Skocz do zawartości

Los Angeles Lakers 2021/2022


nba2midnight

Rekomendowane odpowiedzi

11 minut temu, Pozioma napisał:

Kogo dokładnie masz na myśli? Bo chyba nie Lebrona, który dość znacznie odsunął swoją grę na obwód i w całokształcie jest efektywny?

Ja bardziej niż na wiek zwracam uwagę na przebieg. W 19 sezonie gry nikt nie był nawet blisko Lebrona, najlepszy w tym względzie KAJ notował 14,6 PPG, a jako środkowemu było mu niezmiernie łatwiej.

Nie chodziło mu o Lebrona, bo on nie ma nic wspólnego z "taki sobie allstar" i "nieefektywny rolls" :)
Pierwszym z nich jest Westbrook, a drugim nie wiem, ale zgaduję, że chodziło mu chyba o Rondo ?

Przebieg oczywiście przebiegiem, ale wiek jest bardziej kluczowy, bo nikt tego nie przeskoczy. Do 40-stki utrzymać taką formę jak Jabbar i Malone sprawiło, że byli najlepsi w historii pod względem longevity, a teraz dołącza do nich Lebron na trochę innych warunkach, bo przyszedł do ligi w młodszym wieku, a wygląda na to, że utrzyma formę jak oni do 40-stki więc ich przebije.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Pozioma napisał:

Kogo dokładnie masz na myśli? Bo chyba nie Lebrona, który dość znacznie odsunął swoją grę na obwód i w całokształcie jest efektywny?

Poza pomalowanym. LBJ zamienił jedynie bardzo daleki półdystans, który katował do 26-27 roku życia na 3. Nie był szczególnie efektywny i w jednym i nie jest w 2.

Tak więc (poza pomalowanym) to taki sobie AS, co w tym wieku nie jest skandaliczną oceną.

Po prostu AD jest tam bardziej efektywny i pod to powinna być układana gra, bo w 3 się tam nie zmieszczą, co szczególnie odkrywcze nie jest.

47 minut temu, Rodman91 napisał:

Nie chodziło mu o Lebrona, bo on nie ma nic wspólnego z "taki sobie allstar" i "nieefektywny rolls" :)

Jak wyżej. Rols to oczywiście RW0.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Pozioma napisał:

Ja bardziej niż na wiek zwracam uwagę na przebieg. W 19 sezonie gry nikt nie był nawet blisko Lebrona, najlepszy w tym względzie KAJ notował 14,6 PPG, a jako środkowemu było mu niezmiernie łatwiej.

Kareem w wieku LeBrona był graczem z top10 ligi i za pół roku dostał MVP finałów. Niby w 16 sezonie, ale ciężko ignorować 3peat w NCAA, gdzie klepał sobie np. Elvina Hayesa. Malone w tym wieku też miał ostatni sezon prime'owej produkcji. LeBron ma więcej rozegranych minut, to fakt, ale zarazem obserwujemy superstarów jak Curry czy Durant na luzie grających prime-koszykówkę w wieku 33-34 lat (Curry skończy 34 w marcu), a kiedyś tego nie było (albo było dużo rzadsze), bo w każdym sporcie właściwie zwiększa się longevity zawodników.

Ale LeBron zrzucił rdzę i powinniśmy dostać jeszcze jeden-dwa fajne sezony grania.

Tym śmieszniej obserwować Davisa, który z całego rosteru Lakers powinien dostawać zdecydowanie najwięcej krytyki. :)

Edytowane przez BMF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, airmax napisał:

 

Jak gra tak średnio 20 razy na mecz, to przy wingspanie zawodników NBA może i nie chce, ale musi te 10 x trafić :) 

1 godzinę temu, BMF napisał:

Tym śmieszniej obserwować Davisa, który z całego rosteru Lakers powinien dostawać zdecydowanie najwięcej krytyki. :)

Jak zawsze fala krytyki dotyka partnerów LBJ. Który to raz? :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, starYfaN napisał:

Jak gra tak średnio 20 razy na mecz, to przy wingspanie zawodników NBA może i nie chce, ale musi te 10 x trafić :) 

Jak zawsze fala krytyki dotyka partnerów LBJ. Który to raz? :) 

Bo nikt nie oczekuje, że 37-latek sam pociągnie wózek. Davis i Westbrook są od tego, bo są młodsi, a grają poniżej oczekiwań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, fluber napisał:

Westbrookowi to wiekiem bliżej do LeBrona niż do Davisa. W sumie to na dziś Westbrook ma 33 lata a LeBron 36. 

Znałem kiedyś kobietę, która była młodsza o 3,5 roku. Ale jak policzyła siebie na lata, a mnie na miesiące, to wychodziło grubo ponad 5. Więc wiesz......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Rodman91 napisał:

Bo nikt nie oczekuje, że 37-latek sam pociągnie wózek. Davis i Westbrook są od tego, bo są młodsi, a grają poniżej oczekiwań.

LeBron jest stary + gra i tak najlepiej z tej trójki, a w nast. tygodniach powinna być dalsza tendencja zwyżkowa.

Westbrook jest stary i średni, ale prawie każdy mógł to przypuszczać.

Davis nie jest stary i powinien być liderem, a jest past prime/coastuje od ponad roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, starYfaN napisał:

Tyle, że jak AD spiął dupę, to prawie w pojedynkę jechał w PO Phx.

A jak się połamał, to Bron wyglądał dalej jak stary Westbrook. To taka subtelna różnica. 

I połamał się szybko chłop. Swoją drogą on za często spada na jedną nogę i przewraca się. Poruszanie się pod koszem i koordynacja ruchowa to nie jest mocna strona tego gracza. Nie wydaje się mi, żeby Paul Gasol czy Tim Duncan tak często upadali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Rodman91 napisał:

I połamał się szybko chłop. Swoją drogą on za często spada na jedną nogę i przewraca się. Poruszanie się pod koszem i koordynacja ruchowa to nie jest mocna strona tego gracza. Nie wydaje się mi, żeby Paul Gasol czy Tim Duncan tak często upadali.

AD jak na swój wzrost ma kapitalną koordynację. Moim zdaniem zbyt często gra pod koszem jak G. Stąd przeciążenia, bo moment to siła razy ramię.

Kiedyś widziałem opracowanie, jakie siły występują w narządach ruchu (nogi ręce). Wbrew pozorom siły i momenty są większe, niż jesteśmy sobie w stanie wyobrazić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Kubbas napisał:

Ktokolwiek widział ktokolwiek wie gdzie się podział ten AD?

received_1575791519442015.jpeg

starczylo mu zapalu i "ognia" na jeden pierscien z Jamesem. niezly z niego dziubek : ) najlepsze z tego jest to, ze dwa lata temu mowilo sie o Jamesie jako ten "has-been", juz za moment, a przyszloscia oczywiscie ma byc AD. budowalibyscie jakas druzyne teraz wokol AD?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, memento1984 napisał:

starczylo mu zapalu i "ognia" na jeden pierscien z Jamesem. niezly z niego dziubek : ) najlepsze z tego jest to, ze dwa lata temu mowilo sie o Jamesie jako ten "has-been", juz za moment, a przyszloscia oczywiscie ma byc AD. budowalibyscie jakas druzyne teraz wokol AD?

Ja od początku mówiłem że Davis jest szklany i co chwilę mu coś dolega, budować drużyny na pewno nie, ale sam skillset i gra indywidualna poza tym że się łamie to nie tak dawno było top 10 ligi po obu stronach parkietu

Nie zapominajmy że RS przed mistrzostwem w bance to cały rok różnych kontuzji Davisa, tak samo w playoffs i finałach chyba nie było serii żeby mu coś nie dolegało 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kubbas, poniekąd miałeś rację parę tygodni temu, tzn. z nieskreślaniem LeBrona, trochę to zajęło, ale z biegiem sezonu fizycznie faktycznie wygląda jak przed tą kontuzją z poprzedniego sezonu, sam mówił o tym ostatnio, więc jak będzie zdrowy to powinniśmy dostać chociaż jeszcze jeden fajny sezon. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, BMF napisał:

@Kubbas, poniekąd miałeś rację parę tygodni temu, tzn. z nieskreślaniem LeBrona, trochę to zajęło, ale z biegiem sezonu fizycznie faktycznie wygląda jak przed tą kontuzją z poprzedniego sezonu, sam mówił o tym ostatnio, więc jak będzie zdrowy to powinniśmy dostać chociaż jeszcze jeden fajny sezon. 

Oby teraz zagrał dłuższy stretch meczy z rzędu zdrowy to będziemy wiedzieć więcej 

Ale przy jego stylu gry ten poziom produkcji może trzymać jeszcze x lat, gość po prostu kontroluje grę na tyle że ustawia ja pod siebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Kubbas napisał:

Nie zapominajmy że RS przed mistrzostwem w bance to cały rok różnych kontuzji Davisa, tak samo w playoffs i finałach chyba nie było serii żeby mu coś nie dolegało 

Davis opuścił raptem 9 meczów przez cały tamten sezon, z czego część to były zwykłe resty typu b2b.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Jendras napisał:

Davis opuścił raptem 9 meczów przez cały tamten sezon, z czego część to były zwykłe resty typu b2b.

Stary cały tamten RS przed meczami x razy było mówione że był probable ale ma zamiar grac through pain 

Ciągle coś mu dolegało, w sumie jak w każdym sezonie.

Edytowane przez Kubbas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Kubbas napisał:

Oby teraz zagrał dłuższy stretch meczy z rzędu zdrowy to będziemy wiedzieć więcej 

Ale przy jego stylu gry ten poziom produkcji może trzymać jeszcze x lat, gość po prostu kontroluje grę na tyle że ustawia ja pod siebie

Zna perfekcyjnie swe ciało na tyle,  że wie na ile sobie pozwolić i jak regenerować się optymalnie.
Powiedział: "Spałem od północy do 8 rano. Wstałem, zjadłem śniadanie i znowu poszedłem spać od 8:30 do 12:30"

James został najstarszym zawodnikiem w historii, który zanotował triple-double (36 lat i 346 dni).
Poprzednim rekordzistą ligi był Bryant (36 lat i 99 dni)

Lebron mimo rozegrania zaledwie 16 z 28 meczy RS jest w czołówce graczy sezonu z meczami 30+ pkt.(8 meczy)
Lepsi od niego tylko Durant (11), Young (11), Tatum (10), Giannis (9), Curry (9). Ale oni grali więcej meczy.

Średnia punktowa Lebrona obecnie to już 26,1 pkt czyli wyższa niż przy dwóch ostatnich sezonach w Lakers.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.