Skocz do zawartości

wojna na ukrainie


lorak

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, RonnieArtestics napisał:

Filipiny z moich obliczeń powinno być ze 120-150 dni lekko. Chyba ze zaczeli już tam zarabiać 400euro na miesiąc, ale nie, nie zaczeli. Jak robisz w jakims sklepie czy na budowie to tam zarabiasz 200€ na miesiąc max.. 

 

W sensie: srednia krajowa w tym kraju może i wynosi 400€ ale jak nie liczysz połowy kraju która pracuje na czarno i zarabia po 100-200€ max  ;] 

Średnia krajowa służy rządom za przykrywkę sytuacji, mediana jest dużo dużo lepsza. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Sebastian napisał:

Średnia krajowa służy rządom za przykrywkę sytuacji, mediana jest dużo dużo lepsza. 

Ale nikt tej mediany nie kryje, przynajmniej w Polsce.

Co dwa lata jest aktualizowana.

Po prostu by wyznaczyć medianę, trzeba znać wszystkie pensje, by wyznaczyć średnią wystarczy znacz sumę pensji i liczbę pracowników.

Nie ma spisku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, darkonza napisał:

Wyglada ze przecietny chińczyk zarabia tyle co przecietny Polak:

iPhone_raport.png?time=1631695950054

Stat zafałszowany przez ogromną nierówność społeczną i rzeszę chińskich miliarderów. Prawie połowa chińczyków zarabia mniej niż 150 dolarów miesięcznie, iphone kosztuje ile, z 1000 chyba?

Darkonza i staty bez analizy, name a more iconic duo.

Edytowane przez Chytruz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Chytruz napisał:

Stat zafałszowany przez ogromną nierówność społeczną i rzeszę chińskich miliarderów. Prawie połowa chińczyków zarabia mniej niż 150 dolarów miesięcznie, iphone kosztuje ile, z 1000 chyba?

Darkonza i staty bez analizy, name a more iconic duo.

Napisałem "wygląda" bo nie wiem jak jest, naprawdę cytowanie czegoś to taka straszna zbrodnia? Wiem ze tam większe nierówności, wiem tez ze nasza średnia ma niewiele wspólnego z rzeczywistością (moze u nich też) wiec nie jestem pewien jak jest naprawdę.

W każdym razie wolałbym żebyście odpowiadali za pomoca danych zamiast czepiać się mnie, co drugi zaczyna od "ad personam" zamiast od danych ze jest jednak inaczej. Podobno dawno temu przestano ścinać posłańców niosących wieści, ale coś widzę ze jak wieści nie pasują to trzeba posłańcowi pojechać zamiast przedstawić swoje argumenty.

Edytowane przez darkonza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, darkonza napisał:

W każdym razie wolałbym żebyście odpowiadali za pomoca danych zamiast czepiać się mnie, co drugi zaczyna od "ad personam" zamiast od danych ze jest jednak inaczej. Podobno dawno temu przestano ścinać posłańców niosących wieści, ale coś widzę ze jak wieści nie pasują to trzeba posłańcowi pojechać zamiast przedstawić swoje argumenty.

Ziom, ale tu nie jest kwestia niepasujących wieści.

Po prostu wszyscy już poznali się na posłańcu :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, darkonza napisał:

Napisałem "wygląda" bo nie wiem jak jest, naprawdę cytowanie czegoś to taka straszna zbrodnia?

W sumie trochę tak, to co się w dzisiejszych czasach wszędzie wyprawia w analizie danych (tzn. jej braku), to prawie że przemoc 🤔

  

3 minuty temu, darkonza napisał:

co drugi zaczyna od "ad personam" zamiast od danych ze jest jednak inaczej

Nie wrzucałem żadnych danych, myśłałem że każdy się zgodzi że w Chinach są większe nierówności niż w Polsce, bo to jak powiedzieć że w Stanach lepiej niż w Polsce grają w kosza, raczej żadna tajemnica dla nikogo.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, julekstep napisał:

Ziom, ale tu nie jest kwestia niepasujących wieści.

Po prostu wszyscy już poznali się na posłańcu :) 

Prawidłowo byś napisał "poznali się na tych co im wcześniej głupoty do głowy wtłaczali", teraz zobaczyli cyferki do tych głupot, nie moja wina ze nie pasują za bardzo.

Ten wykres od iphone jest z dziś, to nie jest coś wyszukanego w necie zeby chwalić chińczyków (w domyśle komunistów), ot najnowsze dane. Wygląda ze teraz mam unikac takich danych w których  komuniści nie wygladają jak dno i wodorosty bo to uraża uczucia uzytkowników forum

2 minuty temu, Chytruz napisał:

Nie wrzucałem żadnych danych, myśłałem że każdy się zgodzi że w Chinach są większe nierówności niż w Polsce, bo to jak powiedzieć że w Stanach lepiej niż w Polsce grają w kosza, raczej żadna tajemnica dla nikogo.

No w stanach to sa drastycznie większe nierównosci niż w Polsce, ale co to przeszkadza w spojrzeniu na taki wykres.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, darkonza napisał:

Wygląda ze teraz mam unikac takich danych w których  komuniści nie wygladają jak dno i wodorosty bo to uraża uczucia uzytkowników forum

Chińczycy od dawno bardzo dobrze się spisują w od-nędznianiu swojego społeczeństwa, po prostu analiza, którą opatrzyłeś ten wykres była mega słaba i powinieneś się wstydzić ;) Jakby ktoś wrzucił, dajmy na to, listę graczy posortowanych po ppg i w ten sposób zasugerował że, dajmy na to, Dominique Wilkins był elitarnym graczem - można powiedzieć że to trochę obraźliwe dla czytających.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, RappaR napisał:

Ale nikt tej mediany nie kryje, przynajmniej w Polsce.

Co dwa lata jest aktualizowana.

Po prostu by wyznaczyć medianę, trzeba znać wszystkie pensje, by wyznaczyć średnią wystarczy znacz sumę pensji i liczbę pracowników.

Nie ma spisku

Spisku nie ma ale liczone jest to marnie https://poradnikpracownika.pl/-srednia-krajowa-jaka-jest-aktualna-i-jak-sie-ja-wylicza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, Chytruz napisał:

Chińczycy od dawno bardzo dobrze się spisują w od-nędznianiu swojego społeczeństwa, po prostu analiza, którą opatrzyłeś ten wykres była mega słaba i powinieneś się wstydzić ;) Jakby ktoś wrzucił, dajmy na to, listę graczy posortowanych po ppg i w ten sposób zasugerował że, dajmy na to, Dominique Wilkins był elitarnym graczem - można powiedzieć że to trochę obraźliwe dla czytających.

Wilkins był elitarnym graczem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A pamięta ktoś buszyzmy?

Moje ulubione:

 

Dwa i pół roku temu – albo dwa lata temu, nasz naród został zaatakowany przez wroga.

Two-and-a-half years ago – or two years ago, this nation came under enemy attack. (ang.)
Opis: problemy z liczeniem czasu objawiły się raptem dzień po obchodach drugiej rocznicy wydarzeń 11 września.

Czy wy też macie czarnych?

Do you have blacks too? (ang.)
Opis: pytanie zadane przez Busha brazylijskiemu prezydentowi Fernando Henrique Cardoso podczas wizyty w tym kraju. Widząc zdziwienie brazylijskiego prezydenta, sytuację próbowała ratować Condoleezza Rice, doradca Busha ds. bezpieczeństwa narodowego, która wyjaśniła, że w Brazylii jest więcej czarnoskórych niż w USA i że jest to kraj posiadający najwięcej czarnoskórych poza Afryką.

Wow! Brazylia jest duża.
Opis: gdy prezydent Brazylii, Lula da Silva, pokazał mu mapę. 7 listopada 2005

George W. Bush: Co to za facet?
Tony Blair: To premier Belgii.
George W. Bush: Wydaje mi się, że Belgia nie należy do G8.
Tony Blair: Ten człowiek to prezydent Europy.
George W. Bush: W Europie rządzą wami Belgowie? (kręcąc z niedowierzaniem głową)
Opis: rozmowa, która miała miejsce na szczycie G8 podczas przemowy Hermana Van Rompuya.

 

Popieram antybigoterię, antysemityzm i antyrasizm

Jestem dumny, że mogę uścisnąć dłoń odważnego obywatela Iraku, którą odciął mu Saddam Husajn

Nie byłem zadowolony, że Hamas nie chciał ogłosić, iż pragnie zniszczyć Izrael

Staniemy w obronie terroryzmu. Staniemy w obronie wolności.

 

Nadszedł czas, by rodzaj ludzki wkroczył do Układu Słonecznego.

Kosmos ma ciągle wysoki priorytet dla NASA.

Kiedy mnie pytają, kto wywołał rozruchy i zabójstwa w Los Angeles, moja odpowiedz jest prosta i jasna: Kto jest winien rozruchów? Winni są uczestnicy rozruchów. Kto jest winien zabójstw? Winni są zabójcy.

Sądzę, że się zgadzamy: przeszłość minęła

 

Publiczne przemawianie jest bardzo proste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, jan.kowalski napisał:

A pamięta ktoś buszyzmy?

 

Piękne były

There's an old saying in Tennessee—I know it's in Texas, probably in Tennessee—that says, 'Fool me once, shame on...shame on you. Fool me—you can't get fooled again

Our enemies are innovative and resourceful, and so are we. They never stop thinking about new ways to harm our country and our people, and neither do we

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, darkonza napisał:

na wszystkich to nie :)

7 godzin temu, the_secret napisał:

Piękne były

There's an old saying in Tennessee—I know it's in Texas, probably in Tennessee—that says, 'Fool me once, shame on...shame on you. Fool me—you can't get fooled again

Our enemies are innovative and resourceful, and so are we. They never stop thinking about new ways to harm our country and our people, and neither do we

 

jak patrzy się na tego Busza, Macrona, Trumpa, Bidena, Dudę czy Komorowskiego to Putin i Merkel to naprawdę Kozacy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, darkonza napisał:

" w czerwcu „na załatwioną” wyglądała sprzedaż Szwajcarii francuskich myśliwców wielozadaniowych rafale. „Tylko że do Genewy wskoczył prezydent (Joe - PAP) Biden i nazajutrz rząd szwajcarski ogłosił, że kupuje amerykańskie F-35”.

https://forsal.pl/swiat/aktualnosci/artykuly/8247834,francja-wyeliminowana-z-sojuszu-kontrakt-na-okrety-podwodne.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.