Skocz do zawartości

>>>>> [beGM Play-off '21 West 2nd Round] #2 NUGGETS (54-18) - #6 MAVERICKS (45-27) - SERIA ZAKOŃCZONA


Eld

Rekomendowane odpowiedzi

15 minut temu, Eld napisał:

I dlaczego tego wszystkiego nie pisze LBS...nie wytyka. Nie punktuje...

Kurde serie ma do wzięcia jeszcze i dwa dni na to...

LBS ma teraz gorący czas w robocie, wiem o tym, bo sam tam zapierdalalem 2 miesiące xd a to nie są jakieś prawdy tajemne do których trzeba niewiadomo jak dochodzić tbh, głosy na Dallas są dość specyficzne tbh, a to ze LBS musi zapierdalac i nie ma siły na to żeby wypisywać tutaj oczywistości to cóż, dla mnie easy win dla Denver i żaden opis tego nie zmienia 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@fluber

a w seriach z Jazz czy LAC rok temu, też się nad tym zastanawiałeś? ;)

tutaj zamiast Sapa, który też dawał radę mam puszczonego ze smyczy Vanderbilta, TT nie grał bo był tragiczny, ale przede wszystkim nie grał, bo nie musiał

sorry @karpikza brak odpowiedzi, ale to i tak na Twoją korszyść, więc pewnie wściekły nie jesteś

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Qcin_69 napisał:

LBS ma teraz gorący czas w robocie, wiem o tym, bo sam tam zapierdalalem 2 miesiące xd a to nie są jakieś prawdy tajemne do których trzeba niewiadomo jak dochodzić tbh, głosy na Dallas są dość specyficzne tbh, a to ze LBS musi zapierdalac i nie ma siły na to żeby wypisywać tutaj oczywistości to cóż, dla mnie easy win dla Denver i żaden opis tego nie zmienia 

Wiem, że to nie moja sprawa, ale co jak co jestem wstanie to zrozumieć i choć w części chciał bym znać co się dzieje. Naprawdę RL > beGM.

Tylko nie mówcie, że się zatrudniliście w Mrągowie w Bistro i obieracie ziemniaki na frytki do dorsza 75 ziko za 100g.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, LeweBiodroSmoka napisał:

jeśli Karpik awansuje, to będzie znaczyło, że był lepszy, a na pewno aktywniejszy, nie musisz mnie Eld już tak wspierać, styka mi ;]

Ale Misiu dobrze wiesz, że ja bym Cię chętnie powspierał, ale dajże mi coś. Masz w składzie uwielbianego przeze mnie Granta, masz MVP kochanego misia Serba, gadamy o fajnym trejdzie, masz Gallo który po cichu gra naprawdę fajnie. Kilka postów uwypuklenia tego i Karpik zacznie się pocić. 

Dajesz Chłopie. Masz dwa dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, człowiek...morza napisał:

to jednak ten young nie taki kozak?

To jednak Kawhi nie taki kozak? Bez niego Clippers wygrali sporo meczów Playoffs.

Rozumiem że ktoś widzi Denver w tej serii, ale trochę dziwi mnie ta agitacja 4 (?) osób, gdzie jeszcze C_M podaje bardzo jednostronne argumenty i manipuluje NETem nie podając choćby drugiej strony.

Sam przez Jokicia wolałbym widzieć tu W Denver i parę razy głosowałem w BeGM bardziej wierząc w ten zespół niż LBS, przynajmniej w Playoffs. No ale nie widzę jak ten zespół ma zatrzymać Trae - Zion lub ich przerzucić, zwłaszcza ze support rolesow też po stronie Dallas.

E: w zasadzie to trzech, bo Camby po prostu wyraził swoją opinię, w czym przecież nic złego nie ma. C_M + potencjalni dwaj rywale Dallas/Denver w Finale Konferencji to jednak już coś więcej niż wyrażanie opinii, a właśnie przez te aktywność GMow Soty ktoś złośliwy może pomyśleć, że po prostu Denver im bardziej leży w walce o finał :)

Edytowane przez Lucas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Lucas napisał:

To jednak Kawhi nie taki kozak? Bez niego Clippers wygrali sporo meczów Playoffs.

Rozumiem że ktoś widzi Denver w tej serii, ale trochę dziwi mnie ta agitacja 4 (?) osób, gdzie jeszcze C_M podaje bardzo jednostronne argumenty i manipuluje NETem nie podając choćby drugiej strony.

Sam przez Jokicia wolałbym widzieć tu W Denver i parę razy głosowałem w BeGM bardziej wierząc w ten zespół niż LBS, przynajmniej w Playoffs. No ale nie widzę jak ten zespół ma zatrzymać Trae - Zion lub ich przerzucić, zwłaszcza ze support rolesow też po stronie Dallas.

E: w zasadzie to trzech, bo Camby po prostu wyraził swoją opinię, w czym przecież nic złego nie ma. C_M + potencjalni dwaj rywale Dallas/Denver w Finale Konferencji to jednak już coś więcej niż wyrażanie opinii, a właśnie przez te aktywność GMow Soty ktoś złośliwy może pomyśleć, że po prostu Denver im bardziej leży w walce o finał :)

nope, po prostu rozbawił mnie opis dallas i to jak ludzie łykaja jak pelikany

jednostronnie to bylo wlasnie dotychczas na korzysc dallas co odbilo sie na nieprawidlowym wyniku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, człowiek...morza napisał:

nope, po prostu rozbawił mnie opis dallas i to jak ludzie łykaja jak pelikany

I dlatego podajesz lekko ujemny NET Trae, a prawie -10 Jokicia już nie podasz? Net nie oznacza, że Jokic zagrał źle oczywiście, tak samo nie oznacza tego w wypadku Trae.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Lucas napisał:

I dlatego podajesz lekko ujemny NET Trae, a prawie -10 Jokicia już nie podasz? Net nie oznacza, że Jokic zagrał źle oczywiście, tak samo nie oznacza tego w wypadku Trae.

podlaem go z dupy, bez analizy.

toz nie kwestionuje tego, ze young to kozak.

argumenty podalem gdzie indziej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Lucas napisał:

Rozumiem że ktoś widzi Denver w tej serii, ale trochę dziwi mnie ta agitacja 4 (?) osób, gdzie jeszcze C_M podaje bardzo jednostronne argumenty i manipuluje NETem nie podając choćby drugiej strony.

E: w zasadzie to trzech, bo Camby po prostu wyraził swoją opinię, w czym przecież nic złego nie ma. C_M + potencjalni dwaj rywale Dallas/Denver w Finale Konferencji to jednak już coś więcej niż wyrażanie opinii, a właśnie przez te aktywność GMow Soty ktoś złośliwy może pomyśleć, że po prostu Denver im bardziej leży w walce o finał :)

Czyli dobrze rozumiem, że masz za złe, że wyrażam swoją opinię? Jestem na forum sporo i akurat zawsze stoję przeciwnie do argumentu autorytetu, z czym tu imo jest miejsce.

Bo co do tego, z kim wolimy się spotkać, to zdrowe Denver czy może Mavs bez Younga? Zupełnie szczerzę uważam, że z Conleyem w następnej serii mamy 5 zawodników na poziomie all-star i tu różnicy z kim się mierzymy być nie powinno. Można nawet sądzić, że Sota będzie mieć 5 z 7 najlepszych graczy w ewentualnej serii ..

Dla mnie najlepszą ekipą Zachodu po Minny było GSW i tak ( a w całej lidze jeszcze zdrowe big3 NYK  ).

Denver w naszej grze zawsze było lekko przesacowane, bo wiele osób im dawało najlepsze bilanse. Mimo tego, są tak samo zdrowi na PO jak na RS, a ich gracze grają to, czego się można było spodziewać. Stąd dziwi mnie lekko, że tyle osób nagle zmienia opis pod wpływem pięknego opisu. Tzn Mavs mają super argument w postaci Younga (który się trochę osłabił po game4).

Nie widzę nic złego, że zabieram głos w tym topicu.

Edytowane przez mac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, mac napisał:

Nie widzę nic złego, że zabieram głos w tym topicu.

lepiej nie zabierać najwyrazniej 🤷‍♂️

choc zabawne sa te paradoksy, ze z jednej strony zabierają dyskusje via Eld i tajne glosowanie, a z drugiej strony domagaja sie dyskusji (pytania do lbsa) xd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, mac napisał:

Nie widzę nic złego, że zabieram głos w tym topicu.

Ja nie widzę nic złego w zabieraniu głosu, ale po prostu inaczej odbieram wyrażenie opinii przez Marcusa niż manipulacje NETami od CM-a czy taką wręcz agitację ze strony potencjalnego rywala w kolejnej rundzie :P 

Nikomu nie zamykam ust i nie zabraniam wyrażania opinii, ale moim zdaniem lekko przekroczyłeś/przekroczyliście tę granicę jako Minnesota w tej serii, choć to tylko moje odczucia i nie muszą być zgodne z rzeczywistością. Pewnie też się za mocno angażowałem rok temu w serię Knicks - Magic, czy latem w Doziera i Lakers - Knicks dyskusję o nim, ale no tam na pewno nie było z tyłu gdzieś kwestii mojej drużyny :P I nie chcę, zeby to tak zabrzmialo ze tylko przez dobro Soty się wypowiadasz, ale momentami tak mi to wyglądało i dlatego o tym napisałem, moze sie myle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lbs to mega sympatyczny gość. Nie da się go nie lubić. I jako kompan na złocie forum do kieliszka się sprawdza. Ma obecnie trudniejszy grafik i nie dziwie się ze Qcin trochę argumentuje za niego bo tu jest spora wzajemna nic sympatii po prostu. Ogólnie od paru lat wiem ze lbs ceni sobie zdanie Q bo nie raz dołączył do wymian szykowanych przez prezesa wręcz na gotowo. Tam jest zaufanie wiec nie mieszalbym tego z jakaś teoria z dupy o preferencjach wyboru Denver do finału konfy. 
szkoda serii bo brak czasu robi tu różnice choć zauważcie ze karpik tez nie przesadza z agitacja tylko ładnie zaparkował punktowanie nieobecnego przeciwnika. 
 

tu jest właśnie fajna walka z watkami pobocznymi gdzie punkt dyskusji przeniesiono na innych GM 

zadziwia mnie tylko postawa człowieka który walczy jakby to była jego ekipa stosując dosyć brzydki argument „chuya się znacie” 

Edytowane przez ignazz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przecież jakbym wolał wybrać łatwiejszego rywala to byłoby to easy Dallas bo tam byłoby coś między 4:0 a 4:1, Denver by miało szanse te 2 mecze urwać, mówiłem to na callu i tutaj, ze żadnych Lakersow Denver czy tymbardziej Dallas się nie mam co obawiać, a największy rywal jakiego mamy to Heat, których GM z koleinuwaza ze Minnesota jest najlepszym zespołem w tym roku :) o tym finale pisałem przecież już w listopadzie czy grudniu :) 

Dallas jakim cudem przeszło z GSW- nie wiem, ale ze chcecie im drugi raz zrobić dobrze i przepchnąć ze znacznie lepszymi Denver to już trochę za duża patologia nawet jak na moje standardy :) 

LBS ma zapierdol w robocie, a do tego Zalando się wycfanilo z obiadami i od czasu do czasu będzie musiał sam gotować w domu, a to może wyglądać znacznie gorzej niż granie pickow na Joka:D 

 

Dla mnie easy win Denver po prostu, nigdy jeszcze nie głosowałem pod siebie w beGM mimo ze lubię się napuszać, to głosy zawsze są 100% obiektywne z mojej strony, inaczej mistrzostwo by mi tak dobrze nie smakowało 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, ignazz napisał:

zadziwia mnie tylko postawa człowieka który walczy jakby to była jego ekipa stosując dosyć brzydki argument „chuya się znacie” 

Kto stosuje takie argumenty? :) 
Aż dziw bierze, ze niektórzy Gm-owie są tutaj na cenzurowanym, z koli innych uznaje się za bożków i nawet się nie śmie krytykować ich założeń/opisów, bo a nóż wyjdę na glupka i olaboga co wtedy.
 

ponizej ulubiony cytacik tych playoff :) 

„Ewidentnie mam tu killer matchup i serio uważam, że jeśli ktoś ma tu Nuggets wyżej, to albo nie ogląda playoffs i nie wie co się dzieje albo z jakiegoś niezrozumiałego dla mnie personalnego powodu. To drugie skreślam z góry, bo zakładam, że nie ma tu takich zjebów.” 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, MarcusCamby napisał:

Mavs nie mają drugiego secondary ballhandlera w zespole.

Moim secondary ballhandlerem jest Zion, który w drugiej połowie sezonu był primary ball handlerem w Pels, a jeśli chodzi Ci o tertiary ballhandlera (co jest z grubsza szukaniem dziury w całym biorąc pod uwagę, że kimś takim w Nuggets jest Monte Morris), to ja mam Patty Millsa obok którego gra wtedy Jordan Poole albo Bojan - każdy z nich to 3 level scorer, a obok nich jest Zion. Podobnie przecież jest zbudowanych wiele zespołów, choćby Hawks, którzy woleli Lou Williamsa zamiast Rondo (i wydaje się, że dobrze zrobili),  albo Bucks gdzie akcje inicjują MIddleton lub DiVincenzo, gdy był zdrowy

14 godzin temu, MarcusCamby napisał:

Wiele można narzekać na ofensywną grę Jrue Holidaya, który od od dłuższego czasu zrobił się mocno overrated w tym aspekcie, a moje ostrzeżenia w tej sprawie było jak głos wołającego na puszczy, ale gość jest najlepszym perimeterem obrońcą w lidze, więc Young ma przesrane.

To dlatego Young na Holidayu zrobił 48 pkt w G1? Już o tym pisałem ze sto razy, Jrue jest świetny (choć uważam, że z Simmonsem Young miał gorzej), ale mając za plecami Jokicia broniącego picki podobnie do Lopeza (zapraszam do obejrzenia materiałów filmowych, które wrzucałem), to wcale nie wygląda tak różowo. Younga ograniczyć tylko może świetny duet guard+center, tak jak momentami robili to Simmons z Embiidem albo Bucks, gdy Giannis grał na centrze. Tu na centrze gra serbski MVP, na którym Chris Paul zrobił najlepszą serią w karierze. 

14 godzin temu, MarcusCamby napisał:

Karp właściwie nawet nie przedstawił drugiego sensownego wariantu, no chyba że ktoś ma Ziona za poor man Jokica.

Jeśli uważasz, że Zion mający notoryczny mismatch (żaden z podstawowych obrońców LBS nie był nawet w real rzucany na Ziona w RS - specjalnie to sprawdzałem, w meczach z Jazz Ziona bronił Bojan, Pistons - Bey oraz Stewart, Wolves - Vanderbilt w pojedynczych akcjach, najwięcej McDaniels) to nie jest sensowny wariant to ok, ciężko mi tu z czymś dyskutować, dodam tylko, że przeciwko Nuggets w sezonie Zion trafiał 67% FG i robił 30 ppg, no, ale skoro tak uważasz, to nie będę na siłę przekonywał. A jaki jest ten drugi sensowny wariant u Nuggets? Ceglący Jrue Holiday?

14 godzin temu, MarcusCamby napisał:

Na SG biega nominalny SF/PF bez umiejętności gry z piłką i na koźle. Mavs w ogóle grają dziwnego big balla, którego nie testowali przez cały sezon, co pozwoliłem sobie sprawdzić w opisach z całego sezonu.

Powinieneś milczeć w kwestii Mikala, bo nikt się tak co do niego nie pomylił jak Ty :P 

Przecież Bridges to żaden SF/PF, on w sezonie chyba ani razu nie grał na 4, jest za wąski na to. Bridges to typowy 3&D, który broni graczy od 1 do 3. Czemu ktoś taki nie może grać na 2? Oczywiście, że grałem takim ustawieniem i to od początku sezonu. Cytat z opisu po T1: "W crunch time zwykle gram Young -Bridges-Bojan-Zion-Kleber, chyba, że Bojan lub Kleber mają gorszy mecz/matchup, to wtedy grają odpowiednio Donte i WCS." W T3 nawet tak startowałem pod nieobecność Donte: "Bojan jest niby 6thmanem, ale w T3 startuje aż 14 razy zastępując Ziona, Donte lub Trae w S5. Minuty też mu idą w górę do ok. 30/mecz. Średnio robi 22-4-2 na 62% TS." Także sprawdzaj, ale dokładniej ;)

No i dziwne, że Ci przeszkadza brak umiejętności gry z piłką Bridgesa, a nie masz problemu z tym, że Nuggets startują Caruso i O'Neale. Czyli dwoma takimi graczami, tylko gorszymi.

14 godzin temu, MarcusCamby napisał:

Do tego Zion już w pierwszej rundzie miał swoje mocne zdrowotne znaki zapytania ( tu wyrównywało się po stronie GSW, że podobna sytuacja była z Lavine ). W przypadku Nuggets nie ma takiej sytuacji.

Powtórzę jeszcze raz: on miał złamany palec serdeczny, który mu się już dawno zdążył zrosnąć. I nie, w GSW nie było podobnej sytuacji z LaVine, to były oczywiste żarty, z takimi kontuzjami się gra w PO, nie róbmy se jaj.

14 godzin temu, MarcusCamby napisał:

Skłaniam się  ku tezie, że Trae Young za bardzo urósł w tych PO. Mavs nie mają do tego żadnego killer matchupa, bo samo punktowanie Trae - Jokic przy całym zestawie bardzo dobrych obrońców w zespole Nuggets to nie jest jakiś potężny game changer.

Ja się nawet trochę zgadzam, że Young tymi PO trochę za bardzo urósł. Tzn on był przed PO niedoceniany, bo nikt nie oglądał Hawks i wszyscy lecieli na stereotypach, że Trae jest spoko w ataku, ale... ta obrona! Jak można tak bronić? W PO okazuje się, że Young, jak można go schować w obronie, to fajnie ogarnia rotacje, jest zaangażowany, nie odpuszcza. Oczywiście przez swoje ograniczenia jest dalej minusowy, ale nie stanowi większego problemu w serii. Z drugiej strony w ataku Younga można spowolnić podwojeniami na pickach, o ile ma się dobry zestaw obrońców na niego (Sixers i Bucks mają, ale cały czas powtarzam, że Nuggets nie mają), wtedy Trae popełnia błędy. Pewnie to ogarnie za rok czy dwa, ale teraz tak to wygląda, zwłaszcza, że w Hawks nie ma drugiego gracza, który regularnie może inicjować ataki zamiast Younga, tam są pojedyncze wystrzały, jak Huerter, Bogdan czy wczoraj Lou (albo G5 z Sixers). U mnie jest Zion.

Co do reszty, to @fluber za mnie poodpowiadał w czasie mojej nieobecności, zwłaszcza o Zionie. Ja wiem, że Zion w świadomości wielu to wciąż baby Shaq i dunker, ale w rzeczywistości to jest point forward przeciw któremu należy postawić jebany mur, bo inaczej się go nie zatrzyma. Jeśli w rzeczywistości ani O'Neal ani Grant ani Vanderbilt nawet nie bronili zbytnio Ziona (ci pierwsi praktycznie wcale), bo ich trenerzy uznali, że się nie nadają, to dlaczego uważacie, że akurat w tym przypadku to zadziała?

Edytowane przez karpik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zagłosowałem na Nuggets, bo pomny doświadczeń generalnie uznałem, że nie będę karać za slumpy rzutowe (Jrue), których przekładanie na zupełnie inne okoliczności (ultra ofensywna seria jak tutaj vs slumpujący jako całość Bucks w playoffach) jest pozbawione sensu, i opisy, ale bądźmy poważni, Zion w regularze pod względem produkcji/impaktu (kosmiczne gravity) w ataku był na All-NBA poziomie, do bronienia kogoś takiego trzeba ustawić całą defensywę, a nie rzucić Royce'a O'Neale'a bez rim protection z tyłu. Zion przez 3/4 sezonu robił w gorszym otoczeniu dla siebie 28-7-4 na 66 TS%, pisanie, że Zionowi nie leżą wings jako obrońcy to trochę nieznajomość gracza, największą marmoladę statystycznie robił np. w tym sezonie z Covingtona. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, BMF napisał:

generalnie uznałem, że nie będę karać za slumpy rzutowe (Jrue)

Jrue ma slump rzutowy prawie całe PO (zjazd z 59% TS w RS do 49% TS w PO), on ma w karierze w zasadzie tylko jedną kozacką serię w PO, więc może po prostu jego skillset się średnio przekłada na postseason?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.