Skocz do zawartości

Chicago Bulls 2021/2022


Thomas

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, josephnba napisał:

Love i Lauri razem? To oznacza najgorszy defensywny duet ligi pod koszem

Kevin znowu nie dostanie poważnych minut. Wątpie by Cavs nim grało. Przetrzymają go tak długo aż odstąpi od większości kasy i wtedy go wykupią ale grać to on nie zagra...To jest fenomen ,że za Lonzo nie oddali wybory a za Markannena dostali pierwsza rundę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, ely3 napisał:

Kevin znowu nie dostanie poważnych minut. Wątpie by Cavs nim grało. Przetrzymają go tak długo aż odstąpi od większości kasy i wtedy go wykupią ale grać to on nie zagra...To jest fenomen ,że za Lonzo nie oddali wybory a za Markannena dostali pierwsza rundę

To jest nowy FO a nie fenomen 

Wiesz jak miło jest patrzeć na ruchu zarządu i nie łamać długopisa w pracy. Właśnie z tego powodu nie do końca zgadzałem się z Twoją ocena lata w Chicago. Rok przyniósł ogrom zmian, które zauważyli FA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Przemus napisał:

Możecie się nie zgodzić ze mną, ale nie widzę tego składu. Brakuje mi dobrego PF, kogoś z ławki co wchodzi i zdobywa pkt, dziura na C w rezerwie (brakuje mi Thiersa) i strzelca za 3.

 

PFem już w poprzednim sezonie był Williams i będą w niego inwestować. Liga letnia pozwala mieć nadzieję że bardzo się ofensywnie rozwinął. Zobaczymy 

Co do ławki to zgoda. Bulls stracili trzech czołowych rolesów w tym offseason, ale wzmocnili bardzo roster więc dokoptowanie kogoś z rynku nie jest aż takim problemem, przynajmniej patrząc jak karnisovas działa na rynku nie powinno być problemem. 

Co do strzelca zza łuku też masz rację. White daje nadzieję, ale to nie jest taki czysty strzelec. Na fa zostało kilku interesujących graczy z dobrą trójką. Ennis chyba wciąż bez klubu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.08.2021 o 19:07, josephnba napisał:

 

Poza stawką są Bucks, Nets i Hawks, i chyba też Heat. Sixers mają problemy w szatni i to może być szansą dla innych zespołów . Knicks to półka Bulls, zobaczymy jak będzie grał Julius po tym jak dostał kasę. 

Realnie Bulls są w top 5-9 wschodu 

Nets 

Bucks 

Heat

Hawks 

Sixers 

Celtics

Bulls/Knicks 

Hornets 

Pacers 

Nie rozumiem dlaczego nie uderzają po Milsapa np 

Ja jestem bardzo zadowolony ze składu Byków. Jest też pewne że jeszcze jeden lub dwóch wysokich dołączy do składu. Millsap rzeczywiście by tutaj dobrze pasował. Do tego jakiś strzelec za trzy z ławki, ale Carusa i zwłaszcza White ( jak teraz będzie odciążony od rozegrania), będą mocnymi punktami w rzutach za trzy.

Tak na szybko, w rozbiciu na poziomy:

1. Nets, Bucks 

2. 76-ers (byłby poziom 1. gdyby nie obawy o atmosferę), Miami, Bulls (przekonuje mnie ten skład zarówno jeżeli chodzi o dobór pod względem dopasowania czysto koszykarskiego jak i mentalnego), Celtics 

(- ewentualnie Celtics do trzeciego; Hawks do drugiego)

3. Hawks (myślę że w pierwszej części sezonu mogą mieć zadyszkę i wyglądać gorzej niż w Play offs), NYK (dużo zależy od kolan i kostek Walkera i Rose oraz motywacji Randle), Hornets, Pacers, 

4. Wizards, Toronto, (obie ekipy w trakcie sezonu będą sobie musiały odpowiedzieć czy chcą wzmacniać obecny skład i walczyć o Play offs czy robić pełną przebudowę- Beal i Siakam na wylocie?)

5. Cavs (choć tutaj potencjał jest ta tyle duży że mogą przez jakąś część sezonu wyglądać jak ekipa dużo lepsza, nawet z szansami na Play in),

Orlando, Detroit - ogrywanie młodzieży i walka o top wybory w drafcie 2022

 

 

 

 

 

 

Edytowane przez bulls2006
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, josephnba napisał:

Naprawdę żenująca prowokacja 

Potrafisz lepiej?

Za dużo zawodników do piłki, za mało obrony. Warto byłoby kogoś z s5 na ławkę przesunać, ale to zbyt głosne nazwiska. Więc pewnie byki będą ciekawe do oglądania, a zarazem nie będą się liczyć w walce o stawkę. Pośmiec***ki są jak najbardziej na miejscu. 

Btw jak wygladal ten lineup na 3 baty w OKC? adams - gallinari - sga - cp - shroeder? Donovan mial tam z nimi sukcesy. Może ma to być taka wersja 2.0. Jeszcze bardziej podkreślone wady i zalety :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Williams i Lonzo to mało defensywy?

Vuc jest prawie przeciętny, LaVine w zespołowej defensywie daje sobie przyzwoicie radę, gorzej z 1on1. 

Mało piłki? Z takim first pass PG jak Ball? Z vucem jako strech, z williamsem z dobrą trójką? Przecież oni piłki nie potrzebują wiele, LaVine rozwinął tak potężnie rzut z każdej pozycji że właśnie tylko prawdziwego rozgrywającego w sumie brakowało żeby zobaczyć z jakiej jest gliny 

Owszem znaków zapytania jest mnóstwo. Nie dziwne, skoro w rok wymienili 13 graczy z rosteru 2020 

Jednak jak zestawisz ten i tamten skład różnica jest zajebiście na plus i to jest najważniejsze.

Nikt tu nie oczekuje walki o tytuł czy ecf 

Ale sugestia że ten skład nie będzie się liczył w walce o po jest trochę krzywdząca 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, josephnba napisał:

Williams i Lonzo to mało defensywy?

No trochę mało. Zwłaszcza Lonzo z ostatniego sezonu, chociaż tu trzeba zauważyć że całe NOP grało na tym polu poniżej swoich możliwości.

1 godzinę temu, josephnba napisał:

Vuc jest prawie przeciętny, LaVine w zespołowej defensywie daje sobie przyzwoicie radę, gorzej z 1on1.

Vuc nie jest zbyt mobilny, na pickach latwo go objechac. LaVIne i DeRozana tez łatwo targetować, Williams w swoim drugim roku nie bedzie ostoja defensywy calego zespolu, no nie ma cudów.

1 godzinę temu, josephnba napisał:

Mało piłki? Z takim first pass PG jak Ball? Z vucem jako strech, z williamsem z dobrą trójką? Przecież oni piłki nie potrzebują wiele, LaVine rozwinął tak potężnie rzut z każdej pozycji że właśnie tylko prawdziwego rozgrywającego w sumie brakowało żeby zobaczyć z jakiej jest gliny 

Mało! Lavine mnóstwo posiadań brał na siebie i zakładam, że on będzie główną opcją nadal. Derozan też musi mieć piłkę w rękach. Lonzo żeby podać też musi ją najpierw mieć. Jak ograniczymy Vuca do strech 5 to po co mieć Vuca. Podbic jego wartosc i sprzedac, za jakiegos 3&D centra, albo przynajmniej na tyle mobilnego, żeby po switchach mógł bronić.

1 godzinę temu, josephnba napisał:

Owszem znaków zapytania jest mnóstwo. Nie dziwne, skoro w rok wymienili 13 graczy z rosteru 2020 

Jednak jak zestawisz ten i tamten skład różnica jest zajebiście na plus i to jest najważniejsze.

Nikt tu nie oczekuje walki o tytuł czy ecf 

Ale sugestia że ten skład nie będzie się liczył w walce o po jest trochę krzywdząca 

Nie no, na pierwszą rundę mogą się załapać, powiedziałbym nawet że takie są oczekiwania. Tylko taki projekt, oczywiście w mojej opinii, dalej nie dojdzie. Moja intuicja jest taka, że część tych kontraktów jest do sprzedania i stanie się to szybciej niż później

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, eMeS napisał:

No trochę mało. Zwłaszcza Lonzo z ostatniego sezonu, chociaż tu trzeba zauważyć że całe NOP grało na tym polu poniżej swoich możliwości.

Vuc nie jest zbyt mobilny, na pickach latwo go objechac. LaVIne i DeRozana tez łatwo targetować, Williams w swoim drugim roku nie bedzie ostoja defensywy calego zespolu, no nie ma cudów.

Mało! Lavine mnóstwo posiadań brał na siebie i zakładam, że on będzie główną opcją nadal. Derozan też musi mieć piłkę w rękach. Lonzo żeby podać też musi ją najpierw mieć. Jak ograniczymy Vuca do strech 5 to po co mieć Vuca. Podbic jego wartosc i sprzedac, za jakiegos 3&D centra, albo przynajmniej na tyle mobilnego, żeby po switchach mógł bronić.

Nie no, na pierwszą rundę mogą się załapać, powiedziałbym nawet że takie są oczekiwania. Tylko taki projekt, oczywiście w mojej opinii, dalej nie dojdzie. Moja intuicja jest taka, że część tych kontraktów jest do sprzedania i stanie się to szybciej niż później

Mądrego aż miło czytać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, eMeS napisał:

Moja intuicja jest taka, że część tych kontraktów jest do sprzedania i stanie się to szybciej niż później

Jak nie wypali to przynajmniej będą mieli kim handlować. Liczę jednak na to, że pograją tym składem przynajmniej dwa lata ( koniec kontraktu Vucevicia). Odejścia Zacha po tym sezonie nie dopuszczam nawet do myśli, bo to mój ulubiony gracz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LaVine dużo grał z piłką bo zwyczajnie nie było kompletnie komu te piłkę rozgrywać. Chłopak udowodnił już że jest bardzo uniwersalnym scorerem i niekoniecznie potrzebuje piłki żeby zdobywać punkty 

Vuc to przede wszystkim silny środkowy z dobrą deską, Williams cały pierwszy rok grał bez piłki, DeRozan w Raptors też piłki nie przetrzymywał, a tam był liderem.

O atak kompletnie się nie martwię, bardziej o defensywę jak słusznie zauważyłeś. S5 pod tym względem tragiczna nie jest, natomiast ławka budzi moje duże obawy, bo poza whiteem, najgorszym w zeszłym roku startującym na pozycji PG obrońcą ligi są średniaki 

 

Generalnie to właśnie zadania na pierwszą część rs to wzmocnienie ławki, której praktycznie nie ma 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.08.2021 o 15:20, eMeS napisał:

No trochę mało. Zwłaszcza Lonzo z ostatniego sezonu, chociaż tu trzeba zauważyć że całe NOP grało na tym polu poniżej swoich możliwości.

Vuc nie jest zbyt mobilny, na pickach latwo go objechac. LaVIne i DeRozana tez łatwo targetować, Williams w swoim drugim roku nie bedzie ostoja defensywy calego zespolu, no nie ma cudów.

Mało! Lavine mnóstwo posiadań brał na siebie i zakładam, że on będzie główną opcją nadal. Derozan też musi mieć piłkę w rękach. Lonzo żeby podać też musi ją najpierw mieć. Jak ograniczymy Vuca do strech 5 to po co mieć Vuca. Podbic jego wartosc i sprzedac, za jakiegos 3&D centra, albo przynajmniej na tyle mobilnego, żeby po switchach mógł bronić.

Nie no, na pierwszą rundę mogą się załapać, powiedziałbym nawet że takie są oczekiwania. Tylko taki projekt, oczywiście w mojej opinii, dalej nie dojdzie. Moja intuicja jest taka, że część tych kontraktów jest do sprzedania i stanie się to szybciej niż później

1. Lonzo będzie bardzo dobrym obronca w tym sezonie, bo ma potencjał i wiedzę jak to robić, to nie przez niego defensywa NOP była słaba, ale raczej to głównie wina słabego fitu Ziona z Adamsem. 
 

2. Zach i DeRozana będą lepszymi obrońcami, ze względu na mniejsza role w ofensywie, ten sam schemat jest w przypadku większości zawodników, którzy maja duża role w ofensywie. A taki Zach ma warunki, aby lepiej bronić bardziej to pewnie kwestia zagazowania. 
 

3. Generalnie to fit Lonzo i Vuca, Vuca i DeRozana jest super. A ofensywa Bulls będzie super do oglądania, a ja zakładam, ze Zach będzie starał się rozwinąć passing w tym sezonie, zobaczymy co z tego wyjdzie, ale kolejność do piłki będzie pewnie taka 1. Zach 2. Derozan 3. Vuc 4 Lonzo. Gdzie Lonzo będzie tym „Obwodowym Draymondem Greenem”, co jest bardzo dobra rola dla niego. 
 

Wiadomo, ze mistrzostwa nie zdobędą, ale w końcu jest jakieś światło w tunelu, imho niedoceniany zespół bo u nas na forum to się nie przepada za specjalnie za żadnym z tych zawodników. 

Edytowane przez MMM2121
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.