Skocz do zawartości

wojna na ukrainie


lorak

Rekomendowane odpowiedzi

44 minuty temu, Koelner napisał:

Mam pretensje do haseł: „To nie nasza wojna” . Brakuje mi jeszcze haseł: „Rosja niesie nam wolność wobec amerykańskiego imperializmu.” Do tej pory te hasło pojawia się już jednostkowo na profilach tej bandy bez mózgów od antyszczepionkowcych i antyukraińskich haseł.  

Hasło "To nie nasza wojna" jest tak samo głupie jak hasło "To jest nasza wojna" W obu przypadkach mamy do czynienia - delikatnie mówiąc - ze skrajnościami a dosadnie ze skrajną głupotą. 

Ukrainie trzeba pomagać, wysyłać to co możemy - broń amunicję, paliwo, żywność, środki farmaceutyczne. Z tym, że trzeba robić to z głową - wysłać tyle ile można z zachowaniem własnej zdolności wojskowej. Czy my jesteśmy w tym punkcie ? Śmiem mocno wątpić a gdy słyszałem rozważenia na temat podarowania F16 (na szczęście plotki zdementowano) to zacząłem się zastanawiać czy nasz rząd nie jest pełen ruskich agentów. 

Zauważ przy tym, że dużo bardziej aktywni od ludzi spod znaku "TNNW" są Ci, którzy krzyczą żeby Ukrainie przekazać jak najwięcej. Nie zauważyłem, żebyś przeciw temu protestował. Może to popierasz ? 

 

18 minut temu, Koelner napisał:

W ogóle nie „wojuje” ale nie mam problemu aby płacić wyższe rachunki czy więcej za benzynę na stacji kosztem wspierania Ukrainy. 

Ale powiedz to ludziom, którzy zarabiają łącznie 6 tys i mają dwójkę dzieci. Powiedz to emerytom, którzy nagle mają rachunki wyższe za wszystko i musieliby chyba dostać 20stą emeryturę aby wrócić do stanu z końcówki 2020. 

A do tego dochodzi bardzo głośna kwestia korupcji na Ukrainie. My dajemy a oni sprzedają na boku. To nie jest normalne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Koelner napisał:

W ogóle nie „wojuje” ale nie mam problemu aby płacić wyższe rachunki czy więcej za benzynę na stacji kosztem wspierania Ukrainy. 

Ok, tylko pytanie co dalej jest realne? Ukraina w granicach z 2014 roku? 

Edytowane przez DLT_Braddock
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Sebastian napisał:

Ale powiedz to ludziom, którzy zarabiają łącznie 6 tys i mają dwójkę dzieci. Powiedz to emerytom, którzy nagle mają rachunki wyższe za wszystko i musieliby chyba dostać 20stą emeryturę aby wrócić do stanu z końcówki 2020. 

A te wyższe ceny to czyja wina? Broniącej się Ukrainy? Czy może raczej napadającej na naszego sąsiada Rosji?

Jeżeli Ukraina padnie łupem Rosji to będziemy mieli kilkaset kilometrów granicy z wrogim państwem. Będziemy wtedy musieli wydać ogromne pieniądze na armię i zbrojenia. Te pieniądze zamiast na zdrowie, szkolnictwo czy wspieranie celów społecznych pójdą na zbrojenia. Dodatkowo jako kraj "frontowy" staniemy się ryzykownym miejscem do lokowania inwestycji.  

Zwycięstwo Ukrainy jest w naszym najlepszym interesie i musimy zrobić wszystko aby ruskie przegrali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, Sebastian napisał:

Hasło "To nie nasza wojna" jest tak samo głupie jak hasło "To jest nasza wojna" W obu przypadkach mamy do czynienia - delikatnie mówiąc - ze skrajnościami a dosadnie ze skrajną głupotą. 

Pierwsze było te hasło To nie nasza wojna od patologicznego Sykulskiego.

 

54 minuty temu, Sebastian napisał:

Ukrainie trzeba pomagać, wysyłać to co możemy - broń amunicję, paliwo, żywność, środki farmaceutyczne. Z tym, że trzeba robić to z głową - wysłać tyle ile można z zachowaniem własnej zdolności wojskowej. Czy my jesteśmy w tym punkcie ? Śmiem mocno wątpić a gdy słyszałem rozważenia na temat podarowania F16 (na szczęście plotki zdementowano) to zacząłem się zastanawiać czy nasz rząd nie jest pełen ruskich agentów. 

Rozważania to są wrzutki aby zbadać opinię publiczną - sprawdzana jest barykada. 

54 minuty temu, Sebastian napisał:

Zauważ przy tym, że dużo bardziej aktywni od ludzi spod znaku "TNNW" są Ci, którzy krzyczą żeby Ukrainie przekazać jak najwięcej. Nie zauważyłem, żebyś przeciw temu protestował. Może to popierasz ? 

Wiem tylko, że "komuch" Kwiatkowski lokował więzienia CIA w Polsce. 

54 minuty temu, Sebastian napisał:

Ale powiedz to ludziom, którzy zarabiają łącznie 6 tys i mają dwójkę dzieci. Powiedz to emerytom, którzy nagle mają rachunki wyższe za wszystko i musieliby chyba dostać 20stą emeryturę aby wrócić do stanu z końcówki 2020. 

Nie muszę. Jak dajesz na tacę to nie zawsze też idzie na słuszny cel tak samo jak dajesz na WOŚP ale tutaj co najwyżej ktoś ukradnie na swoje przyziemne uciechy a tutaj nie pomagając ściskamy sobie pętle wokół szyi.

54 minuty temu, Sebastian napisał:

A do tego dochodzi bardzo głośna kwestia korupcji na Ukrainie. My dajemy a oni sprzedają na boku. To nie jest normalne. 

W wojsku i to nawet polskim zawsze była i będzie korupcja oraz marnotrawco i trzeba z tym walczyć. Nawet w kotle Stalingradzkim po stronie niemieckiej  żandarmeria Wehrmachtu miała dużo roboty. 

 

28 minut temu, DLT_Braddock napisał:

Ok, tylko pytanie co dalej jest realne? Ukraina w granicach z 2014 roku? 

Jestem za krótki aby to wiedzieć. Nie mam pojęcia jakie cele musi osiągnąć cele aby mieć drogę wolną aby dołączyć do NATO - a to jest dla naszego interesu najważniejsze. 

Edytowane przez Koelner
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powyższe (post Niemy) to bardzo marne political-fiction. Zauważyłem że taka narracja wrzucona została do polskiego internetu już jakiś czas temu. 

1. Jakim cudem Rosja miałaby zająć całą Ukrainę i przerobić miejscową ludność na prorosyjską? Niemcy w 39 roku na Polskę rzucili 1,8 mln żołnierzy, USA z sojusznikami w 2003 roku miała siły ponad 400 tys, Rosja w 2022 roku rzuciła na Ukr ledwie 190 tys. Sama okupacja całej Ukrainy doprowadziłaby Rosję do ruiny. 

2. Rosja ma zaatakować kraj Nato? Jak nawet nie odważyli się zagrozić byłym sowieckim republikom, które na swoich terenach zainstalowały bazy natowskie. 

Wątpliwości jest sporo, ale nie wolno o tym mówić. 

2 minuty temu, Koelner napisał:

 Nie mam pojęcia jakie cele musi osiągnąć cele aby mieć drogę wolną aby dołączyć do NATO - a to jest dla naszego interesu najważniejsze. 

Ukraina ma zerowe szanse na wstąpienie do NATO. 

Edytowane przez DLT_Braddock
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Koelner napisał:

Dlatego dyskutowanie z Tobą nie ma sensu. 

Obecnie armia ukraińska jest sojuszniczym wojskiem NATO a to jest tylko krok od ratyfikowania tego ruchu. 

1. Ukraina z niepewnymi granicami nie może zostać członkiem Nato. 

2. Dalej potrzebna jest zgoda wszystkich państw. Nie ma na to żadnych szans. 

W Polsce obecnie panuje moda na brak kontaktu z rzeczywistością. Coś jak polska prasa we wrześniu 39 roku. To nie działa tak, że Ty chcesz, byłoby fajnie. To nie film Dzień Niepodleglości z Willem Smithem. 

Edytowane przez DLT_Braddock
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, RappaR napisał:

Ja właśnie nie wiem czemu taki jak Ty nie na froncie. Wagnerowcy szukają właśnie takich jak Ty

Nie boisz się, że każdy kto ma odmienne zdanie od tego politpoprawnego w sprawie Ukrainy, może by kryprowagnerowcem??? Takich być może chodzi sporo po ulicach twojego miasta. 

Pytania o to jak będzie wyglądać ta część Europy za kilka miesięcy, zahaczają według ciebie o zbrodnie? Podział na MY o jedynie słusznych poglądach i ruskie onuce, agenci Kremla którzy szykują już kwiaty dla obcych wojsk, jest po prostu głupie. Grasz w tę gierkę od ponad roku i wciąż żadnej refleksji. 

 

Edytowane przez DLT_Braddock
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, DLT_Braddock napisał:

1. Ukraina z niepewnymi granicami nie może zostać członkiem Nato. 

Co oznacza niepewne? Po traktacie?

1 godzinę temu, DLT_Braddock napisał:

2. Dalej potrzebna jest zgoda wszystkich państw. Nie ma na to żadnych szans. 

Skąd wiesz co będzie za jakiś czas? 

Nie masz elementarnej wiedzy a rzucasz tezy nasiąknięte dużą pewnością siebie. Rok temu w styczniu nikt nie spodziewał się wiele rzeczy a Ty już bawisz się w proroka - lol

To the victor belongs the spoils 

1 godzinę temu, DLT_Braddock napisał:

W Polsce obecnie panuje moda na brak kontaktu z rzeczywistością. 

Dokładnie, szczególnie u antycovidovców i sekty Sykulskiego oraz Roli

1 godzinę temu, DLT_Braddock napisał:

Coś jak polska prasa we wrześniu 39 roku.

Widocznie całkowicie nie znasz ówczesnej prasy. Prasa Polska jak najbardziej spełniła swoją rolę ponieważ był duch narodu do bicia się do ostatniej krwi i skutkowało to niestety stratami aż do 1945 roku. Reagowała najlepiej jak ówcześnie mogła. 

1 godzinę temu, DLT_Braddock napisał:

To nie działa tak, że Ty chcesz, byłoby fajnie. To nie film Dzień Niepodleglości z Willem Smithem. 

Tak, dlatego trzeba rozwiązywać problem jak próbowano podczas wojny zimowej w 39/40. Jak szukasz porównania to tam znajdziesz. Cała Europa zachodnia plus Szwedzi wspierała Finlandię ( nawet Niemcy ) i nawet armia Sikorskiego była szykowana aby ją wysłać jako korpus ekspedycyjny ( tak jak później naszych wysłano do Narwiku ) a USA groziło sankcjami ZSRR i Stalin wycofał się z wojny, którą mógł po pewnym czasie wygrać. O to jest teraz gra. Hasła Nie Nasza Wojna oraz Stop Amerykanizacji Europy to zwykła V kolumna, która od początku konfliktu prowadziła antyukraińskie nastroje, przypomnijcie sobie jak od początku latały te filmiku z kolorowymi uchodźcami w Przemyślu lub te darkiego fake newsy o przepuszczaniu Ukraińców przez granicę bez dokumentów ( jego ktoś z rodziny niby wpuszczał lol ). Zawsze znajdą się takie k**** w społeczeństwie i trzeba je zwalczać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, NieMy napisał:

A te wyższe ceny to czyja wina? Broniącej się Ukrainy? Czy może raczej napadającej na naszego sąsiada Rosji?

Jeżeli Ukraina padnie łupem Rosji to będziemy mieli kilkaset kilometrów granicy z wrogim państwem. Będziemy wtedy musieli wydać ogromne pieniądze na armię i zbrojenia. Te pieniądze zamiast na zdrowie, szkolnictwo czy wspieranie celów społecznych pójdą na zbrojenia. Dodatkowo jako kraj "frontowy" staniemy się ryzykownym miejscem do lokowania inwestycji.  

Zwycięstwo Ukrainy jest w naszym najlepszym interesie i musimy zrobić wszystko aby ruskie przegrali.

Jeśli Ukraina padnie to wszyscy będą się zbroić po zęby bo to będzie oznaczać, że NATO jest słabe to raz.

Dwa, że jeśli ktoś myśli, że Polska nawet z tym 1000cem czołgów i setką armatohaubic będzie w stanie wygrać wojnę z Rosją to jest skrajnie naiwny. Popatrz na Ukrainę która zbroiła się od 2014 a jej żołnierze byli szkoleni przez Anglików i USA - bez pomocy krajów zachodnich - bez ich wywiadu, czołgów, rakiet, armat - gdzie by teraz była ? 

I zapominasz, że w tej chwili jak oddajemy sprzęt to właśnie musimy zabrać pieniądze ze zdrowia, szkolnictwa i celów społecznych (chociaż na to PiS akurat stale pożycza, więc tu nie) żeby wydać je na armię. No chyba, że ktoś tak naiwny i naprawdę myśli, że jak wyprowadzimy wydatki na armię poza budżet to znak, że za to nie zapłacimy.

Jako kraj frontowy - wiesz, że firmy działają w Rosji na całego ? Pozmieniały nazwy, "posprzedawaly" swoje oddziały "chińskim" firmom które dają tylko nazwę. 

Wybacz ale nie kupuję tej narracji w ogóle.

A i zapomniałem - jest jeszcze to NATO - chyba po to tam wchodziliśmy, żeby było jakimś gwarantem naszego bezpieczeństwa. Na pewno nam pomogą w razie czego - no chyba, że Biden znów powie, że wejście NATO na Ukrainę jest ryzykiem wojny pełnoskalowej a on nie chce żeby ruskie rakiety spadały na USA. 

I jeszcze raz, wrócę do mojej poprzedniej wypowiedzi. Najpierw zahaczę o jedną rzecz - musicie zrozumieć, że nie trzeba być po jednej ze stron w sporze "nasza wojna- nie nasza wojna" można być gdzieś pośrodku. Ja jestem właśnie pośrodku. Uważam za głupotę teksty o tym abyśmy przestali pomagać Ukrainie ale też uważam za oszołomstwo teksty - dajmy wszystko bo Ukraina to nasza jedyna nadzieja. Naprawdę doradzam chwilę pooddychać i spojrzeć sobie na zaangażowanie w pomoc innych państw, często o dużo większym potencjale niż Polska. Oni myślą przy tym co robią a u nas tego brak. Co więcej nasi politycy grzeją przy okazji cały czas temat Niemiec co jest nierozsądne bo przypominam, że w UE jesteśmy całkowicie od tych Niemiec zależni. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Koelner napisał:

 

Jest jakis link do zrodla? Bo te twitterowe ludki-boty z nikad to potrafia ladnie zmanipulowac info, vide amerykanska notka z jakiejs tam podkomisji spraw zagr gdzie wygumkowano druga czesc notki z tego samego dnia i zapomniano wspomniec ze Ukraina korupcja stoi i trzeba patrzec na kazdego zlomexa/$ tam wyslanego.

byloby dobrze w takich shit-twittach podawac zrodlo, notke, material video etc. nie jest to proste ale inaczej to coraz czesciej pojawiaja sie tutaj twitty jakis randomow ktorzy sobie cos tam wydumali z jakiegos przekazu, plotki etc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.

6 godzin temu, Koelner napisał:

Obecnie armia ukraińska jest sojuszniczym wojskiem NATO a to jest tylko krok od ratyfikowania tego ruchu.

ten krok to chyba w siedmiomilowych butach :)))). przeciez ta cala glupia wojna sie toczy z tego powodu ze jankes chce przejac ukraine .  zeby to sie stalo putin musialby zniknac/odejsc a na jego miejsce musialby wejsc ktos pokroju jelcyna - zapijaczona marionetka . tak sie nie stanie , ruscy nigdy na to nie pozwola i z ich punktu widzenia jest to sluszne . jesli dojdze do jakiegos pokoju to pierwszym punktem porozumiania bedzie - ukraina jest pasntwem niepodlegly i niem moze wchodzic w zadne pakty militarne . moge sie zalozyc o kilka cebulionow jesli masz ochote ...znasz historie lepiej odemnie gdy sowieci  chcieli rakiety na kubie montowac , doszlo do kryzysu kubanskiego i prawie do 3 wojny swiatowej . jak to ? przeciez kuba to byl niepodlegly kraj ......ma prawo do samostanowienia !!!! to jest bardzo analogiczna sytuacja . czy nam sie to podoba czy nie rosja jest supermocarstwem atomowym to bylo dosyc latwe do przeiwdzenia ze w koncu dojdzie do eskalacji . amerykanie sie dopbierali do bialorusi , te wszystkie demonstracje ,  ciachanouska myslisz ze kto sponsorował, bialorus to kraj mocno policyjny tam bardzo ciezko jest zbudowac jakies struktury antyrzadowe a jednak sie udalo , te wszystkie demonstracje to jest masa logistyki,  zbudowanie struktur antyrzadowych , ktos tym kieruje , nadzoruje . finansowanie tego to grube milionu , ciachanouska zostala zupelnie z kapelusza wyciagneta , ja o niej nigdy nie slyszalem wczesniej ,  kto ja przygotowal ? stala sie nagle liderem opozycji .... caly swiat o niej uslyszal .

6 godzin temu, Koelner napisał:

Nie muszę. Jak dajesz na tacę to nie zawsze też idzie na słuszny cel tak samo jak dajesz na WOŚP ale tutaj co najwyżej ktoś ukradnie na swoje przyziemne uciechy a tutaj nie pomagając ściskamy sobie pętle wokół szyi

ten przyklad swiadczy o twojej zerowej empatii , miliony ludzi pracujacych w magazynach , fizycznie , te zywe imadla , zielone kamizelki napedzaja gospodarke , wykonuja za ciebie czarna robote .   i wlasnie ledwo wiaza koniec z koncem  . na pewno jestes pokredytowany , mam nadzieje ze stracisz prace , bank przyjdzie  po swoje dobra ktorych nie splaciles a ja (albo ktos podbny) przyjdzie i to od ciebie z usmiechem na ustach odkupi 20-30 taniej od wartosci rynkowej bo bedziesz pod sciana .   prawdopodobienstwo ze ukraina bedzie w nato jest male, to prawie mrzonka , i co tym wszystkim milionom ludzi powiesz jesli ua nie wejdzie do nato - sorry guys shit happens . 

Edytowane przez mistrzBeatka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.02.2023 o 14:20, Hoolifan napisał:

Jezu, prawie się zakrztusiłem jak przeczytałem o tych Leopardach... Rozumiem, że Europa jest mocno rozbrojona, ale Leopardy 1 to już naprawdę zaawansowana wiekowo konstrukcja, która kompletnie nie przystaje do wymagań nowoczesnego pola walki. Wiem, że mówi się o wozach po modernizacji do standardu 1A5, ale skoro już przy 2A4 można było kręcić nosem, to co dopiero przy czołgu starszej generacji, który był projektowany w zupełnie inny sposób... 

 

 

czemu sie dziwisz ? przeciez caly czas o to chodzi zeby ruski sie powoli wykrwawial , bardzo powoli , a ze przy okazji jakas ukraina jest niszczona -, gina ludzie  who cares ?

jedna wielka sciema , narracja caly czas podobna , wszyscy obiecuja , a nastepnego dnia informacja jest uzupelniana , ale to za pol roku jak wyprodukujem , ale wyprodukujemy troche gorsze z llicha  podloga po co ma wam promieniowac :))) . 

jankes od razu mogl dac dobre , pelnowartosciowe sprzety z zastrzezeniem ze ua nie ma prawa ich wykorzystywac na terenie rosji , bardzo latwe do wyegzekwowania ,odpalicie chociaz raz w rosje - koniec pomocy , radzcie sobie sami .  ukraincy z premedytacja zostali  wykastrowani z dobrego sprzetu zeby krwawili razem z rosjanami . to wyglada jakby jankes podarowal jakies ferrari ale tylko z 3 biegami sprawnymi, ruscy z kolej przywiezli golfa gti . i tak sie scigaja bez sensu na prostej gti gora ale po zakrecie ferrari je momentalnie dogania .

Edytowane przez mistrzBeatka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mistrzBeatka napisał:

.ten krok to chyba w siedmiomilowych butach :)))). przeciez ta cala glupia wojna sie toczy z tego powodu ze jankes chce przejac ukraine . 

Ty na poważnie tak napisałeś? Przecież Putin ma gdzieś NATO, USA. Tu chodzi o jego chore ambicje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, ptak napisał:

Ty na poważnie tak napisałeś? Przecież Putin ma gdzieś NATO, USA. Tu chodzi o jego chore ambicje. 

ty wez tam looknij na prawo ziomus , pa tam jest  kaloryfer , idz sobie z nim pogadaj o ambicjach putina , bo ja nie jestem w stanie,  przed wojna nawet nie wiedziales gdzie lezy ukraina , a sluga narodu to byl dla ciebie bohater noweli z podstawowki .  nigdy cie nie zacytowalem  , bo nie chce sie wdawac w jakakowiek polemike z toba , niech to dziala w obie strony , nie moge tego na tobie wymusic bo to forum publiczne ale bede niezmierne wdziczny jesli sie zastosujesz nawet  moge dac jakis skromny datek na jakas zbiorke dla ukraincow  , papatki i buziaczki, co zlego to nie ja :))))    

 

z ukrainy do moskwy jest raptem 500-600km.  piekne miejsce zeby jakies wyrzutnie zainstalowac .   nie usprawiedliwiam rosji , bo czyms innym jest przekupywanie kogo sie da  , ladowanie milionow dolarow w opozycje jawna i niejawna  a czym innnym jest zabijanie bezbronnych ludzi i aneksja terytorium . amerykanie od zawsze kkombinowali przy ukrainie  (tak jak i przy bialorusi - ale tam zdecydowanie ciezej )  standardowo , finjansowanie opozycji , przekupywanie polityjow , a kacap niestety biedny i przegral w takie subtelniejsze gierki , zamolil, w konjcu ogarnal ze amerykanska lapa siega coraz glebiej  ua i zaczal jak prymityw napierdalac sierpami. 

Edytowane przez mistrzBeatka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.