Skocz do zawartości

[ECF]: Boston Celtics (3) - Miami Heat (5)


ptak

kto wygra i dlaczego zespół trenera S....  

58 użytkowników zagłosowało

  1. 1. kto wygra i dlaczego zespół trenera S....

    • Celtics Heat 4-0
      0
    • Celtics Heat 4-1
    • Celtics Heat 4-2
    • Celtics Heat 4-3
    • Celtics Heat 3-4
    • Celtics Heat 2-4
    • Celtics Heat 1-4
    • Celtics Heat 0-4
      0


Rekomendowane odpowiedzi

8 minut temu, Chytruz napisał:

Może nawet i teraźniejszość - to box and 1, co Raptors grali w finałach przeciw GSW to też w sumie strefa z modyfikacją i też zaczyna się coraz częściej pojawiać, chociaż na ile to się sprawdzi przeciwko topowemu zespołowi w pełni sił, to też nie wiadomo.

Ciężko oszacować, ale myślę że były w regularze mecze, kiedy Heat bronili więcej niż połowę possessions strefą. Na pewno warto mieć w zanadrzu, ale raczej zamiennie z m2m - jak się chce zdobyć tytuł, to trzeba pokonać ze dwa mocne zespoły po cztery razy i nie wiem czy grając głównie strefę można liczyć, że to się uda. Poza tym nieporadność rywali przeciw strefie też w dużym stopniu mogła wynikać z tego, że rzadko trzeba było przeciw niej grać i może czar pryśnie jak się jej zacznie używać za dużo.

Fajnie to jeszcze dzialalo za czasow Gentrego vs Lakers w WCF, troche tez sie meczyli zeby to rozkminic

pamietam jak Kobe mowil na obrone strefowa, SOS defense 😂

jedno jest pewne przy tych przepisach i przy tym jak gracze sa dobrzy, maja pierwszy krok, rzut, koziol, plus ten small ball, z roku na rok jest coraz ciezej bronic 1na1

a pomagac w obronie nie mozna bez dobrego schematu rotacji bo dostajesz odrazu trojke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, dannygd napisał:

Nie wiem jak Wam, ale mi Heat zaczynają przypominać pod względem zbilansowania i drużynowości Tłoki Billupsa czy Spurs Duncana z zachowaniem proporcji odpowiednich.

Szkoda, że Harro czy Robinson jednak nie mają ogrania, mimo, świetnych PO. Plus, np, Robinson nie grał przeciw, nikomu takiemu jak AD. Czyli topowymi, scorer i defense w, jednym. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie popisał się Stevens, dając się zaskoczyć obroną strefową. Kolejny mecz jest absolutnie kluczowy - między game 3 & 4 są trzy dni przerwy, czas na adjustments oraz odpoczynek, których potrzebuje zwłaszcza Boston, a dodatkowym bonusem może być okazja na spokojne wprowadzenie Haywarda do gry. Przy stanie 1-2 sprawa będzie nadal otwarta, a momentum może przejść na stronę Celtów. Jednak jeśli Miami zgarnie game 3, to wiadomo - pozamiatane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Jendras napisał:

No nie popisał się Stevens, dając się zaskoczyć obroną strefową. Kolejny mecz jest absolutnie kluczowy - między game 3 & 4 są trzy dni przerwy, czas na adjustments oraz odpoczynek, których potrzebuje zwłaszcza Boston, a dodatkowym bonusem może być okazja na spokojne wprowadzenie Haywarda do gry. Przy stanie 1-2 sprawa będzie nadal otwarta, a momentum może przejść na stronę Celtów. Jednak jeśli Miami zgarnie game 3, to wiadomo - pozamiatane.

Jeden i drugi mecz Celtics zagrali od 3q w stylu Clippers. Mimo to wynik był na styku inna byłaby narracja gdyby Celci prowadzili 2-0. Tutaj prosta sprawa Celci muszą się ogarnąć i skupić przede wszystkim bo robili masę głupich błędów i strat.

Czy tylko mi się wydawało że jak Kanter był na boisku to całkiem przyzwoicie to wyglądało? Tzn mieli odpowiedź na wysokich Heat i całkiem nieźle sobie z nimi radził?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powiem w trzeciej kwarcie przy wysokim prowadzeniu obawiałem się powtórki z drugiego meczu. Fajnie, że wrócił Hayward może będzie te 15 w meczu dokładać.

Pytanie dla oglądających tą serię. Jaki jest najlepszy zawodnik Celtics? Smart czy przereklamowany Brown? 

Mam nadzieję, że teraz wszystko wróci na właściwe tory i będzie po mojej (i tych 3 fanów Celtics ba forum) myśli. Wygrane ECF i finał z Nuggets

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów.

Przeglądam forum już od paru lat, co na ogół mi wystarczało, ale czasem poszukuję informacji o różnych niestandardowych statystykach i ciekawostkach związanych  z NBA.

Ponieważ to forum jest chyba największą skarbnicą polskojęzycznej wiedzy o aktualnych i przeszłych wydarzeniach okołoNBA, to jeżeli ktoś ma wiedzę / linki do interesujących mnie info to byłbym wdzięczny:

1. Zdarzyła się wcześniej  sytuacja żeby w serii PO wszystkie mecze wygrali goście (TOR - BOS)? - wiadomo, status "gospodarzy" w bańce jest mocno umowny

2. Czy była dłuższa seria meczów w PO granych przez jedną drużynę (BOS) w której wygrywali tylko goście. Boston ma aktualnie 12 takich meczów : 2x Phila, seria 7 z Tor i teraz 3x Miami?

Z góry dzięki za odp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to jest piękna seria, ale to są piękne playoffy.

@january jak mogłeś napisać, że Tatum lepiej broni niż Brown?Brown jest kozakiem, na prawdę bardzo niedoceniany grajek. Piękny w ogóle pojedynek trenerów, świetnie ustawione drużyny, obie broniące.

Herro będzie kimś w tej lidze i słuszna uwaga Van Gundiego bodajże, to co Lebron mówił z tymi wyborami. Dunn w All first rookie, a Herro w drugiej to żart.

I 100% racji @january że Butler jest zbyt pasywny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, ptak napisał:

Pytanie dla oglądających tą serię. Jaki jest najlepszy zawodnik Celtics? Smart czy przereklamowany Brown? 

W tej serii ... Ciężko stwierdzić. Smart wyróżniał się w 1 meczu natomiast w następnych dwóch przewaga Browna. Ogólnie to ciężko stwierdzić bo np. takie LAC czy MAVS mają liderów i tam łatwiej to zauważyć. Celci grają jak jeden organizm w systemie Stevens'a. Jeśli miałbym wybierać to:Lider i serce drużyny - Smart. A określić najlepszego gracza C's nie potrafię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tatum i nie zmienia się nic i nic się nie zmienia

Pierwsza połowa ciągnie zespół w dół 

Jedna kwartę pograł przyzwoicie 

W najważniejszym momencie meczu kroki w 2 sekundzie akcji

Potem trójka po krokach trafiona których mu nie odgwizdali

A jak Butler chciał podarować mecz to go odepchnął co Itak mu się poszczęściło bo powinno się skończyć ofensem a boston miał posiadanie

Herro jest zajebisty 

Lamie stereotyp że chudy niski i biały nie może bronić 

White Defense Matters

19 minut temu, Tyrion napisał:

On w pewnym momencie praktycznie wziął całą drużynę na swoje młode barki..Kiedy ostatnio jakikolwiek rookie robił coś takiego na poziomie finałów konferencji? Bardzo mi się spodobało określenie " herroball" :)

Magic Johnson byl ostatnim 

Edytowane przez Kubbas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje dla Heat z powodubawansu do finalu. Celtics meczami 1 i 2 pokazali, że na ten awans najnormalniej nie zasługują. Do Stevensa mam pretensję, że zespół oddawał około 10 rzutów mniej niż Heat. Mam nadzieję że w nadchodzącym sezonie będzie klasowy center. Brakuje pod koszem zawodnika ktory gwarantuje 12-15 punktów co mecz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co za mecz! 

Herroball to bardzo dobre określenie i chyba tu idealnie pasuje :) 

Młody dziś 37pkt. i ta jego łatwość rzutu + on jest z meczu na mecz coraz lepszy również w kreowaniu i w obronie. Szczególnie jego akcje z Bamem rozbijały świetną obronę Celtics. 

Spo postanowił, że Heat dziś będą grali w 7 z słabym Crowderem i fatalnym Robinsonem. Na chwilę wszedł Salomon Hill chyba w ogóle debiutując w playoffs. Spo postanowił zmotywować dziś głownie Olynyka, który w g5 powinien już grać. 

Dziś koncepcja była taka, zeby nie musieć gonić - i to udało się Heat bo grając głównie strefą do połowy niespodziewanie prowadzili, a Tatum grał na 0pkt. (w drugiej miał za to 28pkt.) - trójka nie siedziała Smartowi i innym. Celtics mieli rewelacyjną 3qw. za to, gdzie Tatum 16pkt. przywrocił ich do gry już z -12pkt. No i 4qw. to już prawdziwe szachy Spo i Stevensa. Heat grali piątką - Dragic/Herro/Iggy/Butler/Bam, a Celtics smallallem bez Theisa. Boston nawet przez chwilę prowadziło 1pkt. ale Heat uciekli bodajże na 7pkt. ale Celtics znakomita egzekucja w końcówce ich prawie doszli. Nie jestem pewien tego faulu Butlera na Kembie, gdzie dostał jeszcze 3 osobiste, ale grunt, ze wszystko się dobrze sończyło. 

3-1 to groźny wynik w tych playoffs, zatem nie ma co zapeszać, ale mam nadzieję, ze to był ten decydujący mecz dla losów serii. 

Go Heat!  🔥

Godzinę temu, ptak napisał:

Gratulacje dla Heat z powodubawansu do finalu. Celtics meczami 1 i 2 pokazali, że na ten awans najnormalniej nie zasługują. Do Stevensa mam pretensję, że zespół oddawał około 10 rzutów mniej niż Heat. Mam nadzieję że w nadchodzącym sezonie będzie klasowy center. Brakuje pod koszem zawodnika ktory gwarantuje 12-15 punktów co mecz

Podziękuję, ale dopiero jak Heat wygrają 4 mecz :) 

Celtics mają charakter, to świetna perspektywiczna drużyna, która będzie coraz lepsza :) 

Edytowane przez Alonzo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Alonzo napisał:

Celtics mają charakter, to świetna perspektywiczna drużyna, która będzie coraz lepsza :) 

Niby tak, ale Ainge musi coś wykombinować z tym centrem. Ale nikt w lidze nie odbierze telefonu od niego, albo żądania będą nie do zaakceptowania przez Celtics. No chyba że ktoś zażąda wymiany i jako klub wskaże Celtics

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.