Skocz do zawartości

Nagrody 21/22 - dyskusja


LeweBiodroSmoka

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, Koelner napisał:

Po meczu finałowym warto wręczyć nagrodę najlepszemu zawodnikowi serii. 

Te MVP finałów kończą się tak, że albo dostaje anchor mistrzowskiego teamu (80% przypadków), albo jeden z liderów wyrównanego teamu (10%), albo kompletne nazwiska z dupy, bo lider zagrał tak sobie/ktoś postanowił docenić rolesa/ktoś zagrał super game 7 (10%). Wprowadzając MVP playoffow (jak w hokeju) nie byłoby sytuacji z MVPs dla Maxwella, Worthy'ego, Parkera czy Iguodali - i nagrody szłyby po prostu do najlepszych graczy mistrzowskiego teamu (bo w perspektywie całych playoffow oni okazują się najlepsi), już abstrahując, ze żaden z nich nawet na MVP finałów nie zasługiwał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, BMF napisał:

Te MVP finałów kończą się tak, że albo dostaje anchor mistrzowskiego teamu (80% przypadków), albo jeden z liderów wyrównanego teamu (10%), albo kompletne nazwiska z dupy, bo lider zagrał tak sobie/ktoś postanowił docenić rolesa/ktoś zagrał super game 7 (10%). Wprowadzając MVP playoffow (jak w hokeju) nie byłoby sytuacji z MVPs dla Maxwella, Worthy'ego, Parkera czy Iguodali - i nagrody szłyby po prostu do najlepszych graczy mistrzowskiego teamu (bo w perspektywie całych playoffow oni okazują się najlepsi), już abstrahując, ze żaden z nich nawet na MVP finałów nie zasługiwał.

Finały to jest święto - wyjebane co się działo w 1rd ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, BMF napisał:

Często to co się dzieje wcześniej jest ważniejsze od samych finałów. 

Więcej było ekip w finale konferencji niż w samych finałach i trochę chora sytuacja byłaby jakby najlepszy gracz do finałów konfy nie zagrałby w finale w zwycięskiej drużyny a dostałby statuetkę :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Koelner napisał:

Więcej było ekip w finale konferencji niż w samych finałach i trochę chora sytuacja byłaby jakby najlepszy gracz do finałów konfy nie zagrałby w finale w zwycięskiej drużyny a dostałby statuetkę :) 

Raczej nic takiego by nie miało miejsca (tzn. dalej dostałby najlepszy gracz winnera), za to nikomu nie przyszłoby na myśl (gdyby miał oceniać cale playoffy), że w sumie fajnie będzie dać statuetkę Worthy'emu, bo zagrał kozackie G7, albo innemu Iguodali. 

Dlatego MVP playoffów byłoby bardziej quality nagrodą. 

Ale to tak na marginesie, nikt po 50 latach pewnie tego nie zmieni. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, BMF napisał:

Raczej nic takiego by nie miało miejsca (tzn. dalej dostałby najlepszy gracz winnera), za to nikomu nie przyszłoby na myśl (gdyby miał oceniać cale playoffy), że w sumie fajnie będzie dać statuetkę Worthy'emu, bo zagrał kozackie G7, albo innemu Iguodali. 

Dlatego MVP playoffów byłoby bardziej quality nagrodą. 

Ale to tak na marginesie, nikt po 50 latach pewnie tego nie zmieni. 

Piszesz o 50 latach a podajesz 3 przykłady :) teraz wiesz dlaczego ta dyskusja jest bez sensu :) można wymyślić nawet nagrody za każdą rundę dla mnie no problem ale statuetka mvp finals jest zawsze prestiżowa, szczególnie dla zawodników o czym wielokrotnie wspominają w książkach, publikacjach , wywiadach , więc po co to zmieniać? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Koelner napisał:

Piszesz o 50 latach a podajesz 3 przykłady :) teraz wiesz dlaczego ta dyskusja jest bez sensu :) można wymyślić nawet nagrody za każdą rundę dla mnie no problem ale statuetka mvp finals jest zawsze prestiżowa, szczególnie dla zawodników o czym wielokrotnie wspominają w książkach, publikacjach , wywiadach , więc po co to zmieniać? 

ci co by dostali MVP playoffs też by w swoich książkach podkreślali prestiżowość tej nagrody xD

18 minut temu, LAF napisał:

Skoro napisałeś, że najlepszy gracz całych Play-Off powinien dostać tą statuetkę a co za tym idzie byłby najlepszy w finale to co to za różnica ? 

szybka podpowiedź

BMF tak nie napisał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, julekstep napisał:

ci co by dostali MVP playoffs też by w swoich książkach podkreślali prestiżowość tej nagrody xD

oczywiście ale mam takie odczucie, że mvp finals to jest taka wisienka na torcie, w tym momencie gdy wszyscy się cieszą, emocje są na najwyższym poziomie jeszcze dostajesz za ten ostateczny bój nagrodę dla najlepszego gracza. to jest unikalne, ten moment oraz ta chwila. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Koelner napisał:

Piszesz o 50 latach a podajesz 3 przykłady :)

Nope: Reed, White, Maxwell, Magic, Worthy, Dumars, Parker, Pierce, Iguodala - to ,,MVP finałów'', którzy nie byliby ,,MVP playoffów'' w swoich ekipach, z czego parę wyborów byłoby może do obrony (i nie chce mi się w to wnikać), paru zasługiwało na MVP finałów, ale nie było najlepszymi graczami playoffow w swojej ekipie (Pierce, Dumars), a paru nie zasługiwało nawet na MVP finałów, a dostało dzięki circumstances.

Ale owszem, kulturowo se zrobiono MVP finałów, to się tego już nie odwróci - ale potem masa ludzi pisze ''o, Steph Curry ni ma MVP finałów, ale przypal'' gdy typ ma dwa tytuły jako najlepszy gracz mistrzowskiego teamu, więc dla mnie to bs - więc nie cenie tej nagrody, i gdyby było ,,MVP playoffow'' to nie byłoby nieporozumień. Jak się dalej nie zgadzasz, to muszę się z tym pogodzić i możemy się rozejść. ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MVP playoffów sprawiłaby,  że za kilka lat MVP rs straciła by na znaczeniu, a tak te nagrody konferencyjne to będzie gratka już dla tych graczy najlepszych drużyn i jakoś zachowana będzie równawaga w randze nagrody.

to raczej reformy systemu wybierania Finals MVP bym szukał

Edytowane przez LeweBiodroSmoka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Lucas napisał:

Od tego sezonu mamy też MVP Finałów Konferencji

 

 

Mvp finałów konferencji 🤣 

Równie dobrze można dawać mvp każdej rundy, LeBron wreszcie będzie miał czegoś więcej od Jordana (a nie, zapomniałem że on nie zagrał w PO) 

No i zawsze jedno trofeum więcej do zgubienia przez Jokica 

 

Japrdle

 

@LeweBiodroSmoka sorry ale mvp za 82 mecze rs to chyba trochę bardziej imponujące osiągnięcie niż za max 7 spotkań które absolutnie nic nie dają bo w po liczy się tylko jeden puchar 

Nagroda pocieszenia dla płaczącego embiida 

@LeweBiodroSmoka

Edytowane przez josephnba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, LeweBiodroSmoka napisał:

tzn tak zakładałem, bo myślałem, że MVP Finals bedą osobną nagrodą, no nie wiemy jakby to rozwiązali właściwie

nie no chodzi o to że ZAMIAST Finals MVP powinno być playoff MVP (ofc pewnie i tak by się przyjęło że z defaultu leci tylko do gracza mistrzowskiej ekipy -> ale przykładowo w 2015 były to Curry zamiast Iggiego itp)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, julekstep napisał:

nie no chodzi o to że ZAMIAST Finals MVP powinno być playoff MVP (ofc pewnie i tak by się przyjęło że z defaultu leci tylko do gracza mistrzowskiej ekipy -> ale przykładowo w 2015 były to Curry zamiast Iggiego itp)

no dla mnie taka nagroda za całe playoffs zjadła by prestiż sezonowego MVP dość szybko, już teraz jak się komuś MVP nie podoba to jest pitolenie aby patrzeć na playoffs

oczywiście ze strony postronnego kibica moze to wygladać inaczej niż u mnie na dziś dzień, ciężko mi tu być obiektywnym w tym względzie, ale taki mi się wydaje, że jest pewne zagrożenie prrzy takiej zmianie

 

Edytowane przez LeweBiodroSmoka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.