Skocz do zawartości

Czy możemy pozwolić obrońcom bronić?


Kubbas

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Kubbas napisał:

 

faul wedlug zasad powinien byc odgwizdany a nie byl

ale

jak ktoś ma w ogóle w tej lidze bronic? Gdy Curry rzucajac leci metr do przodu przed siebie?

Czy doszlismy do pewnego momentu w tej lidze gdzie nie pozwala sie po prostu bronic?

Od dawna w lidze NBA nie ma żadnej obrony. Jak można bronić jak nie można dotykać, opierać się, siłować, spychać, itd.
Grając tak jak na starych przepisach zawodnicy zeszliby w 1 kwarcie za 6 fauli. Dlatego dużo lepiej mi ogląda się NBA starszą,
gdzie pozwalano na granie, a nie było autostrady do kosza jak za ery Lebrona zabierając obrońcom jakiekolwiek pole manewru,
a ułatwiając wszystko graczom ofensywnym. Wstawić Jordana czy R.Millera do obecnej NBA i mieliby o wiele łatwiej ze zdobywaniem punktów.
Curry czy Harden mieliby o wiele ciężej, gdyby musieli grać na starych przepisach, a tak są nietykalni. Zmiana o zakazie jakiegokolwiek dotykania wpłynęła, że gracze mają o wiele więcej sił na ofensywę, a także gracz atakujący ma w sferze psychicznej o wiele większy komfort wiedząc, że obrońca mało co może. Takie chuchro jak Curry byłby mocno sponiewierany przez obrońców.

 

Edytowane przez Rodman91
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Curry jest niemal identycznych gabarytów co Gary Payton. On może wygląda jak szczurek przy dzisiejszych atletach, ale w 90s tak wyglądał normalnie zbudowany PG.

Ja bym dał dużo żeby zobaczyć LeBrona, Hardena czy KD w lidze z większą fizycznością, ale za to z illegal defense rule, bo zniesienie tego przepisu było najważniejszą zmnianą ostanich 20 lat. Oj by boomerzy mogliby się zdziwić i to mocno.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, camby23 napisał:

Curry jest niemal identycznych gabarytów co Gary Payton. On może wygląda jak szczurek przy dzisiejszych atletach, ale w 90s tak wyglądał normalnie zbudowany PG.

Ja bym dał dużo żeby zobaczyć LeBrona, Hardena czy KD w lidze z większą fizycznością, ale za to z illegal defense rule, bo zniesienie tego przepisu było najważniejszą zmnianą ostanich 20 lat. Oj by boomerzy mogliby się zdziwić i to mocno.

 

No liga teraz i fizycznie bardzo dużo wymaga, zresztą to widać choćby po zmianie fizycznej u Jokicia. Mógłby być sobie Shaqiem z ogromnym bebechem, a tu żeby wbić na ten wyższy poziom przy obecnych wymaganiach musiał się wyfitować, żeby szybciej poruszac się po parkiecie, żeby być bardziej dynamicznym i lepiej kondycyjnie ogarniać :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, camby23 napisał:

Curry jest niemal identycznych gabarytów co Gary Payton. On może wygląda jak szczurek przy dzisiejszych atletach, ale w 90s tak wyglądał normalnie zbudowany PG.

Yup.

Curry: 6'3', 185 lbs

Średnia dla PG w '20: 6'2.5'', 193lbs

Średnia dla PG w '95: 6'1.2'', 176lbs

🙃 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Kubbas napisał:

 

Czy doszlismy do pewnego momentu w tej lidze gdzie nie pozwala sie po prostu bronic?

liga promuje atak więc tej obrony będzie mniej lub po prostu będzie inna . zeszła bańka pokazała , że mieliśmy do czynienia z najlepszą obroną ever - praktycznie defense zaczynał się od połowy , była świetna rotacja , trapy , intensywność . też uwielbiam lata 90te które bardziej przypominały piłkę ręczną no ale cóż 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Kubbas napisał:

 

faul wedlug zasad powinien byc odgwizdany a nie byl

ale

jak ktoś ma w ogóle w tej lidze bronic? Gdy Curry rzucajac leci metr do przodu przed siebie?

Czy doszlismy do pewnego momentu w tej lidze gdzie nie pozwala sie po prostu bronic?

Ale możesz dać jakiś film w którym Curry leci rzucając trójkę metr przed siebie ? Bo na tym filmie tego nie ma to raz. A dwa, że wjeżdżając pod kosz czy też rzucając floatery z reguły przemieszczają się jeszcze bardziej do przodu i nikt z tego tragedii nie robi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Lucas napisał:

No liga teraz i fizycznie bardzo dużo wymaga, zresztą to widać choćby po zmianie fizycznej u Jokicia. Mógłby być sobie Shaqiem z ogromnym bebechem, a tu żeby wbić na ten wyższy poziom przy obecnych wymaganiach musiał się wyfitować, żeby szybciej poruszac się po parkiecie, żeby być bardziej dynamicznym i lepiej kondycyjnie ogarniać :P

😐

Jak Shaq wchodził do ligi, był wyżyłowanym atletą, wręcz unikatowym (spasł się o dziwo w lidze).

Jak LBJ wchodził do ligi, to wzorował się w grze na MJ. Szybko mu przeszło.

(ludzie zapominają)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, starYfaN napisał:

Jak Shaq wchodził do ligi, był wyżyłowanym atletą, wręcz unikatowym (spasł się o dziwo w lidze).

Ale gdzie ja napisałem coś o rookie Shaqu? Napisałem o Shaqu z bebechem, a Ty sam zauważyłeś że on spasl się w lidze, u Jokicia liga wymusiła zrzucenie brzucha, żeby być na tym poziomie, na którym gra w tym roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, camby23 napisał:

Curry jest niemal identycznych gabarytów co Gary Payton. On może wygląda jak szczurek przy dzisiejszych atletach, ale w 90s tak wyglądał normalnie zbudowany PG.

Ja bym dał dużo żeby zobaczyć LeBrona, Hardena czy KD w lidze z większą fizycznością, ale za to z illegal defense rule, bo zniesienie tego przepisu było najważniejszą zmnianą ostanich 20 lat. Oj by boomerzy mogliby się zdziwić i to mocno.

 

Dużo mówi się o grze strefa, i illegal defense, a wg mnie największym rakiem jest ten jebany hand checking

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Lucas napisał:

Ale gdzie ja napisałem coś o rookie Shaqu? Napisałem o Shaqu z bebechem, a Ty sam zauważyłeś że on spasl się w lidze, u Jokicia liga wymusiła zrzucenie brzucha, żeby być na tym poziomie, na którym gra w tym roku.

Shaq miał przede wszystkim farta, że jego perimeter D/pnr D w playoffach karali max Mike Bibby i Damon Stoudamire. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Lucas napisał:

Ale gdzie ja napisałem coś o rookie Shaqu? Napisałem o Shaqu z bebechem, a Ty sam zauważyłeś że on spasl się w lidze, u Jokicia liga wymusiła zrzucenie brzucha, żeby być na tym poziomie, na którym gra w tym roku.

Nigdzie, nie tego dotyczył post. Można założyć, że Shaq przez większość kariery był jednak szybszy niż Jok.

Jok to przede wszystkim genialne bbiq, kapitalnie szybkie/zwinne ręce, wyszkolenie techniczne, przegląd pola, rzut.

Diesel to zwierz. 

3 minuty temu, BMF napisał:

Shaq miał przede wszystkim farta, że jego perimeter D/pnr D w playoffach karali max Mike Bibby i Damon Stoudamire. 

A Stockton, Malone?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Kubbas napisał:

Czy doszlismy do pewnego momentu w tej lidze gdzie nie pozwala sie po prostu bronic?

To było bardzo groźne, groźniejsze niz próba ciosu w twarz, gdyby Curry spadł na stopę przeciwnika znów skręciłby kostkę a wiadomo że akurat on jest szczególnie na to wrażliwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Kołczu33 napisał:

Co to za zlot boomerów, NIGDY w historii NBA obrona nie była na tak wysokim poziomie jak teraz. 

ot obrona 1v1 zawsze wizualnie robila wieksze wrazenie...podlej to sosem z nostalgii i masz przepis na wysyp takich tekstow ;)

chociaz imho nietrudno ogarnac ze granie przeciwko jednemu obroncy, ktory moze troche wiecej, jest i tak o niebo latwiejsze niz granie przeciw pieciu :)

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.