Skocz do zawartości

wojna na ukrainie


lorak

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, jack napisał:

lol, ale to wcale nie jest zabawne. To jest jebana katastrofa 

Oststnio to Us&Anie ma zbytnio szczęścia do swojej administracji ogólnie. 
Kiedyś zgnojono za obyczajowość Clintona który gospodarczo wykręcił dosyć skuteczny wynik a teraz to mi się wydaje ze jest równia pochyla. Tylko wrodzony stosunek dumy Amerykanów ze swojego obywatelstwa i respect przed mundurami i administracja pomagają zachować twarz. Jest gorzej niż wszyscy myślą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.08.2021 o 22:30, fluber napisał:

@jack

Biden,w ub. miesiącu: „Talibowie nie są armią północnowietnamską. Nie są w najmniejszym stopniu porównywalni pod względem zdolności. Nie będzie żadnych okoliczności, w których zobaczycie ludzi podnoszonych (helikopterami) z dachu ambasady USA z Afganistanu”.

 

 

15.08.2021

Edytowane przez Cardi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Koelner napisał:

I tak jak na mocarstwo USA było/jest hegemonem , może to taka zadyszka jak z Wietnamem nic nie znacząca 

Taliban ma sojuszników w postaci Chin i Rosji więc w obecnej sytuacji to jest katastrofa na każdym poziomie. Filmy z lotniska w Kabulu tylko pokazują w jakiej panice spierdalaja. 

Ale nie będę wyreczal @darkonza w oraniu USA:) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, jack napisał:

Dziś jeszcze możemy oglądać filmiki na tweeterze ale wkrótce ostatni samolot odleci, światło zgaśnie i zacznie się "naprawianie". Biedne kobiety.

nom mogły mieć gender studies i drag queen story hour, a bedą musiały gary zmywać i nosić maseczki

piękna historia, American Dream AD 2021

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kubbas napisał:

raczej Biden

raczej Biden i Dems poniosa koszt (polityczny) tego co sie ciagnelo od prawie 20lat. Nikt nie chcial sie tego dotykac i kazdy odpychal a zarazem dokladal cegielke do tego przegranego projektu.

patrzac na to jak ochoczo walcza te sily "rzadowe" Afganskie mozna odniesc wrazenie, ze oni sami chca zmian (od tego "nowego" porzadku od 20stu lat). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, memento1984 napisał:

raczej Biden i Dems poniosa koszt (polityczny) tego co sie ciagnelo od prawie 20lat. Nikt nie chcial sie tego dotykac i kazdy odpychal a zarazem dokladal cegielke do tego przegranego projektu.

patrzac na to jak ochoczo walcza te sily "rzadowe" Afganskie mozna odniesc wrazenie, ze oni sami chca zmian (od tego "nowego" porzadku od 20stu lat). 

To w sumie Trumpa decyzja(a raczej całej administracji i doradców, nie oszukujmy się, że w stanach jedna osoba nad czymkolwiek ma władze i podejmuje decyzje, zwłaszcza tak niezrównoważona i tak poważne decyzje)on wycofał wojska(slusznie), Bidenowi dostanie się w sumie za nic, no oprócz tego kiepskiego timingu z wypowiedzią miesiąc temu.

 

USA przejęło lotnisko i cywile nie mogą wydostać sie z kraju, dopóki nie zrobią tego dyplomaci. Przejebane ogólnie co tam się musi dziać i jakie napięcie jest wśród ludzi.Swoja droga, zawsze mnie zastanawiało co kieruje ludźmi, którzy decydują się na pracę  w delegacji w takich miejscach, jest to dla mnie na poziomie skakania po wieżowcach na rowerze bez zabezpieczen, czy wchodzenie na Mount Everesty, jeśli chodzi o nieszanowanie życia.

Edytowane przez Reikai
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Reikai napisał:

 Bidenowi dostanie się w sumie za nic, no oprócz tego kiepskiego timingu z wypowiedzią miesiąc temu.

Czemu za nic? Nie wiem kto mu doradzał w tej kwestii ale to jest taki poziom różnicy między wyobrażeniami USA a rzeczywistością że odpowiedzialność jest jak najbardziej po jego stronie. USA to dumny kraj który właśnie w popłochu ucieka przed ciemnogrodem tak jak kiedyś uciekał z wietnamu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, fluber napisał:

No nie jest, USA zostało osmieszone na całej linii.

Przede wszystkim CIA które twierdziło że talibowie nie mają siły wojskowej i nawet nie przewidziano,że oni szykują ofensywę w całym kraju pod płaszczem rozejmu i negocjacji.

Nie wiem skąd ci się wzięło że Chiny wspierają talibami bo jest wręcz odwrotnie. Ujgurowie są w armii talibów i Chiny boją się że zrobią sobie w Afganistanie bazę terrorystyczną do ataków na Chiny

 

Nie zmienia to faktu że kraj padł w tydzień praktycznie bez wałki. Rząd Afganistanu był wyjątkowo fatalny 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, ely3 napisał:

Przede wszystkim CIA które twierdziło że talibowie nie mają siły wojskowej i nawet nie przewidziano,że oni szykują ofensywę w całym kraju pod płaszczem rozejmu i negocjacji.

W takim razie zaufanie do służb spadnie okrutnie. 

13 minut temu, ely3 napisał:

 

Nie wiem skąd ci się wzięło że Chiny wspierają talibami bo jest wręcz odwrotnie. Ujgurowie są w armii talibów i Chiny boją się że zrobią sobie w Afganistanie bazę terrorystyczną do ataków na Chiny

 

Nie zmienia to faktu że kraj padł w tydzień praktycznie bez wałki. Rząd Afganistanu był wyjątkowo fatalny 

Mignelo mi u Szewko na twitterze. Dla Chińczyków radość z ucieczki USA  jest większa niż strach przed ujgurami, myślę. 

Też gdzieś czytałem że armia rządowa została właściwie bez niczego po wylocie USA, brak kasy, warunków, sprzętu itd. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, fluber napisał:

Czemu za nic? Nie wiem kto mu doradzał w tej kwestii ale to jest taki poziom różnicy między wyobrażeniami USA a rzeczywistością że odpowiedzialność jest jak najbardziej po jego stronie. USA to dumny kraj który właśnie w popłochu ucieka przed ciemnogrodem tak jak kiedyś uciekał z wietnamu

Bo odbieram Bidena, jako podstawiona kukiełkę, przy której Duda ma prawo podjąć jakakolwiek decyzje, jako żonę która ma się ładnie uśmiechać do zdjęć i zjeść kiełbaskę na grillu z wujkiem, bo takiego prezydenta potrzebowały Stany po burzliwym związku z poprzednią, puszczającą się kobietą :)

 

Raz, że plan wyjścia z Afganistanu zapoczątkował i przygotował Trump, tak, Biden mógł to teoretycznie zablokować, ale raz że uważam go za mającego mało do gadania, dwa w takich Stanach właśnie CIA i dziesiątki wojskowych doradców i ogólnie caly sztab ludzi decyduje w takich kwestiach, a nie dziadek z demencją. No i samo to, tak jak pisze @ely3 , albo CIA nie przewidziało tego, co się tam stanie mając wywiadowców od 20 lat(mniej niż wątpliwe), albo mają w to wyjebane co się właśnie stało i takie rozwiązanie bez rozlewu krwi jest dla nich wygodne, a sam Biden jedynie ośmieszył się timingiem wypowiedzi i prężeniem muskułów.

 

Ewentualnie za bardzo wierzę w poziom CIA I faktycznie dostali zonka, ale jakoś nie chce mi się w to wierzyć. 

 

https://mobile.twitter.com/MilMonWorld/status/1427025918652977156

Zmieścili 800 osób w samolot mieszczący 180.

 

Btw.Zaraz 11 września, impreza może się dopiero za chwile rozkręcić i raczej nie tak, jak chcieliby tego Amerykanie :).

Edytowane przez Reikai
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, fluber napisał:

Też gdzieś czytałem że armia rządowa została właściwie bez niczego po wylocie USA, brak kasy, warunków, sprzętu itd. 

ja z kolie wyczytałem, że USA zostawiły tam dóbr za około 90 miliardów $ i teraz przejęli to talibowie. natomiast wszystko poszło tak niespodziewanie szybko, bo armia afgańska to nie jest prawdziwe wojsko i tam każdy dba tylko o własny klan, a nie państwo.

swoja droga niepokojace sa te nagrania z lotniska w kabulu:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.