Skocz do zawartości

top X polskich sportowców wszech czasów


rw30

Rekomendowane odpowiedzi

12 godzin temu, Kubbas napisał:

patrzac na te wszystkie wasze rankingi to stwierdzam ze polaczkow pojebalo na punkcie skokow

 

12 godzin temu, Kubbas napisał:

to tak jakby anglicy mieli dawac O'Sullivana przed nie wiem Rio Ferdinandem

A takich sportowców jak Phil Taylor czy Tony McCoy kojarzysz? Nie są to przedstawiciele jakiś globalnie popularnych sportów, jak chociażby piłka nożna czy tenis, ale taki przykładowy Ferdinand to w GB nawet podjazdu do nich nie ma. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, MarcusCamby napisał:

Tylu wybitnych polskich siatkarzy mieliśmy przez ostatnie dwie dekady, a ty dajesz jakiegoś Kubańczyka Leona. Policzek totalny. Już mogłeś sobie darować tą prowokacje.

Leon wygrywal cztery ligi Mistrzów z rzędu w każdym dostając nagrodę dla najlepszego przyjmującego rozgrywek.  To jest Messi siatkówki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, fluber napisał:

Leon wygrywal cztery ligi Mistrzów z rzędu w każdym dostając nagrodę dla najlepszego przyjmującego rozgrywek.  To jest Messi siatkówki. 

Który wtedy nie był Polakiem, jako Polak zdobył jedynie brązowy medal mistrzostw europy i srebrny pucharu świata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym porównaniem sportowców łatwo nie będzie. Nie da się po prostu zestawić mistrza lekkoatletycznego z mistrzem skoków narciarskich, bo w jednym klubie lekkoatletycznym jest tylu zawodników ilu w ogóle uprawia skoki w Polsce. Tak więc konkurencja w skokach  jest dużo mniejsza. 

Tu macie ranking popularności dyscyplin wraz z kryteriami oceny. 

https://www.totalsportek.com/most-popular-sports/

Jest tylko 25 dyscyplin więc skoków nie znajdziecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, nawciarz napisał:

Widzę kolarze nie dostają tu żadnej miłości. Przecież teraz mamy mistrza świata i zwycięzcę monumentu Mediolan San Remo i jeszcze sporo mniejszych sukcesów Michała Kwiatkowskiego oraz medalistę olimpijskiego, zdobywcę podium wielkiego touru z trzema wygranymi etapami na TdF Rafała Majkę. Kolarstwo to zdecydowanie ścisły top pod względem popularności i globalnosci sport.

Jak kolarze to Zenek Jaskuła się przypomina ze swoim zwycięstwem etapowym w TdF nad Indurainem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

43 minuty temu, Sebastian napisał:

Z tym porównaniem sportowców łatwo nie będzie. Nie da się po prostu zestawić mistrza lekkoatletycznego z mistrzem skoków narciarskich, bo w jednym klubie lekkoatletycznym jest tylu zawodników ilu w ogóle uprawia skoki w Polsce. Tak więc konkurencja w skokach  jest dużo mniejsza. 

Tu macie ranking popularności dyscyplin wraz z kryteriami oceny. 

https://www.totalsportek.com/most-popular-sports/

Jest tylko 25 dyscyplin więc skoków nie znajdziecie.

już tłumaczyłem że zarzucanie skokom małej ilości zawodników jest  bez sensu

 

17 godzin temu, rw30 napisał:

 

Poza tym gdyby nie to że skoki są bardzo ryzykowne i trudne od samego początku (w sensie od pierwszych skoków nawet na małych skoczniach - już tam trzeba conajmniej bardzo dobrze jeździć na nartach + być ogólnie bardzo sprawnym fizycznie) to uprawiałoby je sporo więcej ludzi niż uprawia, bo jednak nagrody dla najlepszych są bardzo legit. + wymagają wyszukanej infrastruktury. Więc argument o małej liczbie zawodników jest tu kiepski, bo jak chodzi o ich telewizyjność i ogólną spektakularność to jest topka wszystkich sportów.

 

jakbyś policzył ludzi jeżdżących na nartach to pewnie by wyszło top5 dyscyplin w EU. A praktycznie każdy (no może przesadzam, ale z tych co się nauczyli przed 25 rokiem życia to strzelę że 60-70%) kto jeździ trochę lepiej na nartach, próbował jakichś podstaowych elementów freestyle'u (w tym skoków), choć oczywiście nie na skoczni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, rw30 napisał:

 

już tłumaczyłem że zarzucanie skokom małej ilości zawodników jest  bez sensu

 

 

jakbyś policzył ludzi jeżdżących na nartach to pewnie by wyszło top5 dyscyplin w EU. A praktycznie każdy (no może przesadzam, ale z tych co się nauczyli przed 25 rokiem życia to strzelę że 60-70%) kto jeździ trochę lepiej na nartach, próbował jakichś podstaowych elementów freestyle'u (w tym skoków), choć oczywiście nie na skoczni

Ja myślę że 99 procent skoczków pochodzi z miast w których są skocznie. A procent miast na swiecie w których są skocznie... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, rw30 napisał:

 

już tłumaczyłem że zarzucanie skokom małej ilości zawodników jest  bez sensu

 

 

jakbyś policzył ludzi jeżdżących na nartach to pewnie by wyszło top5 dyscyplin w EU. A praktycznie każdy (no może przesadzam, ale z tych co się nauczyli przed 25 rokiem życia to strzelę że 60-70%) kto jeździ trochę lepiej na nartach, próbował jakichś podstaowych elementów freestyle'u (w tym skoków), choć oczywiście nie na skoczni

Wtedy strongman i podnoszenie ciezarow tez w czolowce, bo w c*** ludzi na silke chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, BMF napisał:

 

Naah, jest dokładnie odwrotnie, Polska jest wyjatkowym przykladem tak ludnego ,,zachodniego'' panstwa, gdzie przedstawiciele skoków narciarskich, siatkówki czy mniej popularnych dyscyplin lekkoatletycznych są do tego stopnia w topie sportowego mainstreamu. Bo jest też jednym z niewielu przykładów tak ludnego ,,zachodniego państwa'', który jest słaby w sporcie, a popyt na sport jest w każdym społeczeństwie. :) 

Taki Piotr Żyła (jeden sezon na poziomie gwiazdyw na poziomie skoków), jest do tego konkretnym debilem, więc w Polsce ma status topowego sportowego celebryty. 

Polska przywara to raczej ,,wszystkie sporty są sobie równie, nie obrażajcie naszych biednych skoczków, hejterzy'', co właśnie uprawiasz. 

Guess what, nie są.

Jeśli już to konkurencji (mówię o młocie)

uk best sportsmen in the last 35 years:

mccoy, taylor, Faldo, redgrave, hoy, Lewis (boks), wilkinson, Seb Coe, Andy murray, Lewis Hamilton.

wiec już możesz powoli się gimnastykować, żeby udowodnić swoją tezę, a jak będzie trzeba to wrzucę jeszcze Francje, Niemcy itd itd i się mocno zdziwisz :) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, fluber napisał:

Ja myślę że 99 procent skoczków pochodzi z miast w których są skocznie. A procent miast na swiecie w których są skocznie... 

tak, bo trudno jeździć bardzo dobrze na nartach  w wieku nastu lat nie mieszkając w pobliżu gór w ogóle, a tyle lat mając musisz się załapać na treningi młodzików czy innych kadetów, żeby w wieku 20 lat móc skakać w PŚ.

Niemcy, Austria, Włochy, Norwegia, Finlandia, Czechy, Słowacja, Słowenia, USA(trochę naciągane, wiem), Japonia, Rosja, Francja, Szwajcaria, Polska - wow, to nie są jakieś kraje 3 świata tylko ponad połowa z 15 najmocniejszych ekonomii świata. 

Skoro tak deprecojonujecie skoki - to mój ostatni post w ich obronie bo już mi sie znudziło-  to rozumiem że takie sporty jak zapasy / kajakarstwo / strzelectwo / rzut młotem z definicji dla Was praktycznie nie istniejo, bo to dużo większa hipsterka niż skoki. No bo w ilu miastach masz tory kajakowe? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Chytruz napisał:

Wtedy strongman i podnoszenie ciezarow tez w czolowce, bo w c*** ludzi na silke chodzi.

to akurat prawie że jedno i to samo w sumie, tzn zawody strong-manów to podnoszenie ciężarów na sterydach  - dosłownie i w przenośni, stworzone dlatego, że ciężary są zupełnie nietelewizyjne i nie potrafiły się sprzedać ani ściągnąć do siebie zawodników (jedno z drugim związane).

Tylko trudno to traktować jako sport ze względu na takie a nie inne podejście do wspomagania, wiadomo.

Gdzie akurat skoki zupełnie nie mają tych samych problemów które miało podnoszenie ciężarów.

 

I to jest właśnie różnica między skokami a resztą kajakartsw / podnoszeń ciężarów i strzelectw - te inne sporty (niektóre z nich) nawet jeśli mają sporo 'uczestników' / zawodników (jakkolwiek to jest liczone) są zupełnie nietelewizyjne, w związku z czym nie ma w nich kasy w związku z czym mało ludzie bierze się za nie poważnie (zawodowo), w związku z czym koło się zamyka i tak sobie wesoło kaparzą, a pod skocznie w niemczech czy w paru innych krajach potrafi przyjść kilkadziesiąt tys. ludzi mimo że jest 0C, a w telewizji oglądają je miliony (i nie piszcie mi że to dlatego że są zimą i  po niedzielnym obiedzie, bo stacje TV mają wyjebane co puszczają dopóki przynosi to kasę i chętnie by puściły w tym samym czasie zapasy albo wspinaczkę albo lacrosse albo strzelectwo albo judo, tylko że pies ze złamaną nogą ich nie chce oglądać)

Edytowane przez rw30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Lewandowski

2.Włodarczyk

3.Radwańska

4.Małysz

5.Korzeniowski

6.Kowalczyk

7.Stoch

8.Jędrzejczyk

9.Jędrzejczak

10. Wlazły

 

Dałem Wlazłego zamiast Leona czy Kurka bardziej za jego długoletnie bycie na topie i dlatego, ze Leon dopiero wchodzi do Reprezentacji. ( W normalnych czasach po ewentualnym sukcesie na Igrzyskach pewnie byłby już Leon bądź Kurek). Piłkarza ręcznego zabrakło bo dla mnie ciężko wyróżnić kogoś szczególnie i tam siłę stanowiła drużyna.

Małysza mam wyżej od Stocha bo to od niego się zaczęło i Kamil miał już nieco łatwiejszą drogę. Co do sportów walki to brak bokserów (Adamka) głównie przez to że dla mnie tam ciężko ocenić które pasy coś znaczą , a które to tylko ozdoby bo i kilku innych Polaków było mistrzami świata.  Właśnie dlatego jest Joanna Jędrzejczyk, która przez jakiś czas była mistrzynią UFC, gdzie ta federacja jest zdecydowanie ponad inne organizacje i mimo wszystko wyżej ją cenie niż sukcesy Mameda w KSW.

Korzeniowski jest niżej przez fakt, że po prostu jego sukcesy były dość dawno, ale równie dobrze mógłby być na podium.

Zapewne też o kimś zapomniałem i ewentualnie mogłoby się coś zmienić na 9-10 miejscach. Nie zapomniałem natomiast o Kubicy czy Gortacie, ale oni u mnie nie mają szans na top10.

Ogólnie z Polaków grających w Ameryce to najwyżej mam Janikowskiego, ale i tak na top10 większych szans nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.