Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

41 minut temu, lorak napisał:

dlaczego Jokic ma kolejny sezon tak słaby (jak na MVP level) net ranking (on/off zresztą też)? ci najlepsi przecież kręcą się zwykle w okolicach +10. Embiid ma teraz +11, a Nikola tylko +7.

niech Embiid pogra trochę z Bartonem to zobaczymy czy będzie taki mądry

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
36 minut temu, julekstep napisał:

nawet zabawne, ale smutna prawda jest taka, że Barton jako jeden z ostatnich potrafił grać akcje dwujkowe z Jokiem na zadowalającym poziomie, teraz nie licząc Facu, mamy w rosterze 1/4 rozgrywajka, którym jest Austin 

droga przez mękę się zapowiada, może chociaż Lakers spadną poniżej 5tki, człowiek się przez chwilę pocieszy, że może jest jednak szansa na coś więcej niż 1st round exit

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 minuty temu, LeweBiodroSmoka napisał:

Barton jako jeden z ostatnich potrafił grać akcje dwujkowe z Jokiem na zadowalającym poziomie,

No tak średnio z tym zadowalającym poziomem, przecież to ile razy nie widział Jokicia po picku rollującego było skandaliczne i albo podawał za późno (często generując wtedy stratę) albo ceglił. Ogólnie nie gra najgorszego sezonu, jak zwykle był mocno nierówny nawet w przebiegu całego meczu, a co dopiero dłuższego okresu, ale no to IMO nie jest zadowalający poziom w elemencie, który opisałeś.

Zadowalający poziom takich akcji prezentował Monte, Facu i w pewnym sensie Porter (choć to inne akcje niż z tymi guardami), a poziom wybitny Murray.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
5 minut temu, Lucas napisał:

No tak średnio z tym zadowalającym poziomem, przecież to ile razy nie widział Jokicia po picku

przejrzyj sobie końcówki spotkań odkąd nie gra Murray, nawet w samych highlightsach Joka 3/4 akcji w końcówkach było dziełem tego duetu, Barton jaki jest taki jest, ale potrafi to robić, a z racji, że Facu nie może grać po 45mpg, to przez najbliższy czas atak będzie cierpiał niestety

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
14 minut temu, LeweBiodroSmoka napisał:

przejrzyj sobie końcówki spotkań odkąd nie gra Murray, nawet w samych highlightsach Joka 3/4 akcji w końcówkach było dziełem tego duetu, Barton jaki jest taki jest, ale potrafi to robić, a z racji, że Facu nie może grać po 45mpg, to przez najbliższy czas atak będzie cierpiał niestety

Po co mam przeglądać highlights skoro oglądam całe mecze Denver? Barton przez to jak mało widzi na parkiecie moim zdaniem nie gra tego na poziomie akceptowalnym, gdy to on w akcji ma podawać.

Jeśli coś wychodziło to zwykle dzięki temu, że to Jokic był w roli kreatora, a przy Murrayu czy choćby Facu takie akcje można grać w dwie strony. Barton zbyt mało widzi na parkiecie i jest zbyt ograniczony w tym elemencie gry, żeby grał pod tym względem na poziomie zadowalającym, chyba że po prostu Ciebie zadowala pewien poziom, który dla mnie jest zbyt niski do takiej oceny ;)

No ale zgadzam się, że będziemy musieli z tym żyć przed długi czas, po prostu to że coś jest z konieczności przez kontuzje Murraya nie znaczy, że jest generalnie poziomem do zaakceptowania :P No ale teraz przy tych urazach to nawet Barton byłby bardzo istotny, bo pozostali są w tych elementach jeszcze słabsi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
1 godzinę temu, julekstep napisał:

Jokic nawet bez Bartona ma 115 DRTG ;]

Jak na to nie spojrzysz to Jokic jest niemal w każdej kombinacji wInowajcą słabej defensywy Nuggets.

no więc odpowiadając na pytanie : Jokic ma "tylko" +7 a nie lepiej dlatego bo nie broni.

Ale MVP i tak mu się należy, bo inni kandydaci wyoutowani przez kontuzje

Edytowane przez dapunk20

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
5 minut temu, dapunk20 napisał:

no więc odpowiadając na pytanie : Jokic ma "tylko" +7 a nie lepiej dlatego bo nie broni.

od kilkunastu spotkań eyetestowo wyglądo znacznie lepiej, Moranta nawet kilkakrotnie wyleczył, a w dwóch niedawnych meczach nawet kontestował ostatnie rzuty rywali

więc imo idzie to w dobrą stronę gdzieś od marca, bo wcześniej był dramat

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kibice Denver w tym roku:

MVP dla Joka > sukces Nuggets

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
25 minut temu, Deltuś napisał:

Kibice Denver w tym roku:

MVP dla Joka > sukces Nuggets

No od kontuzji Murraya ten sezon z perspektywy Denver toczy się tylko o MVP.

Po trade deadline to w sumie miałem w dupie MVP Race i jaralem się bardziej Denver na #1 w power rankingu i tekstami o tym, że Nuggets są realnym contenderem, niestety trwało to krótko 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
5 godzin temu, fluber napisał:

Im więcej opuszczasz tym lepszy on/off powinieneś mieć ( bo każdy opuszczony mecz przez MVP zespołu to dodatkowe minuty rezerwowych vs starterow i garbage time playerow vs rezerwowych) 

Stawiam w ciemno że im dłużej nie gra LeBron tym lepszy ma on/off.

nie wiem jak to dziala w szczegolach, ale bylby to debilizm, gdyby on/off uwzglednial mecze bez udzialu danego grajka. caly wic polega przeciez na tym, by ocenic, jak na tle konkretnego przeciwnika, w danym meczu, prezentuja sie rozne line-upy...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 23.04.2021 o 21:38, julekstep napisał:

wg Shaqa Embiid powinien dostać MVP

można zamykać temat - Jok to już 100% pewniak :) 

Shaq tak gada, bo w ostatnich sezonach mówił Embiidowi na antenie żeby ten zaczął dominować. Wygląda to teraz tak, jakby dzięki Shaqowi gra Joela poszła do przodu i sam Joel temu wtóruje. Ostatnio jakiś wywiad czytałem, gdzie oznajmia, że Shaq pozwolił mu dostrzec, że może być tak dominującym graczem. No beka.

Shaq to pie******* megaloman i teraz będzie lobbował za Embiidem, bo mu to łechcze ego. Niech obaj szczezną w piekle :P #teamjokic

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
46 minut temu, eMeS napisał:

Shaq to pie******* megaloman i teraz będzie lobbował za Embiidem, bo mu to łechcze ego

A jak Jazz podniesie puchar to też usłyszymy ,ze to zasługuje zmotywowania Mitchella

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
14 minut temu, ely3 napisał:

A jak Jazz podniesie puchar to też usłyszymy ,ze to zasługuje zmotywowania Mitchella

Prawda!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

moja teoria na temat Jokicia jest taka, że ze względu na swoje ograniczenia nie jest tak dobry, jak się wydaje. to bez wątpienia najlepszy ofensywnie center w dziejach, ale mimo tego wraz po tej stronie nie ma impactu na poziomie najlepszych obwodowych (bo np. nie gra tak dobrze picków jako ball handler, nie grozi takim pull upem czy penetracją oraz generalnie mniej kreuje przodem do kosza na koźle). po prostu każda pozycja ma swój sufit w O oraz D, którego ze względu na specyfikę oraz warunki zawodników nie da się przeskoczyć.

to podobnie jak gdybyśmy mieli typowego 6-3 PG, który jest naj ever w D wśród guardów. mimo tego nie dorównywałby Duncanom czy Garnettom po tej stronie, bo rozmiar i umiejscowienie na boisku mają znaczenie.

tak więc mimo swojej wybitności w ataku i akceptowalnej obronie, Jokic ogólnie nie jest na poziomie prawdziwych MVP (czyli tych ~+10 graczy) i ktoś taki, jak Embiid, kto jest bardziej zbalansowany po obydwu stronach,  ma większy wpływ na grę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
7 minut temu, lorak napisał:

moja teoria na temat Jokicia jest taka, że ze względu na swoje ograniczenia nie jest tak dobry, jak się wydaje. to bez wątpienia najlepszy ofensywnie center w dziejach, ale mimo tego wraz po tej stronie nie ma impactu na poziomie najlepszych obwodowych (bo np. nie gra tak dobrze picków jako ball handler, nie grozi takim pull upem czy penetracją oraz generalnie mniej kreuje przodem do kosza na koźle). po prostu każda pozycja ma swój sufit w O oraz D, którego ze względu na specyfikę oraz warunki zawodników nie da się przeskoczyć.

to podobnie jak gdybyśmy mieli typowego 6-3 PG, który jest naj ever w D wśród guardów. mimo tego nie dorównywałby Duncanom czy Garnettom po tej stronie, bo rozmiar i umiejscowienie na boisku mają znaczenie.

tak więc mimo swojej wybitności w ataku i akceptowalnej obronie, Jokic ogólnie nie jest na poziomie prawdziwych MVP (czyli tych ~+10 graczy) i ktoś taki, jak Embiid, kto jest bardziej zbalansowany po obydwu stronach,  ma większy wpływ na grę.

Ale co wtedy z graczami, ktorzy nie byli elitarnymi playmakerami ani nie dawali obrony ponad poziom "akceptowalny" (Kobe, Durant, Dirk)? Tez ponizej poziomu top 10?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@lorak co jesli w lidze pojawi się 6-3PG, ktory jest dobry w ataku, ale robi też taki impact w obronie jak Thybulle, przy powiedzmy full-minutach (35na mecz).

Bo twierdzisz że się nie da mieć wielkiego wpływu na obronę nie będąc centrem/podkoszowym, a ja twierdzę że się da co udowadnia Mathisse w tym sezonie. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Skoro Dirk ma tyle samo MVP co Duncan to nie wiem na ile to sensowna teoria w kontekście tej nagrody.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
5 minut temu, Lucas napisał:

Skoro Dirk ma tyle samo MVP co Duncan to nie wiem na ile to sensowna teoria w kontekście tej nagrody.

jakich MVP Dirk ma tyle samo co Duncan?

Bo RS MVP Tim ma 2, a Dirk 1.

Finals MVP Tim ma 3, a Dirk 1.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Teraz, mac napisał:

jakich MVP Dirk ma tyle samo co Duncan?

Miałem na myśli RS, ale faktycznie nie wiem czemu napisałem Duncana, a nie Garnetta xD Bo tu Dirk i Kevin mają tyle samo.

Po prostu lorak pisał o obu, myślałem o jednym, a napisałem drugiego.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
6 minut temu, Lucas napisał:

Miałem na myśli RS, ale faktycznie nie wiem czemu napisałem Duncana, a nie Garnetta xD Bo tu Dirk i Kevin mają tyle samo.

Po prostu lorak pisał o obu, myślałem o jednym, a napisałem drugiego.

No generalnie Shaq, Kobe, Dirk, Garnett, Durant, Harden mają tyle samo MVP co Derrick Rose czy Allen Iverson. Ale czy coś z tego ma wynikać?

Ja ofc nie zgadzam się z postem Loraka, gdyż uważam Jokicia za pełnoprawnego superstara.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi