Skocz do zawartości

[beGM Play-off '20 East 1st Round] Orlando Magic (48-23) – New York Knicks (44-27)


january

Rekomendowane odpowiedzi

50 minut temu, fluber napisał:

Widze ze kolega jeszcze nie widział dzisiejszego meczu:) 

Dopiero skończyłem oglądać drugą dogrywkę. :)

 Ogólnie powiem tak - Leonard u nas w serii ma dodawany niesamowity bonus za to co niby by tu zagrał - choć w rl tak nie było, bo inna drużyna i bez porównania mniej zadań niż tu w roli Chucka Norrisa. 

Już pal licho, czy Leonard by krył Mitchella, czy też nie - niech będzie że tu gracze są na rowno pomimo, ze to Mitchell jest u nas w playoffs najlepszym graczem tej rundy (Tangiers wiem o Donciciu, spokojnie :) ), to samo KAT i Davis - wymieńcie sobie Davisa do rl Minnesoty, a KATa dajmy do LeBrona w Lakers i śpiewka by była zupełnie inna, a KAT spokojnie byłby nawet u C_M w top10 bo inaczej by zwyczajnie nie wypadało. 

Krytykowanie Oubre przy posiadaniu Beasleya tez jest niepoważne.

Ogólnie mam trzecią opcję, która spokojnie może mi się zamienić w pierwszą i jest nią Kyle Lowry, na którego Knicks zwyczajnie nie mają żadnej odpowiedzi. 

Oceniacie Kawhi Leonarda za to co by zagrał wg Was, zatem proszę też oceniajcie Kylea Lowrego również wg tych reguł. Leonard swój zeszłoroczny sukces zawdzięcza m.in. Lowremu o czym warto pamiętać. Cały splendor spadł na niego pomimo fantastycznej drużyny w jakiej przyszło mu grać (Lowry, Siakam, Ibaja, Gasol, Van Vleet, Powell i Danny Green). ale tu przecież ma Beasleya :P 

@Qcin_69 ma tu całkowicie rację - tu nawet mogłoby być 4-1 dla Magic :) ale awans, to awans - może być 4-3. 

 

 

 

@MarcusCamby 😘

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Tecu napisał:

I dlatego w analogiczne sytuacji g7 Toronto, Philadelphia stawiasz na Toronto, mimo, że:

- to po mojej stronie jest doświadczenie

- to ja mam obrońców na liderów rywali

- to po mojej stronie są zawodnicy, którzy mogą zamknąć serię w defensywie a nie tylko w ofensywie

- to ja mam przewagę fizyczną w tej blotnistej g7

- to ja mam te atuty w g7

I dlatego stawiasz zwycięstwo Raptors w g7

Logiczne 😀

Tecu ma tutaj dużo racji, generalnie zarówno za Knicks, jak i 76ers stoją bardzo podobne argumenty i raczej logiczne jest, że jak ktoś głosuje na Orlando, to głosuje też na Toronto, a jak ktoś głosuje na Knicks to głosuje też na 76ers:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://forums.realgm.com/boards/viewtopic.php?f=6&t=1994856

 

 

Lowry finished the game with 33 points, 8 rebounds, and 6 assists, making it the third time in franchise history he's score at least 30 points when facing elimination.

Edytowane przez mac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, cvbe napisał:

U mnie nadal nie zadecydowane bo trwa już 175 dogrywka G7 i już grają dwa na dwa:

Dotson/Chandler vs McKinnie/Pelle

Nie dość, że McKinnie zatrzymał Kawhi Leonarda, to nawet za faule nie spadł.

Jak on po takiej serii nie dostanie latem 15 mln za sezon od Magic, to te teksty o kulturze organizacji trzeba będzie wyrzucić do kosza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, człowiek...morza napisał:

 

Nie kupuję argumentu w którym mowa jest o zmęczeniu Leonarda. Leonard w serii z MAVS bronił najwięcej Doncicia.

 

No ale Doncić był skuteczniejszy, kiedy bronił go Kawhi niż, kiedy bronili go inni gracze Clippers, więc jeśli to nie świadczy o zmęczeniu, to o czym? Że Kawhi jest poniżej przeciętnym obrońcą na guardów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, człowiek...morza napisał:

(...)McCinnie (...)

To pokazuje chyba ostatecznie na jak marnym poziomie jest scouting i buńczuczność Knicks, którzy nawet nie potrafią napisać poprawnie nazwiska gracza, który kryje ich lidera w pierwszych minutach meczu. 🤨

1 godzinę temu, Qcin_69 napisał:

Pele zdobywał mistrzostwa świata, Dotson nawet gleague nie wygrał- nic nie sugeruje 

Dokładnie :) 

Norvel Pelle to reprezentant kraju (Liban), zdobywca Pucharu Włoch i Uczestnik Meczu Gwiazd ligi tajwańskiej :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, ignazz napisał:

akurat Leonard całe koszykarskie życie spędził z Danny Greenem który był wysyłany do krycia Stepha Mitcha czy Lillarda. Potrafił KL2 na krótko przejmować niskich przeciwników ale nie ma mowy aby on robił to na cały etat. A może inaczej. Kto kryje DM jak nie robi tego KL?

Nizszy Jevon Carter, który nie jest żadnym problemem dla Mitchella. 

Knicks nie mają odpowiedzi na Lowrego i Mitchella. ja ich zwyczajnie rozjeżdżam.. Kawhi u nas po takiej serii sporo by stracił 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, ignazz napisał:

akurat Leonard całe koszykarskie życie spędził z Danny Greenem który był wysyłany do krycia Stepha Mitcha czy Lillarda. Potrafił KL2 na krótko przejmować niskich przeciwników ale nie ma mowy aby on robił to na cały etat. A może inaczej. Kto kryje DM jak nie robi tego KL?

jakbys czytal to bys wiedzial.

To jest jeden z głównych problemów w dyskusji w tej serii. Ja podaje konkretne fakty i dane na poparcie swoich tez (na przykładzie Cartera poniżej), przeciwnik na poparcie swoich tez raczy nas argumentami "rozjezdza" . mccinnie i williams rozjada w obronie leonarda (mimo, ze nie ma na podstaw), towns rozjedzie davisa (mimo, ze statystycznie vis a vis davis wypada znacząco lepiej).

W dniu 6.09.2020 o 20:23, człowiek...morza napisał:

 skupienie się na atutach Cartera (uważam, że w tym adjustment jest relatywnie sporo korzyści - tak dla przykłady, Carter najwięcej minut w tym sezonie spędził na trójce Lou Williams, Lillard, Jamal Murray. Każdy miał negatywne A/TO i nie przekroczył 50 %.). https://stats.nba.com/player/1628975/head-to-head/ Ogólnie jak sobie zajrzycie, to są tam same czołowe/uznane rolesowe nazwiska (grupa Shamet, DiVincenzo, Bledsoe, Lowry, Mitchell, D'Angelo, Oladipo, McCollum, Walker, Augistin  razem 8/31 z gry);

Jak widać dla Cartera obrona gwiazd to nie pierwszyzna (tylko podstawowe zadanie) i nie jest gościem wyjętym z kapelusza. 

 

W dniu 3.09.2020 o 00:33, człowiek...morza napisał:


Na marginesie moim małym adjustments w tej serii są większe minuty Cartera - nickname "Buldog" (śr. 22/mecz). Jest to oczywiście uzasadnione głównym atutem rywala (Lowry/Mitchell). Carter na przestrzeni sezonu zasłużył sobie na stałe miejsce w rotacji Suns, a wisienką na torcie była świetna dyspozycja w bubble. Natomiast to co kluczowe w jego przypadku, to nie statystyki, a to co w nich nie widać. Obrona/hustle. Kto choć trochę go zna, wie, że w NCAA zdobył szereg nagród związanych z byciem najlepszym defensorem w NCAA (2018, w następnym roku  dla porównania Thybulle), all-team D itp. itd. Do kanonów przeszło spotkanie w którym totalnie wyłączył Trae Younga. W NBA niewiele się zmieniło - to obroną/hustle zasłużył sobie na minuty, zdobywając przy tym nagrodę Phoenix Suns hustle award  im. Dana Majarle (xd). Gość to nowe wcielenie Pata Beverley'a. Dokładając trójkę na pozimie 40 % (przed przyjściem do NBA były wątpliwości), staje się człowiekiem, którego chcesz mieć w drużynie. Nie twierdzę, że zatrzyma Mitchella, ale na pewno spróbuję z niego w tym zakresie skorzystać. 

 

 

Edytowane przez człowiek...morza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ignazz napisał:

akurat Leonard całe koszykarskie życie spędził z Danny Greenem który był wysyłany do krycia Stepha Mitcha czy Lillarda. Potrafił KL2 na krótko przejmować niskich przeciwników ale nie ma mowy aby on robił to na cały etat. A może inaczej. Kto kryje DM jak nie robi tego KL?

warto też zauważyć, że Danny Green był dużo lepiej kreowany przez Kawhiego niż LeBrona.. just saying.. odnośnie zarzutów że niby kawhi nie jest kreatorem..

1 godzinę temu, Alonzo napisał:

To pokazuje chyba ostatecznie na jak marnym poziomie jest scouting i buńczuczność Knicks, którzy nawet nie potrafią napisać poprawnie nazwiska gracza, który kryje ich lidera w pierwszych minutach meczu. 🤨

Pisanie, że McKini kryje Leonarda to też semantyczne nadużycie.  Po prostu znajduje się blisko niego w akcji defensywnej swojego zespołu brzmi lepiej :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, mac napisał:

warto też zauważyć, że Danny Green był dużo lepiej kreowany przez Kawhiego niż LeBrona.. just saying.. odnośnie zarzutów że niby kawhi nie jest kreatorem..

Pisanie, że McKini kryje Leonarda to też semantyczne nadużycie.  Po prostu znajduje się blisko niego w akcji defensywnej swojego zespołu brzmi lepiej :o

Sęk w tym, ze tam jeszcze był Lowry, a tu Leonard jest jedynym kreatorem

j-e-d-y-n-y-m..

Znów wracamy do McKinniego, ale on - tak jak piszesz - ma za zadanie tylko poprzeszkadzać Leonardowi przez kilka minut (w g1, g2 g3 i moooże nieco w g4). McKinnie ze względu na swój wzrost i mobilność może mi tu te kilka minut wypełnić - choć te playoffy u nas wyrabiają mu niesamowitą markę :P  Kawhi w tym czasie nie może koncentrować się tylko na swoim iso i wyższości nad McKinniem, bo na boisku jest jeszcze jego 4 kolegów absolutnie uzależnionych od jego kreacji. :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Qcin_69 napisał:

Czy dzisiejszy mecz nie pokazuje tego o czym pisał Alonzo? Leonard wyglada na zajechanego jak musi grać wszystko... ostatnia szansa by zagłosować zgodnie z sumieniem a nie nazwiskami

Dzięki Qcin, ale nie warto :) jestem tak zniesmaczony, ze już nie chce awansować. :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Alonzo napisał:

Dzięki Qcin, ale nie warto :) jestem tak zniesmaczony, ze już nie chce awansować. :) 

CM mi pisał to samo na priv xd co za seria, wykończyła obu Gmow xd Ciebie przez elaboraty a CMa bo musiał wchodzić na forum zamiast strugać drewno na melanżach 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • january odpiął/ęła ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.