Skocz do zawartości

wojna na ukrainie


lorak

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 1.04.2022 o 19:15, starYfaN napisał:

le dalej nie odpowiedziałeś na pytanie o liczenie wojsk rosyjskich. I gdzie ci spadochroniarze w liczbie 30 tysięcy.

Nie odwracaj kota ogonem. To ty rzuciłeś liczbę 170 tys., Ja Ciebie trzy razy pytałem a teraz i czwarty byś pokazał tę mityczne notatkę w której Amerykanie podali liczbę 170 tys wojsk lądowych

Oraz to drugie na jakiej podstawie dopisujesz Kadyrowców do armii lądowej skoro nawet na swoich pojazdach mają onzkaowania Rosgwardii

Poniżej masz listę jednostek

https://en.wikipedia.org/wiki/Order_of_battle_for_the_2022_Russian_invasion_of_Ukraine

Tam czasem śa błędy bo np to 31 brygada a 331 brygada p-des była w użyciu na lotnisku Hostomel. W tym zestawieniu widzisz ,że dywizję spadochronowe sa poza systemem

 

Sami Rosjanie podawali ,ze Omonu wysłali 20 tys do Ukrainy

A co do 30 tys to opieram się na info od Schlottnana

Tu masz twitt z 15 marca

A tu masz jego wyliczenia na podstawie oficjalnych dokumentów rosyjskich przechwyconych przez Ukrainę

 

Czyli 35 i 36 armia wysłały łącznie 15 tys żołnierzy. Rosjanie głównie pchnęli swoje doborowe oddziały spadochroniarzy bo to  jest najlepiej wyszkolone wojsko, Mają ulepszone transportery itp. ŁĄcznie całość sił to 35 ttys a Rosjanie rzucili wszystkie swoje oddziały. Pełne składy w miarę miały też dywizje pancerne. Ogólnie Rosjanie od pewnoego czasu opieraja się na BTG w siłach lądowych i dlatego z całej dywizji czasem było tylko 300 osób a czasem 800. Wysłali swoich najlepszych żołnierzy. Oddziały piechoty morskiej czy pdesant funkcjonują trochę inaczej. U nich nie tyle BTG co właśnie całe brygady są w trybie bojowym

Więc teraz czekam byś w końcu pokazał notatkę na podstawie której stwierdziłeś ,że siły lądowe wysłane na Ukrainę to 170tys. Nie wiem moze się za czwartym razem doczekam

Podsumowanie

Generalnie Rosjanie wycofali się z całej północy. Podobno jeszcze trochę ich jest pomiędzy Konotopem a Granicą rosyjską ale to są raczej oddziały tyłowe które nie były aktywne od początku wojny

Rosjanie swój odwrót przypłacili sporymi stratami np

Ukraina postanowiła ,że będa atakowac wycofujące się oddziały rosyjskie. Najbardziej oberwały oddziały wycofujące się spod Browarów bo tu Ukjraina urządziła zasadzki na drodze powrotnej. Doborowe 2 dywizje z 1 armii pancernej straciły ok 110 pojazdów w czasie tego powrotu tylko w jeden dzień.

Rosjanie jak na razie tylko 106 dywizję pdesantową przerzucili z Kijowa pod Izium. Reszta jest tak rozbita ,że potrzebują jeszcze trochę czasu zanim je odbudują. Żwłaszcza ,że we Flocie Pacyfiku nie udało się zebrac chętnych do odtworzenia 155 brygady piechoty morskiej ,która w walkach o Buczę i Irpień poniosła spore straty

Co ciekawe zdjęcia pokazują ,że w tych konwojach które udało się Ukraińcom rozbić to w autach był głównie złupiony sprzęt a nie amunicja czy trupy zmarłych towarzyszy. To jest az niewyobrażalne,że rosjanie pozostawili trupy z 331 Brygady czy 106 dywizji Spadochronej a na aucie wywozili ukradzione zmywarki

Jeśli chodzi o pozostałe fronty poza Pólnocą to

Charków  - Ukraina kontynuuje ataki na południe i wkierunku granicy. Tu jest kilka sprzecznych informacji bo np wczoraj było info ,że Rosjanie zbombardowali szpital w Balakliji a to miasto niby jest w posiadaniu Rosjan. Wydaje się ,że chyba jednak Ukraińska armia je przejęła.

Jeśli chodzi o Izium to tu z kolei Rosjanie robią systematyczne postępy. Skoncentrowali tutaj większość swoich sił. Do tego już zaczęły spływac oddziały przerzucone z Kijowa. Dziś pojawiło się info ,że Rosjanie atakują Brazhivke na południe od Iziumu. Postępy nie są jakieś oszałamiające ale systematyczne i Ukraina musi tu zadziałać jesli nie cche by sie front załamał. Z drugiej strony Ukraina nadal dość łatwo przenika Rosyjskie linie i atakuje konwoje idące pod Izium. Dziś znowu zniszczyli taki konwój

Donbas - Rosjanie dzień w dzień atakują ale od 3 dni za dużych postępów nie robią

Chersoń - Ukraińska armia robi systematyczne powolne postępy w okolicach Chersonia. Wczoraj  zdobyli Oleksadnrike na połnocny zachód od Chesonia. Odparli kontraatak rosyjski w sobotę . Ogólnie tutaj Rosjanie powoli są spychani ale też po stronie rosyjskiej są najlepsze oddziały. Brygady piechoty morskiej. Spadochroniarze. Cieżko będzie wypchnąc te oddziały z Chersonia

Ogólnie od piątku na Wschodzie i Południu niewiele się dzieje a na pólnocy Rosjanie zostali pobici. Większośc oddziałów się wycofała bo tracili siły i było ryzyko odcięcia lub tak dużych strat jak pod Browarami. Jedynie pod Czernichowem Rosjanie mieli w miare stabilny front . Na pozostałych północnych odcinach Ukraińska armia wykonała kontrataki które groziły okrązeniem reszty oddziałów

@lorak Nadal uważasz ,że morderstwa Rosjan to fake niusy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Sebastian napisał:

A tutaj kolega Kepler w żaden sposób ruskich nie wsparł po prostu wrzucił tweet który informował o zdarzeniu w którym to tweecie było pytanie o to czy rzeczywiście tak to wyglądało. Tylko tyle. To daleko od Korwina.

Toż to najbardziej prostacki chwyt propagandowy.

 

Mam informację z pewnego żródła, że Sebastian trzyma w piwnicy małe dzieci, chciałbym się spytać czy to prawda? Cały czas wszyscy powtarzają, ze tak robi i chciałbym się dowiedzieć czy to prawda? Ja tylko pytam, czy to prawda?

 

Generalnie Kepler powtarza najprymitywniejszą propagandę z Kremla i sorry, ale na forum koszykarskim nie powinno to mieć miejsca.

I odpowiadając na jego pytanie - nie, w Berlinie nie ma masowych marszów poparcia dla ludobójstwa na Ukrainie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, RappaR napisał:

Toż to najbardziej prostacki chwyt propagandowy.

 

Mam informację z pewnego żródła, że Sebastian trzyma w piwnicy małe dzieci, chciałbym się spytać czy to prawda? Cały czas wszyscy powtarzają, ze tak robi i chciałbym się dowiedzieć czy to prawda? Ja tylko pytam, czy to prawda?

 

Generalnie Kepler powtarza najprymitywniejszą propagandę z Kremla i sorry, ale na forum koszykarskim nie powinno to mieć miejsca.

I odpowiadając na jego pytanie - nie, w Berlinie nie ma masowych marszów poparcia dla ludobójstwa na Ukrainie

Niestety nie mam piwnicy, ale jest w tym część prawdy, trzymam małe dzieci w domu :) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


https://www.rp.pl/dyplomacja/art36007751-pis-utrzyma-sojusz-z-orbanem-le-pen-i-salvinim-waszczykowski-mam-nadzieje

https://streamable.com/f0jnz9

''Noo, troche lipa, ale Tusk, za PO,  za Niemcow...''

Czy ktos potrafi wyjasnic ta milosc Pisu do proputinowskich politykow typu Orban czy Le Pen?

Edytowane przez Reikai
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, lorak napisał:

nigdy tak nie uważałem, więc nie wciskaj w moje usta swoich imaginacji.

Przecież mi zarzucałeś ,że rozpowszechniam fake niusy kiedy pisałem ,że są dodowy że Rosjanie odstrzeliwują jeńców ukraińskich

@Reikai

Wkurw na Węgry rośnie do tego stopnia ,że jeśli Macron wygra wybory we Francji to mogą zacząć procedurę wyrzucenia Węgier z UE. Od razu mówię, że nie ma formalnej procedury ale wśród elit politycznych UE jest po Buczy panują nastroje silnie antyputinowskie a Węgry jako jedyni w UE są obecnie antyukraińscy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak patrzac na media i ten dzien nt rewelacji z Buczy - wszyscy pokazywali 4-5 tych samych anonimowych zdjec/ujec/miejsc i jedna retoryka. Ukraincy naprawde totalnie sa w stanie medialnie obrocic chicken shit to chicken salad. Ruscy maja jebaniutkie okragle zero materialow, abstrac***ac od zasiegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, memento1984 napisał:

tak patrzac na media i ten dzien nt rewelacji z Buczy - wszyscy pokazywali 4-5 tych samych anonimowych zdjec/ujec/miejsc i jedna retoryka. Ukraincy naprawde totalnie sa w stanie medialnie obrocic chicken shit to chicken salad. Ruscy maja jebaniutkie okragle zero materialow, abstrac***ac od zasiegu.

Czyli poddajesz w wątpliwość akty ludobójstwa i gwałtów na ludności cywilnej? 

Historia wojen niczego cię nie nauczyła? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://dorzeczy.pl/opinie/284536/korwin-mikke-wywolal-burze-polityk-w-ogniu-krytyki-po-slowach-o-buczy.html

To Ukraincy sami pomordowali tych ludzi, ewentualnie sa podstawieni i wcale nie umarli. Na poczatku chlop wkurwial, ale teraz przekracza wszelkie granice i ktos powinien zbadac jego powiazania z ruskimi, zabrac mandat czy cokolwiek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Reikai napisał:

https://dorzeczy.pl/opinie/284536/korwin-mikke-wywolal-burze-polityk-w-ogniu-krytyki-po-slowach-o-buczy.html

To Ukraincy sami pomordowali tych ludzi, ewentualnie sa podstawieni i wcale nie umarli. Na poczatku chlop wkurwial, ale teraz przekracza wszelkie granice i ktos powinien zbadac jego powiazania z ruskimi, zabrac mandat czy cokolwiek.

straszny jest jego cynizm. te jego pi****lenie jest po to aby przyciągnąć ten szlam, który łyka wszystko za ruskim trollingiem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, memento1984 napisał:

tak patrzac na media i ten dzien nt rewelacji z Buczy - wszyscy pokazywali 4-5 tych samych anonimowych zdjec/ujec/miejsc i jedna retoryka. Ukraincy naprawde totalnie sa w stanie medialnie obrocic chicken shit to chicken salad. Ruscy maja jebaniutkie okragle zero materialow, abstrac***ac od zasiegu.

O czym Ty piszesz? Jakie animacje? Przecież większośc relacji to dziennikarze niemieccy, brytyjscy amerykańscy. I każdy potwierdza bestialstwo. I to nie tylko Bucza ale już na wyzwolonych terenach wokół Charkowa jakieś tydzień temu były dowody na egzekucje cywili w punktach kontrolnych . Teraz praktycznie w każdej wyzwolonej miejscowości mamy dowody na egzekucje choćby  sołtyska Motyżyna o której wiadomo ,że 12 dni temu zabrali Rosjanie a teraz znaleziono ją z połamanymi palcami zabitą strzałem w głowę tak samo jak jej mąż i syn. A Ty uwązasz, że to jest chicken shit???? Że niby sobie to ktoś wymyslił?

Nie jestem pewien czy Amerykanie chcą powiedzieć ,że Rosjanie ponieśli 33% straty pod Kijowem ale jeśli tak to już wiadomo czemu się wycofali. Ryzyko odcięcia pod Iwankowem . Spore straty brak uzupełnień. . Pod Browarami ich odziały poniosły ogromne straty.. 4 Dywizja Pancerna rozbita pod Trościańcem ponad tydzień temu do dziś nie wróciła do walki. Rosjanie ponoszą spore straty

Ale przerzucone oddziały z kaukazu jednak robią różnice w Donbasie. W ciągu ostatnich 24 godzin zdobyli 3 wioski niedaleko Awdejewki. jak Ukraińcy nie zrobią jakiegoś kontrataku w najbliższych dniach to moga rzeczywiście utracić Donbas

Litwini wyrzucili ambasadora rosyjskiego.

UE w środę 6 ma wprowadzić embargo na ruską ropę i gaz. Ciekawe co zrobią Węgry wtedy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam tego nie widziałem ale jedna z kobiet na granicy opowiadała nam historię jej wuja idącego z reklamówką pełną jedzenia za którym ruskie posłały serię z karabinu po czym ten człowiek padł i niestety już się nie podniósł 

Ale skoro był podstawiony to w sumie mi ulżyło 

 

Ciekawe jestem jakim cynicznym śmieciem być trzeba żeby wciąż popierać konfederację 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, ely3 napisał:

O czym Ty piszesz? Jakie animacje? Przecież większośc relacji to dziennikarze niemieccy, brytyjscy amerykańscy. I każdy potwierdza bestialstwo. I to nie tylko Bucza ale już na wyzwolonych terenach wokół Charkowa jakieś tydzień temu były dowody na egzekucje cywili w punktach kontrolnych . Teraz praktycznie w każdej wyzwolonej miejscowości mamy dowody na egzekucje choćby  sołtyska Motyżyna o której wiadomo ,że 12 dni temu zabrali Rosjanie a teraz znaleziono ją z połamanymi palcami zabitą strzałem w głowę tak samo jak jej mąż i syn. A Ty uwązasz, że to jest chicken shit???? Że niby sobie to ktoś wymyslił?

o jakich ty animacjach piszesz???? animacje? media zostaly zasypane 4-5 ujeciami (dwaj rowerzysci na ulicy, piwnica gdzies tam, zasypana rodzina i facet w studzience, dwa ujecia przy paletach) w ciagu 48h na podstawie ktorych pisali dziennikarze zagraniczni (z poziomu kanapy) przepisujac relacje innych dziennikarzy na miejscu (?). ja absolutnie nie mam watpilowsci ze ta wojna jest juz na etapie ze ruski soldat wrocil do swojej "swietnosci" - gwalty, grabiez i strzelanie do cywilow.

ogolnie dziwnie mi sie tylko czyta jak oboje piszemy "z kanapy" a Ty piszesz "mamy dowody" - my to mamy to co ktoras ze stron chce, zebysmy ogladali.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, ely3 napisał:

Przecież mi zarzucałeś ,że rozpowszechniam fake niusy kiedy pisałem ,że są dodowy że Rosjanie odstrzeliwują jeńców ukraińskich

tamta rozmowa dotyczyła czegoś innego. na forum poleciały bany za szerzenie fake news, a ty powoływałeś się na filmik, którego nie widziałeś i w tym kontekście ta hipokryzję wytykałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, ely3 napisał:

O czym Ty piszesz? Jakie animacje? Przecież większośc relacji to dziennikarze niemieccy, brytyjscy amerykańscy. I każdy potwierdza bestialstwo. I to nie tylko Bucza ale już na wyzwolonych terenach wokół Charkowa jakieś tydzień temu były dowody na egzekucje cywili w punktach kontrolnych . Teraz praktycznie w każdej wyzwolonej miejscowości mamy dowody na egzekucje choćby  sołtyska Motyżyna o której wiadomo ,że 12 dni temu zabrali Rosjanie a teraz znaleziono ją z połamanymi palcami zabitą strzałem w głowę tak samo jak jej mąż i syn. A Ty uwązasz, że to jest chicken shit???? Że niby sobie to ktoś wymyslił?

 

Ely ale przecież On tego nie napisał. Napisał, że to są   a n o n i m o w e   zdjęcia a nie animacje. I że na podstawie takich zdjęć budowana jest narracja tylko w jedną stronę. A przecież całkiem niedawno jedna osoba tutaj pisała o zbrodniach wojennych popełnianych także przez Ukraińców. Kojarzysz tą osobę ?

I nie - nie neguję zbrodni rosyjskich bo to jest akurat to co temu narodowi psów i suk wychodzi najlepiej - słuchanie pana i gryzienie wszystkich naokoło. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, josephnba napisał:

Sam tego nie widziałem ale jedna z kobiet na granicy opowiadała nam historię jej wuja idącego z reklamówką pełną jedzenia za którym ruskie posłały serię z karabinu po czym ten człowiek padł i niestety już się nie podniósł 

Ale skoro był podstawiony to w sumie mi ulżyło 

 

Ciekawe jestem jakim cynicznym śmieciem być trzeba żeby wciąż popierać konfederację 

Ale wiesz, że Korwin Mikke to nie jest cała konfederacja i większość z nich pisze zupełnie co innego niż on ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.