Skocz do zawartości

NY Knicks - City Never Sleeps


LukaszKopys

Rekomendowane odpowiedzi

No i startujemy 2021-22

Czy to już jest sezon na mistrzostwo ?

Teoretycznie Nie, a praktycznie.... ?  (i zaraz się zacznie !  hihihi, w sensie Wy się zaczniecie odzywać ..... :p  )

Przy mocno obciążonym sezonie i kontuzjach (wlasnych/innych zespołów), które sa nieodzowną częścią tej gry, może sie okazać, że NYK ma dwa pełne składy, które moga grać po 20 minut angażując się na 110- 120 % 

ps. jeśli taki był plan to niezwykle przebiegły uważam..... (zamiast pakowac 400 mln w dwóch graczy,  praktycznie mają  4 po 100 a wynik na parkiecie - (minus) kontuzje i zmęcznie może być bardzo podobny)

Z czysto statystycznego punktu widzenia, czy to może rozbudzić emocje/marzenia/plany co do walki o mistrzostwo (to zbyt wiele - chyba .... :) ) ale walke o finał konferencji ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wschód jest trochę trudny do przewidzenia bo są pewniaki jak Bucks i Nets ale cała reszta jest albo w przebudowie ( Boston, Toronto) albo robiła wynik ponad stan jak Knicks czy Hawks... Nie wiem czy Kemba potrafi prowadzić zespół na poziomie PO bo w Celtics średnio mu to szło.Fournier grał bardzo dobrze na Igrzyskach i jeśli to przeniesie na grunt NBA to będzie druga runda ale Finał Konferencje przy parze Bucks-Nets prawie niemożliwa ( choć akurat Nets zawsze będą grali bez Irvinga przez całe potencjalną rundę PO z Knicks)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, LukaszKopys napisał:

Przy mocno obciążonym sezonie i kontuzjach (wlasnych/innych zespołów), które sa nieodzowną częścią tej gry, może sie okazać, że NYK ma dwa pełne składy, które moga grać po 20 minut angażując się na 110- 120 %

No mogą, ale Thibs i tak będzie rypał Juliusem po 40 mpg, a resztą starterów po +30. Ta głębia się przyda dopiero, jak ktoś złapie kontuzje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat jak nigdy, uważam, ze pozycja PG jest bardzo bezpieczna..... nawet w przypadku ew. kontuzji.

Będzie grał średnio Kembą i Darkiem po 20-23 minuty, w zależności który ma "lepszy dzień" i więcej będzie wnosił (dokładnie jak rok temu z Darkiem).

A gdy nie będzie szło jednemu, to drugi dostanie 25-30 minut,

a jak jednego zabraknie to wrzucą na PG  EQ lub da chwile pograć Milesowi (myślę, ze Miles swoją obroną może wywalczyć sobie stałe miejsce w rotacji, Thibs takich lubi)

 

Jestem bardzo ciekaw, czy nie wprowadzą "zarządzania energią" i w każdym meczu zabraknie np. jednego ( kluczowego / kontuzjogennego / bardzo ważnego dla systemu ) gracza w rotacji.... z jednej strony w ramach odpoczynku a z drugiej, zeby wszyscy mogli pograć jakies normalne minuty na parkiecie. 

 

Jestem ciekaw tego "procesu" - eXperymentu 

z taka ławką mogą grac pressing przez 48 minut - chciałbym kiedyś zobaczyć taki mecz w ich wykonaniu - 100 % Defence + 100% pressing przez  48 minut np. w walce o finał konferencji.

Edytowane przez LukaszKopys
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

organizacja jest w najlepszym miejscu od dwóch dekad.

 

oczywiscie final konferencji to mrzonki.

niemniej sposob zarzadzania wydaje sie moze skutecznie przyciagnac w ciagu 2-3 lat superstara

ktos oglada dokladniej te przedsezonowki? jak wyglada toppin w obronie?

szkoda, ze nie zostal bullock zamiast burksa. o to mam jedynie zal

Edytowane przez człowiek...morza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, człowiek...morza napisał:

szkoda, ze nie zostal bullock zamiast burksa. o to mam jedynie zal

trochę racji ale dał dupy w PO.

za trzy ceglił , jego jednowymiarowość w ataku było uwypuklona przez hawks . burks wyglądał lepiej i może to zadecydowało.

 

uważam ,że PO to pewniak, 2 runda możliwe a finał konfy jest do zrobienia jeśli będą w stanie przejść takie ekipy jak Hawks ( jest to możliwe) no i Nets musiałoby się połamać ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.10.2021 o 08:19, LukaszKopys napisał:

No i startujemy 2021-22 w Nowym Jorku

Czy to już jest sezon na mistrzostwo ? w mieście które nie śpi i ma aż dwa zespoły w NBA?

Teoretycznie Nie, a praktycznie.... ?  (i zaraz się zacznie !  hihihi, w sensie Wy się zaczniecie odzywać ..... 😛 )

Przy mocno obciążonym sezonie i kontuzjach (wlasnych/innych zespołów), które sa nieodzowną częścią tej gry, może sie okazać, że NYC ma dwa pełne składy, które moga grać po 20 minut angażując się na 110- 120 % 

 

Z czysto statystycznego punktu widzenia, czy to może rozbudzić emocje/marzenia/plany co do walki o mistrzostwo przez zespół z Nowego Jorku gdzie za wcześnie rozstrzygać który to z dwóch  (to zbyt wiele - chyba .... :) ) ale walke o finał konferencji ?

 

cóż ciekawy sezon w Nowym Jorku

lekko poprawiłem wpis i jest OK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.10.2021 o 11:08, ttr napisał:

Lol czytając ten temat odnoszę wrażenie jakby Knicks było 3 siłą wschodu.

Istnieją Heat, Sixers i Celtics. Ciekawi są też Hawks, Bulls i Pacers. Niby Knicks przeciwko tym ekipom byliby zdecydowanym faworytem serii? Cmon..

Myślę, że z każdą z tych drużyn, które wymieniłeś, Knicks mogą toczyć wyrównany bój w RS, co do PO będę ostrożniejszy, patrząc na nasz występ z Hawks i Juliusa szczególnie,. Z kolei patrząc dalej, gdzie doszli Hawks w po, a gdzie Knicks byli ustawiani przed startem zeszłego sezonu to sam awans i ta seria wyglądają dobrze. 

Druga piątką Knicks : Noel/Taj , Obi, Knox, Burks, Rose + ciekawi rookies Sims / Grimes / McBridge - ta głębia robi wrażenie. Kemba + Evan wydają się być w sporym stopniu, brakującymi elementami układanki. To jest skład na 2 rundę po i ciężki 7 meczowy bój z Hawks / Heat / Sixers / Celtics , który może zakończyć się nawet awansem do ECF, lub łatwa odpadka z Bucks lub Nets (jesli będą zdrowi), będzie bradzo ciężko, ale kto wie. 

 

Dożyłem czasu kiedy 3/4 tematu pisze tu o Knicks i o potencjalnej 2 rundzie po, Orzeł spać nie może jeśli to czyta :D pozdro swoją drogą ! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Kuzyn Kalondzelo napisał:

Myślę, że z każdą z tych drużyn, które wymieniłeś, Knicks mogą toczyć wyrównany bój w RS, co do PO będę ostrożniejszy, patrząc na nasz występ z Hawks i Juliusa szczególnie,. Z kolei patrząc dalej, gdzie doszli Hawks w po, a gdzie Knicks byli ustawiani przed startem zeszłego sezonu to sam awans i ta seria wyglądają dobrze. 

No, ale przecież dyskusja była o PO, a nie RS. Utah Jazz prawdopodobnie skończy sezon w okolicach 60W i z 1-2 seedem, a w PO znowu spotykają się ze swoimi problemami. Tak samo jak byli kiedyś Hawks czy Raptors na wschodzie i masa innych ekip. 

 

2 godziny temu, Kuzyn Kalondzelo napisał:

Druga piątką Knicks : Noel/Taj , Obi, Knox, Burks, Rose + ciekawi rookies Sims / Grimes / McBridge - ta głębia robi wrażenie. Kemba + Evan wydają się być w sporym stopniu, brakującymi elementami układanki. To jest skład na 2 rundę po i ciężki 7 meczowy bój z Hawks / Heat / Sixers / Celtics , który może zakończyć się nawet awansem do ECF, lub łatwa odpadka z Bucks lub Nets (jesli będą zdrowi), będzie bradzo ciężko, ale kto wie. 

Ta głębia daje Ci sporo możliwości w RS, ale przypominam, że Thibbs to nadal Thibbs :)

Rozpisz sobie np ewentualną serię Heat czy Sixers (nie wiadomo jak to się tam zakończy z tym Simmonsem). Knicks będą faworytami? No nie wydaje mi się. Nie wiem ja byłbym bardzo ostrożny z chojrakowaniem z ECF czy pewną II rundą. Lubie Randle'a, fajnie, że Knicks po latach c***owizny są pozytywną zagadką bo to dobre dla ligi. Żaden z nich contender, są w gronie 3-4 zespołów, które mogą zaskoczyć ot co.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, josephnba napisał:

Knicks z Heat to siedem wyrównanych spotkań? 

Ja prdle

Dokładnie o tym pisałem. Taka reakcja pewnie była u większości komentatorów, gdy ktoś powiedział na początku sezonu 2020/2021, Knicks w po w tym roku.

Oczywiście sporo w tym optymizmu  o czym piszę, nie brakowało mi go wcześniej, nie zabraknie i teraz. Zdaje sobie sprawę, że może też być odjazd w 1 rundzie. 

3 godziny temu, ttr napisał:

No, ale przecież dyskusja była o PO, a nie RS. Utah Jazz prawdopodobnie skończy sezon w okolicach 60W i z 1-2 seedem, a w PO znowu spotykają się ze swoimi problemami. Tak samo jak byli kiedyś Hawks czy Raptors na wschodzie i masa innych ekip. 

 

Ta głębia daje Ci sporo możliwości w RS, ale przypominam, że Thibbs to nadal Thibbs :)

Rozpisz sobie np ewentualną serię Heat czy Sixers (nie wiadomo jak to się tam zakończy z tym Simmonsem). Knicks będą faworytami? No nie wydaje mi się. Nie wiem ja byłbym bardzo ostrożny z chojrakowaniem z ECF czy pewną II rundą. Lubie Randle'a, fajnie, że Knicks po latach c***owizny są pozytywną zagadką bo to dobre dla ligi. Żaden z nich contender, są w gronie 3-4 zespołów, które mogą zaskoczyć ot co.

 Zgadzam się i podtrzymuję, skład z szansą na 2 rundę po, zobaczymy jak się sezon ułoży. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, josephnba napisał:

@Kuzyn Kalondzelo bliżej mi to twierdzenia, że Knicks będą poza po niż w drugiej rundzie.

Randle po extension wcale nie musi wyglądać tak dobrze jak rok temu, motywacja nie jest jego mocną stroną 

Tym bardziej że w tym roku konkurencja jest większa 

Skad ci się wzielo ze motywacja nie jest jego mocna strona? Chyba jeden z ciezej pracujących na treningach/siłowni zawodnikow w całym NBA - tak sie o nim wypowiadaja inni a i po jego postach w mediach społecznościowych mogę wywnioskować ze gość uwielbia harówkę na sali i sprawia wrazenie ze treningi dają mu szczerą przyjemność. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

josephowi pewnie chodziło o to, że po podpisaniu umowy z Knicks Randle miał trochę słabszy sezon niż w Pelicans gdzie był w kontrakt year, ale to też nie do końca prawda bo o ile 3pter/jumper mu zjechał to sporo lepiej bronił. Jakby nie było coś tam podpatrzył od Jrue Holidaya i Davisa.

Tak jak @RonnieArtestics prawi. Nie robisz progressu w tej lidze z roku na rok nie mając zajebistego work ethic i motywacji, a Randle co sezon to inny gracz. Lepszy niż wcześniej. Zobaczymy jak to będzie w tym roku i jak zareaguje na tą fatalną serie z Hawks gdzie niepotrzebnie chciał się bawić w Lebrona.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym Randlem to chyba było tak, że on w poprzednim sezonie zrobił tak ogromny progres, bo przy dużym volume zaczął wyrabiać +40% z midrange/za 3/+80% z osobistych, a dla wysokiego z dobrymi handles to jest absolutnie topowy wynik.

I z Hawks miał w sumie podobny shooting chart jak w regularze (nawet więcej spod obręczy rzucał), tylko miał ogromny slump (kilkanaście procent z midrange, 33% za 3), więc siłą rzeczy zanotował żenującą serię.

Więc w sumie prawdą jest, że to jakiś znak zapytania, i nie dlatego, że typo ma questionable work ethic (były w pewnym momencie chyba jeszcze w Lakers zdjęcia jak poprawił muskulaturę etc), a dlatego, że jak Randle nawet trochę zjedzie z tych swoich świetnych shooterskich cyferek to z automatu nie będzie już tak fajny. Typ w poprzednim sezonie z long J/3pt miał 11-12% niż jego career average. Ale może nie zjedzie, who knows.

W sumie osobiste też poprawił o 9%, a to zawsze wymierny wyznacznik czy jakiś progres rzutowy to fluke czy nie. Ale jakimś allstar-pewniakiem to on chyba jednak nie jest.

Typ tak bardzo poprawił rzut (ekhmekhmbensimmonstołajza), że z tym jego work ethic to musi być odwrotnie i nieźle pracuje nad sobą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liczyłem że w na rozgrzewce przd sezonem pograja wszyscy gracze "po równo" ...... byłęm ciekaw młodych ...... a tymczasem......

 

Pytanie !?

Czy Thibs "umi" liczyć tylko do 7 ? w świeta do 8 ?

Czy Thibs musi zawsze wygrywać i taka wpaja mentalność ?

Czy on pomimo długiej i ciekawej łąwki będzie grał tylko s5+2 ?

 

Jak byłem ciekaw zmian w mysleniu tak widzę, że Rondel będzie grał dalej po 39 minut a Toppin 5, że Kemba zacznie mecz (20 minut) a Rose skończy (28 minut), że Barett dalej bedzie gral 35 minut, a pozostali gracze będa poprostu zarabiac pieniądze :)

 

.... obym sie mylił !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.