Skocz do zawartości

EBL 2021/2022


Pepis21

Rekomendowane odpowiedzi

Mathews swoimi decyzjami to przegrał mówię to z perspektywy laika PLK bo oglądałem w tym sezonie może 6 meczy 

Za każdym razem jak się zbliżaliśmy to robił stratę albo zamiast spunktowac spod kosza wychodził na trójkę do rogu...

Ma podobno 23 lat? Selekcja rzutowa 16to latka, 1kwarta to w ogóle antykoszykowka w ataku każdy rzut przez ręce 

Wnioski z 2 meczy Anwil nic nie gra w tranzycji gdzie ma przewagę, Frasun ich sam dzisiaj do tego zachęcał machając co akcje

Za mało atakują kosz 

Mathews dzisiaj ile z 7 strat?

Ale nawet już jebac to, w ataku że był minusowy ze stratami i decision makingiem selekcja rzutów 

W obronie jest fajny 1na1 ale jak broni na picku to zawsze mu idzie to słabo i wysoki musi wychodzić wyżej przez co 1 i 2 rotacja jest spóźniona i na samym końcu rotujący do rogu ma 2 kroki więcej na sprincie i kończyło się to kilka razy trójkami 

Fajnie ze powalczyli ale jednak sami nie chcieli sobie pomóc wspomiana trójka z rogu zamiast layupa

Błąd połowy

Pudlowane layupy i osobiste masa tego była w tym jak i poprzednim meczu

W game 1 sędziowanie dramat

W g2 w sumie ok

Seria do wygrania bo były to równe mecze ale będzie ciężko 

Za dużo palowania za 3 zwłaszcza że wydaje się jest przewaga pod koszem

Za mało Bella z piłka i za mało gry na Petraska który wydaje się że może mijać wysokich i grać spoko tyłem czasami

Jeszcze co do mathewsa na żywo widać że jako jedyny jest zawsze nie ogarnięty na boisku ciągle czegoś nie wie jak każdy zna zagrywke po timeoucie ktoś mu musi coś wyjaśniać dopowiadać itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, LAF napisał:

Jak ktoś mi powie czemu ten buszmen nie dostał flagrant II a Kowal technika to chętnie go posłucham.

Kowalczyk dostał technika, bo przyaktorzył i to mocno a poza tym nie miał prawa wyrywać piłki z rąk Johnsona (ta powinna trafić do sędziego), stąd też pewnie Johnson dostał niesportowego zamiast dyskwalifkujący. Swoją drogą Kowalczyk nie wiem co w ogóle robił na parkiecie, wcześniej ponoć sam nie chciał wchodzić a teraz był bardzo słabym ogniwem Włocławka.

Co do meczu to można się śmiać ale teraz Anwilowi Almeida naprawdę by się przydał. Mathews jakby nie dojechał mentalnie na play-offy, bo z Toruniem też miał niezbyt dobrą serię, Dykes za to słabo półfinały ale coś słyszałem, że gra z urazem pleców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Pepis21 napisał:

Kowalczyk dostał technika, bo przyaktorzył i to mocno a poza tym nie miał prawa wyrywać piłki z rąk Johnsona (ta powinna trafić do sędziego), stąd też pewnie Johnson dostał niesportowego zamiast dyskwalifkujący. Swoją drogą Kowalczyk nie wiem co w ogóle robił na parkiecie, wcześniej ponoć sam nie chciał wchodzić a teraz był bardzo słabym ogniwem Włocławka.

Co do meczu to można się śmiać ale teraz Anwilowi Almeida naprawdę by się przydał. Mathews jakby nie dojechał mentalnie na play-offy, bo z Toruniem też miał niezbyt dobrą serię, Dykes za to słabo półfinały ale coś słyszałem, że gra z urazem pleców.

Almeida przede wszystkim wchodził na kosz w hc i grał w tranzycji 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Kubbas napisał:

Seria do wygrania bo były to równe mecze ale będzie ciężko

Nie powiedziałbym, że były równe. Anwil prowadził w sumie może przez 3 minuty. Legia w każdym z meczów już w pierwszej kwarcie wychodziła na dwucyfrową przewagę, od samego początku narzucając swój rytm.

10 godzin temu, Pepis21 napisał:

Co do meczu to można się śmiać ale teraz Anwilowi Almeida naprawdę by się przydał. Mathews jakby nie dojechał mentalnie na play-offy, bo z Toruniem też miał niezbyt dobrą serię, Dykes za to słabo półfinały ale coś słyszałem, że gra z urazem pleców.

Jak wygląda Almeida, kiedy zespół nie funkcjonuje dobrze, widzieliśmy w zeszłym sezonie. Anwil nie przegrywa przez indywidualne umiejętności zawodników.

Słabe początki meczów to zwykle sygnał, że coś z gameplanem jest nie tak i tutaj w pierwszej kolejności upatrywałbym przyczyn. Nie wiem jednak co by się musiało w tym względzie stać, żeby Legia po serii pięciu zwycięstw przegrała nagle trzy razy z rzędu. Zwłaszcza w obliczu problemów kadrowych Anwilu. Chciałbym się mylić, ale dla mnie raczej pozamiatane.

Edytowane przez Jendras
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Jendras napisał:

Nie powiedziałbym, że były równe. Anwil prowadził w sumie może przez 3 minuty. Legia w każdym z meczów już w pierwszej kwarcie wychodziła na dwucyfrową przewagę, od samego początku narzucając swój rytm.

nie no Jendras w 1 meczu po prostu poczatek byl slaby, a jakby policzyc open looki wykreowane anwilu za 3 to bys mial z 10 trojek ktore musza wpasc na tym poziomie u takich shooterow, w pewnym momencie w 3 chyba kwarcie byl stretch 2 minutowy gdzie spudlowali 4 trojki z open lookow pod rzad do tego po drugiej stronie broniac fenomenalnie

ten mecz start 23-3 a itak koncowka byla bardzo bliska

spudlowane layupy spod samej obreczy, masa osobistych i glupie decyzje mathewsa

Cytat

Jak wygląda Almeida, kiedy zespół nie funkcjonuje dobrze, widzieliśmy w zeszłym sezonie. Anwil nie przegrywa przez indywidualne umiejętności zawodników.

Anwil przegrywa przez brak ataku obreczy i brak gry w tranzycji, za kazdym razem jak ktokolwiek atakuje obrecz dzieja sie dobre rzeczy, pomalowane w tej serii jest otwarte, idealna seria dla Almeidy

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, LAF napisał:

 

@Pepis21 ładnie wytłumaczyłeś technik dla Kowala i w pełni to zrozumiałem. Są podane przepisy, które kwalifikują takie zachowanie na technik a czy w tych przepisach nie ma, że uderzenie rywala w twarz po gwizdku to flagrant faul II ?

Przepis o faulu dyskwalifikującym jest dość krótki i mówi jedynie o "rażąco niesportowym zachowaniu" przy czym nie ma wyszczególnie co takim zachowaniem jest, stąd interpretacja należy do sędziów.

Obejrzałem jeszcze raz powtórkę i podejrzewam, że sędziowie podciągnęli to pod "zawodnik nie stara się zagrać piłką i następuje kontakt". Kontakt, który wynikł z odepchnięcia Kowalczyka (przy tych emocjach u niektórych będzie to naturalna reakcja obronna) gdzie plaskacz (zewn. częścią dłoni) po prostu się zdarzył, więc sądzę że zinterpretowali to jako nieintencjonalne zagranie a padolino a'la Neymar jeszcze bardziej mogło ich w tym utwierdzić.

Może kiedyś Zamojski (a może Calika zaprosi) będzie ponownie u Chanasa to pewnie zajmą się wyjaśnieniem dokładniej czemu podjęta została taka a nie inna decyzja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@LAF problem leży głównie w tym, że przepis nie jest konkretny tzn. na pięć takich sytuacji możesz mieć pięć różnych decyzji, gdyż zapis pozwala na szerokie pole interpretacji szczególnie, że nie jest to taka jednoznaczna sytuacja jak np. Johnson-Almeida z g4 finałów 2018 roku gdzie Aaron perfidnie i z pełną premedytacją strzelił Ivana z łokcia w tył głowy.. Gdzie Johnson dreptał z piłką ciężko powiedzieć, ale na powtórkach wygląda iż szedł w stronę Szczurka (tj. Trawickiego), bo po samym gwizdku wzrok miał właśnie w niego wpatrzony. Tu jest dobrze pokazana cała sytuacja: https://polskikosz.pl/incydent-kowalczyk-vs-johnson-sluszna-decyzja-sedziow-wideo/

Edytowane przez Pepis21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orbita to jednak nie Ludowa. 63 pkt różnicy rekordem różnicy punktowej jeśli chodzi o playoffy a 23 trafione trójki to rekord ligi ogólny. Masakra a dodatkowo Kanter złapał uraz. G4 jest grane już w Hali Ludowej. Ten mecz to też dobry prognostyk dla Anwilu, bo gospodarze póki co nie wygrywają w półfinałach. Jeszcze ciekawostka:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.