Skocz do zawartości

[2035] Draft i Free Agency - Komentarze


julekstep

Rekomendowane odpowiedzi

Kilka słów o twojej najnudniejszej drużynie ;)

FA:

-oddanie Robina Lopeza za Kyrie Irvinga i DeAndre Jordana. Mega fajna wymiana- po sezonie gdzie doszedłem do finału konferencji dostaję najlepszego gracza tego draftu plus DeAndre, który daje mi to czego oczekiwałem od Lopeza. Dzięki Kuba!

- przedłużenie Josha Howarda za marne 5 baniek na trzy sezony. Gracz na 17/7 jako trzecia opcja- anytime. Poszedł dopiero w ostatniej rundzie co znaczy, że wysoko się cenił ale również, że GMowie z kasą mają słabą orientację. A może po prostu są zajęci rzucaniem maxów Randolphom itp...

- MLE dla Rodrigueza i LLE dla Bobły. Pierwszy może ujrzeć parkiet w przypadku odejscia Marburego.

 

CAMPY:

- Kyrie Irving +38 i staje się pierwszym rozgrywającym Minny na lata. Jako ciekawostkę podam, że tytuły numer 3 i 4 zdobywałem z Irvingiem prime. A ciekawostka druga to tytuły 1 i 2 z Glennem Robinsonem prime.

- DeAndre Jordan +45- lubimy drewno, lubimy DeAndre

- DeSagna Diop +9- jak widać odpowiada mu rola w zespole i zarobki co przekłada się na ciężką pracę, takich graczy cenimy.

- Ray Allen -13, lekki zjazd, ostatni rok dużego kontraktu, z tym panem widzimy się ostatni sezon.

- Josh Howard -6 więc bez znaczących zmian.

- Stephon Marbury -30, poddał się po przybyciu Irvinga i bez walki oddał pałeczkę. To wciąż solidny rozgrywający z cyferkami tam gdzie potrzeba- świetna trójka i jumpshot, bardzo dobra obrona, Możliwe, że jednak będzie u mnie rozgrywał z Irvingiem u boku jako SG...

- rolsi jak Robinson, Kaman, Rodriguez praktycznie bez zmian

 

PLANY NA SEZON:

- Minnesota jest w bardzo dobrej sytuacji z dwójką młodych perspektywicznych graczy pozyskanych za Lopeza

- po korektach mogę grać o mistrzostwo lub scigać się z Nuggets o wybór w drafcie

- po sezonie spada ponad 40 baniek z salary

Plan na sezon się jeszcze nie wykrystalizował ale na pewno tank nie jest już jedyną opcją braną pod uwagę. 

 

kyrie.jpg

 

DZIĘKI @kuba2419 !!!

Edytowane przez kahR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seattle SuperSonics

FA/Wymiany:

Po tym jak znów fatalnie zakończyłem sezon przegrywając 2/3 meczy w drugiej części sezonu i znów nie awansując do playoffs, musiałem rozwiązać palącą kwestię braku funduszy na QO dla Brooka Lopeza. Porozumiałem się w sprawie wymiany ze Spurs odnośnie zejścia z wysokiego kontraktu Ersana Ilyasovy - to był właściwie jedyny sposób - on albo McGrady (którego gdyby nie ten deal musiałbym odpuścić po kolejnym sezonie). Ceną był cały zestaw picków, ale Ersan miał świetne campy (+28) i powinien zrobić się naprawdę fajnym graczem rotacji (choć oczywiście przepłaconym (niech żałują wszyscy ci GMowie, którzy nie chcieli zrobić ze mną tego dealu :P ) - ostatecznie udało mi się tu jeszcze pozyskać Michaela Beasleya, którego widzę jako podstawowego sf u siebie po przesunięciu Millsapa na pf. Drugim dealem było zejście z umów Muresana i Mahinmiego za lepszego backup centra z dobrym blokiem - pozyskałem dzięki temu Jamaala Magloirea z Nuggets. Tu tez rozwiązałem tłok na pozycji centra, gdyż po przesunięciu Lopeza na C zrobiło mi się nagle aż 5 centrów. Mahinmi miał wreszcie fajne campy (+20 poprawiając większość ważnych stats dla podkoszowego), ale zejście z jego kontraktu daje mi ważna elastyczność finansową po kolejnym sezonie. Muresan również jako backup stał się dla mnie zbyteczny - choć tu liczyłem na łatwiejsze utrzymanie Jasona Smitha pod kątem przyszłości (jeszcze nawet nie tego sezonu), ale niestety mi go Tecu podebrał w ostatniej chwili. Choć z drugiej strony to dla mnie zawsze dodatkowe 2-3mln pod kątem kilku innych umów które planuję podpisać - zatem niewykluczone, że Tecu wyświadczył mi przysługę. Na FA podpisałem za minima Dennisa Scotta i Josha Childressa zwiększając sobie głębię na sf - bo właściwie tylko tu mi jej brakowało. Udało mi się też wreszcie w IV turze FA podpisać Anthony Morrowa - dopinając głębię na sg. Nie licząc Morrowa przy pozostałych graczach kierowałem się tym, by dobrze wypadali w grze Inside, gdyż właśnie tak planuję grać w tym sezonie.

Campy:

Nie mam już żadnych rookiech, zatem szału się nie spodziewałem, choć liczyłem na poprawę skilli podstawowych graczy.  

Brook Lopez +23. Na jego dobrych campach mi najbardziej zależało. W końcu to on ma pełnić rolę lidera. Experyment z jego grą na pf wypadł średnio, zatem wracamy do najoczywistszego ustawienia. Poprawił się nieznacznie w większości stats (cieszą zwłaszcza te defensywne), choć cały czas mi brakuje u niego lepszej zbiórki. Cały czas jeszcze spory potencjał 68 - zatem tu licze jeszcze dalej na jego rozwój i stanie sie jednym z najlepszych centrów, bo jak na razie chyba tu jego brat solidniej jako simkowy defensywny kloc wypada. 

Paul Millsap +13. Tu również po poprzednich rewelacyjnych campach jest poprawa. Pewnie jako sf miałby znów szanse na All Star Game i All League Team oraz All Defensive Team, ale próbujemy ustawienia w Inside Millsap/Lopez pod koszem. Ma bardzo dobrą zbiórkę i naprawdę wszechstronne dobre skille (tylko 3P ma poniżej 50 - ale tu też się poprawił na 43). 

Michael Beasley +11. Mój nowy nabytek mam nadzieję, że tez się będzie nadawał do gry Inside - gdzie przynajmniej teoretycznie prezentuje się dobrze. Ersan był słaby w ofensywie i brakowało mi tak naprawdę dobrego gracza na sf - stąd kombinacje z Millsapem, czy McGradym. Liczę wreszcie na odpowiedni balans s5. Mike poprawił się o kilka pkt. w kilku ważnych sillach - 3P, PostD, DriveD, Block, DReb, tracąc nieznacznie w kilu innych, ale wygląda to obiecująco. 

Tracy McGrady -16. Spodziewałem się, że Tacy może coś zacząć tracić, choć on cały czas jeszcze nie ma 30. Żałuję, że pogorszył się nieco w InsSc i w statsach defensywnych, choć potencjał mu spadł tylko o 2. Raczej juz bedzie moja opcja nr3 w ofensywie za duo Millsap/Lopez.

Jamaal Tinsley +10. Tu miła niespodzianka i mimo wieku mój podstawowy pg mi się poprawił + poprawił mu się tez potencjał o 2. Ma bardzo fajnie rozłozone skille poza zbiórką i blokiem, noo.. mógłby jeszcze być nieco lepszy w InSc (choć tu tez się symbolicznie poprawił), ale nie można mieć wszystkiego.

Największe pozytywne zaskoczenie - Goran Dragic +43. JumpSh +5, Handl +9, PostD +6, PerimD +9 plus poprawił sie praktycznie we wszystkim i chyba będę mu musiał znacząco zwiększyć rolę z ławki. Kosztowało to 8pkt. potencjału, ale to jego najlepsze campy. 

Największy zawód - DeMar DeRozan -4. No chyba juz nie zostanie All Starem.. Z drugiej strony rozwiązał mi się właśnie problem z jego wysokim kontraktem. Pogorszył się w obronie i trójce, ale wzrosło mu +8 w Stealach czy +5 w Passing. Cały czas ma jednak fajne skille do gry Inside i jeszcze nie wiem czy on, czy Dragic będzie backupem na sg. 

Szkoda słabych campów Anthony Morrowa -6 na sf. edytowałem post ze zmianą pozycji po podpisaniu go, ale chyba powinienem odnowić post lub wpisać drugi - źle wyszedłem na prośbie Julka o jednym poście w temacie :P No nic.. trudno :) Moja młodzież - Flynn i Pittman na minus, choc Dexter +8 w PostD i poprawił zbiórkę. Flynn - fatalnie.. Nowe narybki Scott i Childress poprawiły za t potencjał, choć Scott zleciał o -23 w skillach, a Childress w sumie +1 - pewnie minut dla nich nie będzie bo na sf za Beasleyem będzie grał DeRozan. No i kapitan drużyny - Udonis Haslem - 7. W potencjale stracił tylko 1pkt. W sillach znaczących różnic nie ma - ot tu mu się minimalnie poprawiło, a gdzie indziej pogorszyło. Miał fajna drugą częśc sezonu i będzie moim drugim wysoim z ławki za Magloirem, tóry daje mi przede wszystkim blok. 

Plany na sezon:

Oczywiście awans do playoffs. Drugie części dwóch poprzednich sezonów mnie brutalnie sprowadziły do parteru i to pomimo braku kontuzji. Simka jak na razie jest dla mnie baaaardzo bezwzględna. Fajnie by było jakby mi sie w końcu coś udało :) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, julekstep napisał:

Wstępny ranking cyferkowy (uwzględnia ostatni trade Spurs-Wizards):

image.thumb.png.5bd75130765be528c265f29ab59b432f.png

ofc brać z przymrużeniem oka (jak widać SFy cierpią + ranking bierze pod uwagę tylko 8 najlepszych graczy w teamach, gdzie w takich C's faktycznie jest 8 GRYWALNYCH graczy :) )

A te rankingi graczy są dostępne w pliku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Pablo81 napisał:

A te rankingi graczy są dostępne w pliku?

nadgrałem teraz plik campy2035 - tam są wszystkie rankingi

generalnie tak jak pisałem - pełne power rankingi dam pewnie w niedzielę ale na pierwszy rzut oka wydaje się że mamy 3 głównych contenderów w tym roku (i jednego bonusowego!):

1. Celtics (w pełnym zdrowiu zdecydowani faworyci, ale tam każda kontuzja to będzie mała tragedia)

2. Raptors (w zasadzie do szczęścia brakuje im tylko backupa na PG i dodatkowego sensownego wysokiego do rotacji, przespanie CJ Watsona może się zemścić)

3. Rockets (nie mają tak dobrych liderów jak dwie pierwsze ekipy, ale mają najlepszą głębie...chociaż im też brakuje backupa na PG :), pytanie też czy Robin Lopez jest już na tyle dobrym defensorem żeby ukryć braki Love'a)

....

4. Hornets (serio - mimo fatalnych campów to po dodaniu Artesta jest to mega kompletna ekipa, chociaż na Calderonie to te wszystkie Westbrooki, Stefki i Iverki będą robić życiówki :))

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.