Skocz do zawartości

>>>>> [beGM Play-off '21 West 2nd Round] #2 NUGGETS (54-18) - #6 MAVERICKS (45-27) - SERIA ZAKOŃCZONA


Eld

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, ignazz napisał:

Oba świetnie zestrojone zespoły które maja argumenty. Tu decydować będą detale i pomimo niechęci do Ziona którego jeszcze w tej lidze nie kupiłem to jego gra może być kluczowa. Nie jest on tuzem obrony ale czy czasem on nie dałby rady coś pobronic Joka?

Nie dałby, Lopez w tych PO jest lepszym obrońcą od Goberta, a Jokic miał problemy vs Nurkic i vs Ayton, czyli dłudzy centrzy z kilogramami. Brook jest tutaj świetnym defensorem. On sobie nie radził z Durantem i Youngiem na pickach, ale tutaj tego nie musi robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej się nie doczekam na odpowiedź Smoka na pytania z mojego poprzedniego posta, a moim zdaniem są one kluczowe tutaj, a GM Nuggets chyba woli na nie po prostu nie odpowiadać. Dlatego to ja rozwinę te dwa wątki.

1. Jak masz zamiar bronić picki Trae-Lopez? Co robi w tym wypadku Jokic?

Biodro w swoim gameplanie nie odpowiedział na to jak broni moją podstawową zagrywkę, a miał handicap, bo to ja wrzuciłem gameplan jako pierwszy.

Ja uwielbiam Jokicia, moim zdaniem to najlepszy, najbardziej uniwersalny w ataku center chyba ever. Jednak to jak broni picki, to jest realny problem, jeden z powodów przez których Nuggets dostali sweepa od Suns. Jokic nie wywierał w tej serii niemalże żadnej presji na ball handlerze, zostawał w paint i pozwalał na grę 2:1. Jeśli ktoś ma jakieś wątpliwości, to polecam sobie jeszcze raz zobaczyć jak CP3 niszczył Jokicia. Celowo nie wrzucam G4, kiedy Paul machnął 37 pkt na 14-19, tylko G3.

A teraz zobaczcie jak bardzo podobnie bronił Lopez w G1 ECF, kiedy pozwolił Trae rzucić 48 pkt. Do Jrue nie mam tu większych zastrzeżeń, po prostu guard broniący dwóch zawodników jednocześnie niewiele może zrobić.

Obrona dropem, taka jaką uskuteczniali Jokic i Lopez nie działa przeciwko tak dobrym graczom jak Paul oraz Young, Smoku zbagatelizował ten problem w swoim opisie, bo było mu łatwiej to zrobić, odwrócić uwagę od największej słabości swojej defensywy.

2. Jak bronisz picki Zion-Bojan skoro Jokicia trzymasz gdzieś w rogu przy Lopezie?

Smoku napisał tak:

"Matchupy:

Bojan - Grant

Zion - Royce"

"podstawowym obrońcomi na Zionie są Royce i Vanderbilt, gdy Zion będzie się starał przedostać do kosza gdy broniony przez Royce'a, Grant lub Vanderbilt udzielają pomocy i w ten sposób liczę na kilka bloków z pomocy, co może szybko zagotować Ziona jeśli gra nie będzie się toczyć po jego myśli. Lopez jak to ma zwyczaju będzie uciekał na obwód, mogą sobie spokojnie pozwolić na nieobecność Joka w paint"

No i teraz sobie to wyobraźcie, wrzuciłem w swoim gameplanie, który LBS miał okazję przeczytać przed wrzuceniem swojego, że Zion często gra picki z Bojanem, tak jak w realu grał z Redickiem. Dla przypomnienia filmik

A zatem w zagrywce, w której Zion niszczy w sumie każdego możliwego obrońcę,  LBS rezygnuje z pomocy 7-footera, bo woli go zostawić przyklejonego do Lopeza i decyduje się na to, żeby pomagać tu od gracza, który kryje Bojana, mojego najlepszego strzelca, który w 2R, w 6 meczach trafiał za 3 22-46, czyli 48% na wielkim volume, a w całych PO był 35-76, a więc 46%. No super pomysł. Zion ma do wyboru albo kończyć pod koszem vs O'Neale i Grant albo oddać do Bojana, który rozstrzela Nuggets będąc wide open. W real miał jeszcze tutaj campującego pod koszem Adamsa i centra rywali pomagającego pod koszem, ale tutaj Jokic ma zostać na obwodzie przy Lopezie. To jest totalnie karkołomny pomysł. Nie dziwię się, że LBS zrezygnował z odpowiedzi na tę zagrywkę, bo tutaj Zion punktuje pewnie na 75% lub oddaje do Bojana rzucającego jak na treningu.

Dodatkowo LBS zwraca uwagę w swoim gameplanie na zmęczenie u moich graczy, że to ma działać na jego korzyść. Moim zdaniem byłoby tu odwrotnie. Ja mam bardzo młody zespół, Zion nie miał żadnych problemów kondycyjnych pod koniec sezonu (on poprawiał kondycję w trakcie sezonu - w T1 grał 32 mpg, w T2 33 mpg, a w T3 34 mpg). Najważniejsze jest jednak to, że Nuggets grają bardzo dużo, w S5 Caruso oraz O'Neale razem. Jak pisałem w gameplanie, Trae w takim układzie odpoczywa na Caruso, a Zion na Royce. Po drugiej stronie dwaj najważniejsi gracze Nuggets w ataku, Holiday i Jokic są jednocześnie dwoma najważniejszymi obrońcami na pickach przeciwko Youngowi. Jeśli ktoś ma tu być zmęczony, to Holiday i Jokic zapierdalający po obu stronach w 7 meczach, a nie Young i Zion mogący skupić się tutaj na ofensywie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.06.2021 o 14:53, karpik napisał:

 

1.       Mam 5 z 6 najlepszych graczy tej serii. Możliwe, że Jokic byłby tu MVP (choć Young jest dość blisko), ale Nikola nie ma tu wystarczającego wsparcia. Bojan, Lopez i Bridges są po świetnych seriach w real, Zion ma tu korzystny matchup, z drugiej strony Jrue zaliczył fatalną serię i Jokic, który też grał jak na niego słabo (obrona picków!) musi liczyć na pomoc Jerami Granta i Gallo. Będzie ciężko.

2.       Jokic nie da tu rady ciągnąć ataku, gdzie brak mu drugiej opcji oraz jako tako bronić będąc wciąż targetowanym na pickach. Tak jak nie dał rady vs Suns.

tych 5 z 6 najlepszych graczy tej serii to niezly bek

grant i holiday to easy spoko 2 i 3 opcja gdy masz najlepszego gracza w lidze. do tego gallinari, barton, ogolnie jest do kogo rzucac pile, imo argument z czapy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, człowiek...morza napisał:

tych 5 z 6 najlepszych graczy tej serii to niezly bek

grant i holiday to easy spoko 2 i 3 opcja gdy masz najlepszego gracza w lidze. do tego gallinari, barton, ogolnie jest do kogo rzucac pile, imo argument z czapy.

W ogole od czasu sławetnego opisu RS mam wrażenie ze gm Denver totalnie zapomniał o Danilo który gra fajny sezon. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mavs nie mają drugiego secondary ballhandlera w zespole. Przypomnijmy tylko ile potrafił wnosić do gry Rondo i czemu real contenderzy w Niego inwestowali, rok temu był to główny temat Playoffs.  Co prawda głównie z serii Knicks - Sixers wszyscy zapamiętaliśmy "genialny" taktyczny manewr z Davisem na Embiidie, ale powrót Rondo do rotacji Sixers był zwykle wymieniany jako drugi podpunkt przeważający na korzyść drużyny z Filadelfii, gdzie w Knicks takiego gracza właśnie zabrakło. Wiele można narzekać na ofensywną grę Jrue Holidaya, który od od dłuższego czasu zrobił się mocno overrated w tym aspekcie, a moje ostrzeżenia w tej sprawie było jak głos wołającego na puszczy, ale gość jest najlepszym perimeterem obrońcą w lidze, więc Young ma przesrane. Karp właściwie nawet nie przedstawił drugiego sensownego wariantu, no chyba że ktoś ma Ziona za poor man Jokica. Samo pisanie o dobrych shooterach w tej sytuacji to komizm porównywalny z tym co przeważnie forsował January systemem LeBron i czterech Korverów.

Na SG biega nominalny SF/PF bez umiejętności gry z piłką i na koźle. Mavs w ogóle grają dziwnego big balla, którego nie testowali przez cały sezon, co pozwoliłem sobie sprawdzić w opisach z całego sezonu.

Do tego Zion już w pierwszej rundzie miał swoje mocne zdrowotne znaki zapytania ( tu wyrównywało się po stronie GSW, że podobna sytuacja była z Lavine ). W przypadku Nuggets nie ma takiej sytuacji.

Skłaniam się  ku tezie, że Trae Young za bardzo urósł w tych PO. Mavs nie mają do tego żadnego killer matchupa, bo samo punktowanie Trae - Jokic przy całym zestawie bardzo dobrych obrońców w zespole Nuggets to nie jest jakiś potężny game changer.

Oczywiście nie mówię, że seria jest jednoznaczna dla Nuggets, ale to dość jednostronne głosowanie pokazuje mi, że spora część głosujących przecenia opisy i łapie się tu na krasomówcze zdolności GMa Mavs.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, MarcusCamby napisał:

 Wiele można narzekać na ofensywną grę Jrue Holidaya, który od od dłuższego czasu zrobił się mocno overrated w tym aspekcie, a moje ostrzeżenia w tej sprawie było jak głos wołającego na puszczy, ale gość jest najlepszym perimeterem obrońcą w lidze, więc Young ma przesrane. 

No young właśnie robi 33 ppg na 60 ts% w finale wschodu z jednak gorszym wsparciem ataku vs holiday + giannis + López wiec czemu tu miałby mieć przesrane? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, fluber napisał:

No young właśnie robi 33 ppg na 60 ts% w finale wschodu z jednak gorszym wsparciem ataku vs holiday + giannis + López wiec czemu tu miałby mieć przesrane? 

Ja mam odmienne zdanie, jeśli idzie o wsparcie w ataku. A czemu to wyjaśniłem w poście wyżej.

Po za tym czemu porównujesz do TS z finału konferencji co jest zagraniem samo w sobie niesportowym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, MarcusCamby napisał:

 Karp właściwie nawet nie przedstawił drugiego sensownego wariantu, no chyba że ktoś ma Ziona za poor man Jokica. 

 

Zion się tu kapitalnie matchupuje. W rl NBA mordował Nuggets okrutnie i kręcił jakieś kosmiczne staty. 

1 minutę temu, MarcusCamby napisał:

 

Po za tym czemu porównujesz do TS z finału konferencji co jest zagraniem samo w sobie niesportowym?

Porównuje TS z po przeciwko drużynie holidaya bo Twoim argumentem było to że holiday sprawia że young ma przesrane. No to pokazuje że w rl NBA tak nie jest

Edytowane przez fluber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, MarcusCamby napisał:

No fajnie, ale zauważyłeś chyba, że BeGM Nuggets mają dużo lepszych obrońców niż Ci z RL NBA?

i cały zdrowy skład :) rl Nuggets grali bez Murraya, beGM grali i z Holidayem i Grantem i Onealem :) 

Serio dziwna ta seria :D ale c***, to begM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, fluber napisał:

I kto tam w Nuggets dobrze broni obręczy? 

tak sobie na szybo spojrzalem, to vanderbilt i t.thompson badozzo sympatyczie na zionie wystapili.

grant w tej roli to waidomo ze duszo lepszydefensor.

imo trudno sobie wymrzyc wiele lepszy lepszy zestaw defensorow niz trio grant vanderbilt i thompson.

znacyz sie byl draymond green ale kij wie czemu nie wygral

denver ma mase ustawien w zaleznosci od potrzeby, czego nie maja mavs. to jest do c***a clue tej serii i dlaczego denvr ją bierze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, człowiek...morza napisał:

tak sobie na szybo spojrzalem, to vanderbilt i t.thompson badozzo sympatyczie na zionie wystapili.

No to już pytanie do lbs czemu obaj grają w tej serii w sumie średnio kwadrans. 

3 minuty temu, człowiek...morza napisał:

 

znacyz sie byl draymond green ale kij wie czemu nie wygral

No ja głosowałem w 1 rundzie na Warriors. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, fluber napisał:

I kto tam w Nuggets dobrze broni obręczy? 

Jestem fanem starej koszykówki. Wciąż trzepie konia pod twojego Whiteside i może ktoś powie, że CambyGOAT niczym Rick Carlisle przestał już nadążać za nowoczesnymi koszykarskimi trendami. Ale poważnie po trzech PO z rzędu, gdzie gwałcono Goberta ty pytasz o rim protectora?

To jest twoim zdaniem klucz do zatrzymania Ziona, który musi wychodzić bardzo wysoko, by w ogóle dostać piłkę i kreować z high postu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, MarcusCamby napisał:

 

To jest twoim zdaniem klucz do zatrzymania Ziona, który musi wychodzić bardzo wysoko, by w ogóle dostać piłkę i kreować z high postu?

Tak, moim zdaniem kluczem do zatrzymania żiona jest jakąkolwiek sensowna obrona obręczy. Grant i jokic to ludzie którzy pozwalaja at rim średnio na ponad 60 procent. Za dużo w Dallas zagrożenia na dystansie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.