson 18/ Tillman

C : Horford 27/ Portis 21

Nawet rotacje bez Rose przez PO wygląda to bardzo dobrze. Dobrze zbilansowane S5, do tego mocarna ławka: Dragic/Dipo/Strus/Anderson/Portis, która będzie grała naprzeciw wielu wynalazkom z g league. Dragic powrót miał słaby, ale on od początku był szykowany na PO, gdzie historycznie grał na wyższym poziomie (rzadkosc u gościa z poziomu startera/borderline all stara) względem RS. 

Podstawowe staty: 

D. Brooks - 51 TS%

 

First Last G GS MP FG FGA FG% 3P 3PA 3P% FT FTA FT% ORB DRB TRB AST STL BLK TOV PF PTS GmSc +/-
2022-03-13 2022-04-09 11 11 27.1 7.5 16.9 .441 1.2 4.4 .271 2.4 3.1 .765 1.1 1.9 3.0 2.8 0.8 0.4 1.2 3.3 18.5 11.2 8.9

Middleton - 58 TS%

First Last G GS MP FG FGA FG% 3P 3PA 3P% FT FTA FT% ORB DRB TRB AST STL BLK TOV PF PTS GmSc +/-
2022-02-08 2022-04-08 23 23 33.6 7.3 16.6 .444 2.7 7.3 .363 3.9 4.3 .900 0.6 4.5 5.0 5.7 1.0 0.2 2.7 2.4 21.3 15.6 4.4

L. Doncic - 61 TS%

 

First Last G GS MP FG FGA FG% 3P 3PA 3P% FT FTA FT% ORB DRB TRB AST STL BLK TOV PF PTS GmSc +/-
2022-02-10 2022-04-10 25 25 35.9 10.7 22.5 .474 4.0 10.1 .399 6.6 8.8 .755 0.8 8.7 9.5 8.0 1.0 0.7 4.8 2.0 32.0 24.4 2.5

H. Barnes - 65 TS%

First Last G GS MP FG FGA FG% 3P 3PA 3P% FT FTA FT% ORB DRB TRB AST STL BLK TOV PF PTS GmSc +/-
2022-02-08 2022-04-10 27 27 33.3 4.9 9.9 .496 1.5 4.1 .369 4.5 5.3 .846 1.0 3.7 4.7 2.3 0.6 0.2 1.4 1.1 15.8 12.8 -3.6

A. Horford - 66 TS%

First Last G GS MP FG FGA FG% 3P 3PA 3P% FT FTA FT% ORB DRB TRB AST STL BLK TOV PF PTS GmSc +/-
2022-02-08 2022-04-10 23 23 30.1 4.0 7.4 .541 1.5 3.6 .427 0.8 1.0 .864 1.5 6.5 8.0 3.4 1.0 1.4 0.8 1.8 10.3 12.5 12.0

B. Portis - 54 TS%

First Last G GS MP FG FGA FG% 3P 3PA 3P% FT FTA FT% ORB DRB TRB AST STL BLK TOV PF PTS GmSc +/-
2022-02-08 2022-04-08 26 18 27.3 5.4 11.8 .461 1.7 4.9 .346 0.7 1.0 .692 2.3 6.9 9.2 1.0 0.8 0.5 0.8 2.0 13.2 10.9 2.

K. Anderson - 52 TS%

First Last G GS MP FG FGA FG% 3P 3PA 3P% FT FTA FT% ORB DRB TRB AST STL BLK TOV PF PTS GmSc +/-
2022-02-08 2022-04-10 27 3 20.5 3.0 6.2 .476 0.4 1.3 .294 0.8 1.3 .611 1.1 4.4 5.6 2.6 1.1 0.7 1.0 1.7 7.1 7.6 4.0

V. Oladipo - 61 TS %

First Last G GS MP FG FGA FG% 3P 3PA 3P% FT FTA FT% ORB DRB TRB AST STL BLK TOV PF PTS GmSc +/-
2022-03-07 2022-04-10 8 1 21.6 4.4 9.1 .479 1.9 4.5 .417 1.8 2.4 .737 0.4 2.5 2.9 3.5 0.6 0.1 2.0 1.6 12.4 9.0 -0.6

G. Dragic - 46 TS%

First Last G GS MP FG FGA FG% 3P 3PA 3P% FT FTA FT% ORB DRB TRB AST STL BLK TOV PF PTS GmSc +/-
2022-02-26 2022-03-31 16 6 25.5 2.8 7.3 .376 0.8 3.1 .245 1.1 1.4 .739 0.7 2.5 3.2 4.8 0.9 0.2 2.1 2.3 7.3 5.8 1.8

M. Strus - 62 TS%

First Last G GS MP FG FGA FG% 3P 3PA 3P% FT FTA FT% ORB DRB TRB AST STL BLK TOV PF PTS GmSc +/-
2022-02-10 2022-04-08 25 7 21.9 3.3 7.5 .436 2.6 6.4 .409 0.4 0.5 .846 0.2 2.2 2.4 1.4 0.6 0.3 0.9 1.7 9.6 6.6 2.6

T. Satoransky - 57 TS%

First Last G GS MP FG FGA FG% 3P 3PA 3P% FT FTA FT% ORB DRB TRB AST STL BLK TOV PF PTS GmSc +/-
2022-02-25 2022-04-10 23 10 18.5 1.7 3.7 .476 0.3 1.0 .273 1.0 1.3 .828 0.4 2.3 2.7 4.7 0.7 0.2 1.0 1.7 4.8 6.2 -0.6

F. Korkmaz - 48 TS%

First Last G GS MP FG FGA FG% 3P 3PA 3P% FT FTA FT% ORB DRB TRB AST STL BLK TOV PF PTS GmSc +/-
2022-02-12 2022-04-10 19 1 13.4 1.6 4.3 .370 0.8 2.6 .300 0.4 0.6 .667 0.4 1.4 1.8 0.6 0.2 0.2 0.5 0.5 4.4 2.6 0.7

X. Tillman - 52 TS%

First Last G GS MP FG FGA FG% 3P 3PA 3P% FT FTA FT% ORB DRB TRB AST STL BLK TOV PF PTS GmSc +/-
2022-02-28 2022-04-10 14 2 13.6 2.1 4.5 .460 0.2 1.0 .214 1.1 1.6 .652 1.4 1.8 3.2 1.6 0.6 0.1 0.6 1.0 5.4 5.2 0.9

K. Tillie - 17 TS %

First Last G GS MP FG FGA FG% 3P 3PA 3P% FT FTA FT% ORB DRB TRB AST STL BLK TOV PF PTS GmSc +/-
2022-02-28 2022-03-15 4 0 8.4 0.3 2.8 .091 0.3 2.3 .111 0.0 0.0   0.3 1.0 1.3 0.5 0.0 0.3 0.5 1.3 0.8 -1.1 -7.5

 

Terminarz:

  • @Wielkie Pelikany 
  • Brooklyn Nets
  •  Dallas Mavericks
  • @Charlotte Hornets
  • @New York Knicks
  •  San Antonio Spurs
  •  Chicago Bulls
  • @Milwaukee Bucks
  • @Brooklyn Nets
  •  Philadelphia 76ers
  •  Houston Rockets
  •  Phoenix Suns
  •  Cleveland Cavaliers
  •  Minnesota Timberwolves
  •  Detroit Pistons
  •  Oklahoma City Thunder
  • @Philadelphia 76ers
  •  Golden State Warriors
  •  New York Knicks
  •  Brooklyn Nets
  •  Sacramento Kings
  • @Boston Celtics
  • @Chicago Bulls
  • @Toronto Raptors
  •  Charlotte Hornets
  •  Atlanta Hawks
  • @Orlando Magic

Tradycyjnie po Lakers najłatwiejszy terminarz w lidze.

Plusy:

- MVP forma Luki, jest zdecydowanie najlepszym kreatorem w lidze; znalazłem na tt stat, iż za ostatnie 36 meczów trafia step backi na poziomie 48%. Pod koszem kończy w tym sezonie na poziomie najlepszych lat Lebrona (sic!) - 78%.  Można nie lubić mojego zespołu, ale trzeba przyznać że support ma u mnie lepszy niz w real Mavs, z którymi wykrecil swietny bilans. 

- Liderzy opuscili  niewiele meczów: Luka 2g, Khris 4, Big Al 4

- swietna dyspozycja Horforda, real Celtics dominowali w defensywie w tej czesci sezonu. Nadal jest szybszy na nogach i mobilniejszy niz wiekszosc C w lidze (dla Brave polecam akcje z wczoraj jak pobiegl do tranzycji po przechywycie Tatum  ;) ). Co istotniejsze to poprawił diametralnie skutecznosc w ataku - 66 TS% w tym trymestrze.

- jest to zdecydowanie najzdrowszy trymestr mojego zespolu w tym sezonie; kilku graczy wrocilo tj. Brooks/Dragic/Oladipo czy wreszcie Sato po transferze zaczal grac w Wizz. Licze, że da to dodatkowego boostu w pod koniec tego sezonu. Powinno to odciazyc Lukę i Middleton, którzy wzieli na swoje barki spory load w poprzednim trymestrze. 

- transfer Barnesa, którego spacing jeszcze utrudni rotacje u rywali , a w szczegolnosci scrambling defence. Ma za soba dobry okres, grał w każdym spotkaniu i jest sporym upgradem w stosunku do Crowdera w ataku. 

- mocarna lawka i ogolnie bardzo gleboka rotacja, szczegolnie gdzie pod koniec sezonu wiele teamow leci na oparach, a u mnie do rotacji wchodza nowi gracze pokroju Dragic czy Dipo, ktorzy znaja organizacje od lat. Wade w BeGM konczyl kariere w Heat w przeciwienstwie do real Miami, zobaczymy co Dragic zrobi po sezonie ;] 

Minusy:

- brak tradycyjnego rollera, dajacego vertical threat w ataku 

- skuteczność Dragica po powrocie

 

Podsumowanie:

Z pełną odpowiedzialnością mogę stwierdzić, że jest to mój najlepszy trymestr w tym sezonie. Zatem spodziewam lepszych niz w poprzednich trymestrach bilansów od społeczności. Moj lider gral na poziomie Jokera w tym trymetrze, czyli MVP tej ligi. Real Mavs w 3T zanotowali bilans 20-7, a z uporem powtórzę ze Luka ma tu do dyspozycji znacznie lepszy roster. Cieszy mnie, ze Spencer odpalil w Mavs, bo juz w niego przestalem wierzyc, ale nadal daleko mu do Middletona. Do ostatniego meczu walcze o jak najlepszy wynik, wiec proponuję 21-6. Dziękuje za ten sezon, ostatni opis jest wyjatkow0 skąpy jak na mnie. Zazwyczaj zajmuje mi to kilku godzin, a dzisiaj wyrobilem sie w szybkim tempie. Swiąteczna święconka nie zachęca do aktywnosci, chyba tylko @fluber kojarzy to danie. 

 

Edytowane przez tangiers
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boston Celtics

W Bostonie nie zakłamujemy rzeczywistości. W momencie kiedy inni starają się odcinać kupony i przekonywać, że zawodnicy nie grający cały sezon u nich mają się dobrze, bądź też zawodnicy grający c***nie u nich akurat są na niezmiennie stabilnym poziomie, Celtics regularnie, krok po kroku prowadzili od początku sezonu działania mające na celu podniesienie poziomu drużyny. Bez rzucania farmazonami na prawo i lewo jednocześnie oddając graczy, którzy jeszcze kilka miesięcy temu byli trzonem drużyny. Z Allenem, prawdopodobnie bylibyśmy pewniakami do play-in. Bez niego pewnie szanse spadają do 50/50. Głosowanie zweryfikuje. Niemniej bez względu na ostateczny wynik, jestem bardzo zadowolony z walki moich zawodników na koniec sezonu i tego jak zareagowali na kontuzje J. Allena czy też H. Diallo.

Natomiast do rzeczy!

 

Domyślna rotacja:

D. Fox / CJ McCollum / T. Burke

CJ. McCollum / M. Beasley / H. Diallo

S. Bey / H. Diallo / Y. Watanabe

S. Barnes / Y. Watanabe

J. Allen / T. Thompson

 

Po kontuzji Allena do s5 wskoczy T. Thompson, natomiast rotacja podkoszowa będzie łatana długimi, atletycznymi Wingami czyli Barnes, Watanabe i Thor.

 

Statystyki

D. Fox – 58 TS%

image.png.631c0fd7cbad12db8a84aa36632f2dee.png

Te ostatnie 10 meczów to na moje oko czysty shutdown. Niezdefiniowana kontuzja dłoni po meczu, który jakimś cudem cały rozegrał. Niemniej ocenicie sami.

CJ. Mccollum – 58 TS%

image.png.2ae1f2097756056e5b59798a8b6cecca.png

S. Bey -  57 TS%

image.png.4d17fedf040cbb9a2ea93450fe24957b.png

S. Barnes – 57 TS%

image.png.638b291e6593f040982ae71baae1062e.png

J. Allen – 77 TS%

image.png.e800061f60f2624d32828cf9cfd0f96a.png

M. Beasley – 62 TS%

image.png.0a579ed3bafe25831b454fa5419bbaff.png

H. Diallo  - 52 TS%

image.png.18a9f5684dd0a57161afd5004dd9fb24.png

T. Thompson – 56 TS%

image.png.9945430530586bbc4398699cd441b845.png

Y. Watanabe

 image.png.e3f485ce79844932eddfd822c44415b9.png

Przy Japończyku na chwilę się zatrzymam, bo jednak boxscore z 3T nie oddaje w pełni jego solidności. W Raptors grał z konieczności lub też ogony. U mnie pod nieobecność Allena na pewno dostałby więcej minut. Myślę, że większość osób wie, że jest to solidny Roles, niezły help defender i przyzwoity spo up shooter. Na potwierdzenie moich słów statystyki Watanabe z tego sezonu z meczów, w których zagrał przynajmniej 10 minut: 6,3 ppg / 4 rpg / 0,9 apg / 0,5 stl / 0,5 blk na 42% z gry i 35% za trzy.

JT Thor

image.png.6a2a016af98ec1488c905a89c86965c5.png

Zbyt surowy, żeby być na ten moment jakimkolwiek zagrożeniem przy p&p. Natomiast same centymetry i chory atletyzm przy tych warunkach fizycznych, praktycznie za każdym razem jak dostawał jakieś sensowne minuty przekładało się to na ciekawy impact.

 

Terminarz:

image.thumb.png.8f7180e83711eb129eb2dc8d77dbbe32.png

 

Proponowany bilans: 15-12

 

Dziękuję za uwagę i pozdrówki! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DETROIT PISTONS

DEPTH CHART

PG Morant 30 / Russell 18 / Dunn 0

SG Trent Jr. 20 / Russell 10 / Richardson 18 / Wiggins 0

SF Avdija 20 / Oubre Jr. 18 / Trent Jr. 10 / Banton 0

PF Markkanen 28 / Wagner 16 / Avdija 4 / Paschall 0

C Valanciunas 28 / Adams 20

ABSENCJE

Zrzut-ekranu-2022-04-18-233016.gif

Josh Richardson opuścił na początku trymestru 3 spotkania z powodu wymiany, więc u mnie byłby na spokojnie gotów do gry

Podczas nieobecności:

- Russell, Dunn i Richardson przejmują minuty Moranta. Małe minuty dostaje Dunn.

- Gdy nie ma Trenta lub Richardsona za ich miejsce wchodzi Wiggins i Oubre schodzi na SG.

- Gdy nie ma Markkanena jego minuty przejmuje trójka Wagner, Paschall, Avdija

- Solidna pozycja C

STATYSTYKI

Zrzut-ekranu-2022-04-18-232815.gif

TERMINARZ

Zrzut-ekranu-2022-04-18-232623.gif

PROPONOWANY BILANS

Krótko. Według mnie idealnym bilansem będzie te 16-11. Chłopaki się znają, D-LO pokazywał już wiele razy, że potrafi przewodzić aspirującej playoffowej drużynie i poradzi sobie podczas nieobecności Ja. Bardzo fajny trymestr w wykonaniu Avdiji, który pokazuje przebłyski solid startera, momentami 3 opcji. Wagner pokazał, że może mocno wspomóc atak z ławki podczas tych 12-15 minut na boisku i dobrze zapełni dziurę gdy nie ma Lauriego. Dobrze widzieć "grającego" Dunna w lidze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

DENVER NUGGETS 

TRYMESTR III

 

1. Tytułem wstępu

Dobrze, że ten deadline nie wypadł na G2 serii z Dubs, bo być może by mi się pisało ten opis znacznie ciężej, a tak, trzeba zakładać, że będzie lepiej, bo już raczej nie będzie gorzej ;) Jednoześnie podczas pisania czuję fizyczny ból gdy piszę nazwiska swoich beGmowych Wacków, mając świeżo w pamięci postawę supportu Joka w G1, choć raczej nie wypada się nad nimi jeszcze pastwić, w rs spisali się naprawdę powyżej oczekiwań.. Z drugiej strony też jestem bardzo zadowolony, że mam w rosterze tylu graczy potrafiących grać na poziomie top100 ligi; pozyskanie Brunsona, Forbesa i Reeda tylko dodały mi atutów zwłaszcza w ofensywie, co nie ukrywając, było moją pewną bolączka przez sporą część sezonu,zwłaszcza gdy pauzował Grancik. Ostatecznie jednak udało mi się stworzyć pięknego potwora, który na tle 90% drużyn w naszej zabawie wygląda dość zajebiście, no i z tego cieszę się najbardziej, a przecież Jok też nie jest tutaj jakby bez znaczenia, prawda?

 

2. Rotacja

PG  Mike Conley (24)  Caruso (12) Brunson 12)

SG  Brogdon (26)  Brunson (14) Caruso (12) Forbes (6)

SF  Royce (30) Reed (10) Grant (8)

PF  Grant (24) Vanderbilt (24)

  Jokić (36) Bamba (12)

komentarz: przy absencjach Brogdona  czy innych graczy z pozycji 1-3 większą liczbę minut dostają Forbes i Reed

 

3. Absencje

Jokić - 0 (shutdown)

Conley - 3

Brogdon - 18 (shutdown)

Grant - 9 (shutdown)

Royce - 1

Caruso - 13 (shutdown, tak to przynajmniej wygląda, zwłaszcza ta absencja tóż przed PO)

Brunson - 0

Vanderbilt - 2

Bamba - 0

Forbes - 0

Reed - 0 (był dostępny w rotacji Nuggets, ale nie zawsze grał)

 

komentarz:sytuacje shutdownowe Granta, Brogdona i Caruso są raczej oczywiste, ale wiem, że ostatnia dwójka nie wróciła w najlepszej kondycji lub formie (Brogdon odczuwał dolegliwości po kontuzji na przełomie T1 i T2) a Caruso nie odnalazł genialnej formy z czasów przed tym co zrobił mu Allen

z tego względu daję tym dwóm graczom więcej odpoczunku by nie musieli grać aż tyle, dodatkowo Brogdon gra niewielką ilość minut i zawsze gdy wynik jest rostrzygnięty, to staram się go sadzać jak najszybciej

Brogdon dostanie 10 dodatkowych spotkań odpoczynku - nie będę Wam tutaj podawał, które to konkretnie mecze, napewno unikam b2b, no i celuje w mecze z niżej notowanymi rywalami

Caruso dostnie 5 takich spotkań, także liczba minut w tym wypadku nie powinna go też ekploatować

w ich miejsce do rotacji wchodzą Forbes i Reed

podjąłem taką dacyzję jedynie dlatego aby mieć jak najbardziej wypoczęty skład przed PO, reszta graczy wtym Grant nie musi odpoczywać i spokojnie dogra do końca rs w tych minutach, które zaproponowałem

 

4 Statystyki i opis graczy

Jokić

jokbas.png

jokadv.png

Nie martwcie się nie będzie tutaj kolejnej laurki okraszaną 27 tweetami z kolejnym milstonów Andrzeja ;] Wszyscy wiemy jak sytuacja wygląda i choć nawet da się zrozumieć pewne argumenty fanów Biida czy Antka, to drugie MVP stało się już praktycznie faktem. Jokić w T3 był jeszcze bardziej nie do powstrzymania niż kiedykolwiek - dwie nagady miesiąca; obroniony 6 seed ze sporą szansą na nawet lepszy wynik, kwiecień kończony linijką 38/17.5/6/2.3st, historyczny na skalę całej ligi popis jednego aktora. Jedyne co można Jokowi zarzucić, to kłopoty z trójką, ale sobie, to ogarnął po swojemu, rzuca znacznie mniej za 3, dzięki temu ogarnął trymest na 66TS - nie trzeba chyba tego tłumaczyć ;]

 

Conley

conleybas.png

conleyadv.png

Majeczek nie jest w rzeczywistości w swojej najwyższej formie, to raczej oczywste, na szczęśćie u mnie jest tylko jednym z bardzo ważnych graczy i akcenty roskładają się na większą liczbę obwodowych. Liczę na jaggo solidne PO, ale u nas się nie obawiam o jego grę, zawsze lepiej mieć Conleya niż go nie mieć.

 

Royce

roycebas.png

royceadv.png

 

Royce raczej trzyma pewien poziom gry, podobnie jak Conley nie ma ostatnio najlepszego okresu, ale u mnie jest już startem od dłuższego czasu, dodatkowo nie ma na swoich barkach dużej części defensywy, tak jak to się dzieje w Jazz. Kto wie, może nawet @Alonzo przekonał się, Royce ma warunki również na grę sg ;)

Brogdon

brogdonbas.png

brogdonadv.png

Nie lubię pisać o oczywistych shutdownach, w ogóle ten proceder zaczyna mnie już mocno męczyć, ale też wszystkie informacje wskazują na to, że Pacers nie chcieli ryzykować kolejnych urazów, a przy okazji trochę ostrzej przytankować. Ostatecznie w meczach w których Malcolm rzeczywiście zagrał zaprezentował się całkiem zajebiście, 21/5/5 na spokoefektywności, to powinien być niezły wyznacznik tego jak mógłby wyglądać u mnie w tej części sezonu.

 

Brunson

brunsonadv.png

brunsonbas.png

Czasem mi się udaję w tej grze odpowiednio pokręcić w miejsach gdzie czycha prawdziwa okazja, Wymiana po Brunsona, to był strzał w dziesiątkę co powoduje, że moja rotacja na dziś dzień  nie ma praktycznie żadnych wad. Niezwykła, błyskawiczna kariera skromnego chłopaka, który zaraz w realu dostanie wielką kasę, ale też chyba nikt nie ma wątpliwości, że stanie się to w 100% zasłużenie. Wymennie z Brogdonem moja trzecia opcja ataku, niekwestionowany lider 2nd unity w parze z Caruso.

 

Caruso

carusobas.png

carusoadv.png

A co do Caruso, to Grayson Allen... Ty wie co. Smutna jest to historia patrząc na formę w jakieś wrócił Alex, dalej jednak nie wymieniłbym go na nikogo innego, bo do mojej koncepcji wpasowuje się idealnie. Trzymam kciuki aby zagrał jeszcze dobre mecze w POs.

 

Vanderbilt

vanderbas.png

vanderadv.png

Ten cwaniak, trener Soty, nie szarżuje minutami Vandergoata i ja też suma sumarum nie mam potrzeby tego zmieniać. Na te 20kilka minut gwrantuje mi największe pierdolnięcie spośród wszystkich rolsów tego typu, jego szarże, które czasem inicjuje  z głebi drugiej połowy tylko po to aby tylko dać sobie szansę na blok lub ofensywną zbiórkę są higlightsem w zasadzie każdego meczu, mega koń, który zaraz dostanie sowitą wypłatę za swoją grę i pomoc w transformacji rs Wolves.

 

Grant

 

grantbas.png

grantadv.png

No i co ja mam Wam napisać? Wszyscy wiemy co się w rs Pistons odwala przez te akurat dwa ostatnie lata. Prawda jest jednak taka, że u mnie gra w T3 praktycznie wszystko i może niekoniecznie będę forsował 19ppg na 60TS, ale już musimy przestać udawać, że Grant kończy u mnie 4letni kontrakt, zwiększyłem mu rolę w ataku już dawno temu, jeden rok z Jokiem dał mu zarobić 60/3, nie sądzę aby u nas było nim zainteresowanie powyżej tej kwoty, ja natomiast cieszę się, że jeszcze gra u mnie i prosiłbym abyście też w końcu to odnotowali, bo brak wiary w umiejętności Granta (i Vandergoata) pozbawiło już nas sporo rok temu.

 

Bamba

bambabas.png

bambaadv.png

Na zlocie jakieś cwaniaki próbwali mi sprzedać tejk, że Bamba się nie udał i nie ma co się w ogóle już nim podniecać. Kompletnie się z tym nie zgadzam, Mołzes ma bardzo solidne wskaźniki defensywne, a jego trójka aktualnie znajduję się na dostępnych dla niewielu 43%,  to jest zajebisty prognostyk, wiadomo, że Bamba raczej wirtuozem post upu nie będzie, ale nie jest drewniany, a fundamentals rozwija bardzo harmonijnie. 11/8/2/1/1 w 24 minuty na bdb efektywności, to nie jest ogórek, Stefan.

 

Forbes

forbesbas.png

forbesadv.png

Kolejny fajny pickup, do rl Nuggets wszedł z futryną zaliczjąc pół trymestru w okolicach 50% za 3, później było już dość widocznie gorzej, ale nawet przy tych minutach co biega u mnie na pewno nie powinno się go lekceważyć, ścisła czołówka trójkowiczów offscreen w lidze

 

Reed 

reedbas.png

reedadv.png

To już tak zwany ananas na torfie (?) Szkoda, że u mnie też jest na 2W, ale na pewno jestem zainteresowany jego usługami w przyszłym sezonie, gość robi dobrze te rzeczy, które kulały zwykle u Bartona czy Craiga, bardzo odpowiedzialny, szybki na nogach i dość atletyczny, wróżę mu karierę, nie tylko ztego powodu, że gra w Nuggets

 

5. Terminarz

@ Raptors

vs Magic

@ GSW

@ Kings

vs Kings

@ Blazers

vs Thunder

vs Rockets

vs Pelicans

vs GSW

@ Kings

vs GSW

vs Raptors

@ Sixers

@ Wizards

@Cavs

vs Boston

vs LAC

vs Suns

vs Thunder

@ Hornets

@ Pacers

vs Minny

@ Lakers

vs SAS

vs Grizz

vs Lakers

komentarz: nie jest to trudny terminarz, bardzo dużo drużyn ze środka stawki, dodatkowo Lebron opuszcza mecze Lakers na końcu sezonu

 

6. Podsumowanie i proponowany bilans.

Jeśli przeczytaliście cały ten opis, to już raczej się domyślacie, że celuję w najlepszy trymestr w tym sezonie, dodatkowo widzę szansę aby był to przynajmniej identyczny najlepszy wynik każdej z drużynn w beGM. Jeśli zaakceptujemy shutdowny, ta drużyna praktycznie nie posiada żadnych wad w kontekście walki w rs, playoffy to już oczywiście innaaaaaa kwestia i to pod każdym względem, natomiastu na tu i teraz nie mogę sobie zaproponować gorszego bilansu niż 22-4 lub 21-5, ale zdecydowanie celuje w tą lepszą opcje. Nie będę już tutaj wymieniał swoich plusów, zwłaszcza, że minusy nie za bardzo widać, ufam w Waszą ogarkę, zesztą nigdy nie miałem większych problemów co do głosów na moich Nuggets. Mam wrażenie, że aktualny lider tabeli powinien mieć spore problemy w tym trymestrze dlatego absolutnie nie sadzam nikogo kto tego potrzebuje i walczę do końca nawet o trumf w rs

pozdrawiam gorąco, a Ty @Eld się tam trzymaj, kapiszonie

LBS

 

Edytowane przez LeweBiodroSmoka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TORONTO RAPTORS

Rotacja:

Rotacja uwzględniająca tylko graczy którzy grali w 3T:

PG:    Patrick Beverley 31 / Malachi Flynn 10 / Lou Williams 7
SG:    Anfernee Simons 36 / Garrison Mathews 12
SF:    Dorian Finney-Smith 36 / Damion Lee 12
PF:    Pascal Siakam 38 / Chimezie Metu 10
C.      Dwight Powell 24 / Precious Achiuwa 24

Tak bym grał gdyby Lillard i Turner wrócili:

PG:    Damian Lillard 30 / Patrick Beverley 18
SG:    Anfernee Simons 36 / Patrick Beverley 12
SF:    Dorian Finney-Smith 36 / Damion Lee 12
PF:    Pascal Siakam 38 / Precious Achiuwa 10
C.      Myles Turner 22 / Dwight Powell 16 / Precious Achiuwa 10

Świetny Siakam który pod nieobecność FVV w realu, był wszystkim czego akurat Raptors potrzebowali. Niesamowita końcówka sezonu zaowocowała 5miejscem na Wschodzie. Bev w Wolves pełni niesamowicie ważną rolę, brakowało mi dobrego obrońcy na pozycji PG/SG. DFS zawsze kryje najlepszego gracza drużyny przeciwnej i dokłada świetną trójkę (45%), Achiuwa który jest w stanie kryć Biida czy Giannisa i także daje dobry rzut za 3, Powellowi po odejściu Porzingisa wzrosły minuty co zaowocowało 11,6pts, 6rb na 71%, Simons i eksplozja jego gry dzięki której Blazers wygrali kilka meczów co raczej nie było po myśli FO. Bench Warmers też coś pograli. Gdyby tylko zdrowie dopisało...

STATYSTYKI:

Anfernee Simons -  26,3pts 5,1 as 2,3 rb 47% FG%, 47% 3P%  8 meczów
Pascal Siakam - 23,9 pts 8,2 rb 5,4 as 49% FG%, 33% 3P% 26 meczów
Dorian Finney-Smith - 12,9 pts 4,4 rb 1,7 as  54% FG%, 45% 3P% 26 meczów
Precious Achiuwa - 12,0 pts 5,7 rb 46% FG%, 40% 3P% 27 meczów
Dwight Powell - 11,6 pts 6,0 rb 1,4 as 71% FG% 27 meczów
Patrick Beverley - 9,7 pts 4,0 as 3,6 rb 41% FG%, 36% 3P% 22 mecze
Chimezie Metu  - 9,2 pts 5,0 rb 1,0 as 52% 
FG%, 40% 3P% 23 mecze
Malachi Flynn - 7,6 pts 3,1 as 2,3 rb 42% FG%, 37% 3P% 12 meczów
Garrison Mathews - 7,5 pts 2,1 rb 0,9 as 37% FG%, 33% 3P% 27 meczów
Damion Lee - 6,3 pts 3,5 rb 1,2 as 41% FG%, 24% 3P% 19 meczów
Lou Williams - 5,2 pts 1,7 as 1,5 rb 37% 
FG%, 39% 3P% 19 meczów

DNP: Lillard, Turner, Hardaway Jr, Davis

Kontuzje:

Kolejny sezon w którym nie mogę grać w pełnym składzie, rok temu Siakam w tankujących wtedy Raptors postanowił poddać się operacji tuż przed zakończeniem RS przez co poległem w 1rd PO, teraz Lillard oraz Turner nie grają i spadłem do Play In. Historia podobnych urazów u innych zawodników wskazuje że powinni już grać a nie grają ponieważ ich zespoły w realu mają inne cele. W przypadku Hardawaya i Davisa sprawa jest jasna. 

Damian Lillard:

13 Stycznia: Lillard przechodzi operację: Damian Lillard underwent a successful surgery on his abdomen on Thursday morning and said he is "feeling good."He will now be re-evaluated in 5-6 weeks.

22 Stycznia: Sean Highkin of Bleacher Report writes that Dame "seemed open" to shutting it down if the franchise's "clear plan" was to develop young guys and play for the draft lottery. 

21 Marca: Lillard is making tremendous progress and has looked strong in workouts, according to sources, but the team decided it was best for Lillard’s rehab process to sit the remaining 12 games as the Trail Blazers play their group of young players.
 

Podobne kontuzje w przeszłości: Mało kto decydował się na operację w trakcie sezonu. Na przestrzeni ostatnich 10 sezonów znalazłem tylko dwa takie przypadki. Jrue Holiday który poddał się operacji pod koniec RS gdy Pels nie mieli szans na PO oraz Steve Blake w sezonie 12/13. We wszystkich trzech przypadkach czas powrotu to było 6-8 tygodni. Steve Blake operację przeszedł 5 Grudnia a na parkiet powrócił 29 Stycznia. 55 dni zajął mu powrót, jeśli zastosować podobny przelicznik u Lillarda to powinien on wrócić już dawno temu, na mecz z Wizards 12 III, co raczej nie miało już sensu ponieważ Blazers byli w serii porażek a starterami byli Elleby, Eubanks, Watford, Brandon Williams.

Myles Turner: 

Tak trenował sześć tygodni temu. W tym wypadku też nie było sensu wracać do zespołu który przegrał dziesięć ostatnich meczów i do samego końca walczył z Thunder o jak najwyższe rozstawienie przed loterią.

 

Plusy/Minusy:

+ Pascal Siakam który powinien być w trzecim zespole All NBA za ten sezon
+ Dużo dobrych obrońców
+ Świetny ofensywny okres Simonsa

- Kontuzje
- Dużo nowych graczy w składzie, więc brak zgrania może występować na początku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • january odpiął/ęła ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.