Skocz do zawartości
BMF

LeBron vs Jordan - tak na poważnie

Ignorując pierścienie i zespołowe osiągnięcia, lepszy był  

151 użytkowników zagłosowało

1. 1. Ignorując pierścienie i zespołowe osiągnięcia, lepszy był

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, lorak napisał:

wczoraj miała miejsce 73 miesięcznica pokonania 73W teamu.

294115614_388102083223314_34850676830848

tak było, a mimo tego wygrali. cud nad pacifikiem.

Ogromna dysproporcja w liczbie rzutów wolnych wskazuje na stronnicze sędziowanie.

🤣

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
7 godzin temu, Koelner napisał:

idealnie wpasuje się to do pytania @Kubbas o drugą opcja - Kyle Irving w second half 17 pkt 6/14 Fg 2/3 za 3 w porównaniu do LeBrona 15 pkt i ceglenia fg 4/13 . Irving w tej serii był jedną z najlepszych drugich opcji ever 

Irving zagrał wyśmienicie jako scorer i ogólnie miał świetne finały, ale co więcej wniósł w tym meczu? serio się zastanawiam czy on nie był dopiero trzecim naj cavs w G7, bo Love mimo niewielu punktów był bestią na deskach i zaskakująco dobrze sobie radził w D.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
3 minuty temu, lorak napisał:

Irving zagrał wyśmienicie jako scorer i ogólnie miał świetne finały, ale co więcej wniósł w tym meczu? serio się zastanawiam czy on nie był dopiero trzecim naj cavs w G7, bo Love mimo niewielu punktów był bestią na deskach i zaskakująco dobrze sobie radził w D.

27 pkt / na mecz w serii na lepszej skuteczności niż LeBron - znajdź taki przypadek w historii 

Edytowane przez Koelner

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

załóż, że znalazłem. czego ma to dowodzić?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
W dniu 19.07.2022 o 20:31, Kubbas napisał:

jakie lepsze 2 opcje od Scottiego?(oczywiscie kiedy nie mial problemow z migrena, albo z psycha

Kobe z 3peatu? 

Pippen to świetny zawodnik, dziś ciągle by był niezły, jak obrońca to w ogóle trochę wyprzedzał epokę, ale to pokazuje jak się zmieniła koszykówka. Dzisiaj byłby kiepskim kreatorem w HCO jako druga opcja contendera, zresztą nawet w 90s nie był w tym szczególnie dobry ( i głównie stąd brak tych epickich momentów w PO o czym wspominał Jalen Rose w filimiku powyżej), choć z drugiej strony nie dano mu okazji się w tym aspekcie rozwinąć, raz że trójkąty, dwa ze Jordan.

Edytowane przez rw30

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja tam nie lubię tej, jak i każdej innej, dyskusji GOAT... ale...

...czy aby wszystkie te dywagacje mają teraz zmierzać do stwierdzenia, że scoring w koszykówce jest najmniej ważny (patrzmy wide wypowiedź @lorak )? A już scoring w 2poł/4kw to w ogóle...

Bo ostanie wypowiedzi zaczynają dowodzić, że najlepsi to chyba Ci co bronią, zbierają i podają... Chyba weszliście ślepa uliczkę Panowie  :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Scoring pewnie jest ważny, ale Kyrie ma proven record dawania ciała gdy ktoś oczekuje czegoś więcej niż scoringu na single coverage gdy obrona skupiona jest na kimś innym, tak że co najwyżej można toczyć akademickie rozważania czy Irving zagrał alltimerskie finały, czy jednak posiadanie gościa, który za niego broni, zbiera, rozgrywa i skupia obronę na sobie (czego Irving nie potrafi) mu to umożliwiło.

Ja tam na Kyriczka złego słowa nie powiem, swoją dziejową rolę wypełnił bardzo pozytywnie, tak że niech mu ziemia płaską będzie. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
9 godzin temu, dannygd napisał:

..czy aby wszystkie te dywagacje mają teraz zmierzać do stwierdzenia, że scoring w koszykówce jest najmniej ważny (patrzmy wide wypowiedź @lorak )?

Danny, myślę, że nadinterpretowujesz moją wypowiedź. scoring jest najważniejszym skillem (ważniejszym od powstrzymywania od scoringu, bo ofensywa zawsze ma przewagę nad D, coś jak białe nad czarnymi w szachach), co nie zmienia tego, że tacy jednowymiarowi gracze zwykle nie są wartościowsi od tych all around z półki all time. Irving ogólnie był drugim naj cavs w finałach, ale w G7 być może dopiero trzecim (widziałem ten mecz dwa dni temu i eye testowo Love zrobił na mnie większe wrażenie, więc i jakieś staty, aby to podeprzeć, też na pewno znajdę ; ]).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
13 godzin temu, lorak napisał:

załóż, że znalazłem. czego ma to dowodzić?

że był świetną drugą opcją- jedna z najlepszych ever

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 godziny temu, lorak napisał:

Danny, myślę, że nadinterpretowujesz moją wypowiedź.

Wiesz, już debatowaliśmy o Gasol/Rodman (i wielu innych) MVP więc to już trochę "trend", a nie nadinterpretacja ;)

A co do znajdowania "stat" na poparcie (prawie) dowolnej tezy, to obaj wiemy, że to tylko kwestia poświęconego czasu aby takie znaleźć - więc nie trać czasu 😜 - 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 19.07.2022 o 20:31, Kubbas napisał:

jakie lepsze 2 opcje od Scottiego?

Kobe z 3peatu?

W super teamach było ich całkiem sporo i nie tylko Kobe...  Davis, Curry, Jabbar/Magic/Robertson, McHale blisko Khris/Jrue/Duncan/Gasol/Wade/Drexler - zależy jeszcze którego Scottiego, tego z pierwszego 3 peatu czy drugiego.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

5-C36-A029-F975-46-DD-9-ED2-2-D48-C2-DDA

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 25.07.2022 o 07:57, Koelner napisał:

5-C36-A029-F975-46-DD-9-ED2-2-D48-C2-DDA

Wymień rozgrywających i będzie odwrotnie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

tak w ogole

gwiazdkowanie banki, gdzie wlasnie wyszlo kto po prostu w najrowniejszych okolicznosciach najlepiej gra w basket.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
5 godzin temu, Kubbas napisał:

tak w ogole

gwiazdkowanie banki, gdzie wlasnie wyszlo kto po prostu w najrowniejszych okolicznosciach najlepiej gra w basket.

czyli sugerujesz, że bez kibiców LeBron osiągnąłby więcej?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

czyli potwierdzone, że postęp bulls to głównie rozwój supportu, bo sam MJ cały czas grał na tym samym poziomie od '88.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

szkoda troche tych finalow, bo byly blizsze niz sie moglo wydawac, Cavs nie dali Durantowi szansy zrobic klasycznego siebie czyli sie osrac w rownej serii

o wiele rowniejsza seria niz by sie moglo wydawac, blisko 2-2, Cavs u siebie g3 przegrali przez mega zalosne rozegranie koncowki a g4 rozjechali GSW jak walec a w samym game 5 w 2 kwarcie dostali jakiegos pojebanego runa gdzie nie 20-6 czy cos takiego

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi