Skocz do zawartości

Boston Celtics 2020/2021


ptak

Rekomendowane odpowiedzi

W sumie to nie miałem ochoty zakładać tematu (zresztą nikt nie miał) ale postawa mojego ulubionego gracza spowodowała, że nie mam wyjścia. Jak na razie Brown niepodzielnie rządzi w Celtics. Wiadomo było, że to dobry gracz (ely3 co teraz powiesz?) ale tego nikt się nie spodziewał. Tatum ma większy potencjał, ale JB swoje ugra. Tatum jak na razie nie pokazuje swojego pełnego potencjału, Smart gra swoje, czyli lepiej broni niż rzuca, ale on jest od zadań specjalnych. W reszcie po koszem jest ktoś kto ustali a nie będzie popychadłem, na rozegraniu dziura i wszyscy czekają na powrót Walkera (albo jego sensowną wymianę) Stevens znalazł fajną pozycję na parkiecie dla Theisa. No i Pritchard. Widać, że rozegrał 3 sezony na uniwersytecie i nie jest dzieciakiem, który zderzył się ze ścianą w NBA bo fizycznie jest na to gotowy. Celtics mają wreszcie sensowną ławkę. Potrzebny jest dobry rozgrywający, żeby odciążyć Walkera, ale na chwilę obecną nie wygląda to źle.

Podsumowując, wejście do PO to oczywista oczywistość, brak ECF będzie rozczarowaniem, nawet nie po cichu wszyscy w Bostonie liczą na finał. Będzie dobrze, a może być tylko lepiej (jak nie będzie poważnej kontuzji)

To tyle, następny post będzie zapewne w okolicach PO

Edytowane przez Eld
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JB gra bardzo solidnie co pokazał rok temu w PO. Ta forma jest utrzymana. Ktoś pisał że możnaby było pozyskać Hardena kosztem JB i pickow ( o ile dobrze pamiętam) - co wydaję mi się bez sensu kompletnie bez sensu. JH jest lepszym zawodnikiem ale czy taka indywidualność dobrze wkomponowała by się w zespołową koszykówkę Celtów gdzie na obecną chwilę największą gwiazdą jest Kemba który wpasował się znacznie lepiej niż Irving który jest uważany za SS ? Po ostatnich wyczynach jegomościa śmiem wątpić.

Gdy drużyna ma problemy JB przejmuje inicjatywę i po cichu utrzymuję drużynę na powierzchni - taki zawodnik jest potrzebny szczególnie że Tatum potrafi przez pół meczu przejść obok po czym gra świetną drugą część spotkania.

Do drużyny dołączył TT i teraz ... Bardzo dobry ruch bo jednak rok temu brakowało wsparcia dla Theisa ( był Kanter który miał chwilowe przebłyski ale to jednak za mało jeśli drużyna chcę walczyć o mistrzostwo).  

Smartiboy - dobry duszek drużyny. W RS raczej przebłysków mieć nie będzie ale już w PO mam nadzieję że stawi się na 100% i będzie grał równie dobrze jak w tegorocznych. 

Dużo zależy od rozwoju Tatuma w tym sezonie bo gość ma większy potencjał niż JB. Jeśli ten rok dobrze przepracuje będzie miał stabilną formę to wg mnie jest szansa na finały konferencji a nawet finał NBA mimo że na wschodzie doszedł nowy pretendent do tytułu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktoś wytłumaczyć dlaczego tak znana drużyna w której grali tacy zawodnicy jak choćby Larry Bird i Bill Russell, która stosunkowo niedawno zdobyła mistrzostwo i kilkukrotnie była blisko powtórzenia tego, rok temu była w ECF, a obecnie jest liderem konferencji wschodniej, ma tylko dwie odpowiedzi w temacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, TripylDabyl napisał:

Może mi ktoś wytłumaczyć dlaczego tak znana drużyna w której grali tacy zawodnicy jak choćby Larry Bird i Bill Russell, która stosunkowo niedawno zdobyła mistrzostwo i kilkukrotnie była blisko powtórzenia tego, rok temu była w ECF, a obecnie jest liderem konferencji wschodniej, ma tylko dwie odpowiedzi w temacie?

Bo koszykówka to sport niszowy. Cześć zespołów miała temat robiony na sile i na ostatnich zlotach nigdy nie zebrało się więcej niż 15 osób. Pamietam kiedyś sławetny temat wódeczka na Żytniej gdzie piliśmy w dwóch czy trzech. Spróbuj zorganizować wspólne oglądanie finałów to wydarzenie wygeneruje może 6 chętnych. 
 

jestesmy gdzie jesteśmy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, ignazz napisał:

Jakby wirus odpuścił to Ciechocinek. 

Ciężko mi sobie wyobrazić aby Don Corleone spotykał się nie w Palermo a w szczawnicy. 

Toruń tez mógłby być to wtedy bym zorganizował. 

Toruń pasuje, mój Alfred nie musiałby prowadzić i byśmy taksówka przyjechali! @Sylvinho.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.01.2021 o 17:41, ely3 napisał:

Oni mają swoją stronę bostonceltics.pl na której są lub byli aktywni. ...

Jest profil na fejsie gdzie przeniosło się wszystko. Admin  doszedł do wniosku że, że więcej ludzi na korzysta z fejsa. Na dodatek ma całkiem fajne konto na YT.

Złoto będzie, nie ma wątpliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Coś w Bostonie w te ostatnie lata coś poszło nie tak. Wyjątkowo żle rozegrane lato. Utrata Haywarda boli ( choć wiadomo ,ze nie mogli mu dać tych 30 mln). Tristan to jeden z najgorszych nowych podpisów. On jest gorszy od Kantera i to po obu stronach parkietu. Teague to w ogóle już nie powinien grać. Ławka Bostonu to ogólie słabizna. Złe wybory draftowe. Grant . Carsten to nie są gracze na czołowy zespół. Time Lord też czasem coś pogra a czasem jak dziś jest zagubiony. Właściwie Boston to teraz dwóch TOP25 graczy. Bardzo młodych bardzo uzdolnionych ale w sumie tylko Brown gra stabilnie i chyba jest teraz w najlepszej formie. Nie jestem fanem Jaylena ale on zrobił spory postęp. Jest liderem Boston bo Tatum ma jakiś kryzys. Ostatni dobry jego mecz , który widziałem to chyba ten z Lakers a potem to już gra ala Kobe typu 8/24 . Dziś w s5 wyszedł Ojeleye a ja nie wiem czy on w takich Lakers czy Clippers by się mieścił w rotacji. W ogóle Brad też się miota. Carsten grał w s5 a dziś był poza rotacją. Szuka miesza ale ogólnie te ostatnie wybory draftowe wyglądają słabo. Smart wróci ( choć i przed kontuzją grał tak sobie jak na niego) Kemba się ogarnie ale te lineupy zawierające 3-4 rezerwowych wyglądają i chyba będą wyglądać dramatycznie..

A mogli mieć Turnera to sę Ainge sam zakiwał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

@ptak nic nie pisze od dawna, za dużo fanów Bostonu na tym forum nie ma, a szkoda, bo kryzys Celtics to bardzo fajny temat do dyskusji.

Jednak wczorajszy mecz z Magic to mały pozytyw, bo gra fajna, zwycięstwo bardzo pewne, a poza tym pierwszy raz od 16 lutego zatrzymali rywala na <100pkt w meczu (w sumie jak patrzę to w tym czasie nawet nikogo nie udało się złapać na <105pkt). Byli bardzo hot zza łuku. Rozbili tym Orlando. 23 trójki trafione (z tego 10 Browna) na bdb skuteczności, tylko jednej trójki brakło do wyrównania franchise-record. 

Festiwal rzutów często jest irytujący, bo gra robi się mocno szarpana, ale jeśli jest skuteczność to trzeba to wykorzystywać i to zrobił wczoraj Boston. 

Trzeba też ich pochwalić za momentami naprawdę świetny ruch piłki. 

Kapitalna akcja :)

Btw, ciekawe czy Ainge coś podziała do czwartku. Ale te plotki z Barnesem w roli głównej to mnie się w ogóle nie podobają... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem Bostonu.... Fournier? I to wszystko. Tzn kogoś muszą oddać bo ani nie mają wolnego miejsca a w składzie i są1,6 powyżej podatku po tej wymianie.  Fournier pewnie z ławki ale i tak pod koszem hula wiatr. Obrony też nie poprawią. Ainge ma młody skład bez ławki i praktycznie jest strasznie pasywny .... Bo w sumie to wychodzi ,ze oddał Haywarda za Fourniera ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko z powodu wymian zajrzałem.

Jak można oddać coś czego się nie ma? Hayward decydował o swoim losie i Ainge nie miał nic do powiedzenia.

Wymiana jak wymiana, nie wypowiem się bo nie mam pojęcia kogo pozyskali (znam tylko nic nie mówiące mi nazwiska)

Do dołującego Bostonu nikt sensowny nie przyjdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie nadążam, czemu shandlowali Theisa? wydawało mi się, że legit playa z niego był, a nawet jeśli stawiajo na Time Lorda, to oni we dwójkę fajnie się uzupełniali skillami w ataku, co dla niektórych matchupów jest kluczowe (właśnie parę dni temu oglądałem Boston vs Utah gdzie za każdym - z wyłączeniem ostatnich 2-3 minut - razem, gdy Gobert wchodził na boisku, wchodził też Theis). O kasę poszło czy o co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.