Skocz do zawartości

Random Shit 2020/21


Chytruz

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 12.07.2021 o 00:36, BMF napisał:

Nigeria ma chyba najwięcej czarnych mieszkańców na świecie spośród wszystkich krajów, i tak im mocno średnio idzie poza wysłaniem młodego Akeema do Stanów tbh. 

(i jeszcze mają najlepszą możliwą piramidę wieku z perspektywy sportu)

Oladipo , Adebayo , Iguodala , Okafor, Dinwiddie, Ayton i oczywiście Giannis - oni wszyscy są pochodzenia nigeryjskiego więc w sumie nieźle . No i niezniszczalny Yinka Dare :)

W dniu 12.07.2021 o 00:28, RonnieArtestics napisał:

Beka w sumie @mac ze taka Nigeria ma cały skład z NBA praktycznie, a taka Polska ma Marcina Gortata i Cezarego Trybanskiego raz na sto lat 

Geny . Pewnie nie jedna osoba była na wakacje w czarnej Afryce to już między dziećmi ich a naszymi są ogromne różnice w budowie ciała oraz koordynacji . Oni po prostu rodzą się zdrowymi ludźmi mający równowagę z naturą a my już dorośli biali to wyglądamy jak kalecy , większość już z nadwagą , skrzywionym ciałem , większość mężczyzn z zabawną zapuszczoną brodą i tatuażykiem . Gdzieś był artykuł , że w sportach najwiecej osiągają osoby o korzeniach z zachodniej Afryki . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Koelner napisał:

Oladipo , Adebayo , Iguodala , Okafor, Dinwiddie, Ayton i oczywiście Giannis - oni wszyscy są pochodzenia nigeryjskiego więc w sumie nieźle . No i niezniszczalny Yinka Dare :)

 

To raczej pokazuje jak Nigeria jako kraj marnuje swój genetyczny potencjał, żaden z nich nie uczył się grać w kosza w Nigerii. Nie wiem czy ktoś z obecnej kadry pośród NBA-zawodników zaczynał grać w kosza w Nigerii, Hakeem wyjechał do US jako 17/18-latek, dlatego o nim wspomniałem. Na tej zasadzie to my mieliśmy Podolskiego, Klose, Kerber i Woźniacką. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, BMF napisał:
 

To raczej pokazuje jak Nigeria jako kraj marnuje swój genetyczny potencjał, żaden z nich nie uczył się grać w kosza w Nigerii. Nie wiem czy ktoś z obecnej kadry pośród NBA-zawodników zaczynał grać w kosza w Nigerii, Hakeem wyjechał do US jako 17/18-latek, dlatego o nim wspomniałem. Na tej zasadzie to my mieliśmy Podolskiego, Klose, Kerber i Woźniacką. 

Ale to chyba nic odkrywczego , że Afryka marnuje swój potencjał i to nie tylko koszykarski :)

14 minut temu, mac napisał:

Olisadebe

Zeigbo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Koelner napisał:

Ale to chyba nic odkrywczego , że Afryka marnuje swój potencjał i to nie tylko koszykarski :)

 

Ronnie napisał, że beka, że nawet Nigeria jest lepsza od Polski, to napisałem, że Nigeria ma genetyczny upside na konkurowanie z USA, a dostają ochłapy US-graczy, którzy grają dla Nigerii, bo nie załapią się do kadry US (Obraniak, Boenisch, Polanski...), więc idzie im w sumie jeszcze gorzej niż nam. Nie, nie jest to odkrywcze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@BMF Wiadomo ze mają potencjał genetyczny ale i tak mnie dziwi że tak biedny kraj tak dużo zawodnikow NBA ma/produkuje. Źle się wyraziłem i tyle. Pewnie z popularnością koszykówki też nie jest tam wiele lepiej niż w Polsce więc serio mnie to zaskakuje. 

Edytowane przez RonnieArtestics
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, ale oni właśnie ich nie produkują, nie chce mi się sprawdzać, ale ci najlepsi pewnie wszyscy urodzili się w USA/szybko przenieśli się do USA i tam zaczynali grać w kosza, a grają w reprezentacji Nigerii, bo mają obywatelstwo (albo prawo do obywatelstwa), a fajnie sobie pyknąć na Igrzyskach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, BMF napisał:
Nie, nie jest to odkrywcze. 

Jeśli dla Ciebie nie jest to trudno 🤷🏼‍♂️

 

7 minut temu, RonnieArtestics napisał:Pewnie z popularnością koszykówki też nie jest tam wiele lepiej niż w Polsce więc serio mnie to zaskakuje. 

W Afryce jest inna mentalność , dlatego jak nimi trochę pozarządzają w USA czy w Francji ( piłka nożna ) to coś da się tam ulepić :) Afryka w sporcie byłaby bezkonkurencyjna w pewnych sportach jakby finanse , infrastruktura ( inne środki ) byłyby takie jak w USA czy Europie . Przecież takie ogromne Chiny z kasą w wielu sportach nie mogą nawet pierdnąć :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, BMF napisał:
Ronnie napisał, że beka, że nawet Nigeria jest lepsza od Polski, to napisałem, że Nigeria ma genetyczny upside na konkurowanie z USA, a dostają ochłapy US-graczy, którzy grają dla Nigerii, bo nie załapią się do kadry US (Obraniak, Boenisch, Polanski...), więc idzie im w sumie jeszcze gorzej niż nam. Nie, nie jest to odkrywcze. 

Z jakiegoś powodu załączyło mnie w cytacie, więc się jednak wypowiem.

Oczywiście Twoja wypowiedź dotycząca Nigerii jest bardzo dobra i myślałem, że wystarczająca.

Pisanie też w kontekście porównawczym do Polski, jakoby byli jakimś gorszym narodem też uważam za słabe.

Ogromne złoża ropy, 200mln mieszkańców i ciągle rosnąca - to będzie jedna z najważniejszych gospodarek w przyszłości na świecie, (podobnie np Indonezja myślę).

Ogólnie spora część Afryki Zachodniej wydaje się mieć niesamowite predyspozycje atletyczne, jakie obserwujemy w innych sportach.

Kraje jak Wybrzeze Kosci Sloniowej, Kamerun(tu Embiid i Siakam w kosza), Ghana, Senegal - w piłkę. Matchowane jest to chyba tylko przez ludność z państw kolonialnych, stąd to może nawet ich potomkowie. 

 

Natomiast ja zupełnie nie wstawiłem tego newsa o wtopie USA, żeby dyskutować o Nigerii.

Liczyłem, że ktoś zauważy jakim fraudem jest wizerunek coacha USA - przegrana 4 z ostatnich 5 meczy.

Mając w składzie lilarda, beala, duranta, draymonda greena, bama ayobayo - to powinny być blowouty patrząc na przeciwników.

Na szczęście realgm chociaż trochę już to zauważa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, kcp78 napisał:

To są tylko sparingi. Wyniki takich spotkań  poważnie mogą traktować jeno idioci albo dziennikarzyny od clickbaitow. Nie ma się czym podniecać... 

Mistrzostwa świata to też był sparing?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kcp78 napisał:

A kiedyś polska wygrała z zsrr w hokeja, a dania zdobyła misia Europy! I cóż z tego?!... 

dokładnie, cóż z tego że ktoś wygrywa mistrzostwa NBA mając zawsze najlepszy roster, jest tylko zwykłym człowiekiem, a nie jakimś geniuszem czy coś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.07.2021 o 17:33, cvbe napisał:

Dalsi rezerwowi są tylko na czas sparingów, żeby się ogrywać z Reprą. Jak skończy się sezon to dołączą gracze którzy jeszcze grają/przed chwilą skończyli. Więc taki Garland, Bey czy Keldon wypadną.

ten zespół jest po prostu jakiś lipny, nie klei się to w całość. Nie ma centra, który na granie FIBA by się przydał, sami scorerzy oprócz Bama w S5, nie ma pure rozgrywającego. I ta lipnosc ławki to nawet nie wynika z tych ostatnich nazwisk - jeśli Grant, Dray i LaVine to będą głowni rezerwowi to w sumie słabo porównując choćby do wcześniejszych rosterow US na IO. Jeśli będą mieć 3 ciężkich przeciwników w PO tego turnieju to na jednym z nich jak Słowenia, Hiszpania czy Australia się imo potkną. 

mac też ma rację jeśli chodzi o to jak Pop ogarnia te International tourmaments to pokazał 2 lata temu 7. miejsce MŚ, ciężko się było gorszej xhujni spodziewać 

Edytowane przez steve
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zapominajcie, że na MŚ to im ciągle ktoś ze składu wypadał i ten był lepiony z tego co zostało nawet Kuzma im jakoś ostatniego dnia wyleciał. Też nie ma co ukrywać USA ma teraz proces przejściowy z Reedeem Teamu do nowego składu a w nim nadal brakuje trzonu, który wymiennie grałby na IO i MŚ.

Niemniej może jednak JVG powinien zostać trenerem kadry na stałe a nie tylko na czas eliminacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis troche o merchu:

 

Mimo wszystko troche zaskoczyl mnie Giannis nad Durantem, oraz Curry i Kawhi tak nisko.

A per druzyny


Nie ma dokladnych danych, ale czy sam James az tak bije polaczone trio Nets? Ciekawe, zwlaszcza patrzac na dosc niska pozycje AD.

Spodziewalbym sie Knicks, Celtics i Warriors wyzej mimo wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem właśnie WNBA All Star Game (Tak to jest ten moment w którym możecie zacząć się śmiać) i kurka wodna, może grały zdeczka paralityczne ale za to grały OBRONĘ przez cały mecz! O wiele lepiej się to oglądało niż NBA ASG (gdzie obejrzenie skrótu jest ciężkie do przebrnięcia a co dopiero pełny mecz), o wiele, wiele lepiej a na dodatek konkurs trójek  w przerwie meczu był miodny.

Dla ciekawych wyniku: WNBA Team 93-85 USA Olympic Team, a MVP zdobyła Arike Ogunbowale z WNBA Team (Dallas Wings).

Muszę chyba teraz z ciekawości zerknąć czy to tylko w tym roku taka gra na serio była czy w poprzednich też, chociaż z drugiej strony pani komisarz powiedziała iż nigdy nie widziała tyle obrony w ASG, więc być może odpowiedź nasunęła się sama.

Edytowane przez Pepis21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.07.2021 o 03:16, Pepis21 napisał:

Obejrzałem właśnie WNBA All Star Game (Tak to jest ten moment w którym możecie zacząć się śmiać) i kurka wodna, może grały zdeczka paralityczne ale za to grały OBRONĘ przez cały mecz! O wiele lepiej się to oglądało niż NBA ASG (gdzie obejrzenie skrótu jest ciężkie do przebrnięcia a co dopiero pełny mecz), o wiele, wiele lepiej a na dodatek konkurs trójek  w przerwie meczu był miodny.

Dla ciekawych wyniku: WNBA Team 93-85 USA Olympic Team, a MVP zdobyła Arike Ogunbowale z WNBA Team (Dallas Wings).

Muszę chyba teraz z ciekawości zerknąć czy to tylko w tym roku taka gra na serio była czy w poprzednich też, chociaż z drugiej strony pani komisarz powiedziała iż nigdy nie widziała tyle obrony w ASG, więc być może odpowiedź nasunęła się sama.

Zazdroszczę ludziom którzy mają czas na coś takiego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • ely3 zablokował(a) ten temat
  • Eld odblokował(a) i zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.