Skocz do zawartości

[beGM Play-off '20 East 1st Round] Toronto Raptors (48-23) – Philadelphia 76ers (43-28)


january

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, Tecu napisał:

Już pisałem, ale jeszcze raz. Tak technicznie i prawdziwie to zdanie powinno wyglądać tak 7 zespół zyskuje max playera (Klay) i gra z nr dwa które dwa zespoły dzieliło raptem 5 zwycięstw.

No właśnie tu się mocno różnimy bo ja uważam że klay wracający po roku przerwy nie jest nawet blisko wyglądanie jak max player;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, fluber napisał:

No właśnie tu się mocno różnimy bo ja uważam że klay wracający po roku przerwy nie jest nawet blisko wyglądanie jak max player;) 

Głównie się różnimy tym, że jak Ty wrzucisz nieprawdę to po udowodnieniu, że nie masz racji odwracasz kota ogonem. 

Przez takie akcje, mimo, że bardzo często piszesz z sensem i jesteś inteligentnym człowiekiem, często nie chce się tego czytać, bo wiem, że to może być nieprawda a Ty i tak tego nie przyznasz a na weryfikację nie mamy czasu. 

W skrócie, trudno Ci zaufać, bo być może jest to fluberyzm 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Tecu napisał:

Głównie się różnimy tym, że jak Ty wrzucisz nieprawdę to po udowodnieniu, że nie masz racji odwracasz kota ogonem. 

Przez takie akcje, mimo, że bardzo często piszesz z sensem i jesteś inteligentnym człowiekiem, często nie chce się tego czytać, bo wiem, że to może być nieprawda a Ty i tak tego nie przyznasz a na weryfikację nie mamy czasu. 

W skrócie, trudno Ci zaufać, bo być może jest to fluberyzm 😀

Fluberyzmy to nie sa nieprawdy tylko połączenie prawdy z dużą dozą stronniczośći  i manipulacji( prawda tylko z jednej strony) więc wypraszam sobie posadzenie o pisanie nieprawdy:) 

20 minut temu, january napisał:

Kurczę, teoretycznie to słowo ma niejako negatywne znaczenie w kontekście w jakim tu piszemy, ale jednocześnie ZAWSZE wywołuje uśmiech na mojej twarzy i poprawia humor muszę przyznać :) 

To będzie moje dziedzictwo jak już znajdziecie zastępstwo:) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, january napisał:

Kurczę, teoretycznie to słowo ma niejako negatywne znaczenie w kontekście w jakim tu piszemy, ale jednocześnie ZAWSZE wywołuje uśmiech na mojej twarzy i poprawia humor muszę przyznać :) 

Bo twoje manipulacje są wyższego sortu ale jak koledzy wykazali szkodzisz lidze bardziej.  Podobno. Nic na sile. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krótkie podsumowanie dla wahających się. 

Dlaczego, wg mnie, 76ers powinni to wygrać:

 

- Embiid i jego post w bardzo dobrym spacingu, brak Simmonsa może pomóc w ofensywie w tym środowisku

- brak odpowiedzi defensywnej na Embiida po stronie Toronto, uważam, że Harrell i Favors nie dadzą rady

- wymuszanie fauli przez Embiida i LaVina - potencjalny problem z foul trouble wysokich przeciwnika

- bardzo dobra defensywa - Embiid, RoCo, Klay świetni, Clarke, J Rich dobrzy/b dobrzy

- dobra/bardzo dobra forma shooterów - słaba forma rzutowa Toronto - Fox, Siakam, Galo

- Świetna seria w defensywie, ale też w ofensywie Covingtona - był x-factorem w serii Houston - OKC, tu może być podobnie

- poza VanFleetem, słaba/średnia forma liderów Toronto zwłaszcza Siakama i Gallinariego

- doświadczenie w PO w naszej grze jest po naszej stronie. Ten skład w prawie całości był już u nas i w finale konferencji i w drugiej rundzie a Klay wygrywał mistrzostwa.

- Toronto to debiutanci w sumie w PO. Dwa lata temu grali u nich tylko Siakam i VanFleet, ale raczej machali ręcznikami niż grali.

- moja przewaga w zbiórkach

- Toronto niby drugie miejsce a 76ers 7me w konferencji, ale dzieliło ich w tabeli tylko 5 zwycięstw

- upset jak najbardziej wskazany

- słaba obrona Toronto

 

Defensywa przeciwnika to:

przereklamowany Fox, który pogarszał obronę Sacramento w RS

https://www.pbpstats.com/wowy-combos/nba?TeamId=1610612758&Season=2019-20&SeasonType=Regular%2BSeason&PlayerIds=1628368

Przeciwnicy rzucali przy nim lepiej niż normalnie

https://stats.nba.com/player/1628368/defense-dash/

Słaby McCollum, który także pogarszał obronę Portland w PO

https://www.pbpstats.com/wowy-combos/nba?TeamId=1610612757&Season=2019-20&SeasonType=Regular%2BSeason&PlayerIds=203468&OnlyCommonGames=true

W PO był dramat:

https://www.pbpstats.com/wowy-combos/nba?TeamId=1610612757&Season=2019-20&SeasonType=Playoffs&PlayerIds=203468&OnlyCommonGames=true

przy którym przeciwnicy w RS rzucali podobnie do średniej, ale w PO już zdecydowanie miał słabą obronę, przeciwnicy rzucali o ponad 6% lepiej krycie przez niego. 

https://stats.nba.com/player/203468/defense-dash/?Season=2019-20&SeasonType=Playoffs

 

Chwalony undersized VanVleet

W RS również obrona była lepsza bez niego

https://www.pbpstats.com/wowy-combos/nba?TeamId=1610612761&Season=2019-20&SeasonType=Regular%2BSeason&PlayerIds=1627832&OnlyCommonGames=true

W PO również

https://www.pbpstats.com/wowy-combos/nba?TeamId=1610612761&Season=2019-20&SeasonType=Playoffs&PlayerIds=1627832&OnlyCommonGames=true

W RS sprawiał, że gracze rzucali gorzej, ale już w PO rzucają lepiej

https://stats.nba.com/player/1627832/defense-dash/?Season=2019-20&SeasonType=Playoffs

Kolejny gracz Gallinari i nie zgadniecie, tak też obrona grała zdecydowanie gorzej z nim. 

RS

 

https://www.pbpstats.com/wowy-combos/nba?TeamId=1610612760&Season=2019-20&SeasonType=Regular%2BSeason&PlayerIds=201568&OnlyCommonGames=true

PO

https://www.pbpstats.com/wowy-combos/nba?TeamId=1610612760&Season=2019-20&SeasonType=Playoffs&PlayerIds=201568&OnlyCommonGames=true

Miazga

Teraz chyba najlepszy obrońca w Toronto Siakam

Sporo lepiej z nim na parkiecie w RS

https://www.pbpstats.com/wowy-combos/nba?TeamId=1610612761&Season=2019-20&SeasonType=Regular%2BSeason&PlayerIds=1627783&OnlyCommonGames=true

Ale już w PO tylko minimalnie

https://www.pbpstats.com/wowy-combos/nba?TeamId=1610612761&Season=2019-20&SeasonType=Playoffs&PlayerIds=1627783&OnlyCommonGames=true

Favors

Polepszał obronę, tylko przypomnę, że nie grał 32 minut a to by go trochę przeciążyło

https://www.pbpstats.com/wowy-combos/nba?TeamId=1610612740&Season=2019-20&SeasonType=Regular%2BSeason&PlayerIds=202324&OnlyCommonGames=true

Harell

RS

Bez niego obrona jest lleepsza

https://www.pbpstats.com/wowy-combos/nba?TeamId=1610612746&Season=2019-20&SeasonType=Regular%2BSeason&PlayerIds=1626149&OnlyCommonGames=true

W PO jest zdecydowanie słabo jak gra Harrell

https://www.pbpstats.com/wowy-combos/nba?TeamId=1610612746&Season=2019-20&SeasonType=Regular%2BSeason&PlayerIds=1626149&OnlyCommonGames=true

 

Teza na koniec. Obrona Toronto jest przereklamowana a w PO jeszcze gorsza. 

Plusowy Siakam, choć w PO gorzej, plusowy w ograniczonej roli Favors i plusowy w RS, ale w PO już nie vanVleet. 

Cała reszta minusowa lub nawet bardzo minusowa.

Do tego brak dobrych help defenderow (ew Siakam) do pomocy przy Embiidzie i niski backourt a u mnie najniższy gracz 1,96.

Edytowane przez Tecu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Tecu napisał:

I dlatego w analogiczne sytuacji g7 Toronto, Philadelphia stawiasz na Toronto, mimo, że:

- to po mojej stronie jest doświadczenie

- to ja mam obrońców na liderów rywali

- to po mojej stronie są zawodnicy, którzy mogą zamknąć serię w defensywie a nie tylko w ofensywie

- to ja mam przewagę fizyczną w tej blotnistej g7

- to ja mam te atuty w g7

I dlatego stawiasz zwycięstwo Raptors w g7

Logiczne 😀

Upraszczasz sprawę i ja sie do tego dostosuje.

Przede wszystkim nie dysponujesz tej maści liderem (Leonard). W gruncie rzeczy to Raptors mają gracza z tych dwóch drużyn, któremu powierzyłbym ostatnią akcje, czyli McColluma. U Ciebie jest Lavine (unproven na tym etapie i znany z nonszalancji).  Mozesz mnie wyprowadzic z bledu, jestem otwarty. 

I nie wymieniam tu nie bez przypadku Thompsona. Nie wiem jak go oceniać, myślę, że nie mozesz mi mieć tego za złe.

Edytowane przez człowiek...morza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, człowiek...morza napisał:

Upraszczasz sprawę.

Przede wszystkim nie dysponujesz tej maści liderem. W gruncie rzeczy to Raptors mają gracza z tych dwóch drużyn, któremu powierzyłbym ostatnią akcje, czyli McColluma. U Ciebie jest Lavine. 

I nie wymieniam tu nie bez przypadku Thompsona. Nie wiem jak go oceniać, myślę, że nie mozesz mi mieć tego za złe.

Po kolei wymieniłem argumenty, które Ty wymieniłeś. U Ciebie są jako argument za wygraną a u mnie się nie liczą. Albo Ty naginasz na swoją wygraną, albo niesprawiedliwie mnie oceniłeś. Twój wybór. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Tecu napisał:

Po kolei wymieniłem argumenty, które Ty wymieniłeś. U Ciebie są jako argument za wygraną a u mnie się nie liczą. Albo Ty naginasz na swoją wygraną, albo niesprawiedliwie mnie oceniłeś. Twój wybór. 

nie, nie wymieniles jednego. gracza, ktory udowodnil, ze takie mecze wygrywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, człowiek...morza napisał:

nie, nie wymieniles jednego. gracza, ktory udowodnil, ze takie mecze wygrywa.

Czyli reszta Twoich argumentów, zresztą słusznych, nie ma żadnego znaczenia? To po co je podajesz? Może dlatego, że mają znaczenie, ale w Twoim pojedynku a w moim żadnego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Tecu napisał:

Czyli reszta Twoich argumentów, zresztą słusznych, nie ma żadnego znaczenia? To po co je podajesz? Może dlatego, że mają znaczenie, ale w Twoim pojedynku a w moim żadnego. 

Mają znaczenie i tu i tu. Ale nie decydujące. 

Napisalem co u mnie zdecydowało (i tak, Leonard jest najważniejszym argumentem co nie powinno raczej nikogo dziwić). 

Edytowane przez człowiek...morza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Crunch time:

Zakładam, że Toronto kończy mecz podstawowym składem

Favors, Siakam, Gallinari, McCollum, Fox

Ja kończę mecz składem:

Embiid, RoCo, JRich, Klay, Lavine

Defensywa jest po mojej stronie zdecydowanie lepsza na pierwszy rzut oka. 

To sprawdźmy jak poszczególni gracze bronią 3ki, dla ułatwienia porównania biorę sezon regularny. 

Minus to dobrze, czyli o tyle bardziej utrudnił sprawę w porównaniu do średniej. 

Embiid -2, 7        Favors +0, 5

RoCo - 3,9           Siakam -3,6

JRich +0,2           Gallinari +0,4

Klay +0,6              McCollum +1,1

ZLV -1,8                 Fox +1,6

Suma -7,6              Suma 0

Jasno wynika, że bronię trójki zdecydowanie lepiej co jest w crunch kluczowe. 

Teraz ofensywa:

McCollum w crunch w PO historycznie jest po prostu średnim graczem. 52 TS

https://www.pbpstats.com/possession-finder/nba?0Exactly1OnFloor=203468&TeamId=1610612757&Season=2019-20,2018-19,2017-18,2016-17,2015-16&SeasonType=Playoffs&OffDef=Offense&StartType=All&FromMargin=-5&ToMargin=5&FromTime=300&ToTime=0&Period=4_OT

Średnim zwłaszcza, że gra z Lillardem na którym skupia się główna obrona przeciwnika i jest mu zdecydowanie łatwiej. Dominują long J, mało wyjazdów pod kosz. Dodatkowo nie ułatwia mu sprawy słaby playmaking i tunnel Vision. W przeciwieństwie do Gasola czy Ibaki do wysokich Toronto nie ma co wychodzić, bo nie są żadnym zagrożeniem. 

Nie odegra do Foxa, bo rzuca beznadziejnie, do Gallo także, bo historycznie gra słabo w PO, Siakam także nie straszy rzutem. Favors niczym nie straszy. 

A naprzeciwko ma zespół dużo wyższy, silniejszy z bardzo dobrą obroną trójki. 

Nie wygląda to za dobrze. 

Po mojej stronie jest LaVine

https://www.pbpstats.com/possession-finder/nba?0Exactly1OnFloor=203468&TeamId=1610612757&Season=2019-20,2018-19,2017-18,2016-17,2015-16&SeasonType=Playoffs&OffDef=Offense&StartType=All&FromMargin=-5&ToMargin=5&FromTime=300&ToTime=0&Period=4_OT

55 TS w crunch w sezonie. I sytuacja zupełnie odmienna od McColluma. W Chicago jest zupełnie sam w crunch. Jest zupełnie sam, obrona jest na nim skupiona, ma wielki usage w tych minutach. 

Ucięta ostatnia trójka game winner

U mnie ma do kogo oddać piłkę

Pod koszem Embiid

A za trzy ten Pan:

Do tego cały zespół świetnie rzuca osobiste w przeciwieństwie do Toronto. To ja mam przewagę w błotnistej g7 i przewagę doświadczenia. 

Kto jest crunch? Wg mnie mam zdecydowanie lepszą defensywę w crunch, lepszych stoperów, rim protectora, świetnych graczy w team defense. 

W ofensywie można polemizować, ale u mnie lepsze FT, wszyscy rzucają 80% i powyżej a to jest kluczową sprawą w końcówkach i więcej opcji do rozegrania decydującej akcji. 

@MarcusCamby @człowiek...morza @Lucas @mac @Ashigaru @kolader @SlaKB @LeweBiodroSmoka @ignazz

Przemyślcie to jeszcze. 

Z góry dziękuję i mam nadzieję, że dałem wszystkim trochę radości z czytania tych opisów a przecież głównie chodzi o zabawę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat Rajon Rondo

Jako, że nie było za bardzo odpowiedzi na moje pytanie czy może zagrać to opiszę sytuację. 

Lakers mieli zagrać 7my mecz bodajże 3 września. 4tego zagrali mecz drugiej rundy i Rajon zagrał 25 minut. Myślę, że można założyć uczciwie, że dzień wcześniej zagrałby z 15 minut. 

Oczywiście nie będę kruszył kopi jeżeli ktoś uzna, że nie zagra, czy, że skoro w opisie nie było to nie gra. Opis był wcześniej niż jego pierwszy mecz. 

Jeżeli by zagrał to dałby mi to czego potrzebuję. Klasyczne rozegranie, dokładne dogranie pod kosz do Embiida za plecy obrońcy lub alleya, podanie na dobrą pozycję za 3, doświadczenie mistrzowskie. Zabiera minuty Ntilikiny plus daje trochę oddechu innym. Może grać z ZLV lub bez. 

Play off Rondo

14 pts 6 reb 9,3 Ast 1,9 ststl 44,5 Fg% 30,3 3%

W ostatnich sezonach w PO trójka na 41%, ale daleki jestem od kreowania go na strzelca z dystansu, coś tam trafi odpuszczany.

Zwiększa doświadczenie i daje paręnaście minut oporu na zarzut braku drugiego kreatora. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, 

Wykonaliście niesamowitą pracę - szczególnie Ty Tecu i ale po naprawdę dokładnej analizie mój wynik to 4-3 dla Toronto. 

Naprawdę bardzo podziwiam i szanuję pracę oraz wkład GMa 76ers i jakbym oceniał tylko za to, to Tecu zdobywasz w tym sezonie mistrzostwo i elaboraty Jaśka nie są w stanie się do Twojej pracy zbliżyć. Niestety musiałem podjąć decyzję tylko za jednym z Was, a nie chciałem czekać do niedzieli..

Przed Waszymi opisami miałem łatwe 4-1 moooże 4-2 w porywach dla Toronto. 

Tym bardziej doceniam pracę Was obu, gdyż jesteście w gronie tych GMów, którzy poważnie podchodzą do budowy drużyny i systematycznych opisów.

Co zadecydowało?

Oglądam dość dokładnie playoffs - jak mam nadzieję wiecie i Toronto zrobiło sweepa o czym warto pamiętać. Mam świadomość słabszej formy Siakama, ale jednak gra w tych playoffs i mamy co porównywać. :) McCollum - jak ktos wyliczył w seeding games i play in grał chyba w 5 pod rząd eliminations games - zreszta jego postawa w walce o awans do playoffs przełożyła się na ostateczne wyprzedzenie mnie przez Raptors w regularze - a o mały włos nasze pary wyglądałyby w I rundzie odwrotnie. ;) 

Raptors mieli jednak solidną rotację 8 ludzi, którzy ze sobą grają cały sezon. Ktoś wyżej napisał, że mają team na regular, a nie na playoffs -  ja uważam odwrotnie - wąska rotacja na playoffs, a szeroka na regular (no i tu jeszcze brak absolutnej Gwiazdy jest wytykany) - ale mają kolektyw zgrany przez cały sezon.Część graczy ma jednak doświadczenie w playoffs - wytykany był jego brak Siakamowi i Van Vleetowi, ale jakie oni mieli doświadczenie rok temu w rl jak zdobywali mistrzostwo? 

Klaya kupuję na 25-30min. pomimo iz nie jestem przekonany, czy by grał. Przekonał mnie tu jednak argument Tecu, że podpisał z nim przecież długi 5-letni kontrakt po kontuzji Klaya, zatem gracz nie musi sie obawiać o swoje $$$$. Jednak po takiej kontuzji to nie jest tak, że wraca się "nie w pełni na 100%" - gracz bylby pomimo jego niewątpliwej klasy zdecydowanie słabszy i nierówny - miałby pewnie mecze w których rzut by mu siedział, jak i mecze rzutowo tragiczne. U każdego tez blokady w głowie działają inaczej - zrozum Tecu, ze zakładasz tu niesamowicie optymistyczny wariant. 

Kontuzja Simmonsa to kolejny olbrzymi pech - spójrz jak to się odbiło na rl 76ers, gdzie drugi lider tam cały czas grał. Siada w 76ers obrona, siada kreowanie, bo drużyna traci jednego z dwoch swoich najważniejszych graczy. Do tego dochodzi LaVine jako podstawowy rozgrywający. ja go nawet tu kupuję, ale spójrz jak dużo zmieniasz w playoffs - Klay in, Simmons out, LaVine podstawowy pg (którym w sumie przy Simmonsie nie musiał być). Robisz kompletną rewolucję w rotacji i oczekujesz, że wygrasz z zespołem, który jest rozstawiony z 2 seedu.. 

Wykonałeś Tecu niesamowita pracę i wierz mi - wiem jak się czujesz, bo jutro będę się czuł tak samo. :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, że większość typuje 7 meczów to przeanalizujmy ten ostatni mecz. 

1. W tego typu meczu liczy się doświadczenie, które jest po mojej stronie. Zespół był już w finale konferencji, w zeszłym roku odpadł w drugiej rundzie z przyszłymi mistrzami. Każdy gracz w rotacji grał już w PO oprócz rookie Clarke a u przeciwnika Fox to debiutant, Siakam, VanVleet pograli paręnaście minut dwa lata temu. 

2.Często te mecze to błotnista walka w której potrzeba siły fizycznej. To też jest po mojej stronie. Najniższy gracz w całej rotacji ma 1,96 m, najwyższy gracz Toronto na PG/SG ma 1,90m a najwyższy gracz 2,08, center rezerwowy 2m.

3.Często są to mecze gdzie głównie liczy się defensywa i możliwość ograniczenia liderów przeciwnika. To również jest po mojej stronie. 

4. Może dojść do wyrównanej końcówki. Powyżej już analizowałem jak to może wyglądać.

a. Mam przewagę w obronie w końcówkach

b. Nawet jeżeli Mccollum jest lepszy w końcówkach (choć historycznie był średni/słaby w PO pod tym względem) niż LaVine to ja mam innych jeszcze mega graczy w końcówkach w postaci Embiida i Klaya, więc jest spore zróżnicowanie i nie bazuję na jednym graczu.

c. Zespół jako całość, świetnie rzuca FT, wszyscy powyżej 80% co jest mega ważne w końcówkach.

d. Embiid świetnie wymusza faule i istnieje ryzyko, że Toronto nie będzie kończyło meczu z pełnym składzie

e. Ostatnie akcje meczu to może być autostrada do kosza, Favors, zwłaszcza zmęczony tymi 32 minutami i przepychanie się z silniejszym i wyższym Embiidem, nie jest dobrym rim protectorem a gdyby wypadł za faule to Harrell jest dużo gorszy w tym aspekcie. 

f. Mam przewagę na zbiórkach, zwłaszcza bez Favorsa.

5. Gra w bańce nie daje przewagi parkietu dla Toronto w takim meczu. 

6. Zarzut powrotu Klaya po kontuzji i zardzewiałego Klaya. To byłby już 15ty jego mecz, więc można zakładać, że byłby coraz lepszy. 

7. Zarzut braku rozgrywacza. Na 7my mecz wraca PO mode Rondo

8. Im dalej w las i im lepsza defensywa nie z g-league, tym gorzej szło w PO Siakamowi i VanVleet. 

9. Lider Toronto, Fox to ,wg mnie, prototyp do choke w tej serii. Debiutant, bez rzutu, który bazuje na wjeździe a w PO gra się już lepszą obronę a ja też taką posiadam. Tu dodatkowo musi się dzielić piłką, będąc bezużytecznym off ball a obronę ma słabą/srednią. Typowy gracz na regular.

 

Wg mnie w takim hipotetycznym 7mym meczu, wszystkie argumenty są po mojej stronie. 

@człowiek...morza @SlaKB @ozzy110

@MarcusCamby @Alonzo @tangiers @eMeS @Lucas @mac @Qcin_69 @BMF

@kolader @ignazz @LeweBiodroSmoka    

 

Z góry dziękuję za przeczytanie 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • january odpiął/ęła ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.